Montáž na zabradli

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Montáž na zabradli

Příspěvek od kodl69 »

Pokud se nerozbije, tak nic. Prořezat se to samozřejmě dá, ale zase se to dá i slepit.
Mokro bude pravděpodobně zespoda. Fatrafol jsem ještě špatnej neviděl.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Montáž na zabradli

Příspěvek od diablo007 »

Máme ho 20 let a je v pořádku. Díra jde opravdu opravit
Dagus
Příspěvky: 1946
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Montáž na zabradli

Příspěvek od Dagus »

unicast píše:
diablo007 píše:Ta úchytka ten panel unesla i jedna takže ty objímky tak špatně nejsou. On plán ještě ráno byl že ten panel půjde na lelezato na zábradlí takže by to ve vysledku drželi jen šrouby do objímek což pevné je ale takto tam dostanu o půlku víc panelů plus i úhel bude lepší je to jižní stěna a její účel je prioritně zisk v zime. Vymyslim to jinak
Ber to tak, že to nedimenzuješ jenom na zátěž statickou, ale i na zátěž dynamickou. I na statickou je to málo. Onhedá jsem počítal, jakou silou působí vítr o rychlosti 100 km/h na parabolickou anténu o průměru 90 cm a došel jsem ke strašlivým hodnotám kolem 9 kN, což je jako by ti na laně viselo 900 kg závaží. A to ta anténa má radom, který jsem do toho započítal, Tvoje panely budou mít jak cx, tak i plochu povrchu ještě mnohem vyšší. No a pak jsou tu dynamické síly. Ty jsou prakticky nespočítatelné (rozhodně s informacemi, co máme a s běžným matematickým aparátem, už jenom vzoreček pro něco takového mi hodně smrdí trojitým integrálem), budou tam vznikat kmity, dokonce i s vyššími harmonickými. Prostě to musíš, chceš-li dobře spát a nemít strach, že to někoho zabije, doslova předimenzovat jako prase. 10 kN, tj. zhruba s 1 tuna, na metr čtvereční je takový základ.

kodl69 píše:Samozřejmě když přidělávám 50kg klimajednotku, tak závitovka je M12 a trubka 3/4" , používám to na vynesení držáku ode zdi přes polystyrén,
A pokud ta závitovka není z permaglassu (což nejspíš není, minimálně všechny instalace, co jsem viděl, používaly buď pozink nebo nerez), vznikne tepelný most, ve zdi pod tím polystyrenem na té závitovce pak bude kondenzovat voda, budou tam (mimo jiné i díky difuzní nepropustnosti polystyrenu) vznikat plísně a je nutné se modlit, aby už nikdy nepřišly opravdu tuhé mrazy, kdy ta vlhkost ve zdivu kolem té závitovky zamrzne...
90cm parabola fakt neudělá 9kN. Nevím jak to počítáš, ale výpočtům výrobce věřím víc. 90cm ma 1.8kN v nejhorším směru. Ten nastává výjimečně a to počítají při 200Km/h větru. Při 110Km/h to má "jen" 560N.
Viz:http://www.alcoma.cz/media/document/pro ... 160808.pdf
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Montáž na zabradli

Příspěvek od 007ToMMaS »

Zdravím, momentálne riešim zábradlie na chalupe. V hlave mi vznikla myšlienka použiť fotovoltaické panely ako výplň zábradlia. S polovičkou sme chceli sklo, po zistení ceny som sklo zamietol a pristúpil na alternatívne lacnejšie riešenia a z môjho pohladu aj ekonomickejšie a ekologickejšie 8-)
Polovičke sa viac páči drevo, mne panely nakoľko by panely v zábradlí čo to vyrobili vydržali dhšie ako drevo. Celková dĺžka zábradlia je cca 30m.
Ak to nebudem realizovať hneď tak to chcem mať pripravené rozmerovo. Je nejaký štandardný rozmer pre amorfné panely ktoré by boli použiteľné na zábradlie? :? Výška hotového zábradlia bude 1-1,1m trošku sa prispôsobím panelom. Rozostup stĺpikov je možné prispôsobiť. Tam kde bude menší a bude treba panely rezať tak sa ureže na mieru a nezapojí. Našiel som na bazoši za 50e/1ks niekedy sú aj lepšie ceny.

Riešili ste toto niekto?
Nechcem chcem nech to vyzerá trochu aj k svetu a nie nejaké harakiri. Amorfné sa mi najviac pozdávajú lebo sú viac menej celé čierne, ešte monokryštály by boli v pohode.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Montáž na zabradli

Příspěvek od diablo007 »

Amorfy mají drahý montážní materiál a kvůli vysokému napětí a malému výkonu budeš dratovat jak oteklej
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Montáž na zabradli

Příspěvek od ota »

Jako černá skleněná výplň zábradlí to bude dobrý
Rozumná cena za 70Wp amorf 60x120cm je 10E
Drátování to bude dost ale zvládnutelné.
Každá plocha co může vyrábět elektřinu se hodí.
Neváhal bych udělat to samé ale nehodí se mi to k domu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Montáž na zabradli

Příspěvek od 007ToMMaS »

z môjho pohľadu sa mi hodia aj čierne mono. Ale polovička frfle. čierne panely, biela fasáda, pod balkónom šedý kamenný obklad. Okná sú antracit. Žaluzie budú asi strieborné možno trošku do šeda. tj pekne by to ladilo.

Čo sa týka káblov to by som vyriešil nejak rozumne. nakoľko už teraz mám FVE zapojenú na 360VDC v záťaži tak na podobné napätie by som skladal aj zábradlie.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek