Fotovoltika vo svete.

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od JonasPP »

Neni som si isty,trocha som aj hladal podobnu temu,tak budem rad,ak sa to tam presunie,ak to jestvuje.
Teda začnem takto.
Rano pozriem na telefon a on Mi z prapodivnych dôvodov počas noci naskočil google a tam tato stranka.
https://www.techbyte.sk/2019/07/solarna ... abu-dhabi/
Normalne pozeram,čitam a inak celkom v poho fotovolticka elektrareň. Nezabera žiadnu urodnu pôdu,ako sa tomu deje u nas a strojcovia su už davno zahojeny,teda je to prapodivne čo sa to u nich stalo.

Ty čo sa im nechce otvoriť odkaz,jedna sa o zatiaľ najväčšiu solarnu elektrareň na svete,čo podľa članku dava viac energie ako naša jadrovka v Bohuniciachu (som zvedavy ako budu riešiť noc).
Teda aj Arabi začinaju otvarať oči pred globalnym oteplovanim,tak isto ako aj Mexicky prezident v poslednom vyhlaseni po brutalnom krupobiti,čo nedavno u nich stalo dosť ľudskych životov.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od KUTIL »

Tam to úrodnú pôdu skutočne nezaberie, lebo jej tam niet-samá púšť. A čo sa noci týka-elektrina sa tam spotrebováva hlavne cez deň. na klimatizáciu..
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od NOPARasito »

Jen co tam tusim resili(i v podobnych dokumenech z techto lokalit) tak je vykon v techto teplotnich podminkach. Holt solarni energii nechce vyuzivat pouze TUPEC ;-)
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od rva »

Já bych preferoval malý jaderný reaktor, i ty stávající jsou pro mě moc výkonné. Pokud by udrželi cenu 2500 US$ za instalovaný kilowatt, pořídil bych si 5 kW verzi a měl kromě elektřiny zajištěno i vytápění. Popřípadě bych si vybral verzi, která část energie dodává ve formě vodíku pro vodíkové auto, kterým bych soběstačnost doplnil. http://vtm.e15.cz/modularni-atomove-reaktory
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od ikovlabs »

I ty fantasto :-)
Sem tam se daji sehnat termoelektricke generatory - jen trochu ozaruji...
Ale to teploucko u toho - wow.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od KUTIL »

Už vynašli aj atómový ručný granát.... Ale vážne, takých nápadov na "domáce jaderky už bolo. "Balená" jadrová centrála na predĺženom tankovom podvozku sa mala pristaviť za mestom a hotovo. Vot energija !
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od brumlaj »

Nechápu co lidi pořád žene k pořizování technologie o které neví jak funguje, neumí s ní pracovat, takže jsou závislí na službách jiných a nakonec není jasné co bude až technologie doslouží. Jaderných fyziků zde mnoho není. Kam to vede když se něco neumí, neví, nerespektuje, zanedbá...... jsme se nejednou dozvěděli v praxi počínaje Jaslovskými Bohunicemi a tam reaktorem A1 až po Fukušimu. A umírají také nevinní kdovíkolik kilometrů od jádra problému. Diodu a akumulátor má v provozu zmáknutou každý student druhého ročníku SPŠ elektrotechnické a navíc nejeden učeň po ukončení učňovského oboru. Takže FV panel za mne vede, protože u něj umírá pouze diletant. A že to zaměstná lidi? Inu a co jiného chceme? Raději ať dělají smysluplnou činnost než ono vágní "něco ..... ". Takže konkrétně CO mají dělat? Hledat si práci? Díky nechci. Raději budu pracovat v sektoru OZE než si hledat NĚCO k práci. Zvlášť když rádce není schopen ani definovat co je ono NĚCO.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od DanoP »

rva píše:Já bych preferoval malý jaderný reaktor, i ty stávající jsou pro mě moc výkonné. Pokud by udrželi cenu 2500 US$ za instalovaný kilowatt, pořídil bych si 5 kW verzi a měl kromě elektřiny zajištěno i vytápění. Popřípadě bych si vybral verzi, která část energie dodává ve formě vodíku pro vodíkové auto, kterým bych soběstačnost doplnil. http://vtm.e15.cz/modularni-atomove-reaktory
Pouivaju sa na druziciach, sice to je izotopovy reaktor a ma trvaly vykon do 1kW (vacsinou niekolko 100W)+ teplo ale bezudrzbovy niekolko deiatok rokov. Hmotnost cca 500kg, problem je cena, ako ho sem z Ruska dostat a to ze fyzicka osoba nesmie v EU drzat jadrovy material aj ked ma sprislusne skusky.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od dumi »

Zda se mi to nebo je ten.clanek vic jak 5let stary? :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od ota »

No ony ty izotopové reaktory nejsou úplně bez rizika.

Vyprávěl mi známý z Ruska o tom jak rodina pastevců někde na dálném východě našla zapomenutý vojenský izotopový reaktor - vypadá to jako větší barel s chladičem dokola, a protože hezky hřál, tak si ho odnesli jako topení do jurty. Za nějakou dobu všichni obyvatelé jurty umřeli na ozáření ale jiné rodině místních domorodců se topící předmět moc líbil a tak si ho přenesli do své jurty a dopadli stejně.
Trvalo nějakou dobu než to úřady zjistili a generátor domorodcům odebrali...

Ale atomová elektrárna nemusí být velká. když se vejde do ponorky. Základní je zajistit chlazení. Rusové udělali i letadlo na atomový pohon ale prakticky se neosvědčilo, protože kvůli váze nebylo možné reaktor odstínit a byla proto velká spotřeba personálu. Jenže... нас много...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Fotovoltika vo svete.

Příspěvek od JonasPP »

dumi píše:Zda se mi to nebo je ten.clanek vic jak 5let stary? :-)
Toto ma napadlo okamžite,ale dade som tam našiel datum a bol iba 2 dni stary,tak neviem. Sam osobne som tam nebol,teda neviem,či je to vôbec pravda.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek