Ostrovní elektrárna na zahradu

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od youda »

Hurvayzi,

já bych si ty zkušenosti z provozu moc rád početl.
Založ si taky vlákno, třeba tady vedle mého :) https://forum.mypower.cz/viewforum.php?f=3
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

Youdo, vedle Tebe už není místo 8-)
Všechno bude ale jsem ve fázi zrodu (jak má myslím kodl v popisu), pomalu na tom pracuji. Něco málo můžu popsat k tématu na Axpert. Díky za podporu!
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

Ahoj. Modul dorazil včera a ještě asi pod hodině zprovozněn. Trošku mě to blbnulo než se to propojí. Jo je to super, vidím data podobné jako na aplikaci watchpower na mobilu nebo kdekoliv jinde. Vytvoříš si učet na power-datacenter.com a pak už se jen přihlásiš a mužeš koukat. Interval odesílání je minimum 30s což je docela v pohodě. Trochu bokem- ted řeším jinou zásliku, kerá je v přepravě naší poštou. Pod dovolání na placenou linku, mě paní řekne, že na to mají 5 dní. Ty vole já jsem myslel, že vyskočím z kože. Z holandska to cestuje dva dny a tady po ČR pět?? jsem ted v ráži, muselo to ven.. :P

p.s. Kdyby jsi pak potřeboval pomoct s tím nastavením napiš, ten návod byl pro mě trochu kostrbatý. Cena byla kolem 1800, doručeno za 3 dny DHLkem.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od vlkazajac »

"... Pod dovolání na placenou linku, mě paní řekne, že na to mají 5 dní. Ty vole já jsem myslel, že vyskočím z kože. Z holandska to cestuje dva dny a tady po ČR pět?? jsem ted v ráži, muselo to ven.. ..."

To chápem, ja sa desím niečo objednávať v ČR. Keď to preberám na našej pošte, tak platím, ako keby to šlo z Pakistánu leteckou poštou.

Vyňaté zo stránky Českej pošty :

"... Zásadní obrat se uskutečnil teprve na počátku devadesátých let 20. století v důsledku zhroucení komunistického režimu. ..."

Na troskách by mohlo vyrásť aj lepšie dielo, pravda jest !
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Jasper White
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 22, 2019 10:06 am
Reputace: 2

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od Jasper White »

hurvayz píše:Ahoj. Modul dorazil včera a ještě asi pod hodině zprovozněn. Trošku mě to blbnulo než se to propojí. Jo je to super, vidím data podobné jako na aplikaci watchpower na mobilu nebo kdekoliv jinde. Vytvoříš si učet na power-datacenter.com a pak už se jen přihlásiš a mužeš koukat. Interval odesílání je minimum 30s což je docela v pohodě. Trochu bokem- ted řeším jinou zásliku, kerá je v přepravě naší poštou. Pod dovolání na placenou linku, mě paní řekne, že na to mají 5 dní. Ty vole já jsem myslel, že vyskočím z kože. Z holandska to cestuje dva dny a tady po ČR pět?? jsem ted v ráži, muselo to ven.. :P

p.s. Kdyby jsi pak potřeboval pomoct s tím nastavením napiš, ten návod byl pro mě trochu kostrbatý. Cena byla kolem 1800, doručeno za 3 dny DHLkem.
Tak to zní dost pozitivně, díky za informaci. Od středy bych tam měl mít i internet, takže si to nejspíš pořídím a teď jenom nějak pořešit, abych na to nekoukal neustále i v práci a taky něco udělal :D Za nabídku díky, když budu v nouzi, určitě využiji :handshake:

Jinak já mám v tuto chvíli ještě pořád baterku na reklamaci (už několik týdnů, protože dodavatel byl přes týden v nemocnici), ale tento týden by snad měla být zpátky, aspoň ve středu říkal, že do konce týdne by to mělo být, tak doufám, že bude a zatím tady na fóru jenom tak koukám co a jak, študuju nový informace a zkušenosti a těším se jak malej Jarda až to budu mít komplet :D

Jenom jsem zatím vypozoroval, že v klidu a bez zátěže mi to dává přes 160 V, když to zatížím třeba puštěním čerpadla 300 W, tak napětí z panelů klesne někam ke 150 V. Sice to není doporučená hodnota pro toho Axperta, ale myslím, že to snad bude dostačující a zatím budu spíš rozšiřovat úložiště. Panely až později, jak se bude zvyšovat počet spotřebičů a plocha, kam bych je mohl naskládat ;)
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

vlkazajac píše:"... Pod dovolání na placenou linku, mě paní řekne, že na to mají 5 dní. Ty vole já jsem myslel, že vyskočím z kože. Z holandska to cestuje dva dny a tady po ČR pět?? jsem ted v ráži, muselo to ven.. ..."

To chápem, ja sa desím niečo objednávať v ČR. Keď to preberám na našej pošte, tak platím, ako keby to šlo z Pakistánu leteckou poštou.

Vyňaté zo stránky Českej pošty :

"... Zásadní obrat se uskutečnil teprve na počátku devadesátých let 20. století v důsledku zhroucení komunistického režimu. ..."

Na troskách by mohlo vyrásť aj lepšie dielo, pravda jest !
Jako čert to vem ale proč mají ještě placenou linku?? Snažím se nebýt vulgární ale ..ztrávil jsem na lince deset minut, protože jsem čekal a ještě jsem zaplatil 59 Kč za hovor???? Ku.va fix! Oni normálně ještě vydělavají na hovorech snad. To mám neomezený tarif. Po deseti minutách mě paní řekla to co vidím v té jejich debilní aplikaci. No konec. Omlouvám se za kydání a plevelení tady zakladateli vlákna.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

[
Jenom jsem zatím vypozoroval, že v klidu a bez zátěže mi to dává přes 160 V, když to zatížím třeba puštěním čerpadla 300 W, tak napětí z panelů klesne někam ke 150 V. Sice to není doporučená hodnota pro toho Axperta, ale myslím, že to snad bude dostačující a zatím budu spíš rozšiřovat úložiště. Panely až později, jak se bude zvyšovat počet spotřebičů a plocha, kam bych je mohl naskládat ;)[/quote]

jako myslíš PV vstup? Ja ted nevím jyký máš model, jestli nízkonapětový nebo vysokonap.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Jasper White
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 22, 2019 10:06 am
Reputace: 2

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od Jasper White »

hurvayz píše:jako myslíš PV vstup? Ja ted nevím jyký máš model, jestli nízkonapětový nebo vysokonap.
Jojo, vstup z panelů, jiný vstup nemám k dispozici. Jinak mám tento model: http://shop.mypower.cz/kombi-menic-axpe ... w-pf1-3045 V popisu píšou, že vysokonapěťový.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

jo už vidím.. vysoko- no to nevím jak to bude chodit. si změř až bude hezky svítit jestli dává to co má. Případně přihodíš ještě jeden panýlek a máš po starostech
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Jasper White
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 22, 2019 10:06 am
Reputace: 2

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od Jasper White »

hurvayz píše:jo už vidím.. vysoko- no to nevím jak to bude chodit. si změř až bude hezky svítit jestli dává to co má. Případně přihodíš ještě jeden panýlek a máš po starostech
No a právě toho se trošku začínám bát :) Teď přihodím baterku, aby bylo víc šťávy na pošmourné dny a na noci, pak přihodím panýlek, možná dva, protože spotřeba je vyšší a nestihne to dobít baterie, najednou zjistím, že bych mohl přidat ještě nějaký ten panel a baterku, abych nemusel při odjezdu vypínat spotřebiče kromě ledničky, zrovna od středy ten router tam bude taky trvale. Potom si postavím dílnu, místo krytiny panely, místo podlahy baterie ... a kde to jako skončí??? :eek2:
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od vla »

Neboj, bude tam mít hodně kamarádů :lol:
Nemám rád tenhle stát.
Jasper White
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 22, 2019 10:06 am
Reputace: 2

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od Jasper White »

vla píše:Neboj, bude tam mít hodně kamarádů :lol:
Takže pokud tomu rozumím dobře, tak pořizovat a skládat všude, kde to jenom jde, jo? :yes:
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
Jasper White píše:No a právě toho se trošku začínám bát :) Teď přihodím baterku, aby bylo víc šťávy na pošmourné dny a na noci, pak přihodím panýlek, možná dva, protože spotřeba je vyšší a nestihne to dobít baterie, najednou zjistím, že bych mohl přidat ještě nějaký ten panel a baterku, abych nemusel při odjezdu vypínat spotřebiče kromě ledničky, zrovna od středy ten router tam bude taky trvale. Potom si postavím dílnu, místo krytiny panely, místo podlahy baterie ... a kde to jako skončí??? :eek2:
Totok se jmenuje solarytýda či fotovtaitýda :mrgreen: , lék či léčba doposud neznámé :yes: . Projevy jsou na rozdíl od jiných zálib (hulení , chlastání , gemblerství ... ) přínosné nejen pro blízké okolí ale i pro vlastní duši :)) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

Kde to zkončí? Odpověd je nejistá :lol: Potvrdí jistě i jíní místní účastníci. Taky jsem zjistil, že 6kW v panelech je furt málo :P
Ať se daří! ;)
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Jasper White
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 22, 2019 10:06 am
Reputace: 2

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od Jasper White »

To abrams: Něco jsem o tom slyšel, začarovanej kruh to je. Málo elektriky, tak se pořídí panely, měnič a baterka. Moc elektriky, tak se pořídí další spotřebiče. Z toho vyplývá málo elektriky, další panely, další baterky, další spotřebiče. A tak pořád dokola, co? :D

To hurvayz: No, nemůžu říct, že bych byl touto odpovědí potěšen ;)
Jasper White
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 22, 2019 10:06 am
Reputace: 2

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od Jasper White »

hurvayz píše: p.s. Kdyby jsi pak potřeboval pomoct s tím nastavením napiš, ten návod byl pro mě trochu kostrbatý. Cena byla kolem 1800, doručeno za 3 dny DHLkem.
Kde je to za tuto cenu, jestli to není tajemství? Můžeš mi, prosím, poslat odkaz? Kromě toho, že nerozumím elektřině, tak ani cizí jazyky nejsou můj obor. Nějak do nás ve škole tlačili ruštinu, ale to už je tak dávno, že ani tu neovládám. Takže jsem nikde na netu nenašel nic, kromě toho, co mají tady, ovšem to je o 1k Kč dražší, to se mi moc dávat nechce, když jsou levnější možnosti ;)
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od hurvayz »

Tady: Kde nakupují asi všichni https://www.ebay.com/usr/maximum_solar

napiš mu extra přes Contact. Nekupuj to přímo.Pokud tam nemáš učet, tak ti to někdo ochotný může objednat přes sebe.
Tady jsem zkopíroval část naší konverze i s vtipný dodatkem, že nejsou čínani :lol:
Hi,
again we're from TAIWAN (not China)...... We're not a communist country.

WIFI from EU = 75usd
BMS CABLE from Taiwan = 5+15=20usd
so total would be 95usd.
nakonec to byla tahle varianta z Taiwanu: WIFI + BMS cable plus postage to Czech Republic would be $80 in total. Please confirm if you wish to order.

Já tam bral ještě kablík navíc proto ta cena.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
Jasper White píše:To abrams: Něco jsem o tom slyšel, začarovanej kruh to je. Málo elektriky, tak se pořídí panely, měnič a baterka. Moc elektriky, tak se pořídí další spotřebiče. Z toho vyplývá málo elektriky, další panely, další baterky, další spotřebiče. A tak pořád dokola, co? :D
Dříve či později se určitý limit najde ;) . ::pv:: střecha plná , nemísto pro další *batt* , neupotřebení více spotřebičů atd . Nezřídka dojde solárník uspokojení dříve než-li nastanou zmíněné limity . Taková kulminace solarytýdy :mrgreen: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od youda »

Je-li v pozici finančního ředitele solární laboratoře osoba ženského pohlaví, pak se na limity solaritýdy narazí poměrně brzy.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Ostrovní elektrárna na zahradu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
youda píše:Je-li v pozici finančního ředitele solární laboratoře osoba ženského pohlaví, pak se na limity solaritýdy narazí poměrně brzy.
:lol: tos trefil . Mnohdy nepomáhají ani argumenty přínosné účelnosti FVE proti nové kabelce či škpálům :sm1: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek