elektrifikace chatičky Prachaticko

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od youda »

Největší problém s takhle dobře vybavenejma chatkama je, že se pak chlapi nechtějí vracet zpátky domů, za svejma právoplatnejma manželkama.

Kolega takhle odjíždí na ryby v pátek po šichtě. Zůstává celej víkend a domů se vrací zase až v pondělí po šichtě. Prej by ani nemusel, ale je potřeba občas vyprat hadry :D
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
Choze
Příspěvky: 95
Registrován: stř led 30, 2019 8:34 am
Reputace: 11

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od Choze »

Joo to je ideální. Tahle chata není úplně přizpůsobena. Přespání OK, ale víc nic moc. Na podzim plánuju zastřešit vystavěné sezení, takže co zpříjemňovat stále je, ale je to opravdu jen zahradní chajda. Žádná super chata. Chatu bych v hlavě měl, ale demontáž tohodle mě od ní znechucuje.

Nyní budu do chajdy zavádět dešťovku. Přes druhou nádrž a filtraci, na splachování a umyvadlo. Bohužel, bohu dík, nemá zahrada žádné přípojky ani podobné vymoženosti. Vše pomalu vylazuju k užitnosti
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od ota »

Psal jsi že chatky právně neexistuje a nejde pojistit.
Č.P. na to nedostaneš ale podle mých zkušenosti se taková nemovitost dá registrován jako rekreační. Obvykle jako příloha žádosti na MÚ u starosty stačí flaška lepšího šnapsu.
A rekreační objekt bez č. p. pojistit lze.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od JiříK »

Tu lednici nacpi do přiměřeně větší krabice a zaizoluj polyuretanem nebo vatou. Hlavně odspoda. Funkčnost se rapidně zlepší. A když už to jednou zapneš, hlavně to třeba na noc nevypínej, nebo ti ten debilní Peltier tu lednici vyhřeje zpět na okolní teplotu, snažíce se vyrobit něco málo elektriky, kteroužto nacpe do ventilátoru, co se stejně neroztočí...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od diablo007 »

Mluvil jsi o říčce a řešíš dešťovou vodu já bych to spíš natáhl z říčky do nádrže
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od diablo007 »

JiříK píše:Tu lednici nacpi do přiměřeně větší krabice a zaizoluj polyuretanem nebo vatou. Hlavně odspoda. Funkčnost se rapidně zlepší. A když už to jednou zapneš, hlavně to třeba na noc nevypínej, nebo ti ten debilní Peltier tu lednici vyhřeje zpět na okolní teplotu, snažíce se vyrobit něco málo elektriky, kteroužto nacpe do ventilátoru, co se stejně neroztočí...
Nevím jak tvoje ale ta moje na víku topí co dá dovnitř chlad vydá víkem na teplé takže to dát do krabice je dosti kontraproduktivní víko by muselo být z krabice ven
Uživatelský avatar
Choze
Příspěvky: 95
Registrován: stř led 30, 2019 8:34 am
Reputace: 11

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od Choze »

diablo007 píše:Mluvil jsi o říčce a řešíš dešťovou vodu já bych to spíš natáhl z říčky do nádrže
Jsem rád, že bude pro dešťovku co chytim využití. Navíc není potreba jakékoli manipulace s přemisťováním média. Nadrž je celkem vysoko, přepadem přes filtr do 200L sudu na ležáka a od tud do chaty. Vše hydrostaticky. Ríčka nebejvá vždy moc čistá. Navíc zbytečně složité. Je tam výškový rozdíl tak 6m, možná víc
Uživatelský avatar
Choze
Příspěvky: 95
Registrován: stř led 30, 2019 8:34 am
Reputace: 11

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od Choze »

Pánové, v chatě mám perfektní chládek, není potřeba vymýšlet izolaci lednice :) chladí dost zdatně. Navíc na provoz třeba 5h týdně? Ani v létě v chatce není vedro.. je to polystyrenová krabice

Spíše se zamysleme nad zateplením bedny na baterii. Zatím jsem spodek bedny zaizoloval zbytkem polystyrenu. To mi přes léto stačí. Ale na zimu to bude chtít vaťák :roll:
20190401_120438.jpg
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od diablo007 »

Chce to sklípek stabilní teplota v zimě 6 stupňů by mělo stačit
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od JiříK »

diablo007 píše:
JiříK píše:Tu lednici nacpi do přiměřeně větší krabice a zaizoluj polyuretanem nebo vatou. Hlavně odspoda. Funkčnost se rapidně zlepší. A když už to jednou zapneš, hlavně to třeba na noc nevypínej, nebo ti ten debilní Peltier tu lednici vyhřeje zpět na okolní teplotu, snažíce se vyrobit něco málo elektriky, kteroužto nacpe do ventilátoru, co se stejně neroztočí...
Nevím jak tvoje ale ta moje na víku topí co dá dovnitř chlad vydá víkem na teplé takže to dát do krabice je dosti kontraproduktivní víko by muselo být z krabice ven
Jistě, krabice bez vršku. Jen boky a dno.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
Choze
Příspěvky: 95
Registrován: stř led 30, 2019 8:34 am
Reputace: 11

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od Choze »

Solárníci, nezkoušel někdo z vás nějakou kosmetiku na sklo panelu? Jelikož mám malej sklon, bude docházet k usazování jak nečistot, tak sněhu. Napadlo mě, jestli by nepomohl přípravek, tzv. Tekuté stěrače. Měl jsem aplikováno na autě a to je věc. Co vy na to?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od diablo007 »

U sněhu nedokážu říci vodu to odpuzovala pěkně
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: elektrifikace chatičky Prachaticko

Příspěvek od NOPARasito »

Choze píše:Solárníci, nezkoušel někdo z vás nějakou kosmetiku na sklo panelu? Jelikož mám malej sklon, bude docházet k usazování jak nečistot, tak sněhu. Napadlo mě, jestli by nepomohl přípravek, tzv. Tekuté stěrače. Měl jsem aplikováno na autě a to je věc. Co vy na to?
Jsou tekute sterace a tekute sterace, i "sheron" ma vice kvalit. Jen bych poukazal na to, ze veskera chemie je stavena na autosklo a laky a plasty vozu. Jen aby to souhlasilo s panely a agresivitou. Super pokud nekdo vyzkousi a podeli se o zkusenosti.
Ja se na to chystal, ale zatim mi pomohla matka priroda ;-).

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek