Významné milníky na MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Reputacni plugin, alebrz síň slavy uzivatelu MyPower.CZ (poznamka: neregistrovani reputaci nevidi, coz je jedna z drobnych vyhod registrace :)) ) Aktualni stav k casu odeslani tohoto prispevku:

Most popular members: youda (291), abrams (290), kodl69 (245), ota (240), mypower.cz (217), vlkazajac (195), volente (174), kyocera (165), mobilik (163), kybos (162), marko250 (154), rva (136), fugas (125), brumlaj (119), rottenkiwi (112), dracekvo (94), tomas (80), PavelR (74), vla (72), střídač_N (67)

Vo co go? Proc je to ve vyznamnych milnicich?

YOUDA se probojoval na prvni misto pred dlouhodobeho mastera ABRAMSE ::popcorn:: Oba dva jsou mypower masters s vysokym stupnem solaritydy *sun* :arrow: ::pv:: :arrow: *batt* :arrow: :home: :arrow: :idea: v pokrocilem stadiu. Dva naprosti borci na tomhle foru Ja jsem kdesi vzadu :mrgreen:

BTW vsech vyse uvedenych a nejen jich si nesmirne vazim. Jsem presvedcen, ze dohromady jsme naprosto bezkonkurencni ceska a slovenska komunita, ktera mnohym dokazala vyrazne pomoci o krucek k energeticke sobestacnosti.

Konkretne u youdy ocenuji jeho nezamenitelny smysl pro humor. Jeho laborka je naprosto rulezz :)) :home:

ABRAMS vs YOUDA = :handshake2:
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od brumlaj »

mypower.cz píše:..... Ja jsem kdesi vzadu ....
Tak to ani náhodou, nikdo ze seznamu by nemohl tak jednoduše ostatním přispět radou či názorem nebýt Tebe. A to že kvůli starosti o web nemáš prostor na odpověď každému neznamená že jsi vzadu. Naopak každý kdo sem zavítá Tě vidí jako toho kdo nás ostatní spojuje.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

nebýt Tebe Admine bylo by tu nic s ničím , čez by byl bohatší , vzduch smradlavější a solární "baroni" by byly nadále značným terčem svého okolí .
Rovněž Tě chci požádat , abys ses přihlašoval veřejně , nejsi žádný nevítaný duch ::facepalm:: šéfe ::rolleyes:: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

youda jede :)) 500
youda500.png
youda500.png (8.58 KiB) Zobrazeno 1272 x
:yes: :ugeek: :handshake2:
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Někde jsem četl, že některé sociální sítě (instagram?) plánují zrušit zobrazování lajků. V článku vysvětlovali, že lajky mají nějaké neblahé efekty na psychiku atd. Možná bys to admine mohl zvážit taky, případně zavést nějaký jiný systém.

Určitě je fajn, když kvalitní příspěvěk dostane dobré hodnocení, o to více lidí si ho pak (snad) přečte. Já si ale v poslední době všimnul, že víc líbítek dostávám na hovadiny. Naopak, pokud nějakému nováčkovi odpovídám přes půl strany na jeho dotazy, dělám mu tam sumáře a srovnání, tak je odezva výrazně chladnější, pokud vůbec nějaká. Asi dělám něco špatně :?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od jahodovák »

youda píše:Někde jsem četl, že některé sociální sítě (instagram?) plánují zrušit zobrazování lajků. V článku vysvětlovali, že lajky mají nějaké neblahé efekty na psychiku atd. Možná bys to admine mohl zvážit taky, případně zavést nějaký jiný systém.

Určitě je fajn, když kvalitní příspěvěk dostane dobré hodnocení, o to více lidí si ho pak (snad) přečte. Já si ale v poslední době všimnul, že víc líbítek dostávám na hovadiny. Naopak, pokud nějakému nováčkovi odpovídám přes půl strany na jeho dotazy, dělám mu tam sumáře a srovnání, tak je odezva výrazně chladnější, pokud vůbec nějaká. Asi dělám něco špatně :?
Ale kdeže,nejenom prací živ je člověk,tak většina radši někdy ocení radu s humorem,než jen suchou praxi,nevěš hlavu,vše je v pořádku... ;) :D
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

Kodl ma pravdu ja mam minimálne polovicu príspevkov len za fotky v mojej téme. Nezaslúžim si ich. Je tu kopec múdrejších ľudí čo si ich zaslúžia. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

MyPower.CZ se preci neda srovnat s nejakou kdejakou ledasjakou podřadnou socialni siti. Socialni sit je pro asocialy se sklony k zavislostem na socialnich sitich, honicimi se za poctem libitek coby smyslem jejich zivota. Libitko taky urcite nelze chapat jako meritko moudrosti. Je to spise meritko toho, kolikrat se jinym z nejakeho duvodu zamlouvalo, ci libilo to, co dotycny napsal, vyfotil, a poslal sem na MyPower.CZ. Youda ma proste tak kvalitni prispevky, ze jeho reputace je odrazem tohoto faktu. A je to dobre. Tady to reprezentuje uzivatele, ktery ma co druhym rict. Na socialnich sitich to znamena neco ponekud jineho. Treba to, kolik dotycny vyvalil do socialni site kapitalu, aby mu nejake libitka pribyly. Socialni site jsou v tomto tak trochu posahane. Strasna zumpa.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Prošvihnul jsem to ..

100 000
100k.png
100k.png (5.9 KiB) Zobrazeno 1151 x
:celebrate1:
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od rottenkiwi »

Dnes ráno to bolo, Gratulujeme. :yes:
Koľko to trvalo mesiacov ?
Přílohy
mypower_100000.jpg
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

rottenkiwi píše:Dnes ráno to bolo, Gratulujeme. :yes:
Koľko to trvalo mesiacov ?
cca od 4.března 2011.

přesněji možná "porod" byl 04 března 2011 v 11:36 odesláním prvního příspěvku
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

2222
2222.png
2222.png (5.59 KiB) Zobrazeno 1118 x
258 dnů = 0.86 uzivatele za den od 4.ledna 2019 kdy bylo 2000.

Rosteme :))
forum.png
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od honzaL »

Vážení,

Právě včas jsem utekl z práce, abych zaznamenal dnešní milník, který považuji za významný.
Dosáhl jsem v devátem roce provozu výroby 30 000 000 Wh ze své ostrovní elektrárny. :D
Elektrárnu máme na našem víkendovém domečku, kam se za pár let chystám na odpočinek.
Přemýšlím o tom co dál? :?:
Asi přidám ještě 9 - 12 panelů. Přesněji řečeno vyměním ty současné a přidám další.
Dosáhl bych výkonu kolem 9 kWp z dnešních cca 3kWp.
Prodloužím soběstačnost z cca 6-ti měsíců na cca 8 měsíců.
Koupím elektromobil s dojezdem cca 120 km (denní nájezd cca 60 km)
A když to za pár let bude možné připojím se k DS a k nějakému klastru za účelem prodeje přebytků (i z akumulátorů) na vnitorodenním trhu nebo vyrovnávacím trhu za účelem drobných zisků a přilepšení k důchodu. ;)

Přikládám výpis z morningstaru a z datalogu a statistiku z MyPower sledování.
Doklad o vyrobení 30MWh
Doklad o vyrobení 30MWh
Z datalogu doklad o době provozu
Z datalogu doklad o době provozu
Statistika z MyPower z dnešního dne - díky za ni.
Statistika z MyPower z dnešního dne - díky za ni.
Jsem dnes sice až 12-tý, ale je to každý den tím, že jsme trochu otočeni na západ a v dolíku.

Přeji všem hodně slunce a radosti z koníčku.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
Kostěj
Příspěvky: 576
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Reputace: 70
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od Kostěj »

Dnes dosaženo 10MWh.
5x Nelumbo 280W + grid-tie Sunny Boy 1200, GrennBono s fázovým řízením, všechny přebytky do NADO 750 (6x 230W). V provozu od 30.9.2013.
Přílohy
FVE2.jpg
FVE2.jpg (14.81 KiB) Zobrazeno 843 x
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

honzaL píše:Vážení,
Hele proč tu baterku tak pečeš? 31°C není rozhodně dobře pro life,to by mě zajímalo kde jsou,že to pod 25°C nikdy neleze.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od kybos »

Dnes v noci překročil můj elektroměr za střídačem FVE významnou metu 50 MWh. Očekával jsem sice, že by se to mohlo podařit do konce roku 2020, ale nedostatek slunečního svitu způsobil zpoždění až do Tří králů.
Meta 50 MWh
Meta 50 MWh
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

Gratulujem. Nádherné číslo. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od kybos »

Po osmi letech, šedesátidvou dnech a čtrnácti hodinách dosáhla výroba mých fotovoltaických měničů značky Tristar mety 50 MWh. Každý ze tří Tristarů má sice odpracovanou jinou dobu (podle toho jak byly postupně při rozšiřování FVE uváděny do provozu) ale v součtu dodaly 931701 Ah, což při průměrném napětí akumulátorů 53,665 V představuje energii 50 MWh (21458+13153+15389 kWh). Střídač sice dodal na svůj výstup 50 MWh již dříve, jelikož v mém zapojení (DC coupling) se v případě potřeby doplňují akumulátory FVE i prostřednictvím nabíječky z DS, ale mety 50 MWh čisté solární energie bylo dosaženo až dnes. Této hodnoty bylo dosaženo díky důslednému zpracování téměř veškeré solární energie, která byla k dispozici pomocí dvouúrovňového vytěžovače, který směroval přebytky do dvou boilerů. Jeden z Tristarů podlehl během provozu závadě, kterou se mi podařilo částečně odstranit a uvést jej opět do provozuschopného stavu. Nepodařilo se opravit měření vstupního proudu a funkci MPPT. Proto byl přepnut do režimu, ve kterém udržuje na vstupu předem stanovené procento napětí VOC. V provozu se ukázalo, že i v tomto režimu se příliš neodchyluje od spolupracujících Tristarů, které běží v režimu MPPT. Má na starosti jen polovinu panelů oproti ostatním dvěma spolupracujícím Tristarům. Výrobní výsledky odpovídají počtu obhospodařovaných panelů. Z výpisu živých dat je zřejmé, že se po osmi letech provozu údaje o napětí baterie jednotlivých Tristarů poněkud liší i přesto, že měří všechny stejnou baterii. Přikládám výpis živých dat a logů všech tří Tristarů.
Živá data nabíječů značky Tristar
Živá data nabíječů značky Tristar
Datalogy Tristarů
Datalogy Tristarů
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od fukuši »

Tak dnes můj kámoš Tristár napočital celkem 29 MWh a to mu za těch necelých 8 let dávám pěkně na prdel.Dost často posílá i několik hodin denně 60,5A.

Přeji hodně dnů jak dnes.
Přílohy
20210214_112049 – kopie.jpg
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Významné milníky na MyPower.CZ

Příspěvek od fukuši »

Posílám důkaz
Přílohy
Bez názvu – kopie.png

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek