Bateriový pack z Nissanu Leaf

Máte k dispozici nabídku na výhodný nákup, ale prodejce tuto výhodnou nabídku poskytuje jen při větším odběru? V tomto tématu je možné se dohodnout ve více lidech a po dohodě více zájemců provést hromadný nákup.
Odpovědět
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Zdravím, na stránkách http://www.bildemontering.no/default.aspx nabízí různé bateriové packy z elektromobilů. Mám nabídku na bateriový pack z Leafa za 25000 NOK + 3500–4000 NOK doprava do ČR. V přepočtu na koruny to je asi 79000 Kč. Nechtěl by do toho jít někdo se mnou? Jedná se konkrétně o toto auto: http://www.bildemontering.no/ext_bilinf ... &bnr=32021

Má 24 kWh baterii, odhaduji, že reálná bude po tom nájezdu asi na 20 kWh, ale je to samozřejmě riziko. Kdyby měl někdo zájem se připojit, napište, bydlím kousek od Pardubic. Je možné toho tam koupit víc, mají i další leafy, BMW i3, Tesly...
hytrackmp4
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 13, 2019 4:53 pm
Reputace: 0

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od hytrackmp4 »

Ahoj, tak jak jsi dopadl ? Koupil jsi je ?
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Koupil jsem jiný, mám doma 13,5 kWh z Peugeota, v tom jsou články LEV75 od Yuasy a celý 24 kWh pack z Leafa, ročník 2014, vyrobeno v Sunderlandu. Ale ještě jsem se nedostal k tomu to rozdělat :(
hytrackmp4
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 13, 2019 4:53 pm
Reputace: 0

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od hytrackmp4 »

Díky za info! Na kolik nakonec vyšel ten pack z Leafa? Taky o něm uvažuji. Předpokládám že jsi ho ještě netestoval co se týče kapacity?
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Netestoval, zatím jsem rád, že jsem rád. Ale neočekávám žádné tragické hodnoty. Uvidíme. Vyšlo to nakonec asi na 40 nebo 50? Sakum prásk i s tou půlkou z peugeota. Ale měl jsem štěstí. Já teď fakt nevím. Musel bych to dohledat.
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od mozeg »

Paradna stranka, dakujem. Manzelka ma i3 a toto sa moze hodit. :-) Ak sa tam objavi 94Ah battery pack tam ho kupim a 60Ah predam. :-)
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od mopadzi »

94Ah battery pack tam ho kupim a 60Ah predam. :-)
to asi nepujde, taky jsem to tak chtěl udělat
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Jeden už mám rezervovaný já :D Přesně toto mám v plánu. Ale až najedu 100 kkm. A jde to. Výměna battery packu v i3 je otázka hodinky. Pár šroubů, pár konektorů, vypustit chladivo, odpojit hadice, vyndat, najet s druhou baterkou, všechno připojit a napustit a pak přehrát FW. To všechno lze udělat pomocí ISTA+ doma přes kabel. I když tam může být problém s registrací už použité baterky, ale i to jde obejít.
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od mozeg »

brin píše:Jeden už mám rezervovaný já :D Přesně toto mám v plánu. Ale až najedu 100 kkm. A jde to. Výměna battery packu v i3 je otázka hodinky. Pár šroubů, pár konektorů, vypustit chladivo, odpojit hadice, vyndat, najet s druhou baterkou, všechno připojit a napustit a pak přehrát FW. To všechno lze udělat pomocí ISTA+ doma přes kabel. I když tam může být problém s registrací už použité baterky, ale i to jde obejít.
Nam zatial postacuje aj ta 60Ah aspon na dlhsej ceste nenabijam dlhsie ako 10-12min :-). To do buducna aj co sa tyka nahradnych dielov dobra stranka.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Nám taky. Manželka i já s tím vozíme dvojčata do školky a ona s tím bude jezdit každý den 70 km celkem do práce :-) Už takhle máme nájezd 25 tisíc ročně... Nicméně pozor na spolehlivost. Já už měnil dva vícecestné ventily (13000 Kč) a zdá se, že odešel A/C kompresor, to snad půjde na kulanci, jinak nemá smysl to opravovat.
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od mozeg »

brin píše:Nám taky. Manželka i já s tím vozíme dvojčata do školky a ona s tím bude jezdit každý den 70 km celkem do práce :-) Už takhle máme nájezd 25 tisíc ročně... Nicméně pozor na spolehlivost. Já už měnil dva vícecestné ventily (13000 Kč) a zdá se, že odešel A/C kompresor, to snad půjde na kulanci, jinak nemá smysl to opravovat.
Ako zistim vadny AC kompresor nech to stihnem v zaruke-predpokladam ze nepojde klima a aj kurenie, ci?
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Vadný AC kompresor se začne projevovat docela zjevně, to poznáte nebojte. U nás při aktivaci nad jistý výkon šíleně hučí.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od mopadzi »

jaké máte ročníky i3? prý už jsou problémy s chlazením dořešené...
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Jistě, u novějších modelů od tak 2016 je to v pohodě. Já mám 2014, trpěly tím i některé 2015.
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od mozeg »

My mame 2015.

Inak bacha na tie baterry packy- niekde som cital ze je rozdiel v baterii pre model s ohrevom sedadiel a bez. S ohrevom sedadiel battery pack ma aj ohrev baterky.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

To je pravda. Aby měl pack vyhřívání, musí mít auto výhřevy sedaček. Nicméně naprostá většina je s výhřevem.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od diablo007 »

To soudruzi tak nějak nevymysleli za auto bez vyhřívaných sedaček nechá baterky mrznout . Ta logika že jen vyhřívané sedačky mají vyhřívání baterie mi uniká
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od mozeg »

diablo007 píše:To soudruzi tak nějak nevymysleli za auto bez vyhřívaných sedaček nechá baterky mrznout . Ta logika že jen vyhřívané sedačky mají vyhřívání baterie mi uniká
Sli na to jednoducho baterky sa dost rychlo zahreju ci uz jazdou alebo vybijanim. Chladit sa vsak musia vzdy a tak dali chladenie a ohrev iba v druhom pripade.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od brin »

Ohřev stejně funguje jenom při přípravě auta na odjezd (a je třeba ho nastavit minimálně 3 hodiny předem). Jindy není aktivní. Ohřev baterií fakticky není potřeba, zahřejí se jízdou. Nepoškozuje je to.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Bateriový pack z Nissanu Leaf

Příspěvek od dracekvo »

S tím moc nesouhlasím. LI-xxx není moc vhodné nabíjet při teplotách pod nulou. Takže by se měli nahřát před nabíjením. Pokud se vybíjí při nižších teplotách tak jim to moc nevadí. Stejně se pak zahřejou samy.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek