Prasárny na občany

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od unicast »

jahodovák píše:nebo se naučit pracovat a to se očividně jistým skupinám ale vůbec nechce...
Tak právě o ty bych neměl strach. Dokázali se přizpůsobit dotacím, dokázali by se přizpůsobit i tomu, že jim nezbyde nic jiného, než pracovat. I Dalibora nouze naučila housti.
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše:Podobně já mám názor že dotovat policii je zdraví, životu a majetku škodlivé. Proto je zapotřebí s tím skončit. Kam to ale povede? Anarchie a vláda bezskurpulózních asociálů.
Čili nic, co bychom tu neměli i přes to, že tady tu policii máme.
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od camel1cz »

brumlaj píše:Celý stát je jedna velká dotace a tedy předpokládám dle Tebe komunismus. Jenže jaksi místo státu a tím dotace "veřejného blaha" nikdo nic jiného funkčního zatím nevymyslel, případně by nesehnal dost pitomečků k sobě aby mu to fungovalo. Otázka je zda to co autor chtěl je myšlenka prospěšná a podporovaná všemi? většinou? drtivou většinou? a jak toho docílit když ekonomika případně ekonomismus k žádanému cíli většinou? nevede. (viz. ty policejní sbory jako podpora obyčejnému ovčanovi jsou absolutně nefunkční přesto že je dotuje)
Nevím, jestli bych náš stát nazval komunistickým, ale rozhodně podobným způsobem funkčním. Ta paralela leží ve způsobu a schopnosti realizace ideologie, nosné myšlenky. Nemyslel sem to úplně tak, že by ty myšlenky byly totožné, i když i tady by se nějaká podobnost jistě našla.

To, že stát funguje na principu "dotací" je pravda a stejně tak i to, že neznáme lepší způsob vedení lidí než je tento demokratický resp. parlamentně demokratický. Ale stejně tak je pravda že tyto státní "dotace" jsou stejně neefektivní jako ty klasické o kterých sem původně mluvil (zateplení, kotle, FVE, okna, zemědělství, atd.).

Ono se to trochu vrací v kruhu - naše zřízení (zdráhám se použít nálepku kapitalismus, protože to je spíš jeho několikáté evoluce) jednoznačně narazilo na své limity a pokrok, který teď zažíváme přináší velice malý přínos za velice vysokou cenu (ať uz finanční nebo jinou). Systém se a pravidla, zákony se komplikují a jaký je efekt? Soudy ztrácí schopnost efektivně udržovat pořádek, policie nemá pravomoci na místě řešit porušení zákona a odkazuje na soudy, které... Jak o tom psovi a jitrnici.

Nedávno sem to tu psal, na obzoru vidím změnu. Tohle nemůže dlouhodobě obstát.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

Teda přátelé, jak jsem tu nedávno sýčkoval:
youda píše:..Kdo má ZP, tak takovou salámovou metodu omezování práv vidí už dnes, v přímém přenosu. Až EU zatočí s držiteli zbraní, pak přijdou na řadu řidiči. Potom domácí zabijačky, pak soukromé studny a nakonec i naše záhonky s rajčaty a okurky. Jenomže to už budeme bez flint i bez aut, takže na demonstraci na Václavák se nikdo z nás nedostane.
Já si to nepřeju. Já se toho BOJÍM.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 140#p97505

Tak už je to tady: Vlastní studna pod diktátem státu. Úřady omezují nová povolení, čerpání ohlídá měřák
vdmr.jpg
Pěkně to shrnul někdo v diskusi pod tím článkem: nesmět topit ve vlastním kotli, nesmět používat vodu z vlastní studny, nesmět zabít vlastní prase, nesmět uhodit vlastní dítě.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Reputace: 21
Bydliště: Psáry

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Madra »

Jo Youdo, jak by řekl Švejk : " Na lidi musí být přísnost!!!"

Voda je státu a studna tvoje, takže diktuje. Když se nám tu připojoval vodovod, musel se podepsat dokument, že studnu přestanu používat a nebudu z ní čerpat vodu.... Tak voda zdarma, nebo i se stočným za 120,- Kč??

K pašíkům, vepříkům,telatum, ovcím a zabijačkám, jako vyučený řezník, ba dokonce '"papírový" řeznický mistr (vyučen a pak maturita), tak od dob BSE nesmíš doma zabít býka, nebo jalovici, to bylo přísně zakázáno a protože každý kus skotu se eviduje v Hradištku, bylo to dosledovatelný.
Od letošniho roku platí, že i když si koupíš vepře na porážku a je jediný den v tvém vlastnictví musíš se registrovat na Hraďištku jako chovatel prasat... (posloužil africký mor prasat a nařízení €u, ale pravidla si nastavuje každý stát sám)
Koza a ovce to samé...
Hraďištko je Českomoravská společnost chovatelů se sídlem v obci Hraďištko. Do jejich záznamů má přístup MZE, SVS.....
Takže jen doplnit slepice, králíky, holuby....
takže salámová metoda, tu běží už 20 let... pomalu a jistě..
Madra
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od volente »

"A nasrat" pravili stařeček Pagáč.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

Já chápu, že spousta těch nařízení měla za cíl dobrou věc, ale tahle salámová metoda se nám fakt vymkla z ruky. Přesně jak píše Madra - další omezení už jsou "na roadmapě".

V téhle zemi absolutně nemá smysl plánovat si nějakou zářnou budoucnost, nebo dokonce budovat farmu či usedlost s tím, že by snad člověk mohl být nezávislý na systému. V tomto směru to v ČR jde od desíti k pěti :(

Schválně by mne zajímalo, jestli v EU ještě existuje nějaká země, kde ta úřednická buzerace taková není. Kde si člověk může vykopat studnu, porazit pašíka a vykadit se v kadibudce.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

cetl.sejm.to des. Me.by jen.zajimalo jak tu vodu chtej merit....

To budu jako carkovat kolik kyblu sem.vytahnul rumpalem?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od volente »

volente píše:"A nasrat" pravili stařeček Pagáč.
Mám více než 100 let starou chýšku z kotovice (vepřovice - nepálená cihla) a ve sklepě stejně starou studnu která stahuje vlhkost a chrání chýšku před vlhkem. Že z ní musím odčerpávat nějakou vodu je asi všem jasné (kromě úředníka EU a jeho poskoka na místním úřadě). Proto jsem napsal co jsem napsal.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Reputace: 21
Bydliště: Psáry

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Madra »

Paradoxně toto již je v předpisech. Původně jsem chtěl napsat uzákoněno, ale aby mne někdo netahal za slovo, aneb pokud jsi připojen na kanalizaci a né na vodovod, jseš povinen mít na studni u u čerpadla vodoměr, aby ti mohly spočítat stočné...
Ale to je stejné jako předpis, že firmy jsou povinny odvádět stočné z dešťové vody pokud jde do kanalizace, protože se čistí. I když dnes ti nepovolí dešťovou vodu pustit do kanalizace jen tak, když je novostavba, má ze 100% vsakovací jímku, pokud nekoupí nádrž a ten kdo ví jak fungují kanalizace ví, že když je moc deště, tak se voda přepady dostane do vodního toku bez toho, že by se vyčistila.
Ale spočítá se to snadno, na m2 napršelo letos tolik vody, zaplať uhlíři..
Domácností se to "zatím" netýká....

A protože včelařím a vidím tu příspěvky GuPa a MartinaP, tak ty ti mohou potvrdit, že salámová metoda je i u včelaření, nejdřív převozní povolení a vyšetření na mor z kraje do kraje, nyní vyšetření na mor i z katastru do katastru, i když je to stejná obec...
Madra
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od volente »

Ano, nyní je dotační akce "Dešťovka", za pár let bude akce "zaplať za dešťovku kterou zadržuješ". A půjdou k těm které budou mít podchycený tou první dotovanou akcí. U ostatních to bude neprokazatelné, že něco zadržujou.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kodl69 »

Zrovna včera jsem na truce sjížděl video, jak v Itálii spadlo středověký město, protože zavedli vodovod, přestali čerpat spodní vodu a jak začly sesuvy, tak nětěsnosti kanalizace a vodovodu dílo zkázy dokončily. Modernizace.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od unicast »

Madra píše:Paradoxně toto již je v předpisech. Původně jsem chtěl napsat uzákoněno, ale aby mne někdo netahal za slovo, aneb pokud jsi připojen na kanalizaci a né na vodovod, jseš povinen mít na studni u u čerpadla vodoměr, aby ti mohly spočítat stočné...
V takovém případě se stočné platí paušálem, který činí asi 125 Kč kvartálně za trvale žijící osobu, je na to dokonce vyhláška (vydána jako předpis č. 428/2001 Sb.).
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od volente »

Madra píše: jseš povinen mít na studni u u čerpadla vodoměr, aby ti mohly spočítat stočné...
U nás ti to spočítají na osobu v trvalém pobytu, když nechceš vodoměr.

Zase mě někdo předešel. :D :D :D
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Reputace: 21
Bydliště: Psáry

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Madra »

:D :D Pánové vzdávám se, tohle jsem nevěděl, u nás lidem na studnu namontovaly vodoměry....
Madra
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od volente »

kodl69 píše:Zrovna včera jsem na truce sjížděl video, jak v Itálii spadlo středověký město, protože zavedli vodovod, přestali čerpat spodní vodu a jak začly sesuvy, tak nětěsnosti kanalizace a vodovodu dílo zkázy dokončily. Modernizace.
Jo to jsem taky viděl. A taky to městečko v Alpách co začalo topit na úřadě tepelným čerpadlem a dneska jim z toho praskají baráky. Taky dobrej pokrok.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

Porad nechapu jak zmeri vodomerem.vodu co vyndam kyblem neco cerpadlem.ktery sem.hodil bokem do studny....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od JonasPP »

No chlopaci,hold nas v tej EU a pravnejšich,jak pravnych štatoch čakaju nie krušne,ale zdieracie obdobia. Len čo narobite,keď iba malokto vidi tie medove motuzy popred nos a ukvači sa na ne. A čo je horšie,velka časť ľudi uveri,že predkladany medovi motuz je jedine a prave riešenie. Nuž takto v skratke sa dostavam k tomu,že budeme ohybať chrbty a dufať,že sa ľudia preberu skôr,ako nam tie chrbty popraskaju.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kodl69 »

to Dumi: Aby ty studny někdo nechtěl zaplombovat, třeba pod záminkou toho, že tam padá špína...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od redcrown »

dumi píše:Porad nechapu jak zmeri vodomerem.vodu co vyndam kyblem neco cerpadlem.ktery sem.hodil bokem do studny....
Moje řeč, nestahoval kalhoty, brod je ještě daleko.
Zrovna včera mi říkal soused, že četl něco ve smyslu, že si obec může přijít čerpat moji studniční vodu. To bych rád viděl, jak si tam strkají svoje čerpadlo, protože moje jim nepustí ani kapku.
Chtějí nad jen zastrašovat, resp. odrazovat nové stavebníky, fyzická vymahatelnost těchto hovězích nápadů je ještě něco úplně jiného. Přesně takové vylekané ovečky jako jste vy potřebují.
Hoďte se do klidu a užívejte slunečných dní.
Vodu ze studny mi nikdo zatím nečerpá a kverů mám plnou trezorovou místnost. V obou případech se kolem toho už nastrašilo (desítky let), že by z toho byl luxusní horor.
Dokonce ani ty žárovky se jim nepodařilo zakázat....
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium

Odpovědět