IO Modbus TCP

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

IO Modbus TCP

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s tímhle? https://kingpigeonrtu.aliexpress.com/st ... 440bc7mHiN

Potřebuju v kotelně sledovat teplotu boileru pomocí PLC a mám tam nataženej jen ethernet kabel.
Takže bych zkusil asi zatím modul https://www.aliexpress.com/store/produc ... 59266.html
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: IO Modbus TCP

Příspěvek od xmasin »

Co zkusit tohle? https://www.papouch.com/cz/shop/product ... -teplomer/
Sám na stejnou aplikaci používám modul Quido, ale ten tam mám i kvůli vstupům, protože přes ně sleduju spotřebu plynu a elektriky.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: IO Modbus TCP

Příspěvek od dracekvo »

Asi sem to nenapsal docela jasně. Do kotelny(sklepa) mám nataženej ethernet kabel, ale PLC fyzicky bude na půdě u elektrárny.
Takže RS232 mi nepomůže. Beztak ho siemens S7-1200 nemá.

Hledal jsem, jeslti číňan neudělal nějakkou levnou krabičku modbus <-> DS18B20, ale bez úspěchu. A z arduina se mi to bastlit nechce. Nehledě na spolehlivost výsledku a cenu konečného produktu.

Edit: psal sem dodavateli. Pošle mi manuály a dále sem se ptal, jestli jdou moduly kaskádovat, třeba přes ten RS485 co maj v sobě. A nejdou. Takže když bude potřeba použít dva moduly nebo víc, bude potřebova ještě switch.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: IO Modbus TCP

Příspěvek od xmasin »

Tak potom Papouch dělá i verzi pro RS485 a ta po UTP kabelu projde dost daleko, teda pokud S7-1200 má modul pro RS-485 sběrnici. Případně má i Ethernetovou/IP variantu, ale ta je docela drahá.
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm
Reputace: 5

Re: IO Modbus TCP

Příspěvek od pete »

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: IO Modbus TCP

Příspěvek od dracekvo »

1200 má jen ethernet. Veškeré ostatní karty se musí dokupovat.

A v budoucnu to chci ještě doplnít o digitální I/O kartu, kterou budu řídit propojení kotle na tuhá paliva s boilerem a ještě tam nejspíš v budoucnu dám i malou 500L aku nádrž do které bych pálil přebytky v topné sezóně.

Zatím je v plánu teplota boileru, teplota vystupu kotle, teplota zpátečky. V budoucnu teplota aku nádrže třeba na dvou místech a možná by se hodila i venkovní teplota.

Takže 4 RTD vstupy využitý na maximum. Možná 8 portová jednotka by se taky uživila. Už nestojí o tolik víc.

Řešení od papoucha se mi nějak cenově nelíbí :)

EDIT:
pete - přesně něco takovýho sem hledal. Teď ještě přijít na to, jak v PLC zpracovat jeden z těch výstupních formátů.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek