Prasárny na občany

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

diablo007 píše:Když máš satelit i tak platíš pozemní vysílání?
Ano, koncesionářský poplatek ČT musíš platit, ikdyž přijímáš signál přes Satelit nebo přes Internet pomocí O2TV apod. Jedině kdy platit nic nemusíš je, pokud vůbec nemáš TV, vlastníš jen PC či Laptop a přes internet se koukáš do archívu ČT. Na to téma snad někde byl už i nějaký soudní spor a výsledek byl ten co říkam. Pozor, archív ČT jede jen z českých IP adres, pokud se připojíš ze zahraničí, na nic se nekoukneš.

Bohužel, aby ti veřejnoprávní programy šly přes satelit, musíš mít aspoň nějakou základní dekódovací kartu. Tu dřív vydávaly dvě různé společnosti, dnes už je to tuším jen SkyLink a chce za ni 90Kč měsíčně "servisní poplatek". Za to dostaneš vše, co bys normálně chytnul na anténu, plus pár hovadin navíc: https://www.skylink.cz/programova-nabidka/digital

Velkej SkyLink stojí měsíčně něco přes litr a máš tam programů, že nebudeš vědět co s nima. Včetně těch veřejnoprávních. Servisní poplatek už se pak najednou neřeší :D https://www.skylink.cz/programova-nabidka/komplet

Legální cesta, jak vlastnit TV a přitom neplatit, neexistuje.

Pokud se o TV bavím se pracujícími spoluobčany ze střední třídy, tak jim prostě radím vysrat se na nějaké settopboxy a kabelová hnízda. Snad každá telka má dnes v sobě DVB-S tuner a CI slot, takže stačí připojit parabolu a problém je vyřešen.Ať si tady pak zavádějí nové kmitočty třeba každý rok. Samozřejmě, Satelit má smysl jen tehdy pokud se chci dívat na nějaké placené programy typu Penthouse, HBO, NatGeo, Fishing&Hunting atd.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od střídač_N »

youda píše:......Jedině kdy platit nic nemusíš je, pokud vůbec nemáš TV.....
Je otázka do jaké míry jsme ochotni jít s vyjebávkou se systémem.

Zákon praví:348/2005 Sb.
§ 3
Poplatník
.......
(2) Poplatníkem televizního poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní televizní přijímač. Jestliže drží4) nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá televizní přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.


Stačí aby v komunitě platil jeden koncesionářsý poplatek a ostatní si jej na necelý měsíc JEHO!!! televizor půjčili.
Počítání času při jednom měsíci je např. počátek je 11.8.2019, měsíc končí je 11.9.2019.
Tudíž přijímač 10.09.2019 vrátím a dne 12.09.2019 si jej zase půjčím. No a když to vrácení a půjčení uděláme tak nějak virtuálně, systém je narušen.

Nakonec, je li vše jen slovní ujednání, kdo zjistí, že jsem si jej právě dnes nepůjčil. No a onen virtuální začátek půjčení je možno libovolně posouvat.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od mypower.cz »

střídač_N píše:Stačí aby v komunitě platil jeden koncesionářsý poplatek a ostatní si jej na necelý měsíc JEHO!!! televizor půjčili.
Počítání času při jednom měsíci je např. počátek je 11.8.2019, měsíc končí je 11.9.2019.
Tudíž přijímač 10.09.2019 vrátím a dne 12.09.2019 si jej zase půjčím. No a když to vrácení a půjčení uděláme tak nějak virtuálně, systém je narušen.

Nakonec, je li vše jen slovní ujednání, kdo zjistí, že jsem si jej právě dnes nepůjčil. No a onen virtuální začátek půjčení je možno libovolně posouvat.
Slo by to mozna jeste vytunit. Vlastnikem muze byt nekdo treba z Ulanbataru a pak je vlastnikem obcan Mongolska a tam se tyhle poplatky budou vymahat tezko :D Ostatni si budou televizor den pred koncem mesice pujcovat.

Cilem by nemelo byt sledovat CT a neplatit (to by byla zase prasarna z druhe strany), ale mit TV na jine ucely nez sledovani CT (treba sledovani jinych kanalu, nebo filmu, nebo hrani her, nebo co ja vim co) a s touhle zlodejinou poradne vyje*at.

BTW o dalsi zlodejine typu autorske poplatky z prodanych prazdnych medii asi nema smysl ani diskutovat. To je stejna prasarna jako koncesionarske poplatky. Defaultne ses povazovan za zlodeje, takze sol prachy radeji predem tem, kteri dnes uz maji problem si vydelat nejakou spolecensky prospesnou praci.

Na druhou stranu asi je lepsi si fakt koupit projektor nebo treba 4k monitor a tam proste prijem neni mozny z podstaty. A je vystarano. K cemu vlastne clovek dnes potrebuje TV krome konzumace sileneho mnozstvi reklam. V Brne na byte mame asi 60 stanic v domovni antene a ani jedna neni divatelna. Nemam zajem se divat a behem hodinoveho filmu ci dokumentu se nechat rusit 4mi reklamami, kazda o 20ti minutach. National Geographic nebo Discovery je v tomto uplny extrem (ani jednu nemame v sade kanalu v domovni antene, ale dobre vim, jak to na tech stanicich funguje, zazil jsem jinde). Nedivatelne. To je nepouzitelne takove vysilani, alespon pro me tedy rozhodne. Na kanalu, na kterem vysilaji zrovna reklamu, tak rovnou prepinam a ani me nezajima co tam vysilaji. Co me docela uzemnilo posledni dobou je, ze reklamou uz je preruseno i zpravodajstvi treba na nove. To uz je mega zoufalstvi tohle. Asi dochazeji moc penize a jde to videt. Nastesti za tohle se poplatky neplati a konzumace toho obsahu je na kazdem jednotlivci.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

NG i Discovery mám, ale řekl bych, že v tomto případě se pleteš. Ani na jednom nijak moc reklam nikdy nebývalo, pokud vůbec nějaké.

To, co na obou uvedených kanálech běží místo reklam, jsou upoutávky na pořady, které mají být druhý den. Vždycky je tam vypsáno v několik měst (časových zón) a u toho časy, kdy ten který pořad poběží.

V týdnu se schválně zkusím na hoďku mrknout a podám zprávu.

PS: Zbytek samozřejmě souhlas, všechno je to hnus a prasárna na občany, o tom žádná.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:NG i Discovery mám, ale řekl bych, že v tomto případě se pleteš. Ani na jednom nijak moc reklam nikdy nebývalo, pokud vůbec nějaké.

To, co na obou uvedených kanálech běží místo reklam, jsou upoutávky na pořady, které mají být druhý den. Vždycky je tam vypsáno v několik měst (časových zón) a u toho časy, kdy ten který pořad poběží.

V týdnu se schválně zkusím na hoďku mrknout a podám zprávu.

PS: Zbytek samozřejmě souhlas, všechno je to hnus a prasárna na občany, o tom žádná.
Sledoval jsem asi pred 4mi lety ve Zline u rodicu. Upoutavky jsou pro me neco podobneho. NG i Discovery ma format dokumentu takovy, ze je tam nekolik pauz kdy se zakonci treba otazkou a nasledne po pauze se nekolik minut opakuje to, co se rikalo pred pauzou. Leckdy i stejne zabery dokola. Pauza je samozrejme urcena na vyruseni necim jinym, at uz upoutavkami nebo reklamou. Kazdopadne tento format me osobne irituje. Prave z techto duvodu casteji stahnu dokument z youtube a divam se tam na postrihanou verzi bez reklam a prestavek, i kdyz pak to je taky naprd, protoze je to poznat a opakuje se to co se reklo pred par okamziky.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

mypower.cz píše:.. NG i Discovery ma format dokumentu takovy, ze je tam nekolik pauz kdy se zakonci treba otazkou a nasledne po pauze se nekolik minut opakuje to, co se rikalo pred pauzou. Leckdy i stejne zabery dokola. Pauza je samozrejme urcena na vyruseni necim jinym, at uz upoutavkami nebo reklamou. Kazdopadne tento format me osobne irituje....
Ano, toto je přesně tak jak píšeš.

Ale zvláštní je, že většina těch "pauz a opakovaček" na NG vůbec není využitá:
- Je tam nějaká gradace, pak třeba ta otázka
- Pak dvě vteřiny stmívačka.
- Reklama se nekoná.
- Po stmívačce se zopakují poslední dvě věty.

Mě to přijde, jako by to bylo rovnou nastříhané pro použití v dalších televizních stanicích, kde ty stmívačky fakt mají napěchovat reklamama. Ale na NG samotném je většina těch stmívaček opravdu úplně bez reklam.

Mimochodem, stejným způsobem jsou sestříhaní i Simpsonovi - stmívačka, reklama se nekoná a pak se pár vteřin opakuje (většinou z jiného úhlu kamery) a děj pokračuje.
Naposledy upravil(a) youda dne ned srp 11, 2019 9:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od jahodovák »

Jinak,někde jsem četl,že uvažují o rozšíření protože prý i monitor s kartou se může stát televizí,takže by chtěli poplatky z jakéhokoliv zobrazovače ale jelikož se strhl povik,bylo to odloženo.Unás ale nikdo neví co koho zas napadne,hlavně to bylo zaraženo kvůli možnosti zpoplatnit i mobil,který má přídavný modul...Koho zajímá zdraví,zkuste si dohledat následky zavádění moderní sítě páté generace,není to nic veselé a moc se tomu nevěnuje pozornost,rozhodně to není nic co přidá na zdraví
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kybos »

mypower.cz píše: Nemam zajem se divat a behem hodinoveho filmu ci dokumentu se nechat rusit 4mi reklamami, kazda o 20ti minutach.
Někdy je docela přereklamováno: Až 80 minut reklam za hodinu. To už se musejí některé reklamy i překrývat, aby se do 60 minut vešly... :lol:
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od gupa »

Říká se tomu modlářství, neustálé opakování něčeho dokola, protože lidský mozek na takové opakování reaguje lépe. Nejde oto zda pozitivně nebo negativně, ale jde oto že si to zapamatuje.

http://www.krsbrno.cz/index.php/clanky- ... modlarstvi

Edit: Mimo šokové zprávy typu energie zadarmo, akce, sleva, výhrál jste 200000, jsou tyto modly neustále po tisíciletí v nějakých větných formách vtloukány do hlav lidem za účelem poslušnosti.

Dokonce jsou v jazycích podjazyky typu upřímná mluva - tz. řeknu napíšu co si myslím, nebo obkecávací omáčka - jsem schopen sdělit sto vět ale nic neříct.

Je to věda takové usměrňování mozku člověka, je jedno jestli v kostele nebo v tv, internetu, filmu, seriálu, knize, časopisu, vědeckém článku, atd
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kodl69 »

Je fakt, že jsem nedávno zjistil, že bych rád shlédl film, co začíná v TV ve 20 hod a trvá do 23 hod. tak jsem si ho cca v 19 hod začal stahovat z uložto, prvích 20 minut shlédl v TV ( do první reklamy) a potom už zbytek v lepší kvalitě, s 5.1 zvukem z PC.
A s tím opakováním do zblbu je to asi pravda, gupa dík za zajímavý počtení, i když zrovna tohle není moje nejoblíbenější četba, tak na tom něco je...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od rottenkiwi »

Aj ja by som si rád pozrel film v 4k, ale ktoré TV kanály vysielajú v 4k ?

Kde sú 4k filmy na nosičoch dostupné za nejakú rozumnú cenu,
aby som si mohol raz za 6 mesiacov jeden kúpiť ?
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

na internetu :-D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od mypower.cz »

kybos píše:
mypower.cz píše: Nemam zajem se divat a behem hodinoveho filmu ci dokumentu se nechat rusit 4mi reklamami, kazda o 20ti minutach.
Někdy je docela přereklamováno: Až 80 minut reklam za hodinu. To už se musejí některé reklamy i překrývat, aby se do 60 minut vešly... :lol:
:D To jo, jenze hodinovy film ma pak diky tomu 3 hodiny. :D Mezi reklamni blok a film je potreba z kazde strany vlozit samozrejme jeste par upoutavek. Na druhou stranu televize tim usetri. Odvysila jeden film na vecer. Bez natahovani by to byly 2 filmy, nebo nutno dotocit nejake dalsi porady. Coz stoji prachy. Takhle se prachy nasypou od inzerentu. A kdo to vydrzi to i dosleduje do konce. Se divim tem inzerentum ze to plati, ale asi dokud to ma nejakou konverzi (uskutecnene obchodni pripady na pocet shlednuti respektive vyvar v pomeru k nakladum na inzerci) tak se to asi zatim stale vyplati, i kdyz sledovanost televizi rekl bych diky moznostem internetu uz neni takova jako byvala.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kodl69 »

Trochu od jinud: Několik let mě opruzoval agent nějaké agentury, že mě zařazují do katalogu, a že to bude za 500Kč/rok, tak mě ukecal. Další rok chtěl 700Kč a další 1000Kč. Tak mu říkám, že chci vidět nějakej výstup z jeho činnosti, tak přej že dá do katalogu ústřižek s poukázkou na slevu, a kdo s ním přijde, má u mě slevu 20%. A hádejte, kolik lidí přišlo během roku s ústřižkem? Tak jsem po roce dotyčnýho poslal kam patří, ostatně stejně k ničemu je i registrace firmy na seznamu...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od MareC3k »

Chalani a to u Vas v CZ kontroluju ci TV prijimac mate naozaj doma? V dnesnej dobe to je sice asi standard ako napr. mobil, ale aj napriek tomu poznam niekolko ludi, ktori doma realne TV prijimac nemaju.
Napriklad u nas na SK to sudruhovia vymysleli tak, ze koncesionarske poplatky musi platit kazdy, kto ma zriadenu elektricku pripojku /okrem garazi a rekreacnych chat/, takze ani nemusim byt vlastnikom TV a aj tak musim platit.
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od mopadzi »

ted mi došelo do datové schránky, že musím platit poplatky i firemního auta (autoradio) takže nejen domácnost, ale i fyzická osoba...a ty pokuty
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

Ano. Domacnost se plati jednpu za celou dohromady a je jedbo kolik ma televizi.

Firemni radia se platk kazde zvlast. I v tech autech a mobilech. Proto nekteri vyrobci delaji mobil bez radia :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od vla »

Jo, jo, v česku je to stejné, máš elektřinu, plať poplatky. Lze se z toho "vyvinit", ale prokázat, že nemáš je na tvé straně.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od gupa »

Až vznikne nové ANO nebo Piráti, ať si dají takové poplatky a jejich zrušení bez náhrady jiným zákonem do programu a vysoce zdaní reklamu a budu je volit. Trikolora je past typu Občanské fórum.

Jinak jsem byl poslušný volič ale toto je s věkem už na jedince moc co se tu v tomto státě a EU děje. Samé trafiky a trafikanti co nutí lidi více a více pracovat jak otrok (zákon státu je více a více proti Listině práv a svobod čl.9) a nikdo z těchto politiků postupně už fyzickou prací nechce dělat a vymýšlí podvody na voliče.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od jahodovák »

Takhle nějak to mají naplánované,cílem je mít jen přiměřené množství dělného lidu který bude dělat bez reptání.Samozřejmě nejprve je třeba nějak jak to říct kulantně,zredukovat počet lidiček a hlavně těch co chtějí být nezávislí a svobodní a samozřejmě i ty co nic nedovedou a jen ted se hodí k provedení toho úkolu....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

Odpovědět