Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Jenže u alpex je plast hlinik plast takže kontaktní hliníkem není je zalitý v plastu pak je jen otázka jak moc dokonale
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Jinak kamarad si onehdy dělal srandu jak na levnější bojler z nerezu. Koupit dvě bečky od piva prej je záloha litr svařit k sobě a máš 100l a rekl bych že materiál u těch sudu nesidi.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

pokud mají oba stejnou tepelnou roztažnost,tak by to mělo vydržet a právě o tom pochybuju.Je pravda,že pokud je velká roztažnost kámen se neusazuje ale loupe,pak je ho třeba často vyplavovat aby to nechanicky někde neucpal...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Pokud kupuješ sudy od jednoho piva tak bývají stejne kór když je to nějaký který je zakázkové dělaný jen pro tu společnost . Každopádně je sud od piva nejlevnější 50l nerezová nádoba na uskladnění slivovice.....
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

Na uskladnění slivovice jen sklo a nebo soudek,ale ne z nerezu.Sklo se dá levně sehnat u mnohé nádoby na sklo,kam se 5l demijonek od marketového vína nevejde a zátku korkovou mají v drogerii,takže vyjde za cenu té zátky,nějak se mi těžko chápe,že podobný v drogerii je prázdný dražší než v marketu plný vína...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Tomáš jako s tím když koupíš prázdnou pet flašku když si jdeš pro stacene víno chtějí za to víc než když si koupíš nejlevnější vodu a zůstane ti pět flaška jako bonus.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Vážení kolegové vědátoři,

dnes jsem do laboratoře přidal nový monitor kvality ovzduší. Podle výrobce by měl umět sledovat:
- koncentraci CO2 / pmm
- vlhkost vzduchu / %RH
- teplotu / °C
- přítomnost organických plynů VOC / stupnice zamoření 0-3

Měřák jsem objednal ve verzi na 230V AC, abych nemusel řešit žádné baterky ani 12V zdroj. Až jej připojím na produkční napájecí okruh, nahlásím i spotřebu.

Jelikož potřebuji měřák namontovat na zeď, vyboural jsem v jedné z cihlových příček otvor o velikosti melounu. Do otvoru se budu v následujích dnech snažit zasádrovat podomítkovou krabici. Zatím mi to moc nejde, sádra nedrží, tmel nechce uschnout a celé je to takové divoké. Tyhle práce my nikdy nešly :(

Měřák jsem samozřejmě připojil do Fibara, takže můžeme sledovat i grafický průběh hodnot CO2 a vlhkosti vzduchu.

Zamoření plyny:
CO2.PNG
Měřák:
MCO.JPG
Je krásné, že jak to má člověk všechno uspořádané, hned mu to funguje i online. Všechny nejdůležitější údaje o provozu laboratoře ted mohu sledovat i z chytrého telefonu:
- CO2
- vlhkost vzduchu
- teplotu v garáži
- zaplnění žumpy

No prostě co víc si přát!
zumpa.png
Naposledy upravil(a) youda dne úte bře 12, 2019 8:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Příprava otvoru pro montáž podomítkové krabice:
demolice.JPG
Montážní krabice:
K68.JPG
K68.JPG (34.28 KiB) Zobrazeno 770 x
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od mati »

To na Tebe poslal soused?
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Nikoliv Mati, to jsem já jak vyrábím otvor ve zdi určený k zasádrování elektrikářské krabičky :wall:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od mati »

Jo ták , soused Ti stínil ( slunce je v zimě nízko ), a ty jsi na stavebním úřadě nahlásil montáž elektrikářské krabičky KO68 hluboká do sousedovic zíťky.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od kodl69 »

A co teprve, kdyby potřeboval dát do zdi tuhle:Obrázek a nebo tuhle Obrázek
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od tomas »

youda píše:Nikoliv Mati, to jsem já jak vyrábím otvor ve zdi určený k zasádrování elektrikářské krabičky :wall:
Hmm, vypadá to že na takový otvor pro krabici máš moc malý dům. :D
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od dracekvo »

Chtěl bych vidět systém youdova přidělávaní rozvaděčové skříně. To už je nejmíň na ty týpky co se živí odstřelováním mostů :D

Hele, když ti tam ta sádra nedrží. Pocákal si nejdřív ten vysekaný otvor vodou?
Naposledy upravil(a) dracekvo dne stř bře 13, 2019 10:21 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od tomas »

kodl69 píše:A co teprve, kdyby potřeboval dát do zdi tuhle:Obrázek
Ty velké hranaté jsou super do sádrokartonu,nedávno jsem s nimi dělal. Jsou dokonce levnější než ty klasické maličké kulaté.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

dracekvo píše:Chtěl bych vidět systém youdova přidělávaní rozvaděčové skříně. To už je nejmíň na ty týpky co se živí odstřelováním mostů :D

Hele, když ti tam ta sádra nedrží. Pocákal si nejdřív ten vysekaný otvor vodou?
Jasně, připojil jsem hadici na vodovod a pořádně to plopláchnul. Pak mi ale hlavou i rukama blesklo, že bych měl nejdřív vypnout elektriku do toho okruhu....bzzzzzz

Dnes už to vypadá líp, sádra přes noc trochu uschla a ty hroudy co se vyvalily z otvoru dolů a přilepily se na zeď osekám majzlíkem. Já to prostě zvládnu!

Pokud jde o rozvaděče, už 2x jsem se při sekání díry proboural až do místnosti na druhé straně zdi. A když jsem ještě bydlel v bytě, tak jsem se při přidělávání věšáku v předsíni provrtal až k sousedům. Tyhle "stavební práce" mi prostě nejdou...
*fall*
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od ikovlabs »

JJ bacha na starou sadru - vzhled stejny jen netuhne....
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Drazí kolegové akademici,

při montáži měrky jsem s hrůzou zjistil, že rozteč šroubů sice odpovídá krabici 68, ale prdelka v zadní části přístroje se do standardní krabičky 68 nevleze ani náhodou! Bude to chtít nějakou nestandardní, s větším průměrem.
Omlouvám se za neostré foto, při představě, že to bourám znovu se celý klepu:
prdelka.JPG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

No a blbý dotaz nekoupil sis sádru na sádrokarton? Já tak šel kamarádce pomoct na být nahlásil sem co má koupit . Po hodině co už sádrování krabičky sem si šel odholovat a koukám že krabička pořád nedrží kouknu na pytlík a hádej co rigips na sádrokarton tak sem pokračoval druhý den
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od ikovlabs »

NJN - vyrabi se hlubsi verze - asi tak o pulku delsi...nebo demontovat kryt a namontovat samostatnou elektroniku.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek