Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od dumi »

koukam ze jsem taky hrisnik, opraveno :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Mám ještě dva návrhy na inovace, ale jedná se spíše o hodně vzdálenou (nejistou) budoucnost:

1) Možnost vkládat obrázky pomocí copy&paste.
Tato možnost je v některých zahraničních fórech a je to neskutečně pohodlné. Na druhou stranu, myslím že PHPBB na to není úplně připravené a osobně se mi zamlouvá právě stávající retro-vzhled tohoto fóra.


2) Možnost vkládat odkazy na YT videa tak, aby se v příspěvku zobrazil Thumbnail.
Je tu několik uživatelů, kteří občas hodí nějaký ten odkaz na vlastní či převzaté video. Automatický thumbnail by takový příspěvek hodně zatraktivnil.

Co na to ostatní?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

Já bych možná i ocenil větší velikost obrázku ty 2MB asi kdysi stačilo dnes každý mobil dělá větší a v mobilu to zmenšovat není kdoví jak komfortní
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Reputace: 80
Bydliště: Liptov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od antoni_sk »

Mne by sa veľmi páčilo:
- označiť si a uložiť do "obľúbených" niektoré užitočné príspevky, alebo témy aby som ich v budúcnosti nemusel pracne znovu vyhladávať
- označiť si témy "do sledovania" a ked tam pribudne príspevok tak avizácia napr. mailom
- vkladanie obrázkov do editora cez copy+paste
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

mypower.png
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od camel1cz »

Ahoj Filipe.
Snažím se zalogovat do wiki, ale dostávám vlastně na všechny akce kolem přihlášení chybu:

Kód: Vybrat vše

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 72 bytes) in /var/www/html/virtual/wiki.mypower.cz/lib/plugins/authplain/auth.php on line 315
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

camel1cz píše:Ahoj Filipe.
Snažím se zalogovat do wiki, ale dostávám vlastně na všechny akce kolem přihlášení chybu:

Kód: Vybrat vše

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 72 bytes) in /var/www/html/virtual/wiki.mypower.cz/lib/plugins/authplain/auth.php on line 315
:mrgreen: me se to deje taky ..
Mrknu na to. Mozna to bude chtit i update dokuwiki.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Asi by to melo fungovat, zkus, dej vedet.
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od camel1cz »

Tak už to frčí - nějak sem přišel o účet, tak jsem si ho založil, přišel mail a přihlásil sem se. Takže wiki funkční.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od dumi »

Navrh na vylepseni:

v seznamu topicu, mit odkaz na posledni neprecteny prispevek daneho topicu. Trba phpBB forum to ma a je to skvela vec, proste kliknu, a sem tam kde se cetl naposledy v danem vlakne.

Tady to nemuzu najit :(

Pouze ve sloupecku, posledni prispevek je ikonka dvou listu papiru s cervenou sipkou, ale to me hodi na konec a musim si pamatovat co uz jsem cetl a co ne.

Stejne tak phpBB umi oznacovat ktery prispevek sem jiz cetl a ktery ne. coz jsem zde taky nenasel.

Dost to usnadni orientaci.

pokud ot tu je prosim o nakopnuti, pac to nevidim :)


Diky
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Asi je to hodně troufalé, ale dovolil bych si navrhnout pár drobných úprav na homepage:

1)
Levý frame má scrollbar, zatímco prostřední frame má tlačítka up/down.
Kdyby měl scrollbar i prostřední frame, bylo by to pohodlnější. Zejména na tabletu, kde se scrollbar neukazuje a funguje swipe.

2)
Levý frame je o dost širší než prostřední. Chápu to, je to kvůli obrázkům. Přesto bych řekl, že fórum by si zasloužilo, na úkor novinek, prostor trochu rozšířit.

3)
Sekce "poslední zobrazená fóra" mi přijde jako ne-příliš užitečná. Poslední zobrazená témata úplně stačí, na ty koukám často. Co tak sekci "poslední zobrazená fóra" vyhodit a sekci "poslední zobrazená témata" zvětšit?
homepage.PNG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Asi je to hodně troufalé, ale dovolil bych si navrhnout pár drobných úprav na homepage:
Ahoj, díky za připomínky. Smysl to rozhodně dává. Momentálně řeším zbavení se závislosti na PHPBB a komplet přepis fóra na vlastní řešení se zachováním funkčnosti a vzhledu (ať to komunitu nerozhodí, co se ovládání týče). Lépe se mi bude dělat další vývoj a konečně bude třeba funkční i ono vyhledávání ve vlastních soukromých zprávách. Nebudu mít ani klacky pod nohy od PHPBB týmu s tím, že nová verze bude naprosto zpětně nekompatibilní a s migrací bude neskutečná práce. S tím bude souviset před spuštěním i úprava homepage. Některá data bude potřeba číst z nové struktury SQL tabulek, takže určitě bych taky v té chvíli mrknul na homepage a přidal responzivitu, optimalizaci pro dotykové displaye (tablety a mobily) a nějaké custom nastavení, třeba customizaci homepage, nastavení uživatelského účtu typu

[ ] Nezobrazovat přehled fór

atd. Už teď je tam náznak určité customizace, že se dají vypnout nebo zapnout obrázky ve sloupci s výpisem příspěvků z fóra, ukládáno do cookies.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

JJ, customizaci vyp/zap na obrázky jsem našel :)
Tak hodně zdaru při přepisu.

Snad se při migraci na novou platformu neztratí starší příspěvky, obrázky, přílohy, vnitřní odkazy. Pokud by to hrozilo, možná by nebylo špatné forum zakonzervovat v read-only režimu a přesunout jej na nějakou archivní subdoménu.
Ale ty už to určitě máš vymyšlené tak, že se nic neztratí ;)

PS:
Ohledně té optimalizace pro mobily a tablety je to dvousečná zbraň. Ono totiž pokud někdo napíše příspěvek včetně češtiny, pomlček, čárek, struktury a obrázků, tak je to něco úplně jiného, než jen zkratkovitá odpověď z mobilu. Tam to často nemá češtinu, zaúřaduje automatická korekce textu a ve výsledku se často nedá ani pochopit, co přesně chtěl pisatel sdělit. I já občas odpovídám z mobilu, ale nedělám to rád. Opravdu to nemá tu samou kvalitu jako z PC klávesnice. Samozřejmě nevím, jestli to jako problém vnímám jen já, nebo i někdo další. A už vůbec nevím, jak by takové odpovědi šlo eliminovat.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Snad se při migraci na novou platformu neztratí starší příspěvky, obrázky, přílohy, vnitřní odkazy. Pokud by to hrozilo, možná by nebylo špatné forum zakonzervovat v read-only režimu a přesunout jej na nějakou archivní subdoménu.
Ale ty už to určitě máš vymyšlené tak, že se nic neztratí ;)
Neměly by. Vše by mělo zůstat naprosto stejné, přílohy, obrázky, odkazy, formátování, smajlíci, soukromé zprávy. Stoprocentně bude nějakou dobu původní fórum v read-only režimu fungovat paralelně s novým systémem a až usoudíme, že to nebude potřeba, tak se prostě chcípne a komplet přesměruje už na nové fórum. Počítám s tím (je to i záměr), že i původní odkazy z jiných webů a fór budou stále fungovat (budou přesměrovány na nový formát). Nový formát odkazů bude místo "viewtopic.php?t=1234" například "/forum-elektroporadna-baterie-poradte-jak-dobit-nejlepe-baterie-t1234" což je samozřejmě žrádlo pro google. O HTTPS samozřejmě ani nemluvím, to bude taky nutnost.
youda píše:PS:
Ohledně té optimalizace pro mobily a tablety je to dvousečná zbraň. Ono totiž pokud někdo napíše příspěvek včetně češtiny, pomlček, čárek, struktury a obrázků, tak je to něco úplně jiného, než jen zkratkovitá odpověď z mobilu. Tam to často nemá češtinu, zaúřaduje automatická korekce textu a ve výsledku se často nedá ani pochopit, co přesně chtěl pisatel sdělit. I já občas odpovídám z mobilu, ale nedělám to rád. Opravdu to nemá tu samou kvalitu jako z PC klávesnice. Samozřejmě nevím, jestli to jako problém vnímám jen já, nebo i někdo další. A už vůbec nevím, jak by takové odpovědi šlo eliminovat.
Přidám k reputačním buttonkům ikonku facky a kdo napíše mobilem upravenou nesrozumitelnou patlaninu, tak tam to bude možné použít. :comp: :mrgreen:
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

:lol:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od volente »

Já v tom psaní z mobilu nevidím problém, tohle píšu z mobilu a nemyslím že by to bylo poznat na srozumitelnosti.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
unicast
Příspěvky: 1179
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od unicast »

mypower.cz píše:
youda píše:Asi je to hodně troufalé, ale dovolil bych si navrhnout pár drobných úprav na homepage:
Ahoj, díky za připomínky. Smysl to rozhodně dává. Momentálně řeším zbavení se závislosti na PHPBB a komplet přepis fóra na vlastní řešení se zachováním funkčnosti a vzhledu (ať to komunitu nerozhodí, co se ovládání týče). Lépe se mi bude dělat další vývoj a konečně bude třeba funkční i ono vyhledávání ve vlastních soukromých zprávách. Nebudu mít ani klacky pod nohy od PHPBB týmu s tím, že nová verze bude naprosto zpětně nekompatibilní a s migrací bude neskutečná práce. S tím bude souviset před spuštěním i úprava homepage. Některá data bude potřeba číst z nové struktury SQL tabulek, takže určitě bych taky v té chvíli mrknul na homepage a přidal responzivitu, optimalizaci pro dotykové displaye (tablety a mobily) a nějaké custom nastavení, třeba customizaci homepage, nastavení uživatelského účtu typu

[ ] Nezobrazovat přehled fór

atd. Už teď je tam náznak určité customizace, že se dají vypnout nebo zapnout obrázky ve sloupci s výpisem příspěvků z fóra, ukládáno do cookies.
Jako myšlenka vypadá hezky, to jo. Ale obávám se, jestli to na jednoho (navíc neplaceného a tedy trvale nededikovaného) člověka není moc velký projekt. Onehdy jsem měl možnost dlohodobě pozorovat jeden podobně vzniklý fork phpRS s mnoha vlastními dobastly, přežíval nějak asi 12 let, ale problémů s tím trvale přibývalo a nebyl nikdo, kdo by se tím trvale mohl zabývat a i ty reakce na objevené bezpečnostní problémy na sebe pak nechávaly hodně dlouho čekat.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

Tak to já asi ruším registraci
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

No to v žádném případě! Co bych si tu bez tebe počal?

Naopak, slyšel jsi Admina - on ti to uživatelské rozhraní fóra tak vylepší, že ti to na mobilu pojede lépe, než nám ostatním, kteří používáme sálové počítače :mrgreen:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od dumi »

Jenze v dnesnim pojeti je vylepsit rozhrani = udelat ho naprosto nepuzitelne :-/
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek