WE 800/1600w skratuje vstupné mosfety

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

WE 800/1600w skratuje vstupné mosfety

Příspěvek od Joskob »

Zdravim . Vedel by mi niekto poradiť? Mám menič whitenergy we800/1600W 24/230V.Po troch mesiacoch prevádzky som prišiel domov z práce a pozerám že nemám šťavu. Tak som šiel nahodiť menič, pri zapnutí to pekne zaiskrilo ,ale menič nabehol, no žiaľbohu asi len tak na hodinu a potom znovu tma. Regulátor hlásil skrat na výstupe. Tak som menič rozobral, pri otvorení z neho vyliezol ucholák, taký ten hnusný chrobáčik, ktorého som rýchlo milo vyprevadil von balkónom. Po vybratí dosky som sa nestačil diviť, ten hajzlík nanosil na celú zbernicu štyroch vstupných mosfetov HY3506 nejaký sajrajt zrejme si tam chcel urobiť hniezdo. Keďže vstup meniča bol v skrate tak som meral jednotlivé mosfety, jeden z nich bol vy skratovaný komplet. Tak som našiel na eBay nové a vymenil som všetky štyri. Pripojil som menič na šesť kusov liion, zapol a menič sa rozbehol. Zmeral som výstup ,mal 220V čo mi bolo čudné keďže predtým malo iba 200 v. Ale vyskúšal som napojiť pajkovačku , ktorá išla akurát menič pískal zrejme ,že má slabé napätie na vstupe, keďže liion boli viac-menej všetky vybité. Tak celý natešený som pripojil menič na batérie od soláru , zapol a prask. Odpálilo poistku a znova aj keď som si nie celkom istý či ten istý mosfet je v skrate. Vedel by mi niekto poradiť čo s tým? Ďakujem.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek