Solax hybrid 3f 5.0T - velké přetoky do DS

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax hybrid 3f 5.0T - velké přetoky do DS

Příspěvek od tomas »

bartl píše:Hybridní FVE :Solax 3f 5.0T . 18x290Wp (5.22kW) + 5xPylontech 2,4hWh 48V (12kWh) použitý elektroměr CHINT DTSU666 .
Po prvotním nadšení jak vše skvěle funguje jsem si všiml ,že přetoky do DS dle 4Q elektroměru ČEZ jsou daleko větší než ukazuje Solax ...vyměnili jsme tedy elektroměr za typ Eastron SDM630-Modbus V2 .Nyni je již naprostá shoda v měření s ČEZ ,ale o to je větší zklamáni ...při naprosto slunečném dni a nastavení Power export 0 W mám feed-in 7,74kWh a odběr z DS 8,67kWh ...+ vlastní spotřeba 20,66kWh - Phase power balance jsem měl zapnutý i vypnuty ,ale bez znatelného výsledku ...,power faktor OFF .Baterie byly ráno na 34% a během dne jen hodnota stoupala ..Očekával bych hodnoty spotřeby a přetoků kol 1KW a ne kol 7-9 kWh ...
Nevím jestli je to na reklamaci ...resp.jaké přetoky by max.měly být ..dík za každou radu ..
Přidal jsem také nějaké měření pro porovnání a vypadá to že ten elektroměr budu muset asi také vyměnit, není tam sice přetok, ale zase odběr a jen někdy.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 267#p90267
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek