FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

unicast píše:
diablo007 píše:Pokud je to trail pro kola proč tam není policie aby dávala pokuty chodcům kteří tam nemají být a slizaji se značených stezek
Protože
a) by musela být všude
b) buzerací z lidí zodpovědné jedince stejně nevychováme, naopak uděláme gaunery i z řady slušných
Za
a) pok pokud chtěli hlídat cyklisty aby neohrozovali chodce jsme pro aby to samé probíhalo i obráceně
b) z toho tvého pohledu je pak zbytecne aby kontrolovali řidiče aut jen dělají více nezodpovědných
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od JiříK »

No, poněkud se nám to rozjelo na všechny strany. Tak to za sebe shrnu :
-chodec na trailu pro bajkery nemá co dělat
-bajker na turistické značce nemá co dělat
-na plné se nepředjíždí
-na červenou se nejezdí
-doplňte si sami
-doplňte si...
-doplňte...
-...
A kvůli takovým, co výše uvedené dělají - a je jich menšina, bude ten většinový zbytek terorizován restrikcemi. Nutno podotknout, že se k sobě všeobecně chováme sobecky, držíce se hesla UHNI PLEVO, SLÁMA JDE.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od unicast »

diablo007 píše: b) z toho tvého pohledu je pak zbytecne aby kontrolovali řidiče aut jen dělají více nezodpovědných
To také v drtivé většině případů zbytečné je. Řidiči pak považují za hlavní riziko "aby mě někde nechytili" namísto "abych to nikde nikam nenapálil a v pořádku dojel" a to je prostě špatně. Navíc široce užívaný "čárkový systém" je nutí něco najít, i kdyby si to měli vymyslet (to jsem taky zažil, naštěstí jsem si stál za svým a správní orgán řízení nakonec velmi rozumně ani nezahájil).
JiříK píše:A kvůli takovým, co výše uvedené dělají - a je jich menšina, bude ten většinový zbytek terorizován restrikcemi. Nutno podotknout, že se k sobě všeobecně chováme sobecky, držíce se hesla UHNI PLEVO, SLÁMA JDE.
Ano, tak to je, byť i pro předjíždení na plné nebo jízdu na červenou může být někdy dobrý důvod. Předjíždění traktoru nebo cyklisty v kopci, potřeba pustit sanitku na zacpané křižovatce apod.
Rozumný policajt ví, co vidět má a co vidět nemá. Dnes je systém ale nastaven na stíhání úplně všeho a za každou cenu a pro ty rozumné v něm není místo.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

unicast píše:Dnes je systém ale nastaven na stíhání úplně všeho a za každou cenu a pro ty rozumné v něm není místo.
V momentě kdy má policista na krku hypotéku, nervní ženu toužící po bezstarostném životě a alepsoň dvě děti, tak jeho chování je zcela jasné. Tygr hledající potravu. Ovšem pro společnost je to zcela špatně.
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od unicast »

camel1cz píše:Já špatné zkušenosti nemám a věřím, že kdyby něco, mám dost prostředků se bránit.

Můj názor: Policii "se prostě věří" a pokud selže jednotlivec, můžeš si všimnout, že trest je horší než když to samé udělá civil...
Opravdu? Tak namátkou:

https://www.novinky.cz/krimi/484504-sou ... plzni.html

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/opily ... -zpravy_vb

https://www.lidovky.cz/domov/policista- ... _domov_ELE

https://www.novinky.cz/krimi/376400-sou ... minku.html

camel1cz píše:Jsem možná naivní
To jo :-) Uvědom si, co za lidi chodí k policii. Jsou to v řadě případů ti, kteří pro naplnění svých osobních potřeb potřebují mít nad ostatními moc. Těch inteligentních a schopných tam jde málo a mezi těmi druhými zpravidla nevydrží. A právě těm horším chceš dávat moc a ještě jim věřit? Vždyť ani galerka nelže tolik, jako lžou policajti.
camel1cz píše:Musíme si prostě připustit, že omyly/chyby se stavat budou (jako že vždycky budou) a neřešit tyhle krajní případy a excesy stylem "kanon na vrabce"...
No a teď si představ, že se obětí takového excesu staneš ty nebo někdo z tvých blízkých. To se pak hodně rychle přehodnocují tahle ovčí stanoviska.
camel1cz píše:A tady ani nejde o peníze nebo čas či počet policajtů a úředníků
O to jde samozřejmě také. Stojí nás peníze. Ty peníze, za které jsme mohli mít něco lepšího. A oni sami se během pár let stanou v normálních firmách nezaměstnatelnými, takže je budeme živit až do důchodu.
camel1cz píše:ale prostě o to, že právu přestane běžný člověk rozumět.
To zase tolik ta snaha o kontrolu moci nezpůsobuje. To způsobují právní pozitivisté, kteří v tom zákoně chtějí mít všechno, a pak lidé, kteří věří, že co stát koná, to koná v dobré víře a pro blaho společnosti (málo co je ovšem dál od pravdy).
mypower.cz píše:V momentě kdy má policista na krku hypotéku, nervní ženu toužící po bezstarostném životě a alepsoň dvě děti, tak jeho chování je zcela jasné. Tygr hledající potravu. Ovšem pro společnost je to zcela špatně.
Tak, pod to bych se podepsal.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
s tím tygrem co hledá potravu jste to trochu přehnal.
Přečetl jsem si zákon o státním zastupitelství a také zákon o
Ustavním soudu. Pokud s něčím od Policie nesouhlasíte, je
možnost několika opravných prostředků na OSZ, dále na KSZ a
Ustavním soudě.
Také v jednání s civilními úřady je řada opravných prostředků a
je to Odvolání na Krajský úřad, dále správní soud a kasační stížnost.
V loňském roce jsem po několika rocích vyhrál správní soud nad
úřadem prvního stupně a také nadřízeným Krajským úřadem.
Chce to jen velkou trpělivost a pečlivě studovat všechny zákony
a umět správně argumentovat. / Např. jedno Odvolání mělo
80 listů včetně příloh /I když ale vyhrajete, tak nepřátelství
mnoha lidí tam potom přetrvá. Do budoucnosti je třeba počítat
s tím, že Vás někdo podsekne. Ale je potřeba nebát se a umět se
správně bránit. A co se Policie týče, tak i Policie umí správně
a dobře poradit. tedy za předpokladu, že nejste pachatel trestného činu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od střídač_N »

kyocera píše:....... Ale je potřeba nebát se a umět se
správně bránit.
A hlavně, být trpělivý na výsledek v řádu roků.

Mám s tímto dostatečnou zkušenost - správní řízení, následované soudním řízením, několikrát sem a tam a je 5 roků hnedle v háji. Záhy jsem pochopil, že je to sice možnost obrany, leč náklady a myslím tím nejen finanční jsou tak velké, že je lepší se na vše vys...
Potom může ještě nastat při úspěchu žaloba pro nesprávný úřední postup, s tím, že ji musí do půl roku předcházet žádost o odškodnění většinou ministerstvo spravedlnosti. Tato žaloba byla dřív osvobozená od soudních poplatků a jelikož si žalobci moc dovolovali, tak se to zpoplatnilo a stát má od žalobců klídek.

Ne, tudy cesta nevede. Zkurvenej stát, zkurvéné výsledky.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

kyocera píše:Pokud s něčím od Policie nesouhlasíte, je
možnost několika opravných prostředků na OSZ, dále na KSZ a
Ustavním soudě.
Zdravím, no v těch článcích co odkazoval unicast to moc nevypadá.
kyocera píše:Také v jednání s civilními úřady je řada opravných prostředků a
je to Odvolání na Krajský úřad, dále správní soud a kasační stížnost.
V loňském roce jsem po několika rocích vyhrál správní soud nad
úřadem prvního stupně a také nadřízeným Krajským úřadem.
Chce to jen velkou trpělivost a pečlivě studovat všechny zákony
a umět správně argumentovat. / Např. jedno Odvolání mělo
80 listů včetně příloh /I když ale vyhrajete, tak nepřátelství
mnoha lidí tam potom přetrvá. Do budoucnosti je třeba počítat
s tím, že Vás někdo podsekne. Ale je potřeba nebát se a umět se
správně bránit.
Ano možnosti jsou ale je potřeba:
- odvolání
- správní soud
- kasační stížnost
- několik let boje
- studovat zákony, kterých je milión
- pečlivě je studovat
- trpělivost
- správně argumentovat
- číst 80 listů včetně příloh
- počítat s tím, že nás někdo podsekne
- nebát se
- umět se bránit

Nezlobte se, ale to je na tým lidí.

Kdy má pak člověk chodit do práce, zaopatřit rodinu, udržet si klidné nervy?

Asi ne každý je superman. Promiňte.

V momentě kdy nevyhrajete dané spory, jste jak se lidově říká .... víte kde.

Já nevím ale ne kde kdo má na tohle nervy.

A nejlepší je když dáte odvolacímu soudu korespondenční adresu a on vám převolání k soudu pošle na úplně jinou adresu, takže nevíte ani, źe se soudní jednání koná a kdy se koná. Takže možnost se obhájit není. Vlastní zkušenost.

Při volání na soud, úřenice "No ano, máte tady korespondenční adresu, já nevím proč vám to poslali jinam.. hmmmmm ."
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od unicast »

kyocera píše: s tím tygrem co hledá potravu jste to trochu přehnal.
Ne, to je celkem přesné přirovnání. Tygr taky útočí jen na slabší kořist.

Že existují opravné nástroje, to je pravda. Jenže 99 % lidí, když je policista obviní z nějakého přestupku, kterého se nedopustili, netrvá na projednání ve správním řízení, ale zkusí s policistou smlouvat ohledně výše postihu a pak si řekne "on mi slevil z tisícovky na čtyři kila, to jsem z toho vyšel lacino", policista má čárku a může tedy vykázat činnost, rozpočet má příjem. Pár změřeným jsem nabízel, že jim pomůžu s obhajobou a že mají slušnou šanci z toho vyjít s čistým štítem, stejně všichni raději zaplatili určenou částku.
kyocera píše:Ale je potřeba nebát se a umět se správně bránit.
Ano, je potřeba se toho tygra nebát :D
kyocera píše:Přečetl jsem si zákon o státním zastupitelství a také zákon o Ustavním soudu.
Zejména doporučuji si k tomu všemu přečíst důvodové zprávy a pak i nějaké ty judikáty. Pak teprve člověk může pochopit podstatu právního systému. Samotné přečtení zákona lidem vnese do hlav často větší chaos, než kdyby ho vůbec nečetli.

mypower.cz píše:Kdy má pak člověk chodit do práce, zaopatřit rodinu, udržet si klidné nervy?

Asi ne každý je superman. Promiňte.
Jestli můžu, jenom takovou poznámku. Asi nikdo nebude sám operovat slepé střevo a kdybych mu to navrhoval, asi by si myslel, že jsem se zbláznil. Na tyhle věci to chce mít nezúčastněnou osobu, i když know-how máte, právě proto, že ve vlastním případě ty nervy pracují a člověk pak dělá zbytečně chyby. Nějaké jednodušší věci, třeba se vysekat z placení "určené částky" někde za rychlost, to zvládne člověk i sám, ale pokud je to regulérní správní řízení a jde tam o řidičák (namátkou si vzpomínám na případ, kdy řidič projel na už dvě sekundy svítící červenou, protože těsně za zadkem měl kamion a byl přesvědčen, že by to neubrzdil a napálil to do něj, chytli je tehdy oba, kamionista neprotestoval a flastr dostal, řidič osobáku tvrdil, že odvracel nebezpečí. Město uložilo postih, kraj rozhodnutí zrušil a řízení zastavil.), je lepší, když to řízení řeší zmocněnec.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od youda »

Jak to tak čtu, tak máme velké štěstí, že na ty naše výzkumné solární laborky zatím ještě nechodí hlídky pomovníků VB ani přepadovky s "rychlostníma" měřákama :D

Nicméně chtěl jsem říct, že mi přijde, že poslední dobou se o FVE mluví i pozitivně. Třeba v těch rubrikách o bydlení a tak. Už to není jako dřív, kdy každej kdo měl na střeše panel byl automaticky solární baron.

Ale možná je to jen moje "zájmová slepota" :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

camel1cz píše:.....Přijde mi, že dneska se všechno řeší "správně, systémově a systematicky" což znamená, že se udělá nový zákon nebo aspoň vyhláška případně povinnost a začne se vymáhat stylem "úředník ti může vlézt až do postele, aby zjistil, jestli tam neschovavas petky s olejem na topení". .....
Naprd je nový zákon když ten původní není schopen nikdo vynutit. Policie ani nezačne vyšetřovat kdo ze dvou možných pachatelů je strůjcem protiprávního jednání, pouze dokumentuje že k protiprávnímu jednání opravdu dochází. Protože nebyla vyčíslena dostatečně vysoká škoda. Pouze byl porušen zákon. No a? Nikoho to nezajímá. Fajn postoupí to MNV odbor přestupků k projednání. A tam pracovnice sdělí, že oni nejsou vyšetřovací orgán, že pozvou dotyčné na projednání a pokud tito odmítnou spolupráci tak ona nemá jediný způsob jak identifikovat viníka. Ať si provedu výslech dotyčných sám abych určil pachatele. Jak to ale udělat legálně neví. Takže ne nové zákony ale povinnost policie konat dle stávajících i když by se mělo jednat o přestupek. (šlo o znepřístupnění společných prostor což zakazuje §1175 NOZ) A to že se policajti z práce oloupou bude jenom dobře. Nebudou mít čas dělat ze sebe frajery.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od JiříK »

Zkusím se vrátit zpátky k tomu článku o národním parku a (e)cyklistech. Je to snůška polopravd a věcí vytržených, případně z kontextu překroucených. Namátkově:
-kolo „Může být vybaveno pomocným elektromotorem do jednoho kilowattu výkonu a jeho rychlost nesmí přesáhnout 25 kilometrů v hodině.“

To je blbost- proč bych nemohl jet rychleji? Samozřejmě můžu, ale od rychlosti 25 km/h mi motor nesmí pomáhat !

- Podle úředníků je také klíčové to, zda byl motor do stroje namontován dodatečně, bez zásahu do původní konstrukce, nebo již byl osazen přímo u výrobce a jak silný motor je. Většinou pokud má kolo motor již z výroby, jde podle zákona o motocykl.

Blbost, to ekolo oficiálně prodávané jako elektrokolo MUSÍ splňovat homologaci a prodejce (potažmo výrobce) si dává setsakra pozor, aby především ta rychlost byla v zákonných mezích. Přinejmenším upozorní v návodu, že přenastavení na vyšší rychlost je na veřejných komunokacích nezákonné.

- „Některá elektrokola jsou za splnění zákonných podmínek stále považována za nemotorová vozidla – jízdní kola, jiná za motorová vozidla, která podléhají schválení a řidič musí být držitelem příslušného řidičského oprávnění. Řešením je tedy v problémových lokalitách důsledná kontrola dodržování předpisů,“ napsalo ministerstvo ve svém vyjádření a do detailu popisuje, jaké podmínky musí elektrokolo splňovat.

Toto jsem trochu nepochopil. Buď to splňuje podmínky a je to kolo s pomocným motorkem, nebo to nesplňuje podmínky a kolo to není. Na cyklostezku to nesmí, protože už to není kolo, ale motorka,tudíž je potřeba řidičák, jenže to nemá homologaci, tudíž značku, takže to nesmí ani na silnici a můžu si s tím jezdit maximálně po dvorku...

- Arogantní a sprostí Češi...

Pravda pravdoucí, bohužel. Jenže to platí nejen o elektrocyklistech, e-koloběžkách atd, ale i o cyklistech, bajkerech, motorkářích, plechovkářích. Prostě v článku v rámci zvýšení čtivosti vypíchli elektrikáře.

A teď poslední, mě známá verze o specifikaci kola s pomocným motorem zjednodušeně: výkon max. 1000W, pomoc motoru končí při 25 km/h, pomoc je možná jen pokud točím pedálama, žádná plynová rukojeť. TOHLE SMÍ na veřejné komunikace.
U nás zatím rychlost, kdy končí přípomoc motoru, nekontroluje. Zatím. Nezastírám, že můj stroj umí připomáhat až do čtyřicítky, pokud budu chtít. Nechci, on ten vehikl je těžší, než běžné kolo, takže je mj. i ,,delší" na brzdy. Takže já jezdím do třiceti a dávám si bacha. Po třech letech používání a 11 000 kilometrech už na tom prostě neblbnu.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mypower.cz »

JiříK píše:Zkusím se vrátit zpátky k tomu článku o národním parku a (e)cyklistech. Je to snůška polopravd a věcí vytržených, případně z kontextu překroucených. Namátkově:
Otázka zní, jak informace z článku přechroustají dvě skupiny lidí. Dav a politik. A tady právě už vidím problém v těchhle mainstreamových dezinformacích. Ovšem co s tím dělat :dontknow:
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od JiříK »

mypower.cz píše:
JiříK píše:Zkusím se vrátit zpátky k tomu článku o národním parku a (e)cyklistech. Je to snůška polopravd a věcí vytržených, případně z kontextu překroucených. Namátkově:
Otázka zní, jak informace z článku přechroustají dvě skupiny lidí. Dav a politik. A tady právě už vidím problém v těchhle mainstreamových dezinformacích. Ovšem co s tím dělat :dontknow:
To už asi nijak lehce neovlivním. Takže opět si asi budu lehce křivit páteř, abych se mezi překážkami pokud možno bez oděrek protáhnul.
...fuj, to je hnus, je mi blivno už předem...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od diablo007 »

Tak v Německu už mají na dálnici troleje
https://www.televizeseznam.cz/video/aut ... -internetu
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od kodl69 »

Tohle už jsem viděl před několika lety https://www.youtube.com/watch?v=op7YS53D_Pk . Akorát nechápu, k čemu je to dobrý, když vedle dálnice vede železniční trať, pravděpodobně už minimálně 50 let elektrifikovaná. Co takhle používat věci tak, jak byly původně vymyšlený? Trochu doladit logistiku na dráze, a kontejnery vozit na autech posledních 10-20km, a ne přes celou evropu...
A poslední věc: dnes vyráběný trolejbusy umí automaticky sundat a nasadit sběrače, kámoš na to dělal SW, Škodovka to provozuje třeba v Turecku, a asi nejenom tam. Takže zase věc, co už byla vymyšlená, ale tady to má nápisy Siemens, ne Škoda.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od volente »

No výborně, už se těším jak kolem dálnice budou stát trafačky po 500m.
Vidím jeden kamion, a až jich bude 7 na těch 500m tak co? Nabíječka jistě nebude v řádu jednotek kW, Takže 20-50kW x 7 je 140-350kw, a vůbec to nebude mít vliv na síť, ani trochu. V obou směrech je to dvakrát tolik. Tohle podle mne funguje v městské dopravě (tramvaje a trolejbusy), ale na dálnici při dnešní hustotě kamionové dopravy je to utopie.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od volente »

A na Vysočině nejezdí občas vlaky kvůli námraze na troleji, a teď se nám zastaví i D1. Výborný nápad.
Jak psal kodl, proč se dneska všechno honí kamiony a ne po železnici. Já to vím, protože jsem pár let s tím kamionem jezdil.
Všechno je jen o kšeftu, zisku a penězích. Jsou firmy které jen přelepí štítky a pošlou vás dál s novými papíry s jinou cenou.
Tak to je.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

Nodkazuji na FVE ale Elektrobusy. Omlouvám se tedy za OT ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od JiříK »

Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

Odpovědět