Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Měniče InfiniSolar
Odpovědět
danp
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 17, 2018 10:35 pm
Reputace: 0

Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od danp »

Dobrý den,
poslední dny mě trápí že se InfiniSolar v noci začně odpojovat od sítě, k ni se po nějaké době mám dojem že je nastaveno asi 60 sekund opět připojí, projeví se to bliknutím zářivky. To se opakuje asi 20 minutovým intervalem dělá to asi tak dvě noci.
Nevíte někdo čím by to mělo být.

Děkuji za info.
Dan
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od youda »

Ahoj Dane,

InfiniSolar se od DS automaticky odpojuje, pokud dojde k překročení definovaných parametrů. Může to být přepětí, podpětí, příliš vysoká nebo příliš nízká frekvence DS.

V našich podmínkách to nejspíše bude příliš vysoké napětí. Zkus se podívat do SolarPower, jaké jsou hodnoty DS během toho kdy to zlobí.

Samozřejmě, také to může být něco úplně jiného. Například, že fouká a na stožáru DS je "studeňák" ale to se takhle diagnostikuje dost blbě.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
danp
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 17, 2018 10:35 pm
Reputace: 0

Re: Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od danp »

Ahoj,
zatím to vypadá že to přestalo. Nejvíce to "cvakalo z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Z neděle na pondělí jen několikrát" a zatím je klid. Přidal jsem jaké bylo napětí na síti v době výpadku.
Dan
Přílohy
vypadky.PNG
Jirka81
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 10, 2017 4:03 pm
Reputace: 6

Re: Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od Jirka81 »

Já mám tedy INFINI 5.5 kW ,ale když změním režim tak se mi tam automaticky hodí standart VDE0126 a musím to přes měnič přepnout na VDE4105.Přes měnič proto,že tam je heslo 000 a v tom jejich programu je factory password který neznám :evil: To VDE0126 má totiž maximální povolenou frekvenci sítě pouze 50.1 Hz.
danp
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 17, 2018 10:35 pm
Reputace: 0

Re: Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od danp »

Ahoj,
já mám od dodavatele nastaveno EN50438, to je špatně?
Dan
Jirka81
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 10, 2017 4:03 pm
Reputace: 6

Re: Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od Jirka81 »

Novější norma...tak to by mělo být ok.Pokud v parameters jsou dostatečné rozsahy pro voltage a frequency,což by mělo být.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od youda »

Danp,

koukám, že to stejně používáš v režimu Off-Grid with Backup, takže si tam můžeš navolit Grid Normu jakou budeš chtít, aniž by to nějak vadilo.

Evidentně ti z DS chodí nekvalitní elektřina, takže si tam klidně dej tu VDE4105 jak píše Jirka81 a pak si ještě v nastavení zvětši povolené rozsahy vstupního AC napětí a frekvence:
VDE.PNG
Někdy stačí jen povolit Wide AC input range, případně nastavit, že AC je z generátoru. Měnič by pak měl být benevolentnější k fluktuacím vstupního AC:
wide.PNG
wide.PNG (15.78 KiB) Zobrazeno 898 x
Já to říkám furt - elektřina z DS je nekvalitní, vhodná je tak leda na topení :yes:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
danp
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 17, 2018 10:35 pm
Reputace: 0

Re: Infinisolar 3f 10kW - neustálé připojování a odpojování

Příspěvek od danp »

Děkuji. Trochu mi to trvalo než jsem to otestoval. Pomohlo nastavení až Generator as AS Source na Enable.
Teď už se nic v noci nepřepíná.
Ještě jednou děkuji.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek