Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
mobilik
Příspěvky: 2671
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

brumlaj píše:mobiliku po přihlášení na fórum je obé na první stránce fóra. Nebo máš na mysli něco jiného?
No ono to je tak, ked zapnem PC a pojdem na hlavnu stranku tak tam tie spravy niesu, akonahle kliknem na hoc ktoru temu a vratim sa spat uz tam su. :wink:

Neviem preco to tak je. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Martin »

Dobrý den všem, po delší době jsem se mrnul na zdejší fórum a zjistil, že nefungují fotografie v popisu mého OS (zmizely z hostitelského serveru), chtěl bych je nahrát znovu, ale nemohu své takto staré příspěvky otevřít pro úpravu (chybí tlačítko EDIT) U nového příspěvku to funguje. Nevíte prosím jak na to?
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=170
mobilik
Příspěvky: 2671
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

Odpoviem ti ja ak sa admin nenahneva. Editovat prispevky sa daju iba jednu hodinu po pridani. Ostatne prispevky su zablokovane, pravdepodobne z dovodu aby sa nemenil obsah prispevkov. Niekedy ludia chcu menit prispevky ak nieco olutuju a potom vlakno nema vyznam, ked sa to pomeni. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Martin P
Příspěvky: 574
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Reputace: 63
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Poslední dobou (cca měsíc) mám při připojování na mypower problém při připojování z mobilu. Když kliknu na mypower tak mi krátce naskočí vyhledávání na mypower.cz a vzápětí dojde k přesměrování na web t- mobile. Je u toho adresa 192.168.8.1 Když se mi toto stane tak musím celý vyhledávač shodit a začít znovu. Někdy i vícekrát než se konečně dostanu sem. Znáte někdo způsob jak toto dát do pořádku? Obvzlaste mi to hne žluči pokud mi to udělá při odesílání příspěvku a ten je v ... .
Děkuji za rady.

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od redcrown »

Používat Tapatalk
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
mobilik
Příspěvky: 2671
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

Presne tak. Detto.... :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od JonasPP »

Ono to su blbosti obsiahnute v programoch,reklamach a sledovacich podprogramoch v telefone. Je v tom proste brutal bordel a to spolu blbne. Skus rôzne prehliadače a stopni povolenia od každeho programu. Ja som takto bojoval asi rok. Len ma rozčuluju tie sledovacie hluposti,čo odosielaju udaje boh vie kam. Hocikedy zaznamenam ako sa na telefone zaostruje zadny fotak,alebo svieti infra senzor a spotreba dat stupne.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
jahodovák
Příspěvky: 1908
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 215
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od jahodovák »

Nediv se mobil a zrovna tak počítač má především sloužit tomu,kdo ho vymyslel,my uživatelé jsme jen dojné krávy,co máme tuto srandu zaplatit a to je jen začátek..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od dracekvo »

Já bych zakázal používání stejných avatarů.
Příslušnost k nějakému hnutí lze vyjádřit například v podpisu. Ale úplně stejný akorát znepřehledňuje diskuzi a na mnoha fórech je to z tohoto důvodu zakázano.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

Dělá to jen mne nebo se to stává i vám. Píší příspěvek a odesláním ho mne to hodí na přihlášení. Tohle se mi opakuje i 5x telefon je Xiaomi note 5 prohlížeč Chrome
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

diablo007 píše:Dělá to jen mne nebo se to stává i vám. Píší příspěvek a odesláním ho mne to hodí na přihlášení. Tohle se mi opakuje i 5x telefon je Xiaomi note 5 prohlížeč Chrome
Nemam vyzkouseno, osobne se mi zatim nestalo, ale napada me, zdali se behem psani prispevku
- nezmeni IP (i kdyz nejsem si jist, zdali PHPBB je citlive na zmenu IP, musel bych prozkoumat, myslim ze ale ne, pac prenos NTB z Brna na chatu do Napajedel me nechava bezne prihlaseny a to se IP meni rozhodne, mozna ma na to vliv me trvale prihlaseni, coz zaskrtavam pri prihlaseni na mypower.cz).
- nevyprsi session. To by ale nemela, to je nastaveno tusim v radu hodin a mozna i dele (musel bych se mrknout), ja jsem na ntb prihlaseny treba i tyden v kuse i kdyz s mypower zrovna na danem PC celou dobu nepracuji. Pravda mam zaskrtle trvale prihlaseni pri prihlasovani.
- jine vlivy, napriklad zasah nejakeho pluginu, viru, hyperbezpecnostni aplikace, filtry, blockery, jine aplikace...

Pokud se to jinde nevyskytuje, spojil bych problem s danym zarizenim. Pokud se to vyskytuje i jinde na jinych zarizenich, muze byt problem na strane serveru, jen asi by se to pak vyskytovalo obcas i jinym. i kdyz neni to podminkou.

Zkusme vysledovat, treba na nejakou souvislost prijdem.

Jinak pro tyto pripady (a ja to u svych obcas elaboratu delam povinne) pred odeslanim nebo i pred zobrazenim nahledu si prispevek zkopiruju alespon do clipboardu (CTRL-C) nebo ho rovnou pisu jinde, treba v textovem editoru nekde bokem. Provider v tu chvili muze byt offline a ja kliknu na odeslat a mam "Stranka nelze nacist" a to je pak k nasr*ani :D Zpet! "Platnost stranky vyprsela" .. :D :D double nasr*ání.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od diablo007 »

Na mobilu to kopírování nedělám ale je pravda že i když mne to odloguje tak dám jen zpět a vrátí se to o okno a je tam i napsaný text tak pak si to zkopírují. Nejvíc to dělá když to dělá když jdu přes upravit v editoru abych přiložil obrázek
rva
Příspěvky: 3446
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 520
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od rva »

Test z mobilu
Tak z mobilu test prošel, ale je pravda, že občas se mi stávalo to samé.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od JonasPP »

Problem je iba v telefone. Ja som mal rovnaky problem a poriešilo sa to zmenou prehliadača.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

mypower.cz píše:Hoj, rad bych se zdejsi komunity zeptal na objektivni a konstruktivni nazory tykajici se vzhledu mypower.cz, pouzitelnosti webu, funkcnosti hlavni stranky, funkcnosti fora, funkcnosti wiki atd.

Predem diky za vase vyjadreni.
*batt* :arrow: :idea:
Zrovna dneska jsem nad tím přemýšlel a uvítal bych pár věcí. Možná už některé z nich fungují a já je přehlédnul, nebo se to už někdy řešilo a bylo zavrhnuto. V takovém případě se omlouvám, že otravuji:

1)
Ne každý má ve svém podpisu odkaz na vlastní vlákno, což mi občas přijde škoda. Šlo by to nějak automaticky vyřešit?
Například, tak jako se na kartě uživatele zobrazuje jeho nejaktivnější forum, nejaktivnější vlákno a seznam příspěvků, jestli by se třeba dal zobrazit seznam "založených vláken". Ideální řešení to není, ale v těch pár vláknech už by si to člověk nějak našel. Navíc se to nemusí nijak ručně udržovat.

2)
Možnost vyhledávat ve zprávách (SZ).

3)
Všiml jsem si, že nelze vyhledávat příliš krátká slova, například BMS. Asi to má dobrý důvod, takže tento bod je vlastně bezpředmětný.

4)
Přijde mi, že http://wiki.mypower.cz/start?do=index má nevyužitý potenciál:
A) Dost často se v diskuzi objevují tytéž otázky, na které by dávalo smysl odpovědět právě wiki odkazem.
B) Jednou za čas se v diskusi objeví příspěvek, schéma nebo návod, který by si zasloužil uchovat tak, aby bylo možné jeho snadné nalezení.
Dává smysl cpát to do wiki? Pravdou je, že nejlépe funguje to, co se udržuje automaticky, uživatelskou aktivitou, tedy fórum. U wiki hrozí riziko, že se nikomu nebude chtít, nebo značně poklesne kvalita obsahu.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim,
1) Řešit by to šlo, chtělo by to analýzu jak je kdo kde aktivní a má li to smysl považovat téma za jeho vlastní téma. Většina lidí by měla za vlastní "FVE v televizi, rádiu, novinách" nebo "Bitcoin - měna nezávislého člověka", takové ty megatémata, které se tu diskutují už snad sto let. Zkusím mrknout co udělá analýza databáze, jestli z toho půjde něco vyvodit a zdali to bude dávat nějaké smysluplné výsledky.

2) To by bylo určitě užitečné, s tím souhlas.

3) Ano, pak to háže spoustu výsledků, pokud není vyhledávání konkrétnější a člověk se stejně nedohledá. Našeptávání by určitě pomohlo. BMS + neco konkretniho k tomu. Tohle jsem zkusil už nějak alespoň částečně řešit a to je abecední seznam témat. To ale předpokládá, že všichni budou psát názvy témat tak, že to dobře shrnuje celé téma. Z nadpisu "Kdo mi poradí?" se nedohledáme ničeho. Abecedni seznam temat je dostupný z hlavní stránky z menu - Index -> Abecední seznam všech témat na fóru. Po zadání BMS se seznam omezí jen na témata, která mají v nadpisu BMS. Asi by nebylo od věci to rozšířit i na obsah, ale to by chtělo od základu předělat tenhle seznam. Se právě obávám, že hledání přes google s dodatkem "site:forum.mypower.cz" bude asi co se hledání týče nepřekonatelné.

4. Bohužel wiki je "mrtvá". Očekával jsem ze začátku, že se najde více wikipedistů ale není o to zájem. Třeba nějaký FAQ budovat, a z fóra na něho začátečníkům odkazovat by bylo moc krásné.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Ohledně toho bodu 1) myslím, že by opravdu stačilo přidat na kartu uživatele tlačítko(odkaz), který vyjede seznam všech témat, která daný uživatel založil. Předpoklad tedy je, že vlastní vlákno si každý založí sám :D

Každá případná analytika by pak měla být až nad tímto seznamem, nikoliv nad všemi příspěvky uživatele. Velice jednoduchá analýza by například mohla fungovat tak, že by ukázala jen témata:
- která založil daný uživatel
- a zároveň jsou v sekci Ostrovní elektrárny nebo Mobilní ostrovní elektrárny nebo Hybridní elektrárny


K bodu 3), když něco hledám opravdu intenzivně, využívám právě ono "google keyword site:mypower.cz" Asi bych to opravdu více neřešil, jelikož jediné co Googlu chybí, je možnost výsledky následně filtrovat dle uživatele. A to zas tak moc nevadí.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

K tomu bodu 3 mě ještě napadly TAGy. Chtělo by to ale aktivní účast více uživatelů. Tagy by se daly přiřadit na úrovni jednotlivých příspěvků a mohly by být třeba i automatické při psaní příspěvku. Pokud tagy existují (BMS, Olovo, Life, Axpert) a jsou obsaženy v momentě přidání příspěvku v textu příspěvku, tak jsou tagy přidány automaticky. Uživatel, nebo i ostatní mají možnost tagy upravit nebo zpřesnit. To by mohlo taky svým dílem pomoci. Princip například obdobně jako v diskuzich na abclinuxu.cz.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od dumi »

U tech osobnich galwrii. Nestacilo by kdyby v nastaveni prosilu byla kolonka pro zadani ktere tema s elektrarnou je daneho uzivatele?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od youda »

Dumi,
Jedna vhodná kolonka už tam je: Podpis
Většina lidí tuto kolonku ale nechala prázdnou a mám takové tušení, že úplně stejně by to dopadlo, pokud se do DB přidala kolonka nová. Osobně bych se tedy vydal spíše tou automatickou cestou, to by mělo fungovat celkem spolehlivě.

Admine,
TAGy či štítky by možná byly opravdu dobrým řešením. Jestli koukám správně, tak na abclinuxu lze tagovat jen celé vlákno, my bychom asi potřebovali možnost otagovat i jednotlivý post, tak jak píšeš. Na druhou stranu, dle mého názoru určitě nemá smysl mít povinný (ani automatický) tag u každého postu, ale dávali bychom je pouze na příspěvky s nějakou hodnotnou informací. Jako ideální příklad příspěvku k recyklaci mne nepadá třeba schéma zapojení sdružených stykačů, neboli automatický přepínač sítí. Další vhodný tag by mohli mít příspěvky porovnávající výhodnost různých typů baterií, nebo elaboráty na téma 1f vs 3f elektrárna.

Zvídavý čtenář by si mohl obsah tagu projít sám, případně by mu někdo zkušený mohl díky tagům rychle vyhledat vhodnou odpověď a na tu jen uvést link.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek