Návrh na sraz v obci Sloup

Setkávání komunity fóra MyPower.CZ, minisrazy, srazy, megasrazy, oficiální i neoficiální akce, osobní sekání, diskuze ...
Odpovědět
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od kyocera »

S1.JPG
Zdravím,
na sraz se na chvíli zastavím, ale mám na členy fora dotaz, zda by neměli zájem
vyzkoušet příští rok sraz na jiném místě. Přikládám několik fotek s popisem.
Obec Sloup je známá nejdelším komplexem podzemních jeskyní v Moravském krasu.
Fotky nejsou ve správném pořadí a tak popis. První fotka velký kemp zasazený v přírodě,
na velké louce ,druhá fotka - vstup do Sloupských jeskyní s pozadím krasových útvarů na pozadí,
některé skalní útvary mají jména. Evropa, Indie. Menší Otec, matka a syn. Vedle vchodu
do Sloupských jeskyní je skalní útvar známý jako hřebenáč.
Třetí fotka pohled na velký bazén, hned vedle kempu. Vedle velkého bazénu s chladivou
vodou je na čtvrté a páté fotce zahradní posezení bufetu se zázemím mezi stromy
pro konzumaci jídel a rozličného pití. Ceny stejné jako v Chudčicích. Před bufetem můžete vidět
most a kolem posezení tak protéká i potok. Troufám si tvrdit, že to prostředí ve Sloupském areálu
je mnohem hezčí jak v Chudčicích. Bazén, bufet a kemp je vše vedle sebe. Vstup do jeskyní s parkovištěm je
asi 1km daleko od bazénu kempu s bufetem. Nějaké chatičky pro ubytování jsou tam poblíž také.
Přílohy
S5.JPG
S4.JPG
S3.JPG
S2.JPG
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim, misto vypada urcite pekne, jen s dovolenim oddelil jsem tohle tema od puvodniho srazu konaneho 8.6, nebot se tyka pripadnych novych ci paralelne probihajicich srazu, tedy at to lidi nemate. Proc by ne. Vzdyt nemusi byt jen jeden sraz rocne :)) Tim urcite lepe. Pokud mate nejake kontakty na provozovatele a dalo by se dojednat ubytovani nebo pripadne pobyt vice lidi, s chuti do toho.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od kyocera »

SLOUP červen 2020 ?
Zdravím,
není moc reálné, že by srazy byly několikrát za rok. Takže to spíš beru jako budoucí
možnost na červen 2020. Tedy nějaký víkend před zahájením hlavních velkých
prázdnin. Podívejte se na popis, podívejte se na ceny a napište, zda máte zájem o
změnu místa příštího srazu. Termín se dá na červen domluvit i když před zahájením hlavní sezony
lidé v kempech moc nejsou. Dnes tam byly jen 2 auta, jak je vidět na fotce.
Bazén se také napouští až v červnu. Tak spíše termín až kolem 20 června 2020 aby už byl i bazén napuštěný.
Kemp Relaxa více zde
http://www.levneubytovani.net/ubytovani ... axa-sloup/
nebo i s cenou zde
http://www.camprelaxa.cz/
Nad koupalištěm se nachází penzion a také dřevěné nebo zděné chaty
Ceny za noc jsou zde
http://www.rs-sloup.cz/cz/cenik/
Koupalište více zde
https://www.mestyssloup.cz/turista/spor ... -0_30.html
Sloupské jeskyně více zde
https://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akc ... skyne.aspx
nebo i s cenou zde
https://www.caves.cz/jeskyne/sloupsko-susuvske-jeskyne
Kdo má zájem na červen 2020 o sraz na novém místě ve Sloupě ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od KubisKV »

Zdravim kyocero,

ja s tim problem nemam, pokud by to ale bylo o tom, ze se tam sejdeme v 5ti lidech, tak by to problem pro mne byl. Jsem od Chebu, tak to mam trochu z ruky. Stejne jako k Volentemu, ale letos na sraz musim. Chci videt youdu a diabla v tech kostymech. Uz jsem si pripravil i koruny, ktere jim budu davat do podprsenky.
Pokud by se ujala zmena mista, tak 2021 tady u nas na zapade :D jsem zvedavej na kluky zo slovenska.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od diablo007 »

Pod tisícovku to ani z peněženky nevytahuj máme s youdou jistou úroveň
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od Lui »

Pekné je to miesto,ale pre mňa je tam jeden problém ::facepalm::
totižto ked ja vlezem do toho bazéna čo sa tam spomína,tak ja odtial nevylezem len tak :mrgreen: *fall*
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od KubisKV »

diablo007 píše:Pod tisícovku to ani z peněženky nevytahuj máme s youdou jistou úroveň
No to te chci videt, jak udrzis 1000 v korunach na bradavce :D
rikam ze jsem setril v korunach, aby to vypadalo objemne.
skoda ze uz nejsou desetniky, to by jste meli oba velkej pytel :cheers:
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od diablo007 »

Jsi mne nepochopil já to tedy upřesním pod tisicikorunovou bankovku to ani nevytahuj a velký pytle máme i bez tvých drobných :lol:
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od kyocera »

Rozloučení
Zdravím,
Na počátku jsem měl plán napsat na mypower 500 příspěvků.
Příspěvků jsem napsal víc a možná byly některé příspěvky zbytečné.
Také jsem měl vlastní plán s vlastními s aku cihlami, vlastní nabijení ,
vlastním měničem ,vlastním řízením, vlastním přepínáním na DS.
To všechno jsem postupně splnil i když to trvá roky.
Nejdůležitější budou výsledky měření ,účinnost a pořizovací náklady.
Je možné, že za nějakou moc hodně dlouhou dobu výsledky dám do vlákna
Skutečně parametry měničů.
Na mypower je koloběh lidí. Noví stále přicházejí a některé přezdívky se
Se v psaní příspěvků přestanou objevovat. Někdo se i rozloučí.
V tomto okamžiku se ale s forem mypower rozloučím. Co jsem věděl
To jsem napsal a některé informace i 2 x nebo 3x . Původně jsem si myslel, že
Se rozloučím až koncem roku, ale ukázalo se, že ani k setkání na jiném
Místě mně forum nepotřebuje. Zájem o setkání na jiném místě byl
Vlažný jak vidíte výše a nakonec jak je dobrým zvykem diskuze se zvrtla
Jiným směrem. Členové fora jsou konzervativní a nemají rádi změny.
Volente v minulých letech svolával setkání mypower až v březnu
Nebo dubnu. Letos si ale Volente hodně pospíšil a už svolával setkání chvíli
Po půlnoci 1. Ledna 2020. Možná je Volente dobrý patriot ve vztahu ke
Své obci ale už bych se určitě s Volentem o setkání nepřetahoval
pro jiné místo, jak jsem loni navrhoval v tomto vlákně výše na červen 2020.
Doufám, že už se nikdo za nic nezlobí a jen bych připomenul, že
Lidská pamětˇ je takové milosrdné síto , kde to špatné propadá časem v zapomění.
A časem si pamatujeme více ty hezké věci.
A všechny věci, kterými jsme se obklopili jsou stejně jen jakoby zapůjčené
na dobu určitou.
Na závěr Vám přeji ,atˇse Vám ve fotovoltaice daří a také atˇ
přežijete letošní rok ve zdraví
Kyocera
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od mobilik »

Zbytočne odchádzaš... :(

Jo a k miestu, na zraz samozrejme prídem, ale musím povedať že bol by som radšej ak by to bolo v Sloupe...
Určite tam budu lepšie služby, čistejší záchod a hlavne nebudeme musieť ráno čakať na obsluhu kým vytriezve aby sme si mohli kúpiť raňajky.
Neber to v zlom Volente prosím. :wink:
P. S. Bazén to by som sa vykupal rad. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od Lui »

Ak to tam niekto zorganizuje,ja prídem aj tam,alebo skor aj dvaja traja ako vždy ;)

PS:ten bazén by som vyskúšal tiež na 100% za každých okolností :mrgreen:
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od Frenky »

Lui píše:Ak to tam niekto zorganizuje,ja prídem aj tam,alebo skor aj dvaja traja ako vždy ;)
Pokud na do Sloupu přijedou borci jako Mobilik a Lui, tak se taky nenechám zahanbit a přijedu. Ať kdokoliv zorganizuje sraz, tak se budu snažit přijet. Lépe se hovoří s lidmi naživo, nežli přes písmenka. Někdy přes písmenka vznikají nedorozumění, které by normální komunikací nikdy nevznikly. Navíc je to krásný kraj, kam se vždy rád podívám.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od KubisKV »

zdravím Kyoceru i ostatní,

Jak jsem již asi psal, tak změna místa by byla třeba vítána, daly by se srazy dělat různě po Republice, ale tím by jsme se asi setkávali v menším počtu a to bych samozřejmě nerad. Já jezdím až od Chebu, ale i naši braťa zo Slovenska to nemají blízko a pokud by byl sraz např. v okolí Plzně, těžko by jsme mohli čekat Mobilika a ostatní. Na druhou stranu sraz v Chudčicích má své kouzlo a hystorii. To že v chatce spím na betonové matraci jsem si už zvykl a i s obsluhou zase takový problém nemám, vypije toho dost a Republika mu chutná.
Teď z5 k loučení, nepamatuju si všechny důvody proč Kyocero odcházíš, ale snad to nebude z nenávisti k novým a nezkušeným členům.
Přeji Ti tedy mnoho úspěchů a děkuji za cenné rady. Snad se brzy vrátíš, protože zjistíš, že ti chybíme.
Buď zdráv
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od volente »

Pro mě to není žádný problém, klidně pojedu do Sloupu, když to tam někdo zařídí. Na odvolání akce v Chudčicích je času dost. S úrovní služeb v kempu v Chudčicích toho asi moc nenadělám, jsem tam host jako všichni ostatní a také se mi některé věci nelíbí. Pokud se nikdo neozve můj návrh na 13.6. 2020 v Chudčicích platí, jinak jsem pro každou jinou nabídku.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od mobilik »

Pohoda. Volente prídem do Chudčic v pohode.
Dva krát ale za pár týždňov to už ale nedám. Je to ďaleko.
Takže si vyberiem jeden zraz a bude to ten kde bude väčšia účasť.
Pripadne ideál to zorganizovať v jednom. :wink:
Aj keď podľa fotiek ten Sloup vizera lepšie a aj bazén. To by sme došli asi na dlhšie, akurát prerábam auto na kemper. Idem robiť posteľ, zavesy atď... :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od JonasPP »

Ale však som pozrel na mapu a rozdiel v trase (Chudčice-Sloup) je iba paru km. Uvidim,ako na tom budem a možno budem otravovať mobilika o zvezenie,alebo štartnem moju staru čerkotku a popri zraze poriešim aj ine veci.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od mati »

tak tedy podle posledních příspěvků mi vyplývá , že by jsme měli konkrétně vyzvat Kyoceru - aby akci zorganizoval..

Nerozumím , nebo neznám všechny jeho důvody k abdikaci z tohoto fóra , ale třeba změní názor , pokud mu jeho návrh odsouhlasíme k realizaci.

I když jsem si původně myslel , že by bylo dobré "akci Sloup" přesunout na pozdější datum - tzn. třeba : Podzimní sraz ostrovanů 2020 - Sloup " !! Je tam opravdu napsáno písmeno "o" žádný "a" - aby se tam nesjela polovička Ostravy..
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od volente »

Po zprávě, kterou jsem obdržel od kyocery, mám za to, že se asi přesvědčit nenechá. Aspoň ne letos.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na sraz v obci Sloup

Příspěvek od mobilik »

Áno, aj mne písal že tohto roku s nim nemáme počítať. :roll:

Takže Chudčice to istia. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek