Žvanírna, bylo Energie zdraží víc, než se čekalo

Nezařaditelné
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

mihlit píše:Nejhorší problém je v tom, že máme asi příliš hloupé politiky. EK přišla s protizbraňovou směrnicí, reálné studie ji nezajímaly kromě pár zmanipulovaných od protizbraňových neziskovek, zdůvodnění "prostě je to potřeba", mluvit se s nimi nijak nedalo a nakonec jsme museli upravovat naše zákony, včetně ústavy, aby se to nějak "ošvejkovalo". A on těm našim hloupým politikům nikdo neřekl, že každý stát má právo veta a místo toho, aby to tedy vetovali, tak plýtvali čas na hledání, jak upravit zákony, aby škody na naši legislativu byly minimální. Kdyby naši politici častěji využívali to právo veta a zabránili tak těm největším kravinám, možná by tolik lidí nebylo proti EU. [/sarkasmus]

Evropská demokracie je přesně podle rčení "demokracie je dva vlci a jedna ovce hlasující o tom, co bude k večeři". EU obsahuje několik velkých států, které mají jinou kulturu a očekávání než jiné malé státy. Pak se ty malé státy jen vezou jak diváci, bez možnosti něco reálně ovlivnit a z EU leze z jedno nařízení za druhým, které těm velkým přijde fajn, ale těm menším to prostě hlava nebere, proč takové nesmysly někdo vypouští
Dovolím si nesouhlasit:
Největší problém je, že máme hloupé obyvatelstvo a ti politici jsou jejich obrazem.Naštěstí máme zastupitelskou demokracii a i takový Pitomio je výrazmě chytřejší než jeho voliči.V Čr němůže být přímá demokracie, protože Čech není Švýcar a nikdy nebude.Porovnání je vidět třeba na té elektromobilitě.40% Švýcarů si koupí auto s batekou již dnes a dobrovolně.To Čech si vymontuje katalyzátor a ještě se chlubí,jak s tím vyjebal a do kotle si vyrábí rakety z Pet lahví a vyjetého oleje.
Bohužel ,kdyby se u nás objevil nový Baťa(ne Babiš to opravdu není),tak ho flastenci stejně okradou a vyženou jako starého Baťu okradli a vyhnali komunisti.
Historie se opakuje :D :D :D :D :D
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Kdo určuje, kdo je chytrý a kdo ne? Nebude to všechno spíš tím, že nás západ vytrvale zneužívá? Tudíš ten Švýcar si může bez mrknutí oka pořídit jako druhé auto Sitigoučko a strkat se s ním po městě, kdežto Čech musí už trochu přemýšlet nad praktičností, protože motokáru za půl milionu si prostě nemůže dovolit? Takže až diktát EU postoupí o level výš, bude spousta lidí chodit pěšky, protože auto bude zase luxus? Ukaž mi někoho, kdo si v dnešní době vyřezal katalyzátor. Takové auto už dnes neproleze ani ze známosti.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

fugas píše:Kdo určuje, kdo je chytrý a kdo ne? Nebude to všechno spíš tím, že nás západ vytrvale zneužívá? Tudíš ten Švýcar si může bez mrknutí oka pořídit jako druhé auto Sitigoučko a strkat se s ním po městě, kdežto Čech musí už trochu přemýšlet nad praktičností, protože motokáru za půl milionu si prostě nemůže dovolit? Takže až diktát EU postoupí o level výš, bude spousta lidí chodit pěšky, protože auto bude zase luxus? Ukaž mi někoho, kdo si v dnešní době vyřezal katalyzátor. Takové auto už dnes neproleze ani ze známosti.
Ty máš hlavu plnou toho,jak Tě kdo vykořisťuje a zneužívá a já toho ,jak ty peníze vydělat,abych se měl jako ten Švýcar.
Je to stejné jako s tou lahví.......................................................
:D :D :D :D :D :D
Jinak ,který národ je chytrý a který je hloupý existuje dost statististik a srovnání o jejich úspěšnosti.Třeba:délka dožití,velikost kriminality,podíl bydlení v RD,velikost HDP,kvalita škol,kvality životního prostředí atd Můžeš si vybrat.Výsledek je vždy stejný na špici všech těch srovnání jsou státy demokratické zastávající politiku lidských práv.Což pro tebe bude velké zklamání :D :D :D :D :D :D
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

:D Aha. Kolik jsi to tu říkal že máš do důchodu? 10 let? Takže v tomto státě je ti bezmála šedesát let. Přesto žádný elektromobil nemáš, ale vytrvale sníš. I tak musíš pracovat a těšit se, že si tu motokáru do důchodu pořídíš jak ten Švýcar v produktivním věku obměňuje auto co 3-5 let :D V tom ideálním světě o kterém nám tu vyprávíš bys měl mít dávno dospělé děti a být zajištěn. Přes to tě čeká ještě 10 let záběr do státní kasy a hlavu máš plnou ne reality, ale pozlacených kostí, které jsou ale zatím třicet let jenom slíbené. Já mám hlavu plnou reality, neskočil jsem na špek. Nemám se jak Švýcar, ale mám aspoň ten elektromobil na hraní.

PS: Ty státy svou úspěšnost vybudovaly zase jen na loupení někde jinde. Proto mají dnes obrovské problémy právě s kriminalitou a NO GO zónami, lidskými právy. Proto jsou rádi, že nás mají a slušně si z nás žijí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

fugas píše::D Aha. Kolik jsi to tu říkal že máš do důchodu? 10 let? Takže v tomto státě je ti bezmála šedesát let. Přesto žádný elektromobil nemáš, ale vytrvale sníš. I tak musíš pracovat a těšit se, že si tu motokáru do důchodu pořídíš jak ten Švýcar v produktivním věku obměňuje auto co 3-5 let :D V tom ideálním světě o kterém nám tu vyprávíš bys měl mít dávno dospělé děti a být zajištěn. Přes to tě čeká ještě 10 let záběr do státní kasy a hlavu máš plnou ne reality, ale pozlacených kostí, které jsou ale zatím třicet let jenom slíbené. Já mám hlavu plnou reality, neskočil jsem na špek. Nemám se jak Švýcar, ale mám aspoň ten elektromobil na hraní.

PS: Ty státy svou úspěšnost vybudovaly zase jen na loupení někde jinde. Proto mají dnes obrovské problémy právě s kriminalitou a NO GO zónami, lidskými právy. Proto jsou rádi, že nás mají a slušně si z nás žijí.
Teď jsi mě opravdu rozesmál :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

To mě těší :D A dál? píš nějakou radu, kterak se vypracovat na tu západní úroveň s třetinovými příjmy v rovnocené EU. No nejde to no. On ten západ je sám rád že je rád a ty 2/3 mého platu prostě potřebuje, aby se dalo na horní palubě ještě chvíli tančit. A proto se bude zdražovat, proto plošně nemohou růst mzdy, proto se všechno daní 3-5 krát. Učiněný ráj.

EDIT: On hospodář, který plánuje výroční vyučtování už předem do ztráty, je jaksi na hovno. A to dělá západ už po celé dekády, jelikož už moc není kde co ukrást. Takže potřebuje vyrazit maximum z reálné hodnoty, což jsou lidé kteří pracují. Ale i to už přestává poměrně rychle stačit, jelikož netáhla se rychle množí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

fugas píše:To mě těší :D A dál? píš nějakou radu, kterak se vypracovat na tu západní úroveň s třetinovými příjmy v rovnocené EU. No nejde to no. On ten západ je sám rád že je rád a ty 2/3 mého platu prostě potřebuje, aby se dalo na horní palubě ještě chvíli tančit. A proto se bude zdražovat, proto plošně nemohou růst mzdy, proto se všechno daní 3-5 krát. Učiněný ráj.

EDIT: On hospodář, který plánuje výroční vyučtování už předem do ztráty, je jaksi na hovno. A to dělá západ už po celé dekády, jelikož už moc není kde co ukrást. Takže potřebuje vyrazit maximum z reálné hodnoty, což jsou lidé kteří pracují. Ale i to už přestává poměrně rychle stačit, jelikož netáhla se rychle množí.
Musí se z tebe stát ten vykořisťovatel a ne otrok :D :D :D Já jsem vykořisťovatel 24let a je to příjemný.

Edit:Oni to do té ztráty plánují celé dekády všichni jestli jsi si nevšiml.Máš jiný návrh???
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Takže také plánuješ do ztráty? To máš ale asi poměrně často hlad ne? :D Asi ne co? Asi se snažíš růst, takže hospodařit se sekyrou je jaksi kontraproduktivní. Samozřejmě že mám lepší nápad. Přestat živit lemply a všemožné nepřispůsobivé. To by ale rázem byla polovina toho západu ve válce a druhá na pracáku.
Někdo na to musí vydělat. Jako opravdu vydělat, ne šmelit s tím co už někdo vyprodukoval. I to si někdo mylně vykládá jako výdělek, ačkoliv jde o příživu.
Nemyslím si, že bych si vykřisťováním vydělal víc a navíc by se mi nedobře spalo.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
jahodovák
Příspěvky: 1960
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od jahodovák »

Ono je ještě potřeba trošku přitáhnout a dopadne to tak jak už mnohokrát předtím,myš zahnaná do kouta začne kousat,tak otroci zlikvidují všechny vykořistovatele a pomalu ale jistě se to blíží,ale nějak po tomto scénáři netoužím,jen někteří si naivně myslí,že se jich to netýká....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

fugas píše:Takže také plánuješ do ztráty? To máš ale asi poměrně často hlad ne? :D Asi ne co? Asi se snažíš růst, takže hospodařit se sekyrou je jaksi kontraproduktivní. Samozřejmě že mám lepší nápad. Přestat živit lemply a všemožné nepřispůsobivé. To by ale rázem byla polovina toho západu ve válce a druhá na pracáku.
Někdo na to musí vydělat. Jako opravdu vydělat, ne šmelit s tím co už někdo vyprodukoval. I to si někdo mylně vykládá jako výdělek, ačkoliv jde o příživu.
Nemyslím si, že bych si vykřisťováním vydělal víc a navíc by se mi nedobře spalo.
Pokud se investuje,hlavně v počátku podnikáni (nebo nově vznikající projekt),tak se plánuje do ztráty běžně, ony ty odpisy jsou mrcha. :D :D :D :D Třeba vzdělání zdarma to je takový projekt,kde do studenta investujeme několik let samá ztráta a doufáme,že za pár let to na daních státu vrátí.
Ona i stavba té jaderné elektrárny se plániuje v prvních desetiletích do těžké ztráty.To jeden z důvodů proč ti Němci to nechtějí stavět.Ví,že za pár let může být všechno jinak.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Jozef51
Příspěvky: 487
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Jozef51 »

fugas píše:To mě těší :D A dál? píš nějakou radu, kterak se vypracovat na tu západní úroveň s třetinovými příjmy v rovnocené EU...
Samozrejme je to nemozne. Aj ked niektori z nasich radov su stale presvedceny, ze oni su uz v triede "Vykoristovatelov". Co je absolutny nezmysel. Vykoristovatelom sa stava nie clovek ale rod ktory dokaze stabilne a hlavne vo velkom aspon niekolko storoci zbijat, zotrocovat a zabijat po celom svete a dosahovat pri tom extremne zisky. Nie iba lokalne v nejakom mestecku v Cechach alebo na Slovensku pat rokov a bez jedinej vrazdy. Co je doslova smiesne.
V podstate v nasich krajinach existuju iba dve vrstvy. Historia ich uz aj pomenovala. Field Negroes a Home Negroes.
https://genius.com/Malcolm-x-the-house- ... -annotated
Je zopar snazivcov z radov FN ktori sa snazia dostat do radov HN. Samozrejme sanca je miziva skor nulova. Ale to su najvacsi podporovatelia nastupujuceho Noveho Lepsieho Sveta. Najtrapnejsie, ze si myslia, ze vynasli nejaku skratku... medzi Vykoristovatelov. Skratky neexistuju. Uz urcite nie aspon tisic rokov.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Franta2776 píše:
fugas píše:Takže také plánuješ do ztráty? To máš ale asi poměrně často hlad ne? :D Asi ne co? Asi se snažíš růst, takže hospodařit se sekyrou je jaksi kontraproduktivní. Samozřejmě že mám lepší nápad. Přestat živit lemply a všemožné nepřispůsobivé. To by ale rázem byla polovina toho západu ve válce a druhá na pracáku.
Někdo na to musí vydělat. Jako opravdu vydělat, ne šmelit s tím co už někdo vyprodukoval. I to si někdo mylně vykládá jako výdělek, ačkoliv jde o příživu.
Nemyslím si, že bych si vykřisťováním vydělal víc a navíc by se mi nedobře spalo.
Pokud se investuje,hlavně v počátku podnikáni (nebo nově vznikající projekt),tak se plánuje do ztráty běžně, ony ty odpisy jsou mrcha. :D :D :D :D Třeba vzdělání zdarma to je takový projekt,kde do studenta investujeme několik let samá ztráta a doufáme,že za pár let to na daních státu vrátí.
Ona i stavba té jaderné elektrárny se plániuje v prvních desetiletích do těžké ztráty.To jeden z důvodů proč ti Němci to nechtějí stavět.Ví,že za pár let může být všechno jinak.
To ale samozřejmě není stejné, že... Jedinečný projekt samozřejmě vzniká se ztrátou a nějakou vizí na budoucí výdělek. Pokud ale státy jako subjekty každoročně plánují do ztráty, není to s vyhlídkou na budoucí prosperitu, nýbrž nezadržitelný krach. To je poměrně zásadní rozdíl, plánovat soubor veškerého obchodu a výroby státu, potažmo světadílu do kontinuální ztráty, nebo kopit na dluh auto a splácet ho podnikáním. Tam existuje jistá možnost návratu, nikoliv hlubší a hlubší díra.
Peníze nejsou podložené, rychle ztrácejí hodnotu a až se ta lež provalí, bude prostě konec. Ne konec jednoho podnikavce, ale systém se zhroutí. V současnosti se právě toto děje s celým západním světem a ten kope a kope, ale zastavit se to už samozřejmě nedá. Takže bude různými platbami a daněmi docházet ke snižování životní úrovně, což pocítí všichni. Někdo dřív, někdo později, ale vyjdou z toho dobře zase jen ti, o kterých píše Jozef.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Ono to je podobné, ty dělané dluhy státu požírá v čase inflace (USA)a někde celé krachy států(Rusko,Argentina).Já jsme raději pro tu přiměřenou inflaci.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

No to už jaksi nepůjde. Neexistuje už zlatý standart. Tudíš hlubší inflace nelze v současnosti dosáhnout. Teď už je to jenom hra, protože je nemožné to uzáplatovat. Šmelí se s neexistujícím. Musím tě zklamat, ale USA už v pravdě dávno zkrachovaly. Tisknou a tisknou, jenže mají takovou sekyru, kterou není možné reálně zaplatit. Co se dalo už rozvrátily a ukradly. Jejich poslední pokusy krást jim jaksi byly znemožněny pod pohrůžkou likvidací. Mají tam spoustu lidí pod hranicí chudoby, na potravinových lístcích. I my už bohužel máme takové vymoženosti. Panstvo by rádo systém reformovalo v absolutní totalitu a dělají pro to maximum. Naštěstí to ale vypadá, že to nestihnou.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

fugas píše:No to už jaksi nepůjde. Neexistuje už zlatý standart. Tudíš hlubší inflace nelze v současnosti dosáhnout. Teď už je to jenom hra, protože je nemožné to uzáplatovat. Šmelí se s neexistujícím. Musím tě zklamat, ale USA už v pravdě dávno zkrachovaly. Tisknou a tisknou, jenže mají takovou sekyru, kterou není možné reálně zaplatit. Co se dalo už rozvrátily a ukradly. Jejich poslední pokusy krást jim jaksi byly znemožněny pod pohrůžkou likvidací. Mají tam spoustu lidí pod hranicí chudoby, na potravinových lístcích. I my už bohužel máme takové vymoženosti. Panstvo by rádo systém reformovalo v absolutní totalitu a dělají pro to maximum. Naštěstí to ale vypadá, že to nestihnou.
A kdy jsi v těch USA naposledy byl já v roce 2017 cca měsíc???
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

I to zdražování k tomu patří. Spotřebního sajrajtu se dá za hubičku pořídit vagón. Ale věci nutné, jako bydlení a energie zdražují a zdražují. Salámově se tak uvyká dav na nadcházející chudobu. Nebudou potom tolik protestovat.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Franta2776 píše:
fugas píše:No to už jaksi nepůjde. Neexistuje už zlatý standart. Tudíš hlubší inflace nelze v současnosti dosáhnout. Teď už je to jenom hra, protože je nemožné to uzáplatovat. Šmelí se s neexistujícím. Musím tě zklamat, ale USA už v pravdě dávno zkrachovaly. Tisknou a tisknou, jenže mají takovou sekyru, kterou není možné reálně zaplatit. Co se dalo už rozvrátily a ukradly. Jejich poslední pokusy krást jim jaksi byly znemožněny pod pohrůžkou likvidací. Mají tam spoustu lidí pod hranicí chudoby, na potravinových lístcích. I my už bohužel máme takové vymoženosti. Panstvo by rádo systém reformovalo v absolutní totalitu a dělají pro to maximum. Naštěstí to ale vypadá, že to nestihnou.
A kdy jsi v těch USA naposledy byl já v roce 2017 cca měsíc???
Ne díky :D Několikrát jsem to odmítl a už se mě naštěstí neptají. Jak to souvisí s popsanou realitou? Pozlátko tě zmátlo? No jako u nás...
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2687
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

No, aby jsi ten chudobinec viděl na vlastní oči :))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Na to není třeba se harcovat přes oceán. Na to stačí popojet pár set km na západ. Celé čtvrti, v USA celá města nepřispůsobivých kriminálních živlů a ve zbytku pozlátko plánované do ztráty, jak jsme o tom už mluvili. Jozef tady lehce nastínil pozadí celé věci. To je ale nutné si prostudovat, to není hned. Samozřejmě že líheň těch skutečných vykořisťovatelů je hájena a jsou tam pumpovány prostředky. Něco jako rekreační resort v Africe. Koktejly a stoly s jídlem. Za zdí ale svrab a neštovice. A kdo chce sedět u baru, musí platit.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Točíme se v kruhu. Jednoduše, psal jsi, že si rád připlatíš aby se věci zlepšily. Tak to ale není. Budeš připlácet a připlácet, aby ta děravá skořápka na hliněných nohou ještě chvilku vydržela pohromadě. Proto se zrdražuje a zdražuje a zejména věci, bez kterých se neobejdeš.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek