FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Příspěvek od mypower.cz »

Jikra píše:Elektrocentrály jsou dnes tiché a nesmrdí, za půl dne ani nespálím 3 litry benzínu. Navíc jednou za rok a jsem na samotě, takže si nemá ani nikdo stěžovat, nejbližší soused je cca půl kilometru.
*fall*

Srnky v lese si stěžovat budou těžko. Neumějí mluvit. Umějí ale utíkat. Pokud centrála je tichá a nesmrdí, tak pak asi takovou centrálu nebude problém provozovat uvnitř v chatě. Zkuste a dejte pak vědět jak to dopadlo. Kam ta centrála z toho spáleného benzínu schová spaliny, aby to nesmrdělo, to mi nějak není jasné. Dalo by se tuhle jedinečnou technologii vaší centrály nějak blíže popsat ? Děkuji :))
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Příspěvek od ota »

Orné půdy na solární elektrárnu vůbec není škoda.
Alespoň se něco vyrábí, elektrárna tam stojí jen 30 let a půda si odpočine.
Na orné půdě je většinou řepka na výrobu dotované bionafty, používá se hromada chemických postřiků aby to vůbec vyrostlo a podle toho co se píše je na litr bionafty potřeba litr jiné nafty na orbu, postřik, sklizení, zpracování v chemické továrně.
A pokud to není řepka tak je to kukuřice nebo jiná plodina co se nasází do bioplynky která je taky dotovaná.
Proti modernímu zemědělství je FVE ekologická rajská zahrada.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Příspěvek od youda »

Jikra,

vidíš, a můj názor zase je, že 20 panelů na louce v soukromém lese vadí přírodě míň, než hektar skla hned za městem. Tam bych naopak vysázel nové remízky. Jinak bude brzo okolí našich měst vypadat takto depresivně:
671276_solarni-elektrarna-v0.jpg
Kam tedy s panely pro velké instalace? Já bych to dal na stávající budovy a rozpadlé betonové plochy, na opuštěné kravíny. Ve městech je místa dost.

Nicméně úplně chápu co píšeš - pokud máš na louce hodnotné stromy a nikoliv jen náletové dřeviny, tak je samozřejmě hloupost to kácet. Další věc je legislativa, která v reakreační oblasti nepovoluje postavit ani dětské hřiště, natož kontrukci pro panely nebo nedejbože latrínu. A občas to bývá i tak, že člověku patří jen budova, ale pozemek okolo ní je v majetku nějaké státní instituce. Třeba tady u nás je hodně chat na hranici přírodní rezervace a všechny pozemky patří univerzitě. Kdo má štěstí, vlastní aspoň těch 5m2 co má pod srubem.
Naposledy upravil(a) youda dne úte kvě 07, 2019 11:15 am, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Příspěvek od jahodovák »

ota píše:Orné půdy na solární elektrárnu vůbec není škoda.
Alespoň se něco vyrábí, elektrárna tam stojí jen 30 let a půda si odpočine.
Na orné půdě je většinou řepka na výrobu dotované bionafty, používá se hromada chemických postřiků aby to vůbec vyrostlo a podle toho co se píše je na litr bionafty potřeba litr jiné nafty na orbu, postřik, sklizení, zpracování v chemické továrně.
A pokud to není řepka tak je to kukuřice nebo jiná plodina co se nasází do bioplynky která je taky dotovaná.
Proti modernímu zemědělství je FVE ekologická rajská zahrada.
Je to velice špatné ale jak se tak dívám kolem sebe,musím ti dát za pravdu,ono ty postřiky mi připadají jak řízená genocida ,jen ti co tomu nerozumí tomu tleskají a říkají že bez postřiků nic nevyroste...podle odborníků je lidské h....o které se v přírodě rozloží na hnojivo nebezpečnější než ty jedy co všude stříkají.... :roll:
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Příspěvek od youda »

ota píše:Orné půdy na solární elektrárnu vůbec není škoda.
Alespoň se něco vyrábí, elektrárna tam stojí jen 30 let a půda si odpočine.
.........
Proti modernímu zemědělství je FVE ekologická rajská zahrada.
Oto, to je docela zajímavý názor. Určitě má něco do sebe, byť z něj cítím tak trochu sarkasmus ve stylu "tak tam dáme to menší neštěstí" ;)

Nicméně, až konečně všichni vymřeme a planeta bude mít od nás pokoj, tak si příroda vezme všechen námi ukradený prostor zpět. A panely jí možná budou opravdu vadit méně, než ty postřiky, které již vyhubily skoro všechen hmyz. Krásně je to vidět třeba v oceánech - když se někde potopí stará železná loď, tak do pár let na ní vznikne korálový útes plný života.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Příspěvek od NOPARasito »

Asi cenovkou jinde, ale jde to
https://www.obnovitelne.cz/cz/clanek/78 ... elektrinu/
Nekdy panely v prirode vypadaji lepe jak ohyzdne stavby - chatky :sm1:
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: FV ostrůvek 220Wp - Hostýnské vrchy

Příspěvek od Plazivec »

NOPARasito píše:Asi cenovkou jinde, ale jde to
https://www.obnovitelne.cz/cz/clanek/78 ... elektrinu/
Nekdy panely v prirode vypadaji lepe jak ohyzdne stavby - chatky :sm1:
Tak to se mi hodně líbí, já jsem silnej fanda sci-fi a už vidím traktůrek, kterej nemá začazenej komín, jak si jede na konec pole vyměnit baterii za nabitou k nabíjecí stanici. Vlastně k malé garážičce, kde v noci spí. Vedle stojí připojenej fármářův elektromobil, kterým dojel na pole. Nikde ani čouda. A protože nové blabalblajontové baterie jsou levné a vyrábí se z odpadu, tak už nic vlastně nečoudí ani na silnici opodál. Achjo, že se já nenarodil o sto let pozdějc. :x
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek