Upgrade ostrovni el

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
kowalski
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 31, 2019 7:21 pm
Reputace: 0

Upgrade ostrovni el

Příspěvek od kowalski »

Zdravím,
potřeboval bych nějak pomoci/poradit prosím. Jezdím na chatu k Tchánovi který má takovou punk elektrárnu. Prostě má starý louhovky koupil si panel (velký asi 100x60cm) a bez regulatoru to vždy jen připojil a když měli podle voltmetru cca 13,5V odpojil. Používá se to jen na svícení a sem tam dobití telefonu. Žádný invertor.
Pak už mi řekl, že jo to nebaví. Já jelikož tomu nerozumím jsem šel tou cestou, že jsem se podíval na to jak vypadají ty sety FV ostrovní systémy. Ty úplně nejmenší. Podle toho jsem tedy objednal odpojovac a pwm regulátor. Zapojil jsem to podle schéma. Funguje to a panel se dobíjí a vypina to někde nad14V. Čekal jsem ale, že výstup z toho regulatoru bude třeba dávat nějakých 12,5V ale multimetrem na všech svorkach to co vidím na displeji. Myslím že to je dost a třeba smrtelný pro nějaký led pásky apod.
Je to úplně obyčejný pwm 10A regulator z Aliexpresu za 5,50$.Ale stejný co prodávají české eshopy. Mám koupit jiný dražší nebo nějaký druhý regulátor co mi bude regulovat ten výstup? Jak se anglicky píšou ty louhovky? Sealed nebo ty druhy? Abych to měl správně nastavené?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od diablo007 »

Výstup je stejný defakto jako na baterce neuvadis kolik jsi naměřil na svorkách.
kowalski
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 31, 2019 7:21 pm
Reputace: 0

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od kowalski »

Teď svítí slunce panely na vstupu 16.6
Na baterii, výstupu do chaty 14.4
I na svorkach baterií 14,4
A to je i na displeji regulatoru

Mám tam tenhle
US $5.84 52%OFF | 60A/50A/40A/30A/20A/10A 12V 24V Auto Solar Charge Controller PWM Controllers LCD Dual USB 5V Output Solar Panel PV Regulator
https://s.click.aliexpress.com/e/cXzOve3mUS $5.84 52%OFF | 60A/50A/40A/30A/20A/10A 12V 24V Auto Solar Charge Controller PWM Controllers LCD Dual USB 5V Output Solar Panel PV Regulator
https://s.click.aliexpress.com/e/cXzOve3m
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od diablo007 »

Udržovací napětí baterie by mělo být 13.5 ale pokud ji teprve nabíjí pak je 14.4 v pořádku
kowalski
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 31, 2019 7:21 pm
Reputace: 0

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od kowalski »

Ale proč těch 14,4v leze i do výstupu? Když teď svítí slunce tak je to celý den na plno. Tj 14,4
Záleží jak jsou připojený kabely do odpojovace? Jako směr?
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od brumlaj »

žeby proto, že výstupem je právě ten akumulátor? Spínáno pouze spínačem? To je můj odhad.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od kodl69 »

je to tak. a jenom detail: odkaz se kopíruje z adresního řádku. Na tenhle regulátor bacha, musí se z něj odstranit kurvítka, aby fungoval jak má s parametrama /2 co udává číňan...
P.S: a co je špatně na 14.4V? v autě je to taky, a nikdo si na to nestěžuje...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od JiříK »

Jen bateka si stěžuje. V prvním příspěvku jest napsáno louhovky. Takže nějakých 14,4 V jim je poněkud málo. Ale louhovky přežijí všechno. I třetí světovou... *batt*
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
kowalski
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 31, 2019 7:21 pm
Reputace: 0

Re: Upgrade ostrovni el

Příspěvek od kowalski »

kodl69 píše:je to tak. a jenom detail: odkaz se kopíruje z adresního řádku. Na tenhle regulátor bacha, musí se z něj odstranit kurvítka, aby fungoval jak má s parametrama /2 co udává číňan...
P.S: a co je špatně na 14.4V? v autě je to taky, a nikdo si na to nestěžuje...
jaký kurvítka? najdu někde nějaký zdroj abych to když tak pro jistotu vyndal?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek