FVE pro napajeni skotu

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

co třeba toto : https://www.ebay.co.uk/itm/Farm-Ranch-H ... :rk:1:pf:0
24V DC
6l/1minutu
max výtlak 70m
příkon 120W :D .

Na ebaji je jich přehršel , jako vždy doporučuji se zaměřit na zboží v EU :idea:

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od dracekvo »

rimi píše:
dracekvo píše:Nejlépe bez motoru a připojit na to nějakej 24V DS motor.
Jo, to by bylo idealni, no neznam zadny vhodny typ pro tak tezkou sluzbu, nevi nekdo?
Existuje jich halda. https://www.sigmashop.cz/cerpadla-bez-motoru/

Spíš bude problém sehnat vhodnej DC motor.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od jahodovák »

Těch se dá sehnat dost na vrakáči,na 24 voltů sice méně ale na 12 dost,sice nemohou běžrt nepřetržitě ale něco snesou,jsou to nové startéry do aut,ne ty staré bez převodů.Jako další možnost je možno použít staré dynama,nebo z ještěrek...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

až teď sem si všiml denní spotřeby 7m³ , to by to 120W čerpadlo nedalo :? . Leda by jich bylo vícero ;) .
Další možnost na ebaji je : https://www.ebay.co.uk/itm/24V-DC-2m3-H ... :rk:4:pf:0
24V 750W max průtok 4m³/h - zřejmě při minimálním rozdílu hladin . 2m³/h při spádu 5m by to mělo jistě dávat :idea: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od rimi »

Na ty DC cerpadla jsem koukal uz loni, kdy jsme o tom poprve mluvili, existuji i nejake s "MPPT uvnitr", jen pripojit panel, no ja nevim, jestli to nejsou hracky.
Vzpominam si, ze v Rumunaku jsem obdivoval "rozvinotou" pneu z traktoru (nejak prikovanou k zemi) coby zlab, dreveny sloup, na tom jeden panel a napajelo to stado koni, skoda, ze jsem to tenkrat neprozkoumal.
adambalko
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 02, 2016 4:22 pm

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od adambalko »

Přítelka má ovce na louce úprostřed polí. Tak jsem jí vyrobil taky napájení ohradníku přes panely, regl do baterek 24V system. No a už tam je LTE modem, router, IP kamera, prostě se to nakupilo. Zjistili jsme, že příruba, co čouhá ze země, je artézský vrt. Takže teď tam má 200W membránové čerpadlo a tahá vodu z 28m hloubky. Musel se ještě pořešit ventil do 5m hloubky na hadici, aby to nezamrzlo. Teče to fakt pomalu a k čerpadlu jsme dostali instrukce, že může běžet max hodinu v kuse a pak musí vychladnout, což by ve 28 metrech hloubky u vody snad neměl být problém, ale stejně tolik vody najednou nepotřebuje, takže ještě takhle dlouho zatím nejelo. Teď plánuju předělat rozvaděč na silnějšího kombi Axperta, abych měl i 230V (doteď má centrálu z lidlu :D). Panely už jsem přidal(15x110W amorf) a ještě je v plánu trakce z vozíku. To olovo (2x70Ah) přes zimu strašně trpí a v noci se to už odmlčuje, což není úplně ono :D
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od rimi »

Jake cerpadlo ma?
Ma nejake hlidani hladiny?
Kolik panelu tam je?
adambalko
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 02, 2016 4:22 pm

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od adambalko »

Typ čerpadla budu muset dohledat, ale pamatuju si, že jsme shněli malé, aby se vešlo do 140mm trubky(vrt) a mělo malou spotřebu.
Co se týče panelů, měla jich jen devět ze začátku, ale před zimou jsem navýšil na patnáct a stejně je to málo, kvůli všemu co tam je. Ale spíš to tipuju na problém s kapacitou baterek v zimě. Panely jsou Qcells 110W amorf. Koupil jsem je jeté s cca 70% kapacitou někde ze slovenska.
Takže mám nachystané věci na nový rozvaděč s kombi Axpertem, přikoupím nějaké repasované trakční vozíkové olovo a ještě vybírám centrálu s elektrickým startérem, abych si s arduinem udělal autostart v případě potřeby. Jen musím namyslet, jak to zabezpečit, aby to nikdo pak včechno neodvezl. To mě děsí nejvíc.
Jen ten čas, kdybych si na to udělal, to by byla pecka :D
rimi píše:Jake cerpadlo ma?
Ma nejake hlidani hladiny?
Kolik panelu tam je?
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od rimi »

A to cerpadlo, co tam ted je, je DC?

AXPERT, pokud nemas koupeny, zrus. Jeho klidova spotreba pro opravdovy ostrov je tragedie.

Centralu musis schovat (co oci nevidi, to srdce neboli) do nejake "kopy hnoje"
adambalko
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 02, 2016 4:22 pm

Re: FVE pro napajeni skotu

Příspěvek od adambalko »

Ne, čerpadlo je 230V, proto zatím ta levná centrála. Axpert už mám, takže smolík a jelikož mám v plánu mít i tu centrálu s autostartem, tak to snad bude cajk. A jo, mám v plánu svařit železný uzamykatelný sarkofág, polozapuštěný do země na nějaké betonové patce (trochu paranoia :D). A výdechy s ventilací, které pojedou při spuštění.
A pokud už by byl ten axpert moc rozežraný, tak si ho stáhnu domů a tam dám něco jiného. Mně se na něm líbila ta priorita sítě, že když zapnu centrálu, automaticky se začne dobíjet baterka a spotřeba pojede z centrály.
rimi píše:A to cerpadlo, co tam ted je, je DC?

AXPERT, pokud nemas koupeny, zrus. Jeho klidova spotreba pro opravdovy ostrov je tragedie.

Centralu musis schovat (co oci nevidi, to srdce neboli) do nejake "kopy hnoje"

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek