Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Matess »

unicast píše:
Matess píše:drazkovacka z pujcovny a prumyslovy vysavac primo na ni napojeny... ta drazkovacka je vlastne flexa se 2 kotouci.
Vim kolik je z toho bordelu normalne a s timhle je to skoro bez prachu...
Jo, tahle mašinka od Hilti fakt funguje dobře. Jenom bacha na dvě věci:

1. půjčovny (zkušenost mám s DKNV) si účtují za opotřebení kotoučů tolik, že už i při malé akci se vyplatí si koupit vlastní kotouče
2. fakt bere 16A. Pokud je jistič B16 starší nebo pokud krmí ještě něco jiného, bude vypadávat. Youdu v kontextu obrázku výše zajisté potěší tenhle hotfix:
Půjčovna u nás k tomu kotouče ani nepůjčuje a musím si je koupit. Jelikož mi ty kotouče jsou potom na prd, tak jim je tam nechám s tím, že když přijde někdo jako já a potřebuje je ať mu je dají. Na jednu stranu je to moje blbost, ale na druhou stranu, když jsem později potřeboval půjčit centrálu na nějaké to svařování na poli a vrátil jsem ji za pár hodin, tak nechtěli ani půjčovné...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Pavle,

tak jsem to zkouknul a na youtube mne to vcuclo do úplně neznámýho vesmíru stavební chemie, dilatačních pásek a důležitosti správného poměru "záměsové vody". Jsem ztracen :o

Počkám až to proschne a pak se rozhodnu co dál. Možná se na to zatím vykašlu až se bude suterén dělat celej, tak nechám opravit stěny i podlahy. Stejně je ta barabizna celá na spadnutí...
Já myslel že se spíš učíš uvázat vlajku na plachetnici a ty už přemýšlíš že budes opravovat barák
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Tak musím ho trochu vyfintit, než ho prodám ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Kýbl primalexu do prostred místnosti do toho váleček dynamitu a je pokojíček jako nový
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Přátelé,

v Youdově laboratoři brzy proběhne výměna akumulátorů za nové typy, jelikož dnes si poslední sadu žlutých článků odvezl pan profesor Dumi, jejich nový majitel. Nerezová bedna se mu bohužel nevlezla do náklaďáku, takže zde zůstala a čeká, až si ji vyzvedne někdo další. Využil jsem tedy stavu, kdy akumulátorovna byla vyrabovaná, a pustil se do výměny AKU kabelů za silnější.

Nové kabelové oko v porovnání s VELKOU krabičkou zápalek:
kabelove oko.JPG
AKU kabel v pojistkovém odpojovači:
kabelove oko2.JPG
Jelikož nové oko je tak hrubé, že původní imbus byl kratký, operativně jsem jej nahradil šroubem delším, mosazným s šestihranou hlavou, podložkou a pérovkou.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od marko250 »

A copak bude v bedně nakonec za úložiště?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

na kolik MegaWatt to vedení Dimenzuješ ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od brin »

Ten kabel bude km dlouhý? :D
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Brin,
1km bude dlouhý plus a 1km mínus :P

Marko,
V bedně už nebude nic. Ta je prázdná a psychicky se chystá na to, že bude darována Mobilikovi.
Nové baterky budou v 19-ti palcovém stojanovém rozvaděči, tedy v "racku". Nějaké menší množství testovacích vzorků už jsem pořídil, ale ještě nechci předbíhat. Detailní report o nových baterkách pak samozřejmě podám.

Abrams,
Primárně to mám na vaření čaje a poslech vážné hudby. Jakou výkonovou kapacitu bude mít měděný kabel 150mm2 při napětí 48V? Snad to bude na tu rychlovarnou konvici stačit. Fakt nechci, abych mi padal měnič zrovna tehdy, když si budu chystat šálek Darjeelingu. To prostě člověku úplně zkazí ten moment!

PS: Zrova toto video poměrně přesně zachycuje typický průběh experimentů v Youdově labáku:
https://www.youtube.com/watch?v=8HE44y2fPnM
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ome
Příspěvky: 159
Registrován: úte čer 03, 2014 5:16 pm
Reputace: 29

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od ome »

Nechcem predbiehat, ale kedy budes rozpredavat nove uloziste? :D
500Wp seriovo balkon JZ a 960Wp paralelne strecha J a JV,
epsolar 2210, 24v 19xKPH 150 + 12xSunica 70 cca 3,3 kW/h, menice modif. sinus 1000W cina a PJ 3000W LF
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Myslíš, abyste se už mohli řadit do fronty? :mrgreen:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

A které jsi nakonec vybral do laboratoře
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Vidím to jasně:

Dám tam Olovo a všechny články budou paralelně. Olovo je totiž baterie budoucnosti a paralelní zapojení vždy vyřeší všechny problémy. Nevěřil jsem tomu ale je to tak: od té doby, co jsem paralelně zapojil všechny jističe v domovním rozvaděči, už mi žádný nevyskakuje! Paralelní zapojení rulezz!

Teď už jen najít 5kW měnič, který funguje na 2.1V DC.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

PS: A zde je pomůcka pro začínající elektrotechniky. Díky té budou vždy vědět, jak správně zapojit libovolný obvod:

1) V sériovém zapojení se vše se*e
2) Paralelní zapojení je paráda
:yes:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim doc. prof. Ing. Youdu, DSc. z vyzkumneho ustavu Youdovy ostrovni laboratore (YOL). Predne uvadim, ze naprosto lituji toho, ze jsem dodnes nenaprogamoval do reputacniho modulu PHPBB moznost udelit dve a vice reputacnich libitek misto pouheho jednoho "per" prispevek. Prvni post a oznameni YOL siroke verejnosti si to bez debat naprosto zaslouzi. Nasledne cteni 46 stran fora o 20 prispevcich na stranu je bezpochyby a se vsi uctou hodne poucne pro ostatni a sam na deni leckdy s maximalni uctou cumim jak na vrata.

Mel bych vsak s laskavym svolenim dotaz, jakym zpusobem planuje vedecky ustav YOL vyuzit obrovska kvanta energie, ktera bude v nejblizsich mesicich s ohledem na polohu vuci terestricke planete Zemi dodavat zluty trpaslik spektralni tridy G2V. Predpokladam, ze baterie budou plne dobity uz pri prvnich paprscich vycnivajicich za vzdalenym horizontem. Voda ve vsech vysokokapacitnich boilerech bude vyhrata do nekolika vterin s tim, ze drive nez to stihne termostat, zareaguje na ukonceni ohrevu tlakove cidlo pri zvyseni tlaku zpusobenem generovanim vodni pary.

Jak velky je prosim vyse uvadeny testovaci PA system pro poslech vazne hudby a jak velke mnozstvi caje bude pres leto ohrivano z duvodu podpory smyslovych vjemu a zejmena take zrejme vyrovnani telesne teploty s okolni teplotou?

A ted vazne :)) kdyz mych 2.24 kwp vyrobi v lete denne 10kWh pricemz za chatou mam kopec ktery stini, kam youda nacpe z 20kWp rekneme 100kwh... :D To jakoze samozrejme neznamena ze by tam ta nevyuzita energie nejak delala problem, jen me nenapada kde to v laborce vyuzit :)) BTW kdybych mel barak, jednam stejne jako Youda. Prepaneluju, prebaterkuju, co to da. Na podzim to pochybi, pac proste nesviti a v lete clovek nevi co s tim. No jsem nesmirne zvedav na zkusenosti. Mam je jen s 2.24kWp a v lete nevim co s tim, takze to zustava na strese. Pravda neni to cistokrevna laborka, ale chata ve ktere jsem 6 let bydlel v zacatcich s 800Wp.

Lechta me u takoveho vykonu pomysleni na tezbu krypta, ale porizovaci naklady na podobne veci jsou jak skok pres taxisuv prikop. I kdyz jak pro koho :))

BTW: Uvidime se na srazu? ;)
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od KubisKV »

youda píše:Myslíš, abyste se už mohli řadit do fronty? :mrgreen:

Upřímně mě to už taky napadlo, že za cca půl roku se bude laborka překopávat na nový druh uložiště. Tobě by se vyplatil na to tvé laborování operativní leasing, nebo smlouva s výrobcem, že bys dělal testovacího jezdce na baterkách. Jestli to tak dopadne a budeš zase překopávat laborku, udělej obvod místnosti z plechových koryt, nebudeš muset sekat, kopat a řezat šlice na trolejové vedení. Mnoho úspěchů v bádání. Já se za nedlouho stanu " strojníkem Baterek" Připravuju zastaralou technologii LI-on uložiště pro dobití mobilu a tabletu při výpadku DS.

P.S. pokud by ti nějaké olovo chybělo, mohu dodat :D
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od rottenkiwi »

Doc. Youda postaví pred YOL dve Tesly model 3 a má po starostiach, čo s energiou.
A ani nebude potrebovať baterky, ak sa z Tesly bude dať dobíjať miniúložisko v rackoch.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od kyocera »

youda píše:Vidím to jasně:

Dám tam Olovo a všechny články budou paralelně. Olovo je totiž baterie budoucnosti a paralelní zapojení vždy vyřeší všechny problémy. Nevěřil jsem tomu ale je to tak: od té doby, co jsem paralelně zapojil všechny jističe v domovním rozvaděči, už mi žádný nevyskakuje! Paralelní zapojení rulezz!

Teď už jen najít 5kW měnič, který funguje na 2.1V DC.
Zdravím,
když jsem napsal příspěvek 1 dubna , sám poznal jsi, že je to není myšleno vážně.
Ale dnes už April není. Tak se ani nedá brát vážně paralení spojení
na 2,1V a a měnič na 5kW na 2,1V
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Už se pomalu chystá f-150 na elektriku to bude pro statné tělo soudy lepší než tesla
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od marko250 »

:-) :-) No vidíš ,nakonec jsi tady pro srandu-hehe. :-) :-)
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek