Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:No to v žádném případě! Co bych si tu bez tebe počal?

Naopak, slyšel jsi Admina - on ti to uživatelské rozhraní fóra tak vylepší, že ti to na mobilu pojede lépe, než nám ostatním, kteří používáme sálové počítače :mrgreen:
No jo jenže jestli dostanu facku pokaždé když něco napíšu nespisovné tak mne defakto první den uliskate k smrti
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Lui »

neboj nič,nebudeš sám :mrgreen:
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

A tým nás zopár ľudí admin odstrihne od Tapatalku, čo je perfektná vec, všetky fóra mam v jednej aplikácií a bez otravnych reklám, je to 100x prehľadnejšie atď... :(

Cez PC tu pristupujem tak raz za mesiac...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od dumi »

no jestli prestane jit tapatalk tak to beru jako velky zasadni minus.....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Nemalujte hned čerta na zeď. Třeba bude s Tapatalkem kompatibilní i ta nová platforma, kterou admin chystá. Nebo ne?

Zároveň ale, jestli jsem to pochopil správně, tak Tapatalk vyhazuje původní reklamy (ze kterých žije provozovatel serveru) a nahrazuje je svými reklamami (ze kterých žije autor Tapatalku). Pokud tomu tak skutečně je, pak je otázka, jestli je používání takové aplikace morálně správná věc.

Já například nepoužívám žádné webové adblockery ani nic podobného. Pokud provozovatel nějakého serveru nastavil příliš agresivní reklamu, tak tam prostě nebudu chodit. Naopak, tam kam chodím, respektuji, že i provozovatelé z něčeho musejí žít...tedy pokud to s reklamou nepřehánějí. Podobně to mám i s Youtube - nesnažím se všechny video-reklamy hned přeskakovat, ale občas nechám nějakou dojet až do konce, aby tvůrce-kanálník dostal své tři haléře do kasičky :)

Je to správně, nebo jsem úplnej mimoň?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

Mimoň sice jsi ale pokud člověk sleduje kanál člověka který pro tebe má nějaký přínos jsem i já ochotný mu za to klidně tou reklamou zaplatit. Viz tento člověk https://m.youtube.com/channel/UCNlyHMowuKD_0him5GjrxmQ nedělá to kvůli penězům popravdě se divím že to vůbec dela ale je radost se podívat člověk má hned lepší náladu že stále žijí lidé takto smýšlející
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

Zaplatil som si za Tapatalk, nejaké drobné a žiadne reklamy nemám.... Len vo free verzii sú reklamy otravné.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od josse »

mobilik píše:Zaplatil som si za Tapatalk, nejaké drobné a žiadne reklamy nemám.... Len vo free verzii sú reklamy otravné.
Tohle je asi špatná úvaha, platíte tapatalk vývojářům a nikoliv provozovateli tohoto fóra. To mi přimělo, letos jsem ještě asi nepřispěl.

Přiznám se, přes web to nečtu, proto jsem přispěl v minulosti. A jestli nebude klient asi už si moc nepřečtu...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

Josse, ste na omile, každý rok som zaplatil majiteľovi fóra a tento rok tiež nebude výnimka...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Přátelé,

Napadlo mne další možné vylepšení a to, že v sekci s popisem elektráren by do "svého" vlákna mohl přispívat jen původní zakladatel. Případně, že by tato vlákna ve skutečnosti nebyla vlákna, ale vlastně takové jednoduché webovky nebo blogy.
Ostatní by stále mohli komentovat, ale komentáře by se zobrazovaly dole, nikoliv v tom hlavním textu.
Nováčci by se pak mohli snadno inspirovat, aniž by museli číst naše sáhodlouhé diskuse.

Co si o něčem takovém tom myslíte?

No a tak mne dnes napadlo, jak se asi daří Adminovi vývoj té nové platformy pro fórum. A říkal jsem si, že by ho možná postrčilo dopředu, kdyby měl nějakou finanční motivaci a my se tím pádem té vylepšené platformy dočkali dříve.

Co se na to nějak složit?
Já bych určitě přispěl.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od rottenkiwi »

Čochvíľa tu bude na fóre 100 000 príspevkov, cez 5000 tém
a cez 2200 úserov.

Tak ja mu pošlem za každý moj prípevok 0.01 € čo je cca. 27 €
alebo keď je to málo tak 0.02 € za príspevok.

Pretože vďaka ľuďom tu z fóra, ktorí mi pomohli, sa mi darí prežiť,
a keby nebolo admina, nebolo by fóra, a nepomohli by mi ľudia
ako bert, kodl, youda, mobilik, ... však vy viete ktorí, tak by som
nemal FVE a možno by som bol v ťažkej depresii v ústave.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Jsem rád, že je fórum k užitku. Koukám, že solaritida jako nakažlivá nevyléčitelná nemoc má i léčebné účinky. To je jen dobře :)) Díky za support.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Ahoj Admine,

prosím, mohl bys poinformovat, jak to vypadá s přechodem na tu novou platformu? Na tu, kde už by nebyl problém implementovat všechny možné inovace.

Jak jsem navrhnul výše, já bych se klidně složil na nějakou tu finanční motivaci, jelikož vím, že zadarmo ani kuře nehrabe. Mohl bych pustit třeba 2 tis Kč, pokud něco přidá i pár dalších lidí, možná už by to byla pěkná motivační sumička ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

Popravdě si myslím že admin tohle fórum nedělal kvůli penězům a nejsem si jist jestli mluvení o finanční motivaci aby se víc snažil není tak trochu urážka
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Já jsem vidlák, takže co na srdci to na jazyku. Prostě se chci zeptat, jestli to třeba není ve stavu, že má ten nový systém rozdělaný, ale nemůže se dokopat k dodělání. V takových chvílích se každá motivace hodí.

Jelikož motivační masáž zad mi moc nejde, navrhuju to, co je v mých možnostech.
Ty by ses na nové forum nechtěl složit?

EDIT:
Tak já Adminovi tu motivaci na vylepšení systému fóra právě šoupnul. Jelikož je sobota, dorazí mu v pondělí.
Přidá se někdo, abychom ho trochu hecli?
Untitled.png
Adminovo info k příspěvkům zde: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=7227#p7227
Naposledy upravil(a) youda dne sob srp 31, 2019 12:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

Jen sem chtěl rozlišit to že fórum dodělává třeba proto že ho to baví a nemá s tím nic společného finanční stránka a tím pádem by to pro něj mohlo být třeba i urážející že tu máme pocit že ho penězi dotlacime zrychlit.
A nemám problém se na něj složit a ocenit tak jeho přínos. A možná by třeba našel lepší způsob než peníze třeba na chatě potřebuje pomoc něco kolem baráku naopak od nás z něčím fyzicky aby měl více času na práci tak uvidíme jak se nejvyšší vyjádří.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Nevyjádří, protože je to pod jeho úroveň, aby si říkal o almužnu. To je logické.
Musíme ho prostě překvapit sami :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od rottenkiwi »

Ja som poslal adminovi 0.02 USD za príspevok, čo činí v BTC:
0.00569726
Tak dúfam, že ma budú aj iní nasledovať, ako formu
vďaky za priestor, ktorý tu máme.

Dúfam, že tam má správnu adresu a že mu to o chvíľu dojde.
Přílohy
btc_mypover_x.png
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Ahoj, rekneme tak 75% progress. Posledni mesic to ponekud brzdila nutnost venovat se komercnim aktivitam (vyvoj jinych projektu), ze kterych je clovek ziv. Uplny fulltime to tedy neni, ale snazim se vychytat co nejvice casu jde.

Treba vcera mi pul dne casu ukrojil nezbytny servis hlavniho serveru a i slave serverů, ktere zacaly diky tomu skoro lehat taky. Asi si vetsina osazenstva vsimla vcerejsiho vypadku od rana do cca poledne, no to byla taky parada.

Z technictejsiho soudku: Server load 350 (== temer mrtvy server), vetsina procesů apache web serveru ve stavu uninterruptible sleep, tedy cekani na dokonceni nejakeho volani z jadra systemu - treba diskova operace. Mozna nejaky renonc s RAID diskovym polem nad kterym jede aktualni VPSka. Kdo vi, chtelo by to podrobnejsi analyzu (letmo jsem ale i tak studoval syslog, co se tam delo), ale to bych se nepohnul s novym forem uz vubec. Takze dal jsem to pomalu ale jiste dohromady. S ohledem na odezvy serveru pri takovem loadu tak cca 20 minut trvalo jen prihlaseni se na SSH. Samozrejme do toho rozpadla DB replikace na vsech slave serverech, takze nahodit znovu replikaci (sachovani s 8GB dat per slave server). Na slave serverech se zacaly hromadit cekajici rsync procesy (kazdou minutu dalsi) urcene pro prenosy predpoctenych wattstatistik a dalsich dat v jsonu na hlavni server, protoze hlavni server nebyl uplne mrtvy a drzel navazana sitova spojeni ale odezvy byly strasne, v radu desitek minut a ja tam nemel nastaveny odpovidajici timeouty, coz uz ted mam... no proste parada :))

Nicmene jedeme. Nechat to lehnout, to preci nejde :))

Diablo: Co se financi tyce, inu... idealni by bylo, kdyby to byl fulltime, nejlepe i v tymu lidi. Klasicka firma poskytujici vetsinu zakladnich veci jako doposud (provoz fora a nektere dalsi aktivity) bezplatne. Jak to ale financovat ? Napady by byly, ale investor se zatim nenasel a business kolem fora se vyviji zatim pomalu v ramci moznosti. Tym lidi se pak uz bez financi neobejde vubec.

Co treba pro forum jses schopen bezplatne udelat at to neni o penezich? Je potreba
- programatorina (PHP,MySql,CSS,HTML,JQuery),
- marketing (veci kolem banneru, reklamni strategie, reklamy vlastni i inzerentu, selfpromo),
- obchod (komunikace s firmami kolem FVE, instalacnimi firmami, ostatnimi eshopy, hledani inzerentu, nabidky reklamnich balicku),
- content management (vyber temat do novinek pro spolupracujiciho redaktora (Karel Kilian), schvalovani novinek, korektura, priprava grafiky a perexu do newsu, moderovani fora, sprava prispevku, rozdeleni temat, sledovani zdali neni cas na pridani nove kategorie for, presun spatne zarazenych prispevku, schvalovani novych registraci)
- sprava serveru (Linux OS, VPN sítě, dokumentace, automatizace, replikace, databaze, archivace, HW, instalace),
- grafika (kodovani a tvorba grafiky pro dalsi chystane projekty) ...
== dela v soucasne dobe admin jako "one man show".

Zadarmo neni fakt asi nic. Kdyz uz to nestoji penize, stoji to cas, ale za ten se nenajis, pokud ho taky nemas.
- Dobrý den, prosim 10 rohliku, penize nemam, nedelam nic pro penize.
- Hm pane tak se nechte u nas zamestnat.
- Nemuzu. Delam forum, cas taky nemam, potrebuji cas venovat se foru.
- Aha, tak pane nemuzeme vam dat rohliky. Penize nemate a cas taky ne, to mate blby.

Tezko lze forum ale zpoplatnit jako ze bys platil treba mesicne. To by sem malokdo prispival a kdyztak jen ten, komu se to vyplati a to az tehdy, az se mu to vyplati, nebo bude mit dojem, ze se mu to casem vyplati.

Bylo by treba na urovni solarnich novinek, nebo jinych komercnich webu. Tudiz support fora probiha neprimo a bez nutnosti zvlast za podporu fora platit navic, a to zatim treba tim, ze
- si koupis (nebo reknes jinemu aby koupil) zde pres eshop,
- objednas nebo doporucis instalaci FVE pres zdejsi formular, nebo
- kliknes obcas na reklamu googlu, ktera by te treba snad i mohla zajimat.

Neplatis ani kacku navic k tem co bys jinak zaplatil, presto forum podporis. Ze bych uzivatelum vystavoval faktury za pristup jak listky do kina, to urcite ne, ale nejaky business model to musi mit, nebo to musi nekdo dotovat (kdyz nikdo jiny tak ja at uz casem, nebo penezi) jinak se tomu lze tezko venovat a rozvijet to a servisovat to. To je bohuzel fakt.

:comp: :))
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od NOPARasito »

Osobne jsem s Adminem jednostranne domluven, posilam mu 1kc za den, takze i s přestupným rokem to dela zavratnou sumu.(365,25) Ho to nevytrhne a me to nezabije.
Je na kazdem jestli chce nebo nechce.
Jako podpora komunikacni platformy to neni tak spatny

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek