Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od NOPARasito »

Dej mi cislo do SZ.
Cca jsem jich uz tak 50-70ks bez poskozeni vyndal :-)))).
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od PavelR »

dano: dle tvaru te pasoviny tipuju ze to pochazi z VN rozvadece. Je tak? :-)
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od dano »

To zaoblenie ma logiku, ze by mohlo byt na VN, ale bolo to z baterioveho obvodu UPS, ci skor z externeho battery packu a bolo tam nieco cez 300V. Neviem preco zvolil takyto profil, UPS bola MGE teda made in France.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od kodl69 »

Prostě ve Francii mají rádi zaoblený hrany, výrobně to dražší jistě nebude. Možná používají jeden profil, prostě měď pro rozvody el. a je jedno, jestli vn, kde jde o gradient na hraně, nebo nn, kde je to jedno.
MC4 se mi taky nikdy bez poškození nepodařilo rozebrat. Otázka je, co je správně, jestli jsou šmejdy ty, co jdou vytáhnout, nebo ty, co vytáhnout nejdou...
Zrovna jsem se díval, že budu potřebovat přidat další nožovky, ale asi tentokrát zvolím technologii několika tenkých CU plechů na sobě, nelíbí se mi, jak se pásovina přetlačuje s držákem nožovky...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od PavelR »

Panove a kdyz jsme u specialit ohledne zaoblenych hran pro vnko tak pokud svoje pasoviny natrete, nebo zafouknete do buzirky tak tim muzete hnat vetsi proud :D

kodl69: taky mam nakoupeny pojistkovy spodky na 000 - nejlevnejsi varianta pojistek. Jak tady sleduju Youdovi prispevky tak me chytila neprekonatelna touha dat tomu mymu vrabcimu hnizdu trosku vzhlednejsi provedeni :)
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od tomas »

dumi píše:Diablo kde jsi koupil ty medenou tyc? koukam ruzne po netu a nejsem moc uspesny. Tam to poslal Rottenkiwi nemaj ceny.

jediny co sem nasel je tohle:
https://rozvadece.inshop.cz/e-cu-medene/
ale stejnej eshop je na vicero ruznych domenach (coz ve me nebudi duveru), a ty ceny kdyz rozpoctu ne prurez ty tyce tka jsou taky divny. Jedine ze by neco bylo vic standardizovany jako rozmer a delalo se toho vic.
Já kupuji tady: http://www.q-elektrik.cz/nezelezne-kovy ... lezne-kovy
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od volente »

Pojistka levná, držák taky, ale za žehličku neví co by chtěli. :D :D
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od PavelR »

zehlicku jsem na prvnim odkazu videl za slaby tri stovky a mas ju nafurt to se jeste da :D
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od NOPARasito »

Víceméně k těm MC4, do samice se vejde cca 3,5-3,8mm vrták nebo ja například měl dnes trn s ohrádek na palety. A samec něčím větším, například ja dnes použil zbytek nerez závitové tyče M6 z montáže profilu a panelu ;-). Holt to nesmi jit do proti tahem, ale škubnutím, hlavně opatrně jak to povolí a blbě se to chytne v tu ranu to může být v dlani nebo rozšvácnout prst. Po složení se mi zatím nestalo, že by to šlo vytlacit opět ven a pokud by mělo stačí trošku poohýbat na té korunce cca.6 tenkým předmětem. Je pravda proč se drbat s konektorem, kterej se dá sehnat z ali do 10 koruny, ale když je to potom plně funkční proč ne.
Ale samotného mě zajímalo jak ty konektory vypadaji zevnitř, když vím, že jsem je před těma 4 rokama montoval a to byvaly i pod sněhem a scalo do nich fest.
Toto je ta korunka, která to drží.
IMG_20190806_220103.jpg
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne úte srp 06, 2019 10:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od volente »

PavelR píše:zehlicku jsem na prvnim odkazu videl za slaby tri stovky a mas ju nafurt to se jeste da :D
Ale to jo, jen je to takovej nepoměr. :D :D
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od PavelR »

Ano - zehlicka ma hodnotu dvou spodku a dvou 000 pojistek :) Zehlicka ma jinej problem vecne je nekde jinde nez je prave potreba. A nekdy to na starych rozvodnach byva celkem adrenalin zehlicka bez bocnic a stary keramicky spodky.

Z prace vim ze MC4 nedelaji problemy. Shorelej jsem za 3 roky videl jen jeden a to jich firma ma desetitisice. Horsi paseku delaji solarni kabely vystaveny trvale vlhku nebo vode - hlavne zemni prostupy. Nektery trochu puchri a na jinych neni nic videt ale proste nemaji izolacni stav coz je u ongridu problem ale to je na jiny tema jinde.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od kodl69 »

"žehlička" je tzv úzká a široká - na širokou jdou nasadit ty bočnice, pokud se nevylomí západky a neztratí se, ale jsou místa, kam se s ní nedá dostat, třeba do některých skříňových rozvaděčů na kraji, stejně jako do pojistkové skříně SP200, pokud jsou v ní laminátový izolační přepážky. Tam jedině s úzkou žehličkou.
Prostě s takovejma věcma se musí manipulovat soustředěně, při plným vědomí a s maximální opatrností.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
koci
Příspěvky: 12
Registrován: pon pro 07, 2020 11:16 am
Reputace: 0

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od koci »

Nenašel jsem bližší téma a nové jsem kvůli tomu nechtěl zakládat. Jen informativně: zkoušel někdo výrobu oček z měděné trubky? Vyskočilo to na mě na YT. Ne že bych se do toho chtěl pouštět, ale přijde mi, že se dá líp "nadimenzovat".

https://www.youtube.com/watch?v=FXLD01ogJIs
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od Matess »

tak jako i kupovaná oka jsou asi z trubky když se na ně koukneš akorát mají nějakou povrchovou úpravu a jsou ze silnostěnného materiálu.

Obrázek
eman
Příspěvky: 820
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 81
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od eman »

Chlapi, čím lisujete oka? Něco v poměru cena/výkon.
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 519
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Reputace: 38
Bydliště: Semily

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od sindyk »

Já obyčejný pákový kleště za 800 s otočnými čelistmi. Není to nic moc, lisoval jsem 35 mm2 a musí se to tam trochu přimáčknout a přesně doštelovat, aby to bylo jakž takž symetrický. Víc se mi líbí ty hydraulický, tam se čelisti vyměňují a jde to pěkně rovně, přitom jsou jen o pár stovek dražší.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Reputace: 31
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od kuli »

eman píše:Chlapi, čím lisujete oka? Něco v poměru cena/výkon.

Tiež mám hydraulické - kúpil som na Ali za 38,24 e. Robí sa s nimi dobre, po objednaní za dva týždne prišli z Poľska.
Už sú trošku drahšie.

https://www.aliexpress.com/item/4815683 ... 1802yypyLN
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
eman
Příspěvky: 820
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 81
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od eman »

Paráda. Díky za tip. :)
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od Matess »

já to pájím...

cin, pasta a tohle

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... mainSearch
eman
Příspěvky: 820
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 81
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měděná pasovina pocínované očka jaké šrouby

Příspěvek od eman »

No to nevím. To by asi fungovalo tak do 6mm2, ale pak už se ta měď buď neprohřeje nebo ničíš izolaci. To mi ty kleště připadají lepší cesta.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek