Žvanírna, bylo Energie zdraží víc, než se čekalo

Nezařaditelné
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

unicast píše:
Franta2776 píše:to kodl:Jestli si mám vybrat mezi byrokratickou EU a chudou ruskou gubernii,tak jsem proevropan tvůj třídní nepřítel..Jaksi jinou možnost nevidím.
ikovlabs píše:.Vystoupeni z EU neni ani originalni ani dobry napad.EU neni super ale nic lepsiho neni.muzeme si vybrat mezi EU a ruskem.
Tak nevím. Trpíte oba bipolární poruchou osobnosti nebo je to jen důsledek právě té pro-EU propagandy, který říká, že tu není jiná varianta než EU nebo ruská gubernie? Co třeba země, kde prostě funguje volný trh, kde je maximální míra svobody, minimum regulací, žádné dotace a je nakonec vcelku jedno, jestli to bude v hranicích toho prapodivného státního útvaru, který si dnes říká Česká republika nebo jestli se to udělá ve větším měřítku na celém území naší bývalé krásné vlasti, tedy Království a zemí v Říšské radě zastoupených a Zemí koruny svatoštěpánské...
Jako ze reseni je vratit se do stredoveku nebo Rakouska -uherska? Hmmm.
Ty poznamky o poruse osobnosti jsi si mohl odpustit..Nejsme na seznamu.
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ViktorEX »

nejvetsi prusvih jsou odtoky zisku do danovych raju. tim v podstate republika poskytla jen otroky, pozemky, 10 let danove prazdniny. to, co melo po komunistech nejakou cenu, se prodalo za baksis soukromemu sektoru. doly, elektrarny... misto, aby stat a lide z toho neco meli, bohatli pouze jedinci, a ten zbytek dostal zase jen hodinovku a stat z toho nic nemel. vzdyt si vem lithium a posledni aferka...

no a takhle se ten kram vyjedl, par typku se stalo superbohatymi. a protoze se v nasem superdrahem prostredi uz neda bez dluhu existovat, tak se ten systemovy domecek pomalu hrouti. přerod bude bolet. co z toho nakonec vyleze ukáže čas. je tu několik scénářů a většina není hezká.
k tomu zkorumpovaní členové vlády (kdyz pominu ostatni, tak kseft s rouskami, injekcemi je proste zrada na desatou) a bramboracka je hotova.

ale kouknete na svycary ... a jde to. kazdej ma doma ve skrini flintu, dulezite veci jsou pouze na referendum, ... a neda se rict, ze by se jim darilo spatne. co se mi na tom nelibi, ze zivot tam je velmi drahy. furt se musis smekat, abys mesicni poplatky poplatil.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

ViktorEX píše:nejvetsi prusvih jsou odtoky zisku do danovych raju. tim v podstate republika poskytla jen otroky, pozemky, 10 let danove prazdniny. to, co melo po komunistech nejakou cenu, se prodalo za baksis soukromemu sektoru. doly, elektrarny... misto, aby stat a lide z toho neco meli, bohatli pouze jedinci, a ten zbytek dostal zase jen hodinovku a stat z toho nic nemel. vzdyt si vem lithium a posledni aferka...

no a takhle se ten kram vyjedl, par typku se stalo superbohatymi. a protoze se v nasem superdrahem prostredi uz neda bez dluhu existovat, tak se ten systemovy domecek pomalu hrouti. přerod bude bolet. co z toho nakonec vyleze ukáže čas. je tu několik scénářů a většina není hezká.
k tomu zkorumpovaní členové vlády (kdyz pominu ostatni, tak kseft s rouskami, injekcemi je proste zrada na desatou) a bramboracka je hotova.

ale kouknete na svycary ... a jde to. kazdej ma doma ve skrini flintu, dulezite veci jsou pouze na referendum, ... a neda se rict, ze by se jim darilo spatne. co se mi na tom nelibi, ze zivot tam je velmi drahy. furt se musis smekat, abys mesicni poplatky poplatil.
Kdyz na to ten stat nemel tak mohl : a. nechat vse statni a tedy na trajektorii do ele B. pozvat zapadni kapital aby to rozbehl
Coz melo logicky dusledek ze ten kapital na tom chte vydelat .
Vase reseni tedy by bylo jake.A? nebo B? Nebo C nechat rozbehnout a pak zestatnit...?
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

Kdyz nad tim tak uvazuji tak treba Skodvku by Wolkswagen ted mozna rad prodal.Ted kdyz jim Tesla tece do bot ....
To by byl okamzite prisun do statniho rozpoctu -- uplne vidim ty haldy penez!
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Jasně že hájí. A to s až komickou zarputilostí. Proboha nějak to bylo a nějak to je. Žijeme v rozkradené zemi a někteří by rádi věřili, že je to proto, že tu před 30 lety skončil socík. To už není ani únavný ani k smíchu. Eurosojůz nás na všech stranách okrádá a salámově zotročuje a já se pokaždé od někoho dovím, že je to kvůli těm komunistům či co. Tenhle západní systém už prožral co měl na pozítří, ale to je moc objektivní pohled. To kde jsme je tím, že tu před 30 lety skončil socík. Argumenty o almužně jsou taky komické. Dělník v mojí profesi bere venku cca 5000, já cca 1500 a to za mě inkasují stejně jako za něj, jen já toho umím víc. Přestaňte si konečně lhát a uleví se vám ;)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
jahodovák
Příspěvky: 1959
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od jahodovák »

Stát by měl na vše,ale nenažraní politici radši koukali na své kapsy,je ale tak trochu pravděpodobné,že kdo se dostane nahoru nemůže vybočit z řady,neb by byl poslán jak říkali indiáni do věčných lovišt,teprve čas ukáže jak to bylo doopravdy,ten čas se kvapně blíží a hodně lidí z toho už má dost velké bolení hlavy a i děs...na rozdíl většiny lidí už i vědí co je čeká,ti co vládnou tomuto světu nic neodpouští a tvrdě zakročí proti komukoliv,kdo je v tom zapleten a nejede podle lajny,tož tak....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

Nemel ani prachy ani knowhow.Ale presvedcovat te nebudu.Zbytek je tradicni doomsay ale to je uz klasika ..ze?
unicast
Příspěvky: 1317
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

ikovlabs píše:Jako ze reseni je vratit se do stredoveku nebo Rakouska -uherska? Hmmm.
Ty poznamky o poruse osobnosti jsi si mohl odpustit..Nejsme na seznamu.
Já bych rád, ale jen jsem zmínil vytvoření země v jeho hranicích (a to jen jako variantu) a hned je mi iracionálně předhozen středověk, to je pak těžké takový dojem nezískat...

Reálně v Rakousku mezi lety 1870 - 1908 (kdy bohužel Rakousko zavedlo všeobecné volební právo) měl občan nejvíc občanských i ekonomických svobod, nejlepší možnost sociální mobility atd..
fugas píše:Argumenty o almužně jsou taky komické. Dělník v mojí profesi bere venku cca 5000, já cca 1500 a to za mě inkasují stejně jako za něj, jen já toho umím víc.
Ok, kolik bys v té profesi bral v roce 1988? 2400 Kčs hrubého? Marka byla dejme tomu za 12 Kčs (pokud se Ti jí vůbec podařilo vyměnit, dobový vtip říkal, že rozdíl mezi korunou a dolarem je jeden dolar), na euro se pak převáděly kursem 1:1.95, čili komunistická almužna by byla asi 105€... :D Navíc Ti žádný pohraničník s ostnatým drátem, SUPem a Sa-58 nebrání si pro těch 5000 dojít ven, že. A tím, probůh, nehájím současný režim -- pokud si to někdo myslí, tak by se s tou bipolární poruchou fakt měl ve vlastním zájmu léčit :lol:
Naposledy upravil(a) unicast dne ned pro 12, 2021 10:37 pm, celkem upraveno 2 x.
Franta2776
Příspěvky: 2619
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

unicast píše:
fugas píše:Dobrý den všem.
Chtěl jsem nadále mlčet, ale jedna otázka mě neustále trápí. Já stále někde slyším jak jsme 40 let pozadu skrzeva ty komunisty. No, máme po nich už 30 let budování ekonomického zázraku ve svobodném západním prostoru.
A výsledky jsou: Zdevastované hospodářství, zdevastovaný sociální systém,
Kdežto tehdy nic zdevastovaného nebylo, že. Ani konkurenceschopné auto jsme nedokázali vyrobit. Co auto, my jsme tehdy nedokázali ani civilizovaně pohřbít nebožtíka... https://www.youtube.com/watch?v=z1mrHa38Nrc
fugas píše:hrdě jsme opustili východní trhy aby je zabrali okamžitě noví západní kamarádi.
Ty východní trhy přestaly mít čím platit. Doporučuji návštěvu Ruska. Hned na Šeremetěvu ALS systémy značky Tesla, vyrobené před rokem 1989. Lokomotiv ČS7, ČS8 a ČS200 tam pořád jezdí hromady, Siemensy kromě Sapsanu prakticky žádné. Náš průmysl tam byl schopen dodávat v zásadě jen díky embargům jako Cocom apod. To samé Bulharsko, to samé Gruzie, to samé kdekoli na východě. Začali oni kupovat západní ekvivalenty jakmile Cocom padl? Ani prd, zůstali u toho, co měli, protože na nic dalšího nebyly peníze.
fugas píše:Dále jsme měli obrovskou armádu
Hromadu šrotu, která dostala totálně na frak při každé možné příležitosti (Irák 1991, Irák 2003, Sýrie, Lybie atd. atd.) a šikanu, se kterou se režim neuměl vyrovnat. Děkuji pěkně... https://www.youtube.com/watch?v=y0R7A_mHWxs

Ten režim tehdy fungoval jen proto, že loupil zdejším pracujícím v obrovském měřítku reálné výdělky za jejich práci, ty nahrazoval nějakými směšnými tabulkovými almužnami a neumožňoval jim ten tábor nucených prací opustit.
To Unicast Rusko jsme projel od Vladivostoku do Moskvy tak,vím o čem mluvíš,v Číně jsem ztrávil na cestách několik měsíců v Americe také a v Evropě jsme doma.Všude na světě je pracující od slova práce a nic mu v té zemi nepatři kromě jeho majetku,pracovní podmínky by Evropan nezvládl .My Evropané zvláště v EU jsme rozmazleni životní úrovní a sociálním zabezpečení oproti velmocem Rusko,Čína,USA.
Třeba i ve Švýcarsku,když máš nezateplený barák,tak platíš vyšší daně a přinutí tě si vzít úvěr a opravit.To by mistním bojovníkům za svobodu praskla žilka.

A samostaná země:)))Podívej se jaký máme stavební zákon a to je práce našich lidí s tím nemá EU nic společného.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

fugas píše:Jasně že hájí. A to s až komickou zarputilostí. Proboha nějak to bylo a nějak to je. Žijeme v rozkradené zemi a někteří by rádi věřili, že je to proto, že tu před 30 lety skončil socík. To už není ani únavný ani k smíchu. Eurosojůz nás na všech stranách okrádá a salámově zotročuje a já se pokaždé od někoho dovím, že je to kvůli těm komunistům či co. Tenhle západní systém už prožral co měl na pozítří, ale to je moc objektivní pohled. To kde jsme je tím, že tu před 30 lety skončil socík. Argumenty o almužně jsou taky komické. Dělník v mojí profesi bere venku cca 5000, já cca 1500 a to za mě inkasují stejně jako za něj, jen já toho umím víc. Přestaňte si konečně lhát a uleví se vám ;)
NJN holt kapitalismus.Tabulkove platy asi nebyly moc efektivni(proto je ve statni sprave stale mame..)
ze bere nekde v nemecku vice - no asi bere protoze tam jsou ty zivotni naklady vetsi a za 1500 by tam nikoho nesehnali.
Tady sezenou - proto taky tu praci dovezou sem a nenechaji si ji jen tam...
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

unicast píše:
ikovlabs píše:Jako ze reseni je vratit se do stredoveku nebo Rakouska -uherska? Hmmm.
Ty poznamky o poruse osobnosti jsi si mohl odpustit..Nejsme na seznamu.
Já bych rád, ale jen jsem zmínil vytvoření země v jeho hranicích (a to jen jako variantu) a hned je mi iracionálně předhozen středověk, to je pak těžké takový dojem nezískat...

Reálně v Rakousku mezi lety 1870 - 1908 (kdy bohužel Rakousko zavedlo všeobecné volební právo) měl občan nejvíc občanských i ekonomických svobod, nejlepší možnost sociální mobility atd..
ikovlabs píše:Argumenty o almužně jsou taky komické. Dělník v mojí profesi bere venku cca 5000, já cca 1500 a to za mě inkasují stejně jako za něj, jen já toho umím víc.
Ok, kolik bys v té profesi bral v roce 1988? 2400 Kčs hrubého? Marka byla dejme tomu za 12 Kčs (pokud se Ti jí vůbec podařilo vyměnit, dobový vtip říkal, že rozdíl mezi korunou a dolarem je jeden dolar), na euro se pak převáděly kursem 1:1.95, čili komunistická almužna by byla asi 105€... :D Navíc Ti žádný pohraničník s ostnatým drátem, SUPem a Sa-58 nebrání si pro těch 5000 dojít ven, že. A tím, probůh, nehájím současný režim -- pokud si to někdo myslí, tak by se s tou bipolární poruchou fakt měl ve vlastním zájmu léčit :lol:
1.komentar s porucho osobnosti byl jeste pred mym komentem takze asi stroj casu .
2.druha reakce je na neco co jsem nenapsal ja..oprav si to.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ChlapeczDediny »

kodl69 píše:Ti, co pamatují druhou polovinu dvacátého století v ČR by měli svoje znalosti předat dál. Tehdy si lidi pomáhali a uměli si nějak poradit, i když ne úplně dokonale z dnešního pohledu, ale uměli využít to co měli. Teda aspoň u nás na vesnici. V téhle době začínám litovat důchodce, kteří zůstali sami ve velkým domě/bytě, protože se přetrhlo předávání hospodářství z generace na generaci, a z toho vznikají problémy, který musím i já momentálně sám řešit. To v minulosti prakticky nebylo možný.
A za těchto okolností mám problém chápat snahu mladých odstěhovat se do nového baráku na hypo na druhý konec republiky, protože prý průmyslové parky a práce. Přitom bychom dokázali přikoupit (spolu) akorát velký starší barák s kusem lesa a k sadu a "poli" získali tak opravdový rodový statek. Byla by nejen práce ale i potraviny, pěstované i chované. Jenže mladí ti řeknou, že je práce na zahradě nebaví, tesařina nebaví, porážka drůbeže nebaví... Vedomosti a zkušenosti tak opravdu není komu odevzdat. A přitom sami si ani stolek neopraví...
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
unicast
Příspěvky: 1317
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

ViktorEX píše:nejvetsi prusvih jsou odtoky zisku do danovych raju
Proč? Není náhodou tím, kdo okrádá lidi zdaleka nejvíc, právě ten stát (pokud sečteme DPFO, DPH, spotřební daně, daně z nemovitostí, zdravpoj, socpoj atd.)? A není "odtok zisků do daňových rájů" jedním ze způsobů, jak se tomu lidé brání, právě proto, aby nebyli těmi otroky?
ViktorEX píše:co melo po komunistech nejakou cenu, se prodalo za baksis soukromemu sektoru.
Jasně, mělo se to nechat rozkrást postkom managementem, to by byla určitě mnohem lepší varianta (jiné možnosti než privatizace nebo tohle tehdy nebyla).
ViktorEX píše:misto, aby stat a lide z toho neco meli
A proto se to nabídlo lidem v kuponovce a oni to namísto toho, aby ty akcie chtěli sami vlastnit, to nacpali Koženému a Kellnerově PPF... Mimochodem Kožený jim sliboval tu "jistotu desetinásobku" a ten desetinásobek jejich vkladu jim skutečně vyplatil. S takovým materiálem se nedá dělat prakticky nic...
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

ChlapeczDediny píše:
kodl69 píše:Ti, co pamatují druhou polovinu dvacátého století v ČR by měli svoje znalosti předat dál. Tehdy si lidi pomáhali a uměli si nějak poradit, i když ne úplně dokonale z dnešního pohledu, ale uměli využít to co měli. Teda aspoň u nás na vesnici. V téhle době začínám litovat důchodce, kteří zůstali sami ve velkým domě/bytě, protože se přetrhlo předávání hospodářství z generace na generaci, a z toho vznikají problémy, který musím i já momentálně sám řešit. To v minulosti prakticky nebylo možný.
A za těchto okolností mám problém chápat snahu mladých odstěhovat se do nového baráku na hypo na druhý konec republiky, protože prý průmyslové parky a práce. Přitom bychom dokázali přikoupit (spolu) akorát velký starší barák s kusem lesa a k sadu a "poli" získali tak opravdový rodový statek. Byla by nejen práce ale i potraviny, pěstované i chované. Jenže mladí ti řeknou, že je práce na zahradě nebaví, tesařina nebaví, porážka drůbeže nebaví... Vedomosti a zkušenosti tak opravdu není komu odevzdat. A přitom sami si ani stolek neopraví...
NJN a Vy chcete aby sly makat na statek..?Proste vyuzivaji dnesni doby efektivne.Makat na poli je neefektivni kdyz si to muzou koupit v sopu za cenu mensi nez jsou naklady na samovyrobu.a to se nebavime o casu a energii.Udrit se na policku uz neni holt moderni....
unicast
Příspěvky: 1317
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

ikovlabs píše:2.druha reakce je na neco co jsem nenapsal ja..oprav si to.
Ok, hotovo.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ChlapeczDediny »

unicast píše:Petr Mach kdysi udělal studii, kolik nás skutečně stojí členství v EU, se započtením nákladů všech regulací, neefektivit vynucených dotačními programy atd. A podle té jsme v hlubokém mínusu.
Někdo musí ten německý polystyren a okenní profily kupovat...
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
unicast
Příspěvky: 1317
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

kodl69 píše:to Unicast: Tendenční dílo od nějakýho američana.
Hele, četl's to? Pokud ne, tak nenálepkuj (a pokud ano, tak bych očekával výrazně sofistikovanější kritiku).
kodl69 píše:Zkusil bych to jinak: co za stavbu vzniklo v evropě od roku 500 do roku 1000?
nějaký slovanskáý polozemnice, poskládaný kamení prvních kapliček... A do té doby stavby se železobetonovou kupolí v římě, schrám hagarda sofia (pokud budeme istambul považovat za evropu) - ještě první čeští panovníci vládli tzv "z koně" to znamená, že byly na cestách po panství se svou družinou a tam to vyžírali. Sem tam nějaká kamenná stavba. Podle tohoto měřítka trvalo víc než 600 let, než se v evropě objevily stavby na úrovni antických a římských staveb.
No právě. To je všechno pravda. Ale to know-how po Římu a Byzanci se podařilo uchovat a uchovávaly to právě ony raně středověké kláštery. Kolem nich postupně začaly vznikat technologické ostrůvky. Čili hrnčířský kruh (a nejen ten, i ten beton, římské právo, trojpolní zemědělství, základy matematiky atd.) nebylo nutné znovuobjevovat. Kdyby se nezachovalo nic, tak by to trvalo výrazně déle.
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ViktorEX »

unicast píše:
ViktorEX píše:nejvetsi prusvih jsou odtoky zisku do danovych raju
Proč? Není náhodou tím, kdo okrádá lidi zdaleka nejvíc, právě ten stát (pokud sečteme DPFO, DPH, spotřební daně, daně z nemovitostí, zdravpoj, socpoj atd.)? A není "odtok zisků do daňových rájů" jedním ze způsobů, jak se tomu lidé brání, právě proto, aby nebyli těmi otroky?
ViktorEX píše:co melo po komunistech nejakou cenu, se prodalo za baksis soukromemu sektoru.
Jasně, mělo se to nechat rozkrást postkom managementem, to by byla určitě mnohem lepší varianta (jiné možnosti než privatizace nebo tohle tehdy nebyla).
ViktorEX píše:misto, aby stat a lide z toho neco meli
A proto se to nabídlo lidem v kuponovce a oni to namísto toho, aby ty akcie chtěli sami vlastnit, to nacpali Koženému a Kellnerově PPF... Mimochodem Kožený jim sliboval tu "jistotu desetinásobku" a ten desetinásobek jejich vkladu jim skutečně vyplatil. S takovým materiálem se nedá dělat prakticky nic...
zalezi na uhlu pohledu ... nerekl bych, ze "otroci" maji spolecnosti v danovych rajich. to sis prosim te spletl. pak ma republika moc vysoke dane, proto firmy utikaji danit jinam, no a pak tu mame statni zakazky a jejich nesmyslne ceny.

zakladni infrastruktura (energie, teplo, voda) a vsechno co je v zemi (nerosty) by melo byt v rezii statu a meli by z toho profitovat lide v teto zemi (viz holandsko, norsko). ale jak rikas ty (rozkradne se) i ja (nesmi se rozkradnout), vlada/kral nebo cosi tady musi kopat za lidi, ne za sebe. ale kdyz je system nastaven na zdimani a zaprodani ... no tak to vypada, jak vypada.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
ChlapeczDediny
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ChlapeczDediny »

ikovlabs píše: NJN a Vy chcete aby sly makat na statek..?Proste vyuzivaji dnesni doby efektivne.Makat na poli je neefektivni kdyz si to muzou koupit v sopu za cenu mensi nez jsou naklady na samovyrobu.a to se nebavime o casu a energii.Udrit se na policku uz neni holt moderni....
Makat na statek... Vy asi o současných možnostech pěstování a hospodaření (pro sebe a ne na kšeft podle státem diktovanych podmínek) opravdu nic nevíte. Ani o kvalitativních a zdravotních rozdílech samoprodukce a shopprodukce.
Svůj čas můžete měnit za zdanenou almužnu, když si zaplatíte náklady na dopravu do otrokarny a pak do shopu kde vás podruhé zdaní a volný čas trávit u lékaře a v lékárně. Anebo být v klidu doma zdráv a sytý. A k té poslední poznámce : současné hospodaření (na svém pro sebe) není pro blbé.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ikovlabs »

Nebojte - nejste sam - mam taky policko.Jedna vec jsou idealy druha realita.
Jak sam zminujete mladi hlasovaly nohama.
Kdo nic nevi a kdo je blby nebudu resit - snad vidite sam...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek