Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

No tak to je snad jasný, že TR2.
V mezičase, než našetřím, si můžeš přijet cucnout ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Když to das ven budeš muset řešit kdyz nejsi doma kdo mu to spustí jak to zaplatí jak si pohlidas baterky atd takže bych to dál dom a než nasetris na ten roadster je tu jeden ion na prodej na ten budeš mít za 2 měsíce nasetreno pokud se omezis a navíc by to byl slušný adept pro externí úložiště a laborovani jak ho z toho ionu i využít pro dům když by bylo potřeba. A jestli má.ten ion 20kwh baterie tak je cena 200t stejná jako bys to skládal v pylonech a narozdíl od racku s pylonama tohle má kolečka a když to závazí dá se to odsunout
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Ja to chtel nechat zaply furt a zadarmo.
Bych tam dal logiku, ze do toho pujdou jen prebytky, takze baterku by to skoro nepouzivalo.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

No ale dojet na nabíječku kde ti zrovna teče přebytkem 1kwh tak tam asi znovu nedojedes když už jdeš nabíjet tak počítáš s plným výkonem . Když to máš doma neresis to ale když jsi na cestě a máš plánovanou trsů dobití a čas nabytí tak určitě nechceš aby se váš protáhl na 6 násobek kvůli omezenému výkonu
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Jasně, to by bylo na palici :lol:

Naštěstí, těch přebytků mám v létě o dost víc, jinak bych ani neuvažoval, že tím někoho budu otravovat. Jak tak koukám na grafy, tak těch 7kW přebytků je tam od 9:30 dopolene až do večera.

Možná bych mohl přikoupit další InfiniSolar 5K Plus a přendat na něj jeden z panelových stringů. To by bylo 15kW střídačů na jedné fázi a k tomu 20kWp panelů. To by mohlo chodit, ne?

Napadlo mne - máte někdo doma takhle vystrčenou auto-nabíječku ven? Klasickou AC, nebo DC?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

A v zimě na ni dáš cedulku pro špatně počasí zavřeno. Když to chceš zpustit a dát se do mapy mělo by to být spolehlivě za jekohokoliv počasí takže bych to viděl na Kinga co nedá solár si vezme z ds ale to už by chtělo zpoplatnit jinak na to auto nenasetris
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Koukal jsem, že v té mapě (PlugShare) se dá dopsat poznámka majitele a taky se ta nabíječka na dá "vypínat a zapínat", podle toho jestli zrovna není rozbitá.

Takže do poznámky bych tam dal, že to běží ze solárů, tedy od Jara do Podzimu, od rána do večera. No a v Listopadu bych to na té mapě "vypnul", aby to lidi, co pojedou kolem, nemátlo.

No každopádně to budeme muset nejdřív s někým vyzkoušet, jestli to vůbec funguje :|
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

No každopádně ten ion a king jako testovací středisko je k zamyšlení auto pak zase prodáš nebo daruješ :D
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od joseff »

youda píše:...Napadlo mne - máte někdo doma takhle vystrčenou auto-nabíječku ven? Klasickou AC, nebo DC?
Já už tak několik let nabízím zásuvku na:

https://www.google.com/maps/d/viewer?ie ... 415055&z=6

Pár lidí se už ozvalo, ale nakonec si nikdo dobít nepřijel, většinou se omluvili, že našli něco lepšího nebo že změnili trasu.

Sám jsem už ale pár míst z této mapy použil na dobití svého elektroskútru - nikdy po mně nikdo nechtěl nic platit. V létě tak plánuju elektroskútrčundr - každý den se přesuneme o cca 60-70 km, pobudeme někde v okolí, dobijeme a pojedeme dál...:)

Mnohdy jsou víc než ta zásuvka k dispozici zajímavější lidé, kteří se za nabídnutou prodlužkou skrývají, jejich příběhy a rozhovor s nimi!:)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Prosím tě a jakou tam máš zásuvku? Klasiku 230V 16A nebo míchačku 3x400V 32A?
Máš pravdu - taky budu rád, když pokecám s někým zajímavým a dozvím se něco nového :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od joseff »

youda píše:Prosím tě a jakou tam máš zásuvku? Klasiku 230V 16A nebo míchačku 3x400V 32A?
Máš pravdu - taky budu rád, když pokecám s někým zajímavým a dozvím se něco nového :)
Ano, mám 230 V, 16 A a 3x400 V 25 A (navíc ještě tu PRAstarou placatou zásuvku, takže by byla potřeba nějaká redukce, počítal jsem s tím, že elektromobilisti jsou vybavení nějakou redukcí a počítají se všemi možnostmi), což není žádná výhra, já vím - a z toho důvodu ti elektromobilisti nakonec asi raději volí jinou trasu... Ale zatím elektromobil nemám a na skútr mi to bohatě stačí, momentálně mám jiné priority, takže změnu na modernější typ 400V zásuvky zatím neřeším, sám bych si to neudělal, ale jednou to určitě bude.

Těšil jsem se, že když si někdo přijede dobít nějakým zajímavým elektropřibližovadlem, že ho poprosím, aby mě při odjezdu svezl kousek za vesnici, abych měl nějaký zážitek a ono pořád nic!:)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Kabelu a redukci mivaji plnej kufr, ale tuhle placatou, tu urcite vozi tak jeden z tisice. Co tak udelat si aspon redukci placata-michacka? Michackovej kabel vozi hodne lidi...to by snad nekdo prijel ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od NOPARasito »

Bavite se o teto???
115_abb_vidlice_1.jpg
115_abb_vidlice_1.jpg (7.45 KiB) Zobrazeno 627 x
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Ano, ja myslel tuto. Ale jeste jsem nevidel, ze by na ni nekdo tahal v aute nabijeci redukci.

Jinak existuje jeste takova ta ovalna z bakelitu, ale to uz je fakt raritka :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od joseff »

youda píše:Ano, ja myslel tuto. Ale jeste jsem nevidel, ze by na ni nekdo tahal v aute nabijeci redukci.

Jinak existuje jeste takova ta ovalna z bakelitu, ale to uz je fakt raritka :)
Ano, já jsem právě ta rarita!:) Přestože je náš dům z 90tých let, tak máme právě tuto, protože na to máme cirkulárku, míchačku, čerpadlo..., takže k tomu zatím není žádná vůle, protože by to znamenalo také výměnu koncovek na všech těchto strojích:
index.jpg
index.jpg (7.17 KiB) Zobrazeno 589 x
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Aha!
Tak pak uz je jasne, proc se k tobe elekromobilisti zas tak nehrnou ;)

Jak koukam na ty zdirky, tak mne napadaji 2 otazky:

1) nabijecky v autech, pokud umi vyuzit 3f zasuvku, jsou zapojene do hvezdy nebo do trojuhelnika?

2) jakou funkci ma u teto ovalne zasuvky placaty kolik? N, PE nebo PEN?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od xmasin »

youda píše:Aha!
2) jakou funkci ma u teto ovalne zasuvky placaty kolik? N, PE nebo PEN?
Placatý kolík je PEN. U třífázové zásuvky se čtyřmi kolíky je vždy PE+N společný. Teprve pětikolíková zásuvka má PE a N oddělený.
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od sitra »

A co to je vlastně ten PEN? Jako pencil třeba?
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od volente »

index.jpg
index.jpg (7.17 KiB) Zobrazeno 526 x
To není žádná rarita, pro nás starší to byla v mládí klasika. Ty kulaté se začínaly teprve používat.
A ta druhá zobrazená placatá se správně nazývá přístrojová zásuvka, a dělal se jak 4kolík tak 5kolík.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

sitra píše:A co to je vlastně ten PEN? Jako pencil třeba?
Nikoliv Pencil ale jako mnemotechnickou pomucku si muzes rikat:

Potential Earth + Neutral

Znamena to ze uzemneni a nulak jsou vedeny spolecne, po jednom vodici:
content_TNC.jpeg
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek