Negativní vlivy FVE

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Negativní vlivy FVE

Příspěvek od youda »

Vážení přátelé,

chtěl bych se Vás zeptat, zdali jste od doby vybudování FVE (případně od začátku zkušebního provozu solární laboratoře) na sobě zpozorovali nějaké negativní vlivy, které by mohla její přítomnost způsobovat.

Já na sobě skutečně zpozoroval několik změn:
  • 1) Výrazný přírůstek tělesné hmotnosti. Jelikož platím méně za elektřinu, zůstává mi výrazně více peněz na jídlo.

    2) Vysušená pokožka. Jelikož horká voda je zdarma, tak se často rochním ve vaně a mám pak z toho vysušenou pleť.

    3) Velká spotřeba pracího prášku. Jelikož elektřina je zdarma, často se přistihnu, že poloprázdná pračka pere dvoje trenky a jednu ponožku. Případně, že myčka nádobí se mazlí se dvěma talířky od večeře.

    4) Dostal jsem takzvaný KOPR. Když vidím, že můžu mít zadarmo elektřinu, špekuluji, jestli bych zadarmo nemohl ukojit i zbytek svých potřeb. A to způsobuje, že se mi nechce pracovat.
Solární energie je prostě hodně nebezpečná věc. Možná by se vůbec neměla dostat ven, mezi normální občany!
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od KubisKV »

Skoro souhlas, pračka, myčka, opařený končetiny hlavně teď, když už svítí od rána.
Hmotnost mi zůstala, jen jsem více nervózní, protože koukám po střeše a přemýšlím kam a jak dát panely, aby na ně svítilo pořád.
Možná by se vůbec neměla dostat ven, mezi normální občany!

jsem lakomej a všechnu vyrobenou energii si nechávám pro vlastní potřebu.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od youda »

Já jsem samozřejmě taky lakomej a solární energii rozhodně nepošlu do DS. Maximálně sousedovi prodlužkou přes plot, pokud by byl blackout a on potřeboval zachránit divočáka v mražáku.

Zvoláním "Solární energie je prostě hodně nebezpečná věc. Možná by se vůbec neměla dostat ven, mezi normální občany!" jsem měl hlavně na mysli to, že jakmile si nějaký normální občan pořídí vlastní solární panely, tak u něj také můžou nastat ony výše uvedené, negativní procesy :D

PS: O opařenejch údech mi ani nemluv... :(
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Jo, vazeni, solaritida je nebezpecna nemoc, nakazliva a prenosna... jak vyse youda uvadi, to jsou jedny z typickych priznaku. :))

Latinsky: solaritidus panelus maximalis
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od KubisKV »

youda píše: Zvoláním "Solární energie je prostě hodně nebezpečná věc. Možná by se vůbec neměla dostat ven, mezi normální občany!" jsem měl hlavně na mysli to, že jakmile si nějaký normální občan pořídí vlastní solární panely, tak u něj také můžou nastat ony výše uvedené, negativní procesy :D

PS: O opařenejch údech mi ani nemluv... :(
Je to návykové a aspoň by měl Chocholoušek co léčit.
Zase kdyby nás bylo víc, nebyl by pohled na střechu s panelama tak do očí bijící.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od volente »

Ovšem v průběhu času se občas mění na
solaritidus akumulatoris maximalis
Léčba této formy onemocnění je ovšem finančně či pracovně o dost náročnější.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od marko250 »

A pak tu nakaženost pokazí čtyři špatné dny jdoucí po sobě :-) :-) a to tam je ještě polovina této výroby z JV pole nezaznamenaná .
Screenshot_20190422-190951.png
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od rottenkiwi »

No a keďže to patrí medzi závislosti, tak som na klinike psychiatrie v oktorbri podstúpil
odvykačku. Chvalabohu ešte také lieky nevymysleli a panely pravidelne prikupujem
po každom zvýšení hodnoty ETH či BNB a iných tokenov. :D

Včera tu boli u mňa dvaja kamoši a aj oni chcú FVE, ked videli moje baterky
a ako to všetko funguje a ako to Arduina riadia.

Na 4 špatné dni po sebe je len jedno riešenie, prepanelovať a pre-18650-kovať.
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne pon dub 22, 2019 7:20 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od KubisKV »

volente píše:Ovšem v průběhu času se občas mění na
solaritidus akumulatoris maximalis
Léčba této formy onemocnění je ovšem finančně či pracovně o dost náročnější.
To ale mluvíš o sobě. Solaritidus akumulatoris maximalis lionkusmobilus ,jsi bacilonosič a úspěšně tady na nás prskáš své bacily. Díky ze jsi mne taky nakazil.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od youda »

Přátelé,

tak se potvrdily moje nejhorší obavy: solární panely způsobují degenerativní změny na mozku!

Dnes jsem se přistihnul, jak u zapadajícího slunce vesele žehlím košile. Když došly košile, začal jsem žehlit ponožky! Přitom normálně by mě k žehličce nic nedostalo, tak jako každýho chlapa. To dělá ta zpropadená solární elektrika...
:wall:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od diablo007 »

Nebylo by lepší místo žehličky mít hozený na El. Grilu flak masa a popíjet pivko jako správný chlap
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od ota »

Nic proti žehličce ale co třeba domácí solárni pivovar ???
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od Janma »

Tak proč ne. Zrovna dneska jsem vařil 12ku. Je potřeba cca 20kW a máš 100 litru pěnivýho moku. A pak alespoň 3 týdny v chladu v lednici.
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od Lui »

Ja som teda nepostrehol ziadne navykove priznaky :mrgreen:
Len poslednych asi tak 8 rokov :sm35: panely len pridavam ::mute::
Tiez som dlho uvazoval ako spotrebovat prebytocnu energiu...tak som si pomaly zaobstaral zariadenie na vyrobu destilovanej vody....ale za pár dni som mal vyrobenych cca 160 litrov :dontknow: .....a zase boli prebytky....potom mi kamarát navrhol zariadenie na tazenie kryptomeny....no a odvtedy uz prebytky nie su ::rolleyes:: ...ked uz ide spotreba minimalne 50A tak v tomto období to uz davno moze ist 24hod. Denne....a ak je horsie pocasie,tak sa to jednoducho len vypne....nic mudrejsie som zatial nevedel zrealizovat :dontknow:
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

FVE mi spálila trávník

Příspěvek od youda »

Tak si představte, co se mi včera povedlo:

Potomek se chtěl cachtat ve vodě, tak jsem vykutálel nafukovací bazének. Protože jsem prudce inteligentní, napadlo mne, že ho napustím horkou vodou a zbytek doleju studenou, tak aby voda byla "akorát". Hrknul jsem tam tedy 160L vařící vody a zbytek dopustil. Výsledná teplota byla báječná.

Překvapení mne čekalo večer, kdy jsem vše vylil do podzemní nádrže na zavlažování a jal se uklízet: Pod brouzdalištěm byl vypálený kruh trávy s průměrem cca 3m. Navíc, v celé jeho ploše se povalovaly smažené hranolky. Bližším pohledem a ochutnáním jsem zjistil, že ony hranolky jsou ve skutečnosti pečené žížaly. No prostě spoušť jak po přistání létajícího talíře.

Poučení pro příště: nejdřív napustit aspoň 50L studené...

::facepalm::
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od diablo007 »

Ono nebývá na škodu napouštět už rovnou namixovanou vodu a té správné teplotě
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: FVE mi spálila trávník

Příspěvek od kybos »

youda píše:
Poučení pro příště: nejdřív napustit aspoň 50L studené...

::facepalm::
Asi jsi měl kvalitní bazének, když jsem to udělal poprvé já, málem se mi bazének rozpustil. Od té doby napouštím napřed cca polovinu studené a pak teprve zbytek horké. Ale vypálená stopa po hadici v trávě mi zůstává i nadále, to jsem ještě nevychytal.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od redcrown »

Janma píše:Tak proč ne. Zrovna dneska jsem vařil 12ku. Je potřeba cca 20kW a máš 100 litru pěnivýho moku. A pak alespoň 3 týdny v chladu v lednici.
To je potřeba takový výkon? Já bych čekal, že na 50L piva by pro ohřev mohla stačit spirála do 6-8 kW....
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Janma píše:Tak proč ne. Zrovna dneska jsem vařil 12ku. Je potřeba cca 20kW a máš 100 litru pěnivýho moku. A pak alespoň 3 týdny v chladu v lednici.
Recept a postup (pokud neni tajny) smerovat prosim do temat kolem Ostrovni kuchyne. V souvislosti s FVE naprosto luxusni :) Take by me to zajimalo. I kdyz vyrobu piva vidavam v Lisenskem pivovaru (restauracka kam chodim obcas na pivo a kde si vari i vlastni pivo) kdyz jsem v Brne :)) Nic jednoducheho asi.. tedy pro laika.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Negativní vlivy FVE

Příspěvek od Matess »

ze začátku je to hodně proces... taky sehnat suroviny není to jako zajít do tesca... Problém je když se nechce rozjet kvašení. Samotné vaření už není takový problém... Nicméně pivo z obchodu je prostě levnější než si to uvařit sám.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek