Jen pro pobavení (varování) publika.....

Nezařaditelné
Odpovědět
jkl2n
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 24, 2018 9:56 am
Reputace: 0

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od jkl2n »

Zaujimalo by ma, ako recyklujes takto papier, mas na to nejaky stroj (homemade)?
NOPARasito píše:
IMG_20190621_201715.jpg
Takto to mam ja. Je to ze vsech druhu papiru ;-).
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Home made mam, 40litrovy plastovy sudy na rozsekani ve vode. A pak delanej rucni lis a do vyvrtanych novodurovych trubek to tlacim.
Nad automatem jsem premyslel, ale neni zatim cas ani nalada neco zbastlit.
IMG-b72e5ffdcab4b0d3b7e4e3ad8a3f54e8-V.jpg
jkl2n
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 24, 2018 9:56 am
Reputace: 0

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od jkl2n »

super, dik za inspiraciu ;-)
NOPARasito píše:Home made mam, 40litrovy plastovy sudy na rozsekani ve vode. A pak delanej rucni lis a do vyvrtanych novodurovych trubek to tlacim.
Nad automatem jsem premyslel, ale neni zatim cas ani nalada neco zbastlit.
IMG-b72e5ffdcab4b0d3b7e4e3ad8a3f54e8-V.jpg
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Ještě když jsme tu řešili využití PET, tak i na odkapávače je to dobrý, pak se to dobře dávkuje do lisovací matrice z NOVODUR truby. Ma to podobný popř. menší průměr.
IMG_20190811_135559.jpg
Dírky jsou pálené micropájkou.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

NOPARasito píše:.
Normalne Mi ten lis na papier nedal spať zopar dni a tak som zneužil volnej chvile v robote,prešiel sklady a taketo čudo som stvoril z toho čo som našiel. Idem to rozobrať a keď bude času,tak to otestujem,len z rozdielom,že do papiera namiešam odpad,čo ostal po rezani dreva,popripade prastare seno,čo ostalo po predošlych majiteľoch.
Přílohy
IMG_20190815_125825.jpg
IMG_20190815_125919.jpg
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od diablo007 »

Chce to delší páku ale to doma půjde trubkou prodloužit.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

diablo007 píše:Chce to delší páku ale to doma půjde trubkou prodloužit.
Aj ma napadla ta paka,ale je to prototyp,de lisovaci priestor ma priemer iba 7,5cm a dlžku 32cm, teda istotne budem toto čudo zlepšovať a z ponaučenia vznikne niečo ine.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od ikovlabs »

To chce upgrade na pneumatiku nebo hydrauliku.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od kvako1 »

a asi i víc direk na odtok
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Ja to L mam svareny natvrdo, mam tam prepakovani cca 1:10, chtel jsem davat na konec vzdy 10kg zavazi kvuli lisovani bez me pomoci, ale i tak nakonec musim vyvinout aspon 30kg k dolisovani. (Kdyz chteli moje dvoje 22kg holky dolisovat musely se povesit obe ;-D ) Pro pridani zavazi bych to musel kotvit napr na paletu, zatim jsem se k tomu nedostal. Ted mam dost prace s predelavanim panelu ;-)).
Ps. Direk je tam potreba hafo, a to mam i dirky na tech prumerech nahore i dole.
V rohu L mam i kotvici otvory.
IMG_20190815_172116.jpg
IMG_20190815_171945.jpg
IMG_20190815_171918.jpg
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne čtv srp 15, 2019 5:25 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od ota »

Jako hydraulický pomocník mě napadá štípačka. Tu trubku bych dal určitě větší průměr.
Pokud by byl opravdu velký tlak, dalo by se lisovat nasucho.
Pokud se papír zahustí pilinami nebo hoblinami , bude z toho zajímavá směs.
Pilin a hoblin ti dají v každé truhlářské dílně zadarmo co uvezeš.

Na lisování briket z pilin jsme s kmotrem co má strojní pilu, měli připravený projekt. Nakonec z toho sešlo bo lisovat se dají piliny pouze suché zatímco na pilnici se řeže pouze syrové, mokré dřevo.

Požadovaný tlak na brikety ze dřeva je cca 100kN, což je pokud dobře počítám 10 tun.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Suchej papir se nespoji ;-((( ani 5 tunama, vyzkouseno
Ale mokrej a vysokym tlakem lze slisovat bez rozsekani, ale hydraulikou jsem zkousel jen rucnim lisem na vretena na 15 tun ;-).
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od vla »

Zkus si spálit nějakou hromádku běžného papíru, kancelářský, blok bez plastových desek atd, je z toho skoro stejně popela, jako je původní hmota, jen velmi jemné a lehké. Neboli s tím pěkně zasviníš vzduch v okolí a pak sem napíšeš, že z toho není skoro žádný popel, protože většinu proženeš komínem. Podle mě tudy rozumně ekologická likvidace papíru nevede, sice to nesmrdí, ale zdravé to rozhodně není.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Osobne jsi zkusil spalit treba skartovanej papir a tuto papirovou briketu???
Tak jako drevo, taky uhlik. Lepsi je to ponejlepe odvezt fosilakem do kontajneru na papir a oni tk fosilakem odvezou a pulka z toho prolitne kominem, ale ne tvojim. Udelam to same a s mensim zatizenim okoli a to si pis. Co si myslis, ze je v briketach??? I papir tam bude neboj.
Slovo Ekologicke, by meli zakazat, nici to vse co je.
Ekologie zacina zabijet Evropu, viz. ta mala blbka ze Skandinávie. Je ji cca.15 let a vi ho.... o zivote a bude hlasat ekologii.
Same bobky kolem nas a my je nevidime.
Ps.: Osobne povazuju recyklaci papiru neco jako biopaliva. Energeticky narocnejsi nez maji uzitek. Ale to je ta ekologie.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od diablo007 »

Zrušil bych zasílání letáků a hned se zbavíme jedné velké ekologické zátěže za prvé leták sám o sobě za druhé jeho distribuce a za třetí se každý nepozene autem do města kvůli rohlíku za 1.90 ale dojde si pěšky na dědině do samoobsluhy kde hold stojí 2.5. pak se lidi diví že dědiny nemají obchod no bodejd by měli když všichni letí do města pro lepší výběr a nižší cenu ale pak si nemůžou stěžovat na to že na dědině nic není. Vedlejší dědina má asi 800 obyvatel byla doba kdy měla řeznictví s čerstvým masem zkuste hodne zapremyslet která dědina to má do teď
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

Ja som už dajaku dobu palil čisto papier,hlavne karton a to je taka kopa popola,že odhadovo to čini asi 10-12%. Časopis,taky super potlačeny obsahuje 40-50%,vlastne každy hrubo potlačeny papier je zle paliť,už len pre to svinstvo,čo ta farba obsahuje.
Idem skusiť rozmočiť papier a hodim do toho odpad z dreva. Je tam dosť kôry,tak aby ona nechlipala vodu,tak to pridam tesne pred vloženim do toho môjho čuda. Som kus utahany,tak hadam to stihnem dneska. Inak mam doma 2t hydraulicky zdvihak,tak keď sa k tomu ešte dostanem,tak to môžem poprerabať. Dokonca dade som mal 5tonku,ale ta asi ostala v meste,keď som sa stahoval.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od pezizka »

Koukám, že se z mojí skartace :evil: vyvinulo docela zajímavé téma :yes: Zkusil jsem v kotli na dřevoplyn i papírové "origo" brikety, ale za mne teda nic moc, možná v krbu. Samotný papír, a letáky to nebyly, ještě hůř, ty brikety byly fakt mnohem lepší. Asi to pro dřevoplyňák není to pravé sousto :roll: Vždy toho bince bylo víc než dost, ale možná jsem někde chyboval.
ota píše:Pokud se papír zahustí pilinami nebo hoblinami , bude z toho zajímavá směs.
Pilin a hoblin ti dají v každé truhlářské dílně zadarmo co uvezeš.
S tím bych moc nesouhlasil. I menší stoláři co dělají z masivu, ne z lamina a tak, pořizují lisy na brikety a nebo si piliny odvážejí "briketáři" výměnou za brikety. A to dokonce i pil kde řežou mokré dřevo. Ale asi se něco dá najít.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Jj trochu jsem ti to zaneradil. Ale pokud projde papir skartovacem a pak jen rozmocit, tak neni potreba mixovat. Takze tak daleko od tematu to nebylo ;-).
Osobne ty papirovy brikety nemam zapotrebi delat. Dreva do krbových kamen mam dost, ale z me posedlosti zuzitkovani vseho co jsem vytvoril se stal takovej konicek. Tak jak i s Fotovolatikou. Holt to tak je.
Jeste poznamka: spatnym dimenzovanim jakehokoli topeniste tim, ze z vetsi casti bude zaskrcen a bude spatny pristup vzduchu, bude dochazet k popelovateni. To tak je. Takze ja svoje krbova kamna vetsinou drtim urco nad 70%. Maj 50/50 s vodou a ta jde do akumulacky na noc.
To jak rikal Vla se svinstvem, musi patrit takovym tem co maji předimenzovanej kotel a napr.: 40kW skrtej na 15kW nebo vetraj jak blby. A kdyz skrtej tak optimalne nespalují a to by jsi soudil opravnene, ze je to de..il.
Tomu rikam efektivita.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od vla »

Ne, ne, já jsem si vzal použitý poznámkový řoční kalendář, urval mu desky a spálil ho na ohništi. Původně byl formátu A5 silný asi 3 cm. Po spálená zbyla bílá hromádka popela stejných rozměrů a tvaru. Takže pokud by to bylo v kamnech či krbu dalším přiložením by se to rozbilo a přirozeným tahem vyfouklo po okolí. Pokus jsem dělal, protože jsme chtěli daný notes upálit u kamaráda v kamnech, což zatrhl s tím, že papír už s buničinou a dřevem nemá moc společného a jen mu zanese komín a udělá všude bordel. Myslím, že to bylo průkazně pokusem na ohništi prokázáno.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

Tak prvy polorozpadnuty šulok spraveny. Zhrnutie.
Dierky su dostatočne,netreba viac na odtok vody,paku treba lepšiu,lebo som sa o to vešal celou vahou (115kg) a nepotrebuje piestom isť uplne na dno,teda aj toto stači skratiť. No obrovsky proble,ktory skusim poriešiť v robote je,že material sa zasekne v nadobe. Bol som nuteny nadobu rohom oprieť o schod a kladivom a tyčou obsah dostať von. Buchanim sa šulok rozpadaval,tak mam 3 časti. Skusim ešte ten hydraulicky zdvihak zakomponovať,že sa môže aj slaba osoba pohrať a pôjde to aj malemu decku.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek