Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Archiv ukončených inzerátů
Zamčeno
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od joseff »

Prave jsem nahodou narazil na tuto informaci:

Nabízíme poškozené polykrystalické moduly s nižší účinností k prodeji (vady na přední straně skla). Kus za 1000 Kč, vhodné pro zahrádkáře, karavany....atd.

Treba by se to nekomu hodilo na testovani atp.

http://www.nelumbo.cz/cs/novinky/vyprodej/
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od Lui »

škoda že nenapísaly s akým sú výkonom,a kolko je kusov k dispozícií :( ....alespoň orientačne....
...to je inzerát ako "predám auto za 100 eur"....može to byť trabant alebo ferari.... :roll:
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
OTi
Příspěvky: 85
Registrován: ned črc 24, 2011 8:15 pm
Reputace: 0

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od OTi »

Já sem im napsal dopis že mám zájem a přišlo miá tohle:
Poškození je na přední straně - popraskané sklo od padajícího kamení. Zasílám fotografie pro lepší představu.

Moduly jsou značky Kyocera 135W, 235W, Nelumbo 230W a SRE 200W.

Samozřejmě kus od kusu je jinak popraskaný. Jejich účinnost je ponížena v důsledku popraskaného skla.

_Obrázky kvůli velikosti se sem nezmestili- sorry:::
na fotkách videt že mají hodně kusů a je to bud méne nebo po celé ploše popraskané od kámenů. no nevím, nech jsi to každí ověří sám, já předběžne jsem si nechal s odvozem naacenit 5 kusů. kdyby dávali jenom polovinu výkonu pak je to docela snesitelný obchod.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od rob.brno »

Trochu bych měl obavy, aby se celý panel časem nerozpadl. To vrchní sklo pokud je vcelku, tak drží spolu se spodním deskou celý panel pohromadě?
Jinak celkové ztráty účinnosti panelu by byly zapříčiněny čím, stínem a lomem světla na prasklinách?
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od Lui »

Moja skúsenost je takáto:mám tu jeden panel,ktorý je rozbitý,má(l) výkon cca 190W napetie cca 30V prúd cca 6,3A...nálezový stav bol takýto: ležalo na zemi hodené,z 90% plochy už bolo odstránené sklo,a ešte bolo aj doslova prehnuté niekde zhruba v polovici,a niekolko článkov už bolo odlepených od EVA fólie a čiastočné rozsypané pod tou fóliou....tak som si ho doniesol ako len tak na skúmanie....ja som bol samozrejme zvedavý,ako to vyzerá pod tou EVA fóliou,tak som asi tak z troch až piatich článkov odstránil aj tú fóliu....

Potom som chytil panel,12V baterku,a že skúsim čo to urobí....no a na moje počudovanie,ten panel normálne dokázal dat ešte celé 2A :shock: ....a to napriek tomu,že tie články boli v tak dezolátnom stave....

Havlas má tiež tuším dva rozbité panely (samozrejme nie až takto) a tvrdí,že výkonový rozdiel nie je poznat....
Ono tým že sa panel rozbije,funguje dalej,len sa nesmie s ňou proste hýbat,lebo tým viac sa tie články dolámu...
No a samozrejme treba zabezpečit,aby sa k článkom nikdy nedostala voda,tá potom poničí prepoje a tie zbernice článkov....ale zas tá voda sa tak rýchlo k tým článkom nedostane,lebo tá EVA fólia je dost hrubá....čo ja viem.,..asi tak niečo vyše 1 mm,Dá sa predísť tomu tak ako to aj Havlas spravil,proste sa snažil dostat maximálne množstvo priesvitného silikónu do tých prasklín,len to musí byť z dlhodobého hladiska naozaj kvalitný silikon....

A čo sa týka rozbitia panela (okrem amorfných) tak to je celoplošné rozbitie,ono sa nerozbije troška,ale tak ako sa rozbije auto sklo,proste popraská úplne celá....
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od rob.brno »

LUI píše:Moja skúsenost je takáto:mám tu jeden panel,ktorý je rozbitý,má(l) výkon cca 190W napetie cca 30V prúd cca 6,3A...nálezový stav bol takýto: ležalo na zemi hodené,z 90% plochy už bolo odstránené sklo,a ešte bolo aj doslova prehnuté niekde zhruba v polovici,a niekolko článkov už bolo odlepených od EVA fólie a čiastočné rozsypané pod tou

A čo sa týka rozbitia panela (okrem amorfných) tak to je celoplošné rozbitie,ono sa nerozbije troška,ale tak ako sa rozbije auto sklo,proste popraská úplne celá....
No myslím, že použití takovéhoto prasklého panelu by byla určitá forma "zabezpečení" - nikdo nebude krást popraskaný panel ze střechy, protože jej nikdo nekoupí.

Takže pod tím sklem je ještě ta folie, tak by teoreticky voda na krystaly natéct neměla. Nebo to překrýt ještě další celou skleněnou tabulí, protože nijak neošetřeny panel bude s postupem času na povětrnosti stále víc vypraskávat.
mrDragon

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od mrDragon »

dobry den, kuli tomuto vlaknu jsem se musel přihlasit. společnost Nelumbo znam, před koncem solarniho boomu v cz jsem pro mě pracoval, ted provadim udržbu FVE pro jinou společnost (rok). Proto bych možna mohl dat nejakou radu, nebo pomoci. Pomoct tipem: zkuste se optat na dopravu, dodavky jim jezdí po clele CR a par kusu panelu se tam vejde (smad na kanclu nebudou moc lakomí).
DO POPRASKANEJO PANELU, VODA ZATEČE !!! napřiklad střidače SMA (mini central) to rozeznají a hodí chybu. ( když je krasně tak to nepoznáte a beží, zateče voda a jste ... ) možna by stačil panel zatavit do nejake folie, pokud se delají dost velke.
Popraskany mozna tak na pokusi, podle meho likvidace neco stoji, a takto by to byla dokonce se ziskem. Osobne bych ho nezkoušel repasovat (i když ja nemam kam dat nani nove), sklo je na clancíh "nalepeno" a ručne to odrbat nebude zabava,pomuže teplo, ale co provede s članky nevím :(
snad je muj přispevek srozumitelný, a za chiby se omlouvam :uh:
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm
Reputace: 9

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od Havlas »

Přidám svoji zkušenost. Popraskané panely mám 4. Když jsem je kupoval prohlédl jsem si jeden panel co byl naražený z boku. To sklo je doslova v té eva fólii zapečené, jednotlivé kousky prostě nešly urvat, to sklo prostě nesundáte. Dát na ně novou tabuli skla je problém, protože ten panel je díky tomu popraskání vyboulený, né moc ale dost nato aby tam ta tabule skla nešla posadit. Jedině stlačit ale co praskne dřív je otázka. Jak napsal LUI, zkusil jsem neutrální silikon. Rozetřít po celé ploše a použít špachtli na propasírování silikonu do prasklin. Já je měl jen na testování ale jelikož se chovají stejně jako dobré, jsou na střeše v systému. Kontroluji je víc než ostatní, stále fungují normálně. Jen ten silikon i po setření vytvořil souvislou vrstvu na panelu a je trochu hrubší než sklo takže se na nich drží víc prachu, je potřeba je víc oplachovat pokud dlouho neprší. Uvažuju že téhle nabídky využiju a koupím asi další 4 ks a dám je na východní stěnu garáže pod střechu. Nebude na ně tolik pršet a budu mít nějaký výkon i ráno, kdy baterky melou z posledního.
hajdar
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 17, 2011 8:12 pm
Reputace: 0

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od hajdar »

DObrý večer,

nechce někdo nakoupit více panelů na test a je z Vysočiny /oblat - Pelhřimov, Humpolec, Jihlava/?
Budu asi 5ks kupovat a mé auto uveze 10ks.

Děkuji za odpověď

Radek
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od rob.brno »

joseff píše:Prave jsem nahodou narazil na tuto informaci:

Nabízíme poškozené polykrystalické moduly s nižší účinností k prodeji (vady na přední straně skla). Kus za 1000 Kč, vhodné pro zahrádkáře, karavany....atd.

Treba by se to nekomu hodilo na testovani atp.

http://www.nelumbo.cz/cs/novinky/vyprodej/
Koupil jste je někdo?
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm
Reputace: 0

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od vmax2 »

Dle odpovedi z minuleho tydne maji jeste panely s vytrhnutym ramem za 3500,mam to kousek,ale malo casu.Snad po nedeli,musim pracovne do Chomutova,tak pak dam vedet.
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Reputace: 8
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od atom »

Kdyby byl zájem mám jeden poškozený polykrystal 230Wp, co jsem ho sundával ze střechy tak dával 36.2V a 6.5A. Ráno 7.září v 9:09h, takže elektricky je na tom OK, jen sklo je jak pavučina. Cena 1500,-, lokalita Žďár n.S.
Případně můžu dát foto do bazaru
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
RomanH
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 29, 2012 8:52 pm
Reputace: 0

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od RomanH »

zdravím , nepojedete někdo z východní části prahy nebo na východ od prahy se na panely podívat ? nějaké kousky bych na pokusy vzal cca 5 kusů , přispěl bych na dopravu .

Roman H hservis@seznam.cz
Blesk

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od Blesk »

Dostal jsem fotky, jak panely vypadají. Prý jich mají ještě dost.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od gupa »

Rozbité panely jsem také koupil asi před rokem. Lituji toho. Pořídil jsem si na problém s vodou samolepící půhlednou reklamní 5ti letou fólii. Hned po zkušební instalaci prvního kusu, jsem objevil problém s přehřívajícími články. Obavy mám hlavně z požáru zapříčiněný tímto přehřívání. Poznat to lze jednoduše, při plně slunečném dnu rukou zkuste zezadu prosahat články a rozdíl v teplotě je ihned patrný. Já našel na tom prvním kusu hned čtyři. Profíci, kteří mají na tento problém termokameru se snaží podle mého názoru prodat takový panel a pokud se ještě rozbije, plnou zodpovědnost za případné škody přebírá kupující. Možná bych ho koupil za 500,-. Ale nedošel jsem nato, jak proklenout vadný článek co topí.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od Lui »

gupa píše: Ale nedošel jsem nato, jak proklenout vadný článek co topí.
...dá sa to....normálne opatrne rozrežeš zozadu tú fóliu....na vadnom článku rozrežeš prepoje....a normálne priletuješ článok čo je pred ním, k dalšiemu článku za ním... ;)
...samozrejme čím viacej kusov takto preklemuješ,tým bude menšie napetie na panely.... :|
...a samozrejme pekne to potom zasilikonovať....

A ešte jedna drobnosť....nie vždy platí,že článok je vadný...niekedy je to len proste studenák,čo vznikol požívaním...najjednoduchšia je priama kontrola ampermetrom počas nabíjania...tam kde je vadný článok,vyskúšať zozadu pritlačením každého prepoju medzi tým vadným článkom,a ak je to naozaj studenák,proste ampermeter sa musí pohnúť,ak nie,tak je fakt vadný článok,a nasleduje premostenie....
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
martin 1
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 0

Re: Vyprodej - poskozene polykrystaly 1000/ks

Příspěvek od martin 1 »

hajdar píše:DObrý večer,

nechce někdo nakoupit více panelů na test a je z Vysočiny /oblat - Pelhřimov, Humpolec, Jihlava/?
Budu asi 5ks kupovat a mé auto uveze 10ks.

Děkuji za odpověď

Radek
Ahoj,koupil jsi? A jak jsi spokojen?Martin Humpolec

Zamčeno