Stykače s nulovou spotřebou

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Stykače s nulovou spotřebou

Příspěvek od rva »

dracekvo píše:Ale myslím, že sporák bude jeden ze spotřebičů, kteří mají hlavní podíl na spotřebě. Vaří se u nás hodně.
U sporáku jdou rozhodit plotýnky, trouba, gril třeba tak, že 2 plotýnky jsou na FV a 2 na DS. A třeba je kuchařka tak uvědomělá, že když je zataženo, bere plotýnku s DS. A nebo hlavní údržbář nastaví, aby FV plotýnky byly pod napětím jen, když je dostatek energie.
U mě mám kombinaci 2 x PropanButan + 2 x FV a kuchařky se to naučily rozlišovat.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Stykače s nulovou spotřebou

Příspěvek od dracekvo »

dumi: u relé se trošku bojím, že není jistota, že nějaký kontakt nezůstane připečený a potká se síť s měničema.

marko250: to sice budu mít, ale je zatím málo panelů. A zbytečný baterky v době špatnýho počasí vybíjet sporákem například v době nízkého tarifu. Systém to automaticky vyhodnotí podle určitejch parametrů přehodí sporák na DS.

rva: Není špatný nápad. Ale u nás to neklapne. Někdy jsou potřeba všechny plotny najednou :D


Nebyl by život krásnej, kdyby se šlo jednoduše přífázovat a výkon si docucávat pouze doložením certifikátu od měniče a revizí. :?:
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Stykače s nulovou spotřebou

Příspěvek od marko250 »

Však to jde,ale né modrejma,já se těšil,že uskutečníš 3x Axpert.Už máš výsledky z těch modrejch,co skutečně žerou :-) ?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Stykače s nulovou spotřebou

Příspěvek od dracekvo »

Axperta jsem zavrhl z důvodu nehorázné spotřeby. Takže nic nebude :D
Zatím mám jenoho multiplusa II a dneska jsem nabil konečně všechny baterie ze storage režimu, takže je zejtra budu moct spojit a konečně zkusit měřit spotřeby na provozním napětí 53V.
Na dodávku zbylejch dvou multiplusů čekám. Nemají je skladem.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stykače s nulovou spotřebou

Příspěvek od diablo007 »

dracekvo píše:No, ale když se elektrárna dostane pod určitou mez, tak potřebuju přepnout žravé spotřebiče na DS.
A tím, že nejsem vždy doma, tak to potřebuju automaticky.

Takže nakonec z důvody úspory volím reverzační stykače s mech. blokováním a pouze jednu západku. Na DS bude západka a pokud bude přepnuno na FVE, tak bude cívka pod napětím.
Pak měj přes ten mechanický přepínač dva stykace které ti jeden připne ds a druhý odepne fv obě v klidové poloze by byli s nulovou spotřebou a oba stykače by byli asi levnější než těch 2800

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek