Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

nove pravidla

Příspěvek od Jozef51 »

DanoP píše:Mne sa zda ze povrchnost sa stava pravidlom. Pamatam si ako sme casto riesili problem "single point of failure" a teraz vidim ako nadsene sa presadzuje "vsetko dame do cloudu" . Pekne ale ked im clovek povie ze mate len jednu komunikacnu cestu a ta ked zlyha je to v ...,
https://cs.wikipedia.org/wiki/Murphyho_z%C3%A1kony
„Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu posrat, potřebujete počítač.“
Pri konstrukcii elektronickych zariadeni som vypozoroval nove pravidlo - ak niecomu nerozumiem a neviem ako na to tak tam treba dat mikropocitac. Ale najlepsie desat. Fungovat to samozrejme nebude aj tak ale vypada to dobre a pos.re sa to dokonale.

Novy moderny lepsi a hlavne Progresivny Svet ma urcite aspon jeden jasny Dead point. Internet.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od ota »

Tý jo. Celý moje dětství. Na tom jsem taky ujížděl, trhal zadní stránku z Ábíčka a nalepoval do sešitu.

S těmi obrázky: ono to má cosi do sebe. Když jsem dělal obchoďáka, tak jsem pořád po marketingovém oddělení požadoval aby mi namísto prospektů na křídovém papíru s hromadou textu udělali něco jako komix. Zákazníci byli prostě líní číst cokoli jiného než nadpisy a bubliny u obrázků. A to je 10 let, od té doby se v populaci schopnost porozumět textu o mnoho zhoršila.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Přátelé,

tak jsem dnes usilovně přemýšlel a napadla mne výborná věc, která řeší tři mouchy jednou ranou:
- využije přebytky elektrické energie
- vyřeší plnou žumpu
- vylepší stav rodinného rozpočtu

Pracovní postup:
Ponořit několik topných těles do septiku a obsah zahřívat tak dlouho, až se všechna voda odpaří. Zbude tuhá složka, která se zpracuje na granule. Granule se poté napytlují a prodají zahrádkářům jakožto mimořádně kvalitní hnojivo.

Zkoušel už někdo něco takového?
Kolik Kč je vhodné účtovat si za 1 Kg výsledného produktu?
granule.jpg
granule.jpg (27.34 KiB) Zobrazeno 718 x
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od ikovlabs »

To asi neklapne - septik by se zrovna mohl vypoustet na pole ...a legalne nelze.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Vypouštění na pole je špatný - to je pak zelenina samá tasemnice.
Ovšem tím řádným převařením by se všechny choroboplodné zárodky zlikvidovaly a zůstaly by jen živiny ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od střídač_N »

youda píše:...Zkoušel už někdo něco takového?...........
Nezkoušel, ale měl jsem stejný, nebo spíš obdobný postup. Usušit ne v septiku, ale k tomu určeném sušidle a potom do popelnice. Není to zakázaný postup. Bylo to v údobí, kdy nebyl venkovní splaškový rozvod.

Udělat z toho kšeft mně ale vskutku nenapadlo.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od ikovlabs »

Tak o varu nebyla rec - ale jen vpred a radostne !!!
Ps. to uz by bylo lepsi si udelat bioplynku takovou malou,domaci...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Teď jsme to ještě probírali s šéfem v práci a on měl faktickou připomínku, že v tom septiku dnes končí také velké množství fosfátů a jiných chemikálií z pracích prášků. Pak taky tuk z vaření.

Došli jsme k tomu, že na hnojení by to kvůli tomu asi nebylo to pravé ořechové, tedy že rajčátka a okurky by potom nemohly nést nálepku BIO. Nicméně, prý by s tím šlo obstojně topit.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od rva »

Nedávno, když se výstupy kanalizací z jednotlivých domků postupně slévaly v potůček, který tekl vesnicí příkopem někam do dáli, tak v blízkosti bylo vždy nejvíc zeleně. Ono moc jedů v kanalizaci nebývá. Obvykle co je pro nás odpad, po tom bakterie, hmyz a rostliny rádi chňapnou - tolik potravy totiž jinde nenajdou.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Vitek »

Youdo zrovna dneska jsem vypouštěl septik starý 60 let zezadu na zapadni straně. rok nepouzivaný resp co jsem koupil barak. no a kam si myslis ze to slo? mam tam sloupový stromky a trosku jsem je prihnojil. cca 98 procent vody 2% kaše, nesmradlava totalně rozežraná, takový rybníkový blátíčko... hned jsem přemýšlel nahrnout to do kalfasu a odvezt to Tobě na výzkumně prospěšnou činnost. mohu poskytnout případně motorovku s pekelně vostrým řetězem na štěpení přesušeného ingotu podobně jako se řežou monokrystaly... Jdeme do toho??
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Ale ta motorovka...je doufam elektricka?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

Je potřeba ze všeho udělat nebezpečný odpad a jakobi likvidaci řádně zpeněžit...jednodušší by byla prevence,to je nepoužívat nic co je škodlivé a pak by to bylo v pořádku,jenže takhle to nefunguje,fosfáty i když ne všechny zlikviduje čistírna ale ostatní jako jsou léky,herbicidy a jiné látky žádná čistírna nezlikviduje a proto radši ani nedělají na to rozbory,ty naopak udělají pokud máte vlastní studnu,kde to vadí,máte totiž vodu zadarmo a to je ....však víte...jinak jak by mohlo být v septiku tasemnice,vždyt ji nikdo nemá,nebo snad lékaři nemluví pravdu a jen straší...moto dnešní je plat za vše dokud tě nezlikvidujeme...je třeba hledat jiné alternativní možnosti a ty používat ty jsou dostupné,jen je chtít najít....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od josse »

To jsou ale zajímavé myšlenky.
1. Co s bakteriemi? Ty co vypustí lidé vydrží dlouho a pak jsou ve studni, to je špatně. Ty kravské/bioplynky mají zestárnout a umřít v té druhé nádobě, nejpozději 14 dní po vylití na pole.
2. Co s léky? To spalování, ale jak to udělat přebytečnou elektrikou místo plynu?
3. Fosfáty? Ty jsou asi jako hnojivo klidně přímo ne?
4. Jak to všechno rozdělit? Přes bioplynku to nepůjde - chybí mi spotřeba Youdovo přebytečné elektriky...

Napřed do bioplynky, v ní topit elektrikou, míchat elektrikou, čerpat elektrikou, CH4 skladovat na zimu, vysokotlaké kompresory pohánět elektrikou, CO2 oddělovat a pouštět do skleníku. V zimě CH4 prohnat přes CombinedHeat&Power.

Jednou za dva roky tuhou část z bioplynky prohnat kotlem. Zase ten plyn...

Kde skončí léky (kterým výstupem bioplynky) a vadí prací prášky bakteriím?
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

na to by měl znát odpověd výrobce,ten ale o likvidaci nic neříká,je dost věcí,které radši sem ani psát nebudu,kdo chce,tak si je najde,nejlepší je nic z toho nepoužívat a nebo se to snažit co nejvíce omezit.Jen se mi zdá,že většina populace je natolik omezena,že si ani nepřipustí,že to jde i jinak a mnohem lépe a co je zajímavé i skoro zadarmo.Málokdo si uvědomí,že mnoho z toho co kupuje vůbec ke svému životu nepotřebuje a jen se zbytečně za tím honí ale na to si každý musí přijít sám...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od KubisKV »

To je zase diskuse o hovně :D
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od unicast »

youda píše:Teď jsme to ještě probírali s šéfem v práci a on měl faktickou připomínku, že v tom septiku dnes končí také velké množství fosfátů a jiných chemikálií z pracích prášků. Pak taky tuk z vaření.

Došli jsme k tomu, že na hnojení by to kvůli tomu asi nebylo to pravé ořechové, tedy že rajčátka a okurky by potom nemohly nést nálepku BIO. Nicméně, prý by s tím šlo obstojně topit.
Co topit. S tím tukem jdou dělat obrovská kvanta věcí. Třeba jde reesterifikovat. Nebo jde zkapalnit zahřátím. Pak na to může jezdit auto se vznětovým motorem. Dokonce i na kafilerní tuk, takže je teoreticky možný provozovat auto na zkapalněný toulavý psy. Bohužel jich je potřeba hodně, protože bejvaj vychrtlí.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Youdovo labužnické okénko

Příspěvek od youda »

Drazí kolegové šéfkuchaři a labužníci,

dovolte, abych se s Vámi podělil o mimořádně populární recept: Lithiové špekáčky s čestvou zeleninou
Na příravu budeme potřebovat:

  • 4 ks značkový špekáček Clever
    3 ks domácí rajčátka BIO
    1 ks domácí okurek BIO
    2 ks InfiniSolar 5kW
    7 ks baterie Pylontech LFP
    1 ks trouba horkovzdušná Bosch
    2 ks panák rumu
Troubu nahřejeme na 150°C, vložíme špekáčky a necháme opéct tak akorát. Po vytažení přidáme rajčátka a okurek. Pokud máme, přidáme hořčici. Já ji doma bohužel nenašel, takže si k tomu dám lžičku sádla navíc, aby mi špekáčky klouzaly do krku. Ideální zakusovat s chlebem, úspěch zaručen!

Po konzumaci je bezpodmínečně nutné zapít dvěma panáky rumu, jinak hrozí rychlá střevní příhoda.

Průběh pečení:
spekacky.PNG
Návrh servírování:
speky2.PNG
Kontrolní graf vybíjení lithiové baterie:
spek3.PNG
Maximální zaznamenaný vybíjecí proud = 50A

Dobrou chuť! :lol:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od kodl69 »

A co takhle tzv "pivní dort"? - když máš tak rád špekáčky? - ale je potřeba drobek víc ingrediencí, času a energie.
Návod je prostý: Nakrájí se špekáčky na kousky (tvar nehraje v chuti velkou roli, gurmáni oloupou i střívko) nakrájí se cibule na kolečka, do vymazané zapékací misky se dá vrstva cibule, špekáčků, cibule...atak dokola, dokud je co. Končí se cibulí. Zalije se směsí chili pasty, ostrého kečupu, směsi na steak a černého piva.
Zapékat cca na 140°C v troubě, minimálně hodinu, spíš dvě, až to přestane bublat a začne to mít trochu kůrčičku. Podává se s chlebem (rohlíkem, jak je komu libo), a zbytek černýho piva od vaření jistě nebude stačit...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdovo labužnické okénko

Příspěvek od youda »

Kdo je připraven, není překvapen...
Pokud došel rum, můžete použít i jiný tvrdý alkohol. Pokud jde o papír, tak naopak použití alternativ příliš nedoporučuji. Kladívková čtvrtka totiž dost škrábe.
prepper.PNG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

kodl69 píše:A co takhle tzv "pivní dort"? - když máš tak rád špekáčky? - ale je potřeba drobek víc ingrediencí, času a energie.
Návod je prostý: Nakrájí se špekáčky na kousky (tvar nehraje v chuti velkou roli, gurmáni oloupou i střívko) nakrájí se cibule na kolečka, do vymazané zapékací misky se dá vrstva cibule, špekáčků, cibule...atak dokola, dokud je co. Končí se cibulí. Zalije se směsí chili pasty, ostrého kečupu, směsi na steak a černého piva.
Zapékat cca na 140°C v troubě, minimálně hodinu, spíš dvě, až to přestane bublat a začne to mít trochu kůrčičku. Podává se s chlebem (rohlíkem, jak je komu libo), a zbytek černýho piva od vaření jistě nebude stačit...
Toto bude chuťově výborný...jediná vada na kráse je, že noc po konzumaci se doporučuje strávit v oddělených ložnicích :lol:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek