FV: ohřev vody v AKU-rada co zvolit

Popis a ukázky systémů určených pro vytápění či ohřev vody, které jsou určeny pro výrobu tepla a nevyrábí elektrickou energii.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3340
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: FV: ohřev vody v AKU-rada co zvolit

Příspěvek od marko250 »

>Gook,no podívejte Vy nemáte co posílat el. do sítě bez povolení a patřičného zařízení!!!!! A stejně je tam záznam!!
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: FV: ohřev vody v AKU-rada co zvolit

Příspěvek od redcrown »

Gook píše:
KubisKV píše:
dracekvo píše:Dej si na plot velkou ceduli nevstupovat pozor pes. a kameru pro záznam takového jednání. Potom podat podnět na PČR pro omezování domovní svobody.
Čezák nemůže na vás pozemek vstoupit bez dovolení.
Případně si dát zámek na rozvaděč a basta.
Čezák ho může přeštipnout jen v případě nějaké vyjímečné události. Při běžných úkonech bude muset požádat o odemčení.

Elektromer je vlastnictvi CEZu, pokud je stavba starsi, kde se jeste neresilo umisteni elmeru na hranici pozemku, mel bys byt seznamen s odecitanim a stejne tak monter, nebo pracovnik CEZu by mel mit pristup k tobe na pozemek. Pracovnici si delaji poznamky, jaky je pristup, kde se nachazi elmer, jestli je tam pes atd. Jejich poznamky jsou viditelne pro ostatni pracovniky, kteri jdou treba nove na tvuj pozemek a neznaji situaci.
Zamknuti elmeru je docela blby, elmer ma byt opatren zamkem, ktery maji vsude. (Klasickej ctyrhran)

pokud budete strasit se psem a znemoznite odecet, treba se CEZ jednou nasere a vsichni co mame na pozemku elmery, je budeme prekopavat na hranici pozemku, tak jak to ted CEZ vyzaduje u novych pripojnych bodu.
Mne osobne je uplne jedno, jestli mi prijde nekdo na odecet. Pokud mi neleze po baraku, dela jen svou praci a taky vim, ze odecet se dela priblizne stejnou dobou kazdy rok, takze vyndavam paratko z krizika, aby se aspon par dni protocil :D
Tady nejde o to znemožnit odečet, ale o drzost pracovníků, kteří, aniž by se namáhali aspoň zazvonit a zjistit, zda je někdo doma, vejdou v pohodě na soukromý oplocený pozemek.
Představoval bych si např. vzkaz ve schránce ve stylu: Dne 1.1.2019 v době od 6 do 18 hodin bude proveden odečet stavu elektroměru.
Já buď zajistím přítomnost někoho, kdo odečet umožní a nebo nechám na viditelném místě vzkaz: Ano, vstupte na můj pozemek za účelem odečtu.
Doporučuji branku a bránu, která nejde z venku volně otevřít. U mě již nikdo 10 let neohlášeně nebyl. Plot zatím nikdo nepřelezl. Učiní-li tak, se zlou se potáže. Myslím, že to je velice jednoduché.... Kdo má zájem, předem se ohlásí.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Gook
Příspěvky: 39
Registrován: pon dub 24, 2017 12:08 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: FV: ohřev vody v AKU-rada co zvolit

Příspěvek od Gook »

marko250 píše:>Gook,no podívejte Vy nemáte co posílat el. do sítě bez povolení a patřičného zařízení!!!!! A stejně je tam záznam!!
Ne že bych si byl 100% jistý, ale elektroměr, který přetok přičítá do spotřeby, nezaznamenává množství přetoku do nějakého extra registru. A k přetokům běžně dochází např. při používání stavebního výtahu, když jede dolů.
24V ostrov 760Wp, měnič REVO VP3000-24 (3kW/24V), Li-ion 78Ah 7s2p + Li-Pol 7s (cca 130Ah) + nějaké olovo (nouzovka).
Gridfree 879Wp, GreenBonO, bojler 3x600W (OKC 200, 2 termostaty).
rva
Příspěvky: 3511
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FV: ohřev vody v AKU-rada co zvolit

Příspěvek od rva »

Když jsem začínal s gridfree, tak se (nedopatřením vzniklý) přetok započítával do spotřeby a současně sa zapisoval vznik přetoku a něco výhrůžně blikalo. Od distributora ignorováno, tedy bez následků.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek