Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Archiv ukončených inzerátů
Zamčeno
ViktorVlna
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 26, 2019 11:53 pm
Reputace: 0

Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od ViktorVlna »

Kúpim pre nastavenie meniča Victron - Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct pre monitorovanie Victron Energy. Prípadne alternatívne kábel PC rozhranie Direct-USB Victron Energy.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od dracekvo »

Je možnost si ho vybobit. Záleží jak moc na to chvátáš.

Já si objednal komponenty z číny

https://www.aliexpress.com/item/1pcs-1M ... 70781.html
https://www.aliexpress.com/item/CJMCU-1 ... 44838.html

pak ještě 4 vodičový drátek a konektor a je to. Lepší jak vyhodit 7 stovek za to samé s nálepkou victron.
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od Marcus81 »

To prve doma mam, hcel som dratovu verziu a prisla mi iba modulova, zatial som ju neskusal ale k comu je ta druha vec, je potrebne to galvanicky oddelit?
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od dracekvo »

nechápu to o drátové a modulové verzi :)
Bylo mi doporušeno to galvanicky oddělit. Já osobně nevím jestli je to nutné nebo ne. Každopádně ublížit to nemůže.
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od Marcus81 »

Toto je modulova verzia bez kablika, to co si dal ako odkaz je kablova, tu som chcel aj ja, no činčulak mi poslal toto, je to si to iste ale...
Přílohy
DSC_0710.JPG
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od dracekvo »

A, už chápu :)

A ty to chceš pro ten měnič Victron Energy Multiplus 48/5000?
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od Marcus81 »

Nie, ja to chcem hlavne vyskusat ak to bude fungovat a potom chcem na to napojit MPPT SmartSolar a BMV-700 do USB hubu. Niekde som nasiel navod ze to cez toto funguje, myslim ze tu aj o tom niekto pisal, ze sa mu paci ako mu to vsetko v USB hube pekne blika :lol:
Pokial to fungovat bude aj mne, vzdy je to lacnejsia alternativa za par supov ako kupovat drahy kabel VE.direct z Neosolaru ;)
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
ViktorVlna
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 26, 2019 11:53 pm
Reputace: 0

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od ViktorVlna »

Komunikuje tá vecička? Potrebujem len znížiť ochranné napätia, ak kábel stojí 30€, potom +20€ za bluetooth a apku v monile mi prišlo už prežiteľné. @Marcus nechcel by si sa tej veci zbaviť? 40 dní sa mi moc nechce čakať + to pájkovať.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od PavelR »

Marcus81 píše:Nie, ja to chcem hlavne vyskusat ak to bude fungovat a potom chcem na to napojit MPPT SmartSolar a BMV-700 do USB hubu. Niekde som nasiel navod ze to cez toto funguje, myslim ze tu aj o tom niekto pisal, ze sa mu paci ako mu to vsetko v USB hube pekne blika :lol:
Pokial to fungovat bude aj mne, vzdy je to lacnejsia alternativa za par supov ako kupovat drahy kabel VE.direct z Neosolaru ;)
to jsem psal ja. Pekne to blika stale :D
Pouzivam dle fotky https://www.ebay.com/itm/6pin-FTDI-FT23 ... ctupt=true
tyto ftdi predodniky - podle fotky to vypada stejne dekl je prusvitny a RX a TX maji ledky coz je fajn ze vidis ze se neco deje.

Original USB - Ve.direct kabely stejne tak USB - Ve.bus .... a vubec vsecko od victronu jsou izolovany prevodniky pac jednak jsou datovy signaly vztazeny ke gnd - u Ve.direct (obycejnej uart na 19200baud - rs485 by byla vhodnejsi) a kdyby byl problem ve vykonovych gnd tak to zacne odparovat med na dps. Druhak jsem ve sve blbosti tento prevodnik pripojil na bluesolar a PC za PJ a nastalo odpareni cesticky a destrukce prevodniku. (regl to teda prezil). Nebo naprimo ale jedine notebook z baterky - jehoz sasi je potencialove v lufte - nepolozit na uzemenou vec - pokud ten notas neni celoplast ....
Vyreseno - za par korun jde koupit jak psal kodl69 v jinem vlaknu cely modul izolace, ja to poresil dvouma optoclenama s totem vystupem taky za par korun. Toto resi i to ze victronregly maji a vedirect 5V ttl a BVM ma 3,3V ttl.
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od Marcus81 »

ViktorVlna píše:Komunikuje tá vecička? Potrebujem len znížiť ochranné napätia, ak kábel stojí 30€, potom +20€ za bluetooth a apku v monile mi prišlo už prežiteľné. @Marcus nechcel by si sa tej veci zbaviť? 40 dní sa mi moc nechce čakať + to pájkovať.
:) zatial sa jej nechcem zbavit :)
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od Marcus81 »

PavelR píše:
Marcus81 píše:Nie, ja to chcem hlavne vyskusat ak to bude fungovat a potom chcem na to napojit MPPT SmartSolar a BMV-700 do USB hubu. Niekde som nasiel navod ze to cez toto funguje, myslim ze tu aj o tom niekto pisal, ze sa mu paci ako mu to vsetko v USB hube pekne blika :lol:
Pokial to fungovat bude aj mne, vzdy je to lacnejsia alternativa za par supov ako kupovat drahy kabel VE.direct z Neosolaru ;)
to jsem psal ja. Pekne to blika stale :D
Pouzivam dle fotky https://www.ebay.com/itm/6pin-FTDI-FT23 ... ctupt=true
tyto ftdi predodniky - podle fotky to vypada stejne dekl je prusvitny a RX a TX maji ledky coz je fajn ze vidis ze se neco deje.

Original USB - Ve.direct kabely stejne tak USB - Ve.bus .... a vubec vsecko od victronu jsou izolovany prevodniky pac jednak jsou datovy signaly vztazeny ke gnd - u Ve.direct (obycejnej uart na 19200baud - rs485 by byla vhodnejsi) a kdyby byl problem ve vykonovych gnd tak to zacne odparovat med na dps. Druhak jsem ve sve blbosti tento prevodnik pripojil na bluesolar a PC za PJ a nastalo odpareni cesticky a destrukce prevodniku. (regl to teda prezil). Nebo naprimo ale jedine notebook z baterky - jehoz sasi je potencialove v lufte - nepolozit na uzemenou vec - pokud ten notas neni celoplast ....
Vyreseno - za par korun jde koupit jak psal kodl69 v jinem vlaknu cely modul izolace, ja to poresil dvouma optoclenama s totem vystupem taky za par korun. Toto resi i to ze victronregly maji a vedirect 5V ttl a BVM ma 3,3V ttl.
Takze toto https://www.aliexpress.com/item/CJMCU-1 ... 44838.html by si odporucil pouzit? Tym padom to musim este objednat, nechcem si nieco odpalit :?
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
Michael_jasom
Příspěvky: 75
Registrován: čtv led 04, 2018 8:11 pm
Reputace: 0

Re: Bluetooth Dongle rozhranie VE.Direct Victron

Příspěvek od Michael_jasom »

Ahojte viete poradiť co z Číny presne vie nahradiť bluetooth ve direct? https://www.victronenergy.com/accessori ... art-dongle

Pripadne ak nie co presne teda nahradí usb direct?

Ďakujem Miso
Balkónovica - 250Wp poly, 1x NordStar Pure Lead 100Ah, Epever 30A, menič Victron 12/500VA

Zamčeno