skoroostrov na Chebsku

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od NOPARasito »

Vypada to tak, ze pokud hotove reseni bez extra prace je Cetris TOP reseni.
Cetris napr.18 bych mohl i ja instalovat. 400kc/m2 neni zas tolik.
Jeste to stejne zbytkovou vatou 2cm vystelu zevnitr.
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne sob čer 15, 2019 2:38 pm, celkem upraveno 1 x.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

volente píše:Žes neřekl na srazu, mohl jsem ti dát pár kousků 18mm Cetrisu.
Tak jsem asi zapomnel. Byl jsem hladovej po republice a tebe jsem celej vecer nevidel. :)
privezes mi nejaky? :D
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

Puvodni plan byl i takovej, ze kazdej pack 60P by byl od sousedniho packu odizolovanej 0.8mm cemvinem. Prodava se v elektru pod krabicky a maji ho i v metrazi, tak jsem chtel udelat takovou malou pevnustku, ale asi zustanu jen u odizolovani polic a vnejsich stran.
Samozrejme se chci ochranit pred primym plamenem. Kour je sice zlo, ale ne tak hrozny, jako padlej strop a dira ve strese.
Celkově by ta bedna mela hlavne zbrzdit pruser, abych stihl aspon nejak zareagovat.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

Teď jsem v rychlosti Koukl na net a hledal okrajové info. Cetris má nehorlavou třídu A2, cemvin A1. Ještě jsem nehledal co je lepší. Cemvin se reklamuje jako jediný CZ výrobek, dal bych mu přednost, ale samozřejmě záleží na dalších kritériích. Další otázkou je, jak silná musí byt deska. Jestli by stačila Napr. 10mm, nebo musí byt silnější. Nerad bych dělal malej regál s 5ti Cm stěnou. Bych ho ani neunesl.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od volente »

No to je pravda, protože Cetris se dělá na Moravě. :lol:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od NOPARasito »

KubisKV píše:Teď jsem v rychlosti Koukl na net a hledal okrajové info. Cetris má nehorlavou třídu A2, cemvin A1. Ještě jsem nehledal co je lepší. Cemvin se reklamuje jako jediný CZ výrobek, dal bych mu přednost, ale samozřejmě záleží na dalších kritériích. Další otázkou je, jak silná musí byt deska. Jestli by stačila Napr. 10mm, nebo musí byt silnější. Nerad bych dělal malej regál s 5ti Cm stěnou. Bych ho ani neunesl.
Není plán snad regál nosit???, Popř šoupnout na kolečka pro případný přesun???
Taky jsem koukal na net a cetris toho vydrží fakt hodně.(Kodl69 nekecal, "starej praktik")
Neco z videí: https://youtu.be/Ad5cym1N_QM
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od NOPARasito »

KubisKV píše:Teď jsem v rychlosti Koukl na net a hledal okrajové info. Cetris má nehorlavou třídu A2, cemvin A1. Ještě jsem nehledal co je lepší. Cemvin se reklamuje jako jediný CZ výrobek, dal bych mu přednost, ale samozřejmě záleží na dalších kritériích. Další otázkou je, jak silná musí byt deska. Jestli by stačila Napr. 10mm, nebo musí byt silnější. Nerad bych dělal malej regál s 5ti Cm stěnou. Bych ho ani neunesl.
Cemvin taky dobrej matros :yes: Dobry ze odolava teplote az 950stC :geek: .
Tak vypada, ze tyto 2 matrose jsou adepti.(a vetsinou vyhraje ten co se da lepe sehnat ;-) v dobre cenove kategorii)
Duke
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 29, 2018 2:28 pm
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od Duke »

Zdravím,
zeptám se na trošku podobnou otázku, co chlapi dáváte (jestli teda vůbec) mezi např. rozvadeče, regulátory, měniče, nožovky apod. A zeď, podle mě je dost efektní uchytit "nějakou" desku dejme tomu 2×1 m (š×v) na zed čtyřma závitovkama a pak tam vše ostatní už jenom pěkně navrutovat, jde o to jestli to musí být nehořlavé když asi většina je odizolovaná a nebo co není tak dát na izolalanty (třeba ty nožovky) anebo to raději mít taky odolné proti ohni.
Předem díky za Vaše názory.
9× Jinko 225Wp + Siton210 + RPi(EmonHUb) = ohřev bojleru
http://193.165.151.70:5080/emoncms/Duke/bojler
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od goodbie »

řešil jsem to úplně stejně jen jsem desku ještě natřel bílou barvou :o
Přílohy
deska.jpg
Duke
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 29, 2018 2:28 pm
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od Duke »

goodbie píše:řešil jsem to úplně stejně jen jsem desku ještě natřel bílou barvou :o
To vypadá velmi dobře (možná bych místo lesku dal mat ale to je věc názoru) ale co to tedy máte za ten materiál, je to ten cetris nebo ten výšezmiňovaný cervin, takhle to nejde vůbec poznat ?
9× Jinko 225Wp + Siton210 + RPi(EmonHUb) = ohřev bojleru
http://193.165.151.70:5080/emoncms/Duke/bojler
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od goodbie »

Duke píše:
goodbie píše:řešil jsem to úplně stejně jen jsem desku ještě natřel bílou barvou :o
To vypadá velmi dobře (možná bych místo lesku dal mat ale to je věc názoru) ale co to tedy máte za ten materiál, je to ten cetris nebo ten výšezmiňovaný cervin, takhle to nejde vůbec poznat ?
koupil jsem pouze broušenou osb desku natřel a nazdar
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

Tak ja jsem si na zed prisrouboval obyc lamino a na nem mam axperta, rozvadec i pojistky. sice to neni nehorlavy, ale doufam, ze ani horet nebude.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

volente píše:No to je pravda, protože Cetris se dělá na Moravě. :lol:
Nejsem rasista. Jen jsem hledal v rychlosti a na mobilu, tak jsem napsal jen to, co mi utkvelo v pameti.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od ota »

Ještě bych doplnil radu ke konstrukci.
Je zásadou že při výrobě čehokoli požárně rizikového se nepoužívají hořlavé materiály. To je vidět třeba na solárních kabelech které mají nehořlavou izolaci.
To samé by mělo platit i při konstrukci baterie nebo třeba i domu.
Na stavbě domu jsem zakázal používat polystyren a kde to jde, montuji nehořlavé kabely.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

On uz polystyren neni co byval. Prej uz nehori, jen odkapava. Na fasade jsem to teda nezkousel, ale prodejce o tom mluvil, ze se ohen nesiri. Asi to pujdu zkusit, at v tom mame jasno.
Podle vysledku hledani nehorlavych cementovlaknitych desek pujdu do cetrisu. Maji je ve stavebninach v dobrych rozmerech a cena je taky prijatelna.
Jeste mi poradte jakou silu desky zvolit. Ja bych to videl na 10mm. Regal posmrkam z L a T profilu, narezu cetris a bude hotovo.
vcera mi uz prislo i pozarni cidlo s wifi. Jeste jsem se s nim poradne neszil. Po dlouhe necinosti jsem zapalil ohen a cidlo by se nechalo radsi ugrilovat, nez by vydalo hlasku. Po nejaky dobe se zase nedalo umlcet. Takze mam tak 50% sanci, ze nekdy neco ohlasi.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

Tak čidlo je Ok. Byla to moje blbost ze začátku. Snažil jsem se ho krmit kouřem do otvoru pro snímání teploty. Teď když do něho fouknu trochu kouře z boku, kde má kouř projít vnitřkem celého zařízení, reaguje celkem dobře. Na mobil hlásí asi po 5ti sekundách. Už jsem klidnější a muzu instalovat do strojovny.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od goodbie »

KubisKV píše:Tak čidlo je Ok. Byla to moje blbost ze začátku. Snažil jsem se ho krmit kouřem do otvoru pro snímání teploty. Teď když do něho fouknu trochu kouře z boku, kde má kouř projít vnitřkem celého zařízení, reaguje celkem dobře. Na mobil hlásí asi po 5ti sekundách. Už jsem klidnější a muzu instalovat do strojovny.
co to máš za stroj??
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

goodbie píše:
KubisKV píše:Tak čidlo je Ok. Byla to moje blbost ze začátku. Snažil jsem se ho krmit kouřem do otvoru pro snímání teploty. Teď když do něho fouknu trochu kouře z boku, kde má kouř projít vnitřkem celého zařízení, reaguje celkem dobře. Na mobil hlásí asi po 5ti sekundách. Už jsem klidnější a muzu instalovat do strojovny.
co to máš za stroj??

https://www.ebay.de/itm/WiFi-Feuer-Rauc ... Swlt9cRtxd

koupil jsem ho za 20 éček z německa. v Číně je trochu levnější, ale dlouhá čekačka.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od KubisKV »

Zdar pánové,
hlásím se zase ze svého laboratorního centra na západě. dnes se mi povedlo upgradovat mou UPS místnost o nového pomocníka. a taky baterky jsou v regálu z cetrisu. přikládám fotky. toho bordelu si nevšímejte, lepší už to nebude.
Přílohy
regál.jpg
elektr.jpg
elekt.jpg
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: skoroostrov na Chebsku

Příspěvek od youda »

Nejlepší je ta "baterie pojistek". Úplně mám chuť je začít vytahovat.

Pozor na jednu věc - zdá se mi, že ty dva Axperty jsou navzájem blíž, než kolik je zdrávo. V manuálech většinou bývá, že vedle každého měniče musí být 20cm místa kvůli chlazení, nebo tak nějak.

Asi to ničemu vadit nebude, pokud ale začneš těžit bitcoiny, tak pozor na přehřívání ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

Odpovědět