Aku Sekacka na travu

Sekačky, křovinořezy, motorové pily, elektrické nůžky a další zahradní technika...
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Aku Sekacka na travu

Příspěvek od dumi »

Ahoj Solarnici,

hledal jsem na foru, ale nic kloudneho (krome Abramsovo pokusu predelat benzinaka na elektro) sem nenasel.

O co mi jde. Uvazuji o AKU sekacce. Podminky asi nasledujici:

- vymera secene plochy cca 600-800m2.
- trava byve dalsi, nesecu kazdy vikend, nechci anglicak, ale kytky v trave, takze to nechavam zamaerne vyrust.
- doted to sekam nakou obyc elektrickou sekackou cca 1,5kW tak cca 40cm zaber. ale mame hodne stromku a ruznych mist, ktera se musi objizdet a to znamena porad prendavat kabel.

Napadlo me tedy vyuzit aku a nabijt je z FVE. Ovsem jsem tomu trosku skepticky. Kdyz jsem si meril realnou spotrebu sekacky co mam pri beznem seceni je prikon kolem 1,2kW. Secu treba 2 hodinky, pak me to prestane bavit a zbytek dodelavam jindy, secu na etapy, pokazde cca 1/2, takze vlastne pocha je razem treba 300-400m2. Kdyz to sectu bavime se tu cca o 2kWh, Kdyz koukam na sekacky tak vetsinou maji treba 60V@2Ah, to je 120Wh. nebo 40V, videl jsem i 18V :o

Mat nekdo nejakou zkusenost jak to realne funguje? prijde mi to ze udelam dva radky a pujdu menit baterku.

Diky za tipy a rady.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od diablo007 »

Kosa vyjde levněji a uděláš něco pro své zdraví. První rok mne budeš proklínat ale na záda je ten pohyb opravdu dobrý posiluje s svalstvo
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od dumi »

Kosu mam. Ale.na.kosu.mi to.prijde zase moc.nizke. sekal.sem.to kosou kdyz to.melo asi 30cm :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od diablo007 »

Na trávu se dá i na nízkou ale musí se brzy ráno když je v trávě rosa je pak těžší a neuhyba
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od Frenky »

dumi píše:Ahoj Solarnici,

hledal jsem na foru, ale nic kloudneho (krome Abramsovo pokusu predelat benzinaka na elektro) sem nenasel.

O co mi jde. Uvazuji o AKU sekacce. Podminky asi nasledujici:

- vymera secene plochy cca 600-800m2.
- trava byve dalsi, nesecu kazdy vikend, nechci anglicak, ale kytky v trave, takze to nechavam zamaerne vyrust.
- doted to sekam nakou obyc elektrickou sekackou cca 1,5kW tak cca 40cm zaber. ale mame hodne stromku a ruznych mist, ktera se musi objizdet a to znamena porad prendavat kabel.

Napadlo me tedy vyuzit aku a nabijt je z FVE. Ovsem jsem tomu trosku skepticky. Kdyz jsem si meril realnou spotrebu sekacky co mam pri beznem seceni je prikon kolem 1,2kW. Secu treba 2 hodinky, pak me to prestane bavit a zbytek dodelavam jindy, secu na etapy, pokazde cca 1/2, takze vlastne pocha je razem treba 300-400m2. Kdyz to sectu bavime se tu cca o 2kWh, Kdyz koukam na sekacky tak vetsinou maji treba 60V@2Ah, to je 120Wh. nebo 40V, videl jsem i 18V :o

Mat nekdo nejakou zkusenost jak to realne funguje? prijde mi to ze udelam dva radky a pujdu menit baterku.

Diky za tipy a rady.
Ještě jsem ji nekoupil, ale pošilhávám po téhle.
https://www.svarecky-obchod.cz/zahradni ... hREALw_wcB
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od dracekvo »

Taky po aku sekačce pošilhávám. Makita má dvě, ale ani jednu s pojezdem. Tak čekám jestli neudělají s pojezdem.

Ale dám radu. Když už kupovat nějakou i s baterkama, tak si vyberte takovej AKU program v kterém budete chtít pokračovat. Protože AKU věci bez nabíječky a baterek už potom tak moc drahý nejsou.
Já už mám doma velký vrtadí a sbíjecí kladivo, motorovku (tyto dvě věci si při práci nezadají s jejich elektrickým ekvivalentem), potom obyč vrtačku, zastřihovač na trávu.
V budoucnu bych rád právě tu sekačku a ještě asi vyměnit přímočarou pilu za její aku verzi. Možná i křoviňák.
Líbilo by se mi na baterky nahradit i bubnovou sekačku na seno.

Ale kdybych nechtěl postupně rozvíjet tento aku program, kde využiju jednu nabíječku a pár sad stejných baterek, tak bych si to nikdy nekoupil a řešil to nářadím na 230V. Ono zas tak velká otrava ten kabel není, když si člověk udělá nějaký systém v tom sekání.
Případně existují automatické navíjčeky na prodlužovák.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od dumi »

Koukam ted na lidlShop, mam s tema jejich hrackama celkem dobry zkusenosti, ale vetsina sekacek ma baterku tak 100Wh a motory od 600-800W, jasne neberou max proud porad, ale i tak to nemuze vydrzet bezet dyl jak 20 minut. Tim nic neposecu :-D asi za sebou budu tahat ten kabel :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od petrs »

...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od dumi »

Na to jsem prave koukal, ale porad mam strach z toho ze to nevydrzi bezet ani 20 minut :-(
Jaka je realna vydrz sekacek na travu?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od petrs »

Vice akumulatoru-vice odvedene prace.Cca 10-15 minut na jeden aku 40 V 2500 mAh.Dalsi se mezitim nabijeji...
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

osobně považuji zmíněné aku-sekačky vhodnější k obdenímu učesávání trávníku v předzahrádce . Na vysokou či přerostlou trávu až na seno je potřeba pořádný Wýkon , na useknutí + rošmelcování + vyvrhnutí do koše . Má stávající AC elektro sekačka má uvedený příkon 1,8kW , přičemž pouze otáčející se vrtule vířící vzduch potřebuje cca 0,8kW příkonu . I tak musím do přerostlý trávy pomalu , má nadproudovou ochranu .
Jdena velká vrtule = nemalý příkon , dvě malý vrtulky = citelně menší příkon :idea: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od dumi »

Prave, to si.myslim take. Takze pro me nepouzitelne. Snad to nekomu pomuze v rozhodovani :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od dracekvo »

Moje pila používá 2x18V 5Ah akumulátory.
Nějak si nedovedu představit pracovat se skoro poloviční kapacitou. To bych nedělal nic jiného než měnil baterky do 10 min.
A pokud vydrží dýl, tak nebude mít dostatečný výkon.
Nehledě na to, jakou taková malá baterka bude mít při této zátěži životnost.
Opravdu bych při volbě aku nářadí pořádně propátral jaké všechny stroje používají stejný akumulátor.
Výhodu dvou baterek spatřuju v tom, že stejné baterky můžu používat i do menšího nářadí typu vrtačka, malá flexa atd..

V případě této sekačky bych nevsázel na to, že se aku stihne nabít, než vybiju další. Navíc je vhodné je nechat vychladnout. Když dávám pile kotel, tak se baterky ohřejí a nechtělo by se mi je dát trápit ihned na rychlonabíječku ani v případě, že to bude mít chlazení profukováním.

U mě je 6ks 18V baterek už použitelných na nonstop práci. Když jsem měl 4ks tak to bylo jen tak tak. Ale jak by to vycházelo u sekačky netuším. Tam by asi 4ks (dva páry) nestačilo určitě. Přece jen s ručníma stojema se nepracuje v jednom kuse tak jako se sekačkou.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od jahodovák »

Ono hodně záleží kolik máš volného oběživa,aku používám pilu a křovinořez obé na jednu baterku,druhou jsem zatím nepotřeboval,s pilou nařežu dřeva na jednu multikáru a pak jedu domů,víc nepotřebuji a druhý den třeba znova,s křovinákem ani nevybiju baterku po dosekávání trávy kolem stromů,plotu a cesty a to obsekávám asi 30 stromů a asi 300 metrů kolem plotů,byterka vybitá tak na 3 tčvtě.Je pravda že cena není zrovna lidová podívej na stihl,dělají i sekačku s pojezdem,ta bude následovat až mi odejde benzínový wiking...Sad seču lištou a suším pro králíky takže kočárek jen na dosekání kolem zahrádky a pochůzné plochy,na ostatní nalé plochy klasická kosa,jen se je třeba naučit pořádně naklepat a brousit
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od diablo007 »

Klepání je u mne taky problém pořídil sem toto zdálo se mi to celkem blbuvzdorne http://www.landsmann.cz/naklepavac-na-k ... 17271.html
U 3 naklepávání to prasklo takže se moje dovedností vrátili k tomuto https://m.eshop-zemedelske-potreby.cz/b ... rp-p20813/ není to idealni ale udržuje to kosu ostrou
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od volente »

To nemáš obyčejnou babku a kladívko?
https://www.brufus.cz/naklepavac-na-kos ... 999165.php
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od diablo007 »

Čoveče u klasické babky si musíš hlídat kde klepes ten naklepavac co sem dával odkaz má doraz je to prostě jen o tom to vést po dorazu tak sem myslel že to bude víc blbuvzdorne a sice bylo než to za chvíli prasklo
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od vla »

Diablo, tak s tebou naklepanou kosou bych nechtěl mít nic společného, máš kosu ostrou jak jak motyku. Chce to babku, kladívko a bohužel k tomu potřebný fortel a opravdu není jednoduché dovést to k preciznosti, jenže pak to seká opravdu samo a cokoliv.
Nemám rád tenhle stát.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od kodl69 »

Mě párkrát naklepával kosu "starej mistr" a ve výsledku to funguje stejně naklepaný tím naklepávačem, asi nějaká inovace, já ho mám už hodně dlouho, a krom toho, že je na jaře problém to rozhejbat, s tím problém není. Je jasný, že správně vyklepaná kosa nemá rovný ostří, ale jsou na něm "vlnky" - vzdáleně podobný jako na noži na dorty, což dělá to správný pro sekání trávy. Proto se kosa musí po několikerým broušení brouskem znovu naklepat. Tu věc s dvěma kov. kolečky, co diablo inzeroval jako brousek na kosu, bych na svou kosu nikdy nepoužil...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aku Sekacka na travu

Příspěvek od jahodovák »

kodl69 píše:Mě párkrát naklepával kosu "starej mistr" a ve výsledku to funguje stejně naklepaný tím naklepávačem, asi nějaká inovace, já ho mám už hodně dlouho, a krom toho, že je na jaře problém to rozhejbat, s tím problém není. Je jasný, že správně vyklepaná kosa nemá rovný ostří, ale jsou na něm "vlnky" - vzdáleně podobný jako na noži na dorty, což dělá to správný pro sekání trávy. Proto se kosa musí po několikerým broušení brouskem znovu naklepat. Tu věc s dvěma kov. kolečky, co diablo inzeroval jako brousek na kosu, bych na svou kosu nikdy nepoužil...
Naklepání má za ůkol ztenčit ostří a nejprve se obtahuje jen přírodní břidlicí a teprve později brouskem,ono se to ostří spíš rovná než brousí,časem se to naučí skoro každý,jen u toho musí trošku zapojit to,čím má zakryt krk abymu tam nepršelo...na netu je dost videonávodů jak to dělat,je jedno zda ba babku rovnou nebo obrácenou,hlavně to chce lepší kosu ,ne tu plechovou skoro zadarmo... :D :D
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek