Žvanírna, bylo Energie zdraží víc, než se čekalo

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

unicast píše:
ikovlabs píše:Jako ze reseni je vratit se do stredoveku nebo Rakouska -uherska? Hmmm.
Ty poznamky o poruse osobnosti jsi si mohl odpustit..Nejsme na seznamu.
Já bych rád, ale jen jsem zmínil vytvoření země v jeho hranicích (a to jen jako variantu) a hned je mi iracionálně předhozen středověk, to je pak těžké takový dojem nezískat...

Reálně v Rakousku mezi lety 1870 - 1908 (kdy bohužel Rakousko zavedlo všeobecné volební právo) měl občan nejvíc občanských i ekonomických svobod, nejlepší možnost sociální mobility atd..
fugas píše:Argumenty o almužně jsou taky komické. Dělník v mojí profesi bere venku cca 5000, já cca 1500 a to za mě inkasují stejně jako za něj, jen já toho umím víc.
Ok, kolik bys v té profesi bral v roce 1988? 2400 Kčs hrubého? Marka byla dejme tomu za 12 Kčs (pokud se Ti jí vůbec podařilo vyměnit, dobový vtip říkal, že rozdíl mezi korunou a dolarem je jeden dolar), na euro se pak převáděly kursem 1:1.95, čili komunistická almužna by byla asi 105€... :D Navíc Ti žádný pohraničník s ostnatým drátem, SUPem a Sa-58 nebrání si pro těch 5000 dojít ven, že. A tím, probůh, nehájím současný režim -- pokud si to někdo myslí, tak by se s tou bipolární poruchou fakt měl ve vlastním zájmu léčit :lol:
Hele ty sis ti bipolární poruchu nějak oblíbil :D
Bral bych asi tak 2,5 X krát víc a měl bych zajištěnou doživotní práci ve státní firmě světového věhlasu, která byla ovšem bohužel též demokraticky do základu rozkradena jakožto konkurence, ale to není rozhodující. Ať to bylo jak chtělo, ať mi nikdo nevykládá, že to bylo jenom zlo. To je neobjektivní zaujatost. A označovat ještě dnes ten bordel co tu je 30 let, za neúspěch ve jménu socíku je prostě směšné, jako argumentovat proti nastupující chudobě, tehdejším nedostatkem banánů. A fakt, i takoví kouskové se opravdu najdou. A věc názoru, ale já raději pohraničníka, než kdejakého živla před vstupními dveřmi. To je mi úžasná svoboda, nahánět děti ze sáňkování před setměním, páč čert ví kdo si sem přitáhnul bez kontroly. Dík za radu, ale nejsem členem rodiny Humberto, abych si jezdil stovky km pro výplatu. Taková rada je jaksi na dvě věci ;) A o tom, že pro slušného člověka nastává daleko horší totalita, než by si tenkrát dokázal představit, o tom nemá cenu ani začínat.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

Snad jen pokud je clovek schopny tak si praci nepotrebuje "zajistovat" firmou ale firma si zajistuje toho pracovnika.
Zkracene pokud clovek chce tak muze dosahnout a ne ze mu nekdo nakreslil co muze a kde delat.
Pohranicni nehlidal jen ty co chteli dovnitr ale ven.. a strilel lumpy ostryma.
unicast
Příspěvky: 1324
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

fugas píše:Hele ty sis ti bipolární poruchu nějak oblíbil :D
Jo. A tady můžeš vidět důvod:

Obrázek
fugas píše:Bral bych asi tak 2,5 X krát víc a měl bych zajištěnou doživotní práci ve státní firmě světového věhlasu
A na to jsi přišel jak? Východní blok se sesypal. I kdyby tady zůstala KSČ u moci, neměla by ruskou ropu, neměla by ani odběratele na ty lokomotivy, co se tu vyráběly ve stakusových sériích, tanky a BVP už taky nikdo kupovat nechtěl.
fugas píše:která byla ovšem bohužel též demokraticky do základu rozkradena jakožto konkurence, ale to není rozhodující. Ať to bylo jak chtělo, ať mi nikdo nevykládá, že to bylo jenom zlo. To je neobjektivní zaujatost. A označovat ještě dnes ten bordel co tu je 30 let, za neúspěch ve jménu socíku je prostě směšné, jako argumentovat proti nastupující chudobě, tehdejším nedostatkem banánů.
Tak si ještě jednou prohlédni vložený obrázek a zamysli se...
fugas píše:A věc názoru, ale já raději pohraničníka, než kdejakého živla před vstupními dveřmi. To je mi úžasná svoboda, nahánět děti ze sáňkování před setměním, páč čert ví kdo si sem přitáhnul bez kontroly.
Jojo, tehdy bylo superbezpečno. Jirka Straka, Mirek Stehlík, Irena Čubírková, Jirka Popelka, Olinka Hepnarová, taková fajn neškodná parta :-)
Ve skutečnosti je množství vražd v současnosti s jejich množstvím v 80. letech celkem srovnatelné. I bez těch vlčáků a signálních stěn. A objasněnost je asi dokonce vyšší.
fugas píše:Dík za radu, ale nejsem členem rodiny Humberto, abych si jezdil stovky km pro výplatu. Taková rada je jaksi na dvě věci ;)
Ale to pak už můžeš vyčítat jenom sám sobě, ne společnosti. To co říkáš, v zásadě je "mohl a chtěl bych se mít líp, ale nemám, protože vy ostatní jste mi to nezařídili a já se o to starat vlastně ani nechci". To je potom ale těžký.
unicast
Příspěvky: 1324
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

ViktorEX píše: zalezi na uhlu pohledu ... nerekl bych, ze "otroci" maji spolecnosti v danovych rajich. to sis prosim te spletl. pak ma republika moc vysoke dane, proto firmy utikaji danit jinam, no a pak tu mame statni zakazky a jejich nesmyslne ceny.
Jako zdůvodnění je to zdánlivě smysluplné, což o to, problém je v tom, že ten směr implikace je obrácený.
Tedy nikoli daňové ráje --> vysoké daně, ale vysoké daně --> daňové ráje. Ten byznys daňových rájů by bez vysokých daní v jiných zemích vůbec nevznikl, nejprve musejí být ty vysoké daně, aby mohly být i daňové ráje.
ViktorEX píše:zakladni infrastruktura (energie, teplo, voda) a vsechno co je v zemi (nerosty) by melo byt v rezii statu
Proč? Aby to mohlo být neefektivní? Aby to mohli politici jediným hlasováním ve sněmovně celé podělat?
ViktorEX píše:vlada/kral nebo cosi tady musi kopat za lidi, ne za sebe. ale kdyz je system nastaven na zdimani a zaprodani ... no tak to vypada, jak vypada.
To máš asi tak. Když Tě zvolí do nějaké funkce, kde se dá odklánět, víš, že to máš na 4 roky. Jestli Tě zvolí i pak, to je ve hvězdách. Co tedy uděláš? No jistě, pokusíš se se zajistit na zbytek života z toho, co zvládneš odklonit během těch čtyř let. Buď to budeš dělat blbě a chytěj Tě u toho jako Ratha, Římana nebo Kocourka, nebo to budeš dělat chytře a nechytěj Tě. Zákon o veřejných zakázkách, majetková přiznání, whatever, to všechno se dá obcházet.

Naopak král odklánět nebude. Proč? Protože mu ta země patří a odkláněním by okrádal sám sebe. Je jeho zájmem ji předat svému nástupci, zpravidla synovi, v co možná nejlepším stavu. Historie ukazuje, že i velmi špatný král zpravidla způsobil mnohem menší škody, než velmi špatný demokraticky zvolený politik.
Franta2776
Příspěvky: 2649
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

A podobnost slov v angl. slav a slave je čistě náhodná???:)))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

unicast píše:
fugas píše:Hele ty sis ti bipolární poruchu nějak oblíbil :D
Jo. A tady můžeš vidět důvod:

Obrázek
fugas píše:Bral bych asi tak 2,5 X krát víc a měl bych zajištěnou doživotní práci ve státní firmě světového věhlasu
A na to jsi přišel jak? Východní blok se sesypal. I kdyby tady zůstala KSČ u moci, neměla by ruskou ropu, neměla by ani odběratele na ty lokomotivy, co se tu vyráběly ve stakusových sériích, tanky a BVP už taky nikdo kupovat nechtěl.
fugas píše:která byla ovšem bohužel též demokraticky do základu rozkradena jakožto konkurence, ale to není rozhodující. Ať to bylo jak chtělo, ať mi nikdo nevykládá, že to bylo jenom zlo. To je neobjektivní zaujatost. A označovat ještě dnes ten bordel co tu je 30 let, za neúspěch ve jménu socíku je prostě směšné, jako argumentovat proti nastupující chudobě, tehdejším nedostatkem banánů.
Tak si ještě jednou prohlédni vložený obrázek a zamysli se...
fugas píše:A věc názoru, ale já raději pohraničníka, než kdejakého živla před vstupními dveřmi. To je mi úžasná svoboda, nahánět děti ze sáňkování před setměním, páč čert ví kdo si sem přitáhnul bez kontroly.
Jojo, tehdy bylo superbezpečno. Jirka Straka, Mirek Stehlík, Irena Čubírková, Jirka Popelka, Olinka Hepnarová, taková fajn neškodná parta :-)
Ve skutečnosti je množství vražd v současnosti s jejich množstvím v 80. letech celkem srovnatelné. I bez těch vlčáků a signálních stěn. A objasněnost je asi dokonce vyšší.
fugas píše:Dík za radu, ale nejsem členem rodiny Humberto, abych si jezdil stovky km pro výplatu. Taková rada je jaksi na dvě věci ;)
Ale to pak už můžeš vyčítat jenom sám sobě, ne společnosti. To co říkáš, v zásadě je "mohl a chtěl bych se mít líp, ale nemám, protože vy ostatní jste mi to nezařídili a já se o to starat vlastně ani nechci". To je potom ale těžký.
Ne ne. V některých otázkách jen nechceš rozumět a v jiných už na férovku zoufale kličkuješ :D Jmenovat partičku psychopatů jako důkaz obecné nebezpečnosti je těžce mimo mísu. Tenkrát bych šel v noci klidně napříč kterýmkoliv městem na procházku a pravděpodobnost, že potkám Olinku by mě fakt netrápila :D Ani bych se nebál nechat jít dceru samotnou ze školy, aby nebyla napadena barevným cizokrajným jinochem.
Ani to jak se mám teď pro mě nikdo nezařídil, stálo mě to hodně úsilí a stále se musím starat, to jsi špatně pochopil. Ale fakt ne, nebudu žít po zbytek života v hotelu, to už je moc. Každý kdo tohle uznává je u mě už opravdu velmi tvárný jedinec. Energie vyčerpána.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
unicast
Příspěvky: 1324
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

fugas píše:Tenkrát bych šel v noci klidně napříč kterýmkoliv městem na procházku a pravděpodobnost, že potkám Olinku by mě fakt netrápila :D
No ono je to právě tak, že tehdy bylo více té iluze bezpečí. Když se něco stalo, nebylo to na první stránce blesku s velkými fotografiemi, ale někde na čtvrté stránce Večerní Prahy (i když si vzpomínám, že i tam se objevovaly články na titulní straně jako Děti vyloupily školku apod.) A už tehdy tady byly čtvrti osídlené převážně cíkánským obyvatelstvem, kam nebylo vůbec radno lézt. Pravda, na Slovensku jich bylo víc.
fugas píše:Ale fakt ne, nebudu žít po zbytek života v hotelu, to už je moc.
Tak za těch 5000 eur měsíčně by sis mohl nějaký byt dovolit koupit relativně brzo... Jo aha, ony jsou tam úplně jiné životní náklady a vlastně těch 5000 eur tam nemá zase tak velkou kupní sílu, jak to na první pohled vypadá.
Franta2776
Příspěvky: 2649
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Pěkná mezinárodní statistika USA-5,Rusko-8,2.Oni to Slovani na východě se mezi sebou mordují více jak amící a to nemají volně dostupné zbraně.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... icide_rate
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
kodl69
Příspěvky: 7457
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od kodl69 »

Tohle není o zbraních, ale o horkokrevnosti národa, Když seš horká hlava, stačí ti holý ruce - případně množství přivandrovalců, viz mapa západní evropy, tmavší je anglie, francie, švédsko, a pak balkán, což nikoho nepřekvapí. Už v roce 2003 , když jsem procházel noční Paříží, jsem jistě neměl pocit bezpečí, jak to tam asi vypadá dnes, jestli by to nebylo braný jako provokace...
Naopak známej žil několik let v Sao Paulo, kde je snad jedna z největších zločinností na světě, a bez problému. Jeho koment:
"Poklapeš v noci krz bronx vověšené goldnó, tak tě taky vočórujó nebo zrakvy, nesmiš byt pako." Kdo nerozumí, můžu mu to případně přeložit.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Franta2776
Příspěvky: 2649
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

kodl69 píše:Tohle není o zbraních, ale o horkokrevnosti národa, Když seš horká hlava, stačí ti holý ruce - případně množství přivandrovalců, viz mapa západní evropy, tmavší je anglie, francie, švédsko, a pak balkán, což nikoho nepřekvapí. Už v roce 2003 , když jsem procházel noční Paříží, jsem jistě neměl pocit bezpečí, jak to tam asi vypadá dnes, jestli by to nebylo braný jako provokace...
Naopak známej žil několik let v Sao Paulo, kde je snad jedna z největších zločinností na světě, a bez problému. Jeho koment:
"Poklapeš v noci krz bronx vověšené goldnó, tak tě taky vočórujó nebo zrakvy, nesmiš byt pako." Kdo nerozumí, můžu mu to případně přeložit.
Když se na tu mapu podíváš podrobněji a přečteš si Solženicina.
Tak je lepší mít za souseda umírněného muslima než kovaného komunistu:))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
kodl69
Příspěvky: 7457
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od kodl69 »

Je jenom otázka, jak dlouho budou ti muslimové umírnění. Ale to je jiná kapitola. Určitě nepropaguju rusko, ani nejsem xenofob- xenofobie je strach z nepoznaného, já mám strach z osobně poznaného...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ViktorEX »

unicast píše: ... Proč? Aby to mohlo být neefektivní? Aby to mohli politici jediným hlasováním ve sněmovně celé podělat?
ale v zasade jsme za jedno. ze to jde. jen jsou casto voleni bidaci (a take rezim hraje roli...). ale vem si priklad z toho pana (jmeno neznam), ktery ma na svedomi zakladni rozvodnou infrastrukturu v cr. byl vedouci, bylo to za komancu (aniz bych je timto chtel hajit) a udelal svou praci dobre a zijeme z toho dodnes.

takze staci jen spravne nastavit zakony (pri podvodu odmajetnit apod), kontrolni mechanismus (treba neco jako maji v usa u soudu) aby napr nahodne vybrana parta odborniku ze soukromeho sektoru posoudila zakazku. ale to by se muselo chtit. dnesni mechanismus zakonu vs politici neni spravny, protoze by si sili bic sami na sebe. ja si myslim, ze zasadni problem soucasneho systemu je, ze vzdelani lide s moralkou se do politiky nehrnou, protoze je to hra na nervy, hra na kompromitaci nepohodlnych osob. proto se tam hrnou prakticky jen vsivaci a podle toho to vypada.
kral nebo autokratismus(china) je vzdy dobre reseni, kdyz kral ma vsech 5 pohromade. dobre veci se snadneji prosazuji, protoze rekne takhle to bude a basta. to ovsem plati v tom dobrem pripade. kdyz je kral kokot, tak to muze nabrat zcela opacny efekt a to velmi snadno (venezuela).
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
Franta2776
Příspěvky: 2649
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

ViktorEX píše:
unicast píše: ... Proč? Aby to mohlo být neefektivní? Aby to mohli politici jediným hlasováním ve sněmovně celé podělat?
ale v zasade jsme za jedno. ze to jde. jen jsou casto voleni bidaci (a take rezim hraje roli...). ale vem si priklad z toho pana (jmeno neznam), ktery ma na svedomi zakladni rozvodnou infrastrukturu v cr. byl vedouci, bylo to za komancu (aniz bych je timto chtel hajit) a udelal svou praci dobre a zijeme z toho dodnes.

takze staci jen spravne nastavit zakony (pri podvodu odmajetnit apod), kontrolni mechanismus (treba neco jako maji v usa u soudu) aby napr nahodne vybrana parta odborniku ze soukromeho sektoru posoudila zakazku. ale to by se muselo chtit. dnesni mechanismus zakonu vs politici neni spravny, protoze by si sili bic sami na sebe. ja si myslim, ze zasadni problem soucasneho systemu je, ze vzdelani lide s moralkou se do politiky nehrnou, protoze je to hra na nervy, hra na kompromitaci nepohodlnych osob. proto se tam hrnou prakticky jen vsivaci a podle toho to vypada.
kral nebo autokratismus(china) je vzdy dobre reseni, kdyz kral ma vsech 5 pohromade. dobre veci se snadneji prosazuji, protoze rekne takhle to bude a basta. to ovsem plati v tom dobrem pripade. kdyz je kral kokot, tak to muze nabrat zcela opacny efekt a to velmi snadno (venezuela).
První bod je ty poslance pořádně zaplatit.Za ty peníze co dnes mají,tam žádného odborníka na právo nedostaneš.Ti poslanci dělají za plat šikovného živnostníka a to někteří cestují přes celou republiku a bydlí mimo rodinu.Dnes šikovný právník má sazbu 3000kč/hod a co by za ty peníze co berou poslanci v parlamentu ČR dělal???:))Já bych to dělat za těchto podmínek, taky dělat nešel.
viz:Stavební zákon je produkt české mentality. a tohoto systému,žádný nový stavební megaúřad to nevyřeší.Po odchodu z EU by jsme si tvořili samé takové zákony.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od chatař »

První bod je ty poslance pořádně zaplatit.

To by nic neřešilo. Je dokázáno, že se stoupajícím příjmem přichází ještě větší chtivost. Lidově řeřčeno, "furt má málo", anebo, "kdo má moc, chce mít ještě víc". Proto třeba zloděj nemůže přestat krást, boháč hrabat. Hrabe, a hrabe, a hrabe, až se jednou uhrabe k smrti a jediný, kdo se bude smát jsou jeho dědicové. Podívejte se kolem sebe, copak to nevidíte na každém kroku v menším, či větším mřítku? Mamon je ta nejsilnější droga. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
unicast
Příspěvky: 1324
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

Franta2776 píše:Když se na tu mapu podíváš podrobněji a přečteš si Solženicina.
Tak je lepší mít za souseda umírněného muslima než kovaného komunistu:))
Jestli si mohu vybrat, tak za toho souseda tedy raději třeba Kodla nebo ViktoraEX :D
unicast
Příspěvky: 1324
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

ViktorEX píše:takze staci jen spravne nastavit zakony (pri podvodu odmajetnit apod), kontrolni mechanismus (treba neco jako maji v usa u soudu) aby napr nahodne vybrana parta odborniku ze soukromeho sektoru posoudila zakazku. ale to by se muselo chtit. dnesni mechanismus zakonu vs politici neni spravny, protoze by si sili bic sami na sebe.
Tohle je ten problém. Ono by to v ideálním případě teoreticky fungovalo pěkně. To platí ale i pro komunismus a vlastně pro jakékoli myslitelné zřízení. Problém je, že nic z toho z podstaty věci neumíme. Zákony nejde nastavit správně, protože nikdo nemá jasno v tom, jaké by přesně to správné nastavení mělo být. Lidské dílo není z podstaty nikdy dokonalé.

Už jsem tu kdysi zmiňoval, že selhávání státu není náhodné, že je zákonité, přesně podle Černomyrdinova výroku "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako obvykle." Stát selže ještě mnohokrát, znovu a znovu, sice různými způsoby, ale zaručeně. Proto je žádoucí se z toho poučit a už mu nikdy nesvěřovat správu statků, které jsou pro naši existenci důležité. Soukromý subjekt to zvládá vždy z podstaty věci lépe.

ViktorEX píše:ja si myslim, ze zasadni problem soucasneho systemu je, ze vzdelani lide s moralkou se do politiky nehrnou, protoze je to hra na nervy, hra na kompromitaci nepohodlnych osob. proto se tam hrnou prakticky jen vsivaci a podle toho to vypada.
kral nebo autokratismus(china) je vzdy dobre reseni, kdyz kral ma vsech 5 pohromade. dobre veci se snadneji prosazuji, protoze rekne takhle to bude a basta. to ovsem plati v tom dobrem pripade. kdyz je kral kokot, tak to muze nabrat zcela opacny efekt a to velmi snadno (venezuela).
Ve Venezuele neměli krále, ale voleného Cháveze a po něm teď voleného Madura. Já rád dávám za příklad třeba Ferdinanda V., posledního skutečně korunovaného českého krále, ten byl považován za velmi neschopného panovníka, co všech pět pohromadě neměl, ale zemi to nikterak zásadně nepoškodilo, spíše naopak.
Franta2776
Příspěvky: 2649
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

No a jak to může vypadat v zemi, kterou řídí bývalý taxikář??:))
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_misl
Naposledy upravil(a) Franta2776 dne pon pro 13, 2021 3:10 pm, celkem upraveno 1 x.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ViktorEX »

a vzdycky se nakonec ukaze, ze jde jen o moralku jedince. dodrzovat desatero, majetek spravovat jako spravny hospodar.

vim, ze venezuela nemela krale, ale prakticky jedna osoba tomu vladla. je to bohata zeme s obrovskym mnozstvim ropy. misto, aby tam vsichni meli pohadkove platy a jezdili v elektromobilech (norsko), tak je tam bida, svrab a nestovice.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
Diablo1st
Příspěvky: 1666
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Diablo1st »

Inak niečo o dôvodoch zdraženia elektriny rozoberá p. Drábová v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=4-7vGhUQTeU (od cca. 45minuty)
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Franta2776
Příspěvky: 2649
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Diablo1st píše:Inak niečo o dôvodoch zdraženia elektriny rozoberá p. Drábová v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=4-7vGhUQTeU (od cca. 45minuty)
Jako obvykle,kvalitní přednáška.
Závěr:Elektřina z centrálních zdrojů nebude a když bude,tak bude drahá.Takže dělat to co tady většina umí,více panelů na střechu.A pokud to Němcům nevyjde,tak aby udělali co nejdříve korekci:)))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek