Spor s ČEZ Distribuce (muj cez)

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od diablo007 »

xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

Asi budu muset, je za podobnou cenu.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od diablo007 »

No včera sem převzal balíček od toho prodejce a i když uvádí Polsko bylo odesláno z Německa takže je to vlastně jedno ve výsledku odkud je prodejce sklady má asi v Německu
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od peater »

diablo007 píše:No včera sem převzal balíček od toho prodejce a i když uvádí Polsko bylo odesláno z Německa takže je to vlastně jedno ve výsledku odkud je prodejce sklady má asi v Německu
Já jsem to měl úplně stejně.
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od Matess »

NOPARasito píše:Mohlo by se to pohlidat proudovym rele, tak jako v pripade microinvertoru, ale jeste by tam muselo byt trafo pro galvanicke oddeleni, ale to si nejsem tak jistej, to by tu vedeli jini experti.
dle i4wifi microinvertor má galvanické oddělení - je na to papír ze zkušebny. Ono totiž to galvanické oddělení neznamená, že musíte mít celý dům na oddělovacím trafu, ale že invertor nesmí být spojen DC a AC částí - což není žádný. Takže vlastně i každý pulsní zdroj, který má zpětnou vazbu přes optočlen je galvanicky oddělený...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od tomas »

Už je to tu zas. Galvanické oddělení, pomocí trafa (ať už HF nebo LF) nebo pomocí kondenzátoru nikoho z distribuce nezajímá. Má to nižší účinnost a je to dobré jen pro tenkovrstvé moduly. Jinak z hlediska připojení k síti pro to neplatí žádné výjimky. Limit 3,7kW na fázi platí vždy, ať dodáváte do sítě energii (standardní připojení) nebo nedodáváte do sítě energii ("zjednodušené" připojení) žádné jiné připojení k síti z pohledu legislativy neexistuje. Třetí možnost je Off-Grid který je dle legislativy na odděleném rozvodu pro oddělené spotřebiče bez možnosti přepínaní těchto spotřebičů na distribuční síť.
UPSka se solárním nabíjením patří do skupiny zjednodušeného připojení bez dodávky do sítě a také nemá žádné výjimky.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

tomas píše: UPSka se solárním nabíjením patří do skupiny zjednodušeného připojení bez dodávky do sítě a také nemá žádné výjimky.
U UPS se solárním nabíjením asi bude záležet na tom, zda jsou nebo nejsou schopny dodávat do sítě. Pokud UPS umí dodávat do sítě (Mutpiplus) tak je žádost o připojení nutná, ale pokud to neumí (Axpert King) tak si myslím, že žádost není nutná, protože ze strany sítě se jedná o spotřebič. Pouze pokud je výkon větší než 3,7 kW/fázi tak bude nutné posouzení zpětných vlivů dle požadavků PPDS příloha 6 sekce 4.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

UPS se solárním dobíjením může býti označen pouze systém bez možnosti dodávky do DS . Klasická UPS pracuje pouze jednosměrně = z pohledu DS je pouhým spotřebičem :idea: .

Je-li zařízení konstrukčně schopné dodávat elektřinu do DS , čili tlačit proti běžnému toku proudu , jedná se z pohledu DS o výrobní zdroj .

Směrodatný je tok elektřiny :idea: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od tomas »

Dle současné legislativy je žádost nutná i pro Axpert King, tak jako pro UPSku nebo centrálu. Já to nepíšu protože že se mi to líbí, ale protože to tak je. Nedodržení je ovšem těžko postihnutelné, protože tam aktuálně není žádná sankce a škodu těžko distributor vyčíslí, ale to se může také změnit. Zkuste si na toto (a nejen toto) vzpomenout jak budou volby a podle toho volit, a ne podle toho kdo dá koblihu nebo pivo.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

A jaký typ žádosti je nutný pro připojení Axperta? Podle mě jako na jakoukoliv jinou online UPS s výkonem větším než 1,3 kW/fázi, takže pouze dle dotazníku pro posouzení zpětných vlivů.
PPDS příloha 6 sekce 4.1.1:
Výkonové hranice pro harmonické
Způsob připojení Maximální přípojný výkon
L–N 1,3 kVA
L–L 1,9 kVA
L–L–L(–N) 3,8 kVA
Beny
Příspěvky: 105
Registrován: sob říj 13, 2018 2:29 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od Beny »

Chápu li toto vlákno správně, nelze dle ČEZu zapojit dva jendofázové měniče s poli 3,6 kWp, jako jeden mikrozdroj?
FVE 7,2 kWp, 2x SolarEdge 5000 HD, panely AEG M606B 300W 12xJV 6xJZ, AEG 360W 3xSV 2xJZ, SolarEdge Optimizer P300 a P401, PLC Unipi Axon 505, elektroměry EM 340 a EM111 Modbus, elektroměrové trafa DC QI-POWER-485, 2x proporcionální SSR relé RGC1P48V42ED SSR pro řízení přetoků do bojleru, bojler Dačice OKCE 300S 2x2,2 kW, Grafana soft
http://www.pocasinakladne.cz/mervis.php
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

Na dvoufázové připojení jsem se neptal, ale předpokládám, že to chtít nebudou.
Dagus
Příspěvky: 1943
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od Dagus »

xmasin píše:
tomas píše: UPSka se solárním nabíjením patří do skupiny zjednodušeného připojení bez dodávky do sítě a také nemá žádné výjimky.
U UPS se solárním nabíjením asi bude záležet na tom, zda jsou nebo nejsou schopny dodávat do sítě. Pokud UPS umí dodávat do sítě (Mutpiplus) tak je žádost o připojení nutná, ale pokud to neumí (Axpert King) tak si myslím, že žádost není nutná, protože ze strany sítě se jedná o spotřebič. Pouze pokud je výkon větší než 3,7 kW/fázi tak bude nutné posouzení zpětných vlivů dle požadavků PPDS příloha 6 sekce 4.
Tohle platí o všech a všech módech? Copak není rozdíl jestli prpvozuji multiplus v hub4, ess, ups, bez powerassistenta? To v jakémkoliv módu hrozí přetoky?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

Dagus píše: Tohle platí o všech a všech módech? Copak není rozdíl jestli prpvozuji multiplus v hub4, ess, ups, bez powerassistenta? To v jakémkoliv módu hrozí přetoky?
Řekl bych, že to platí u všech módů, kdy je Multiplus přifázovaný k DS. Kromě toho Multiplus neumí podporu sítě dle PPDS, takže jde připojit pouze v řežimu mikrozdroje bez dodávek do DS.
daffyx
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 04, 2018 8:33 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od daffyx »

xmasin píše:
Dagus píše: Tohle platí o všech a všech módech? Copak není rozdíl jestli prpvozuji multiplus v hub4, ess, ups, bez powerassistenta? To v jakémkoliv módu hrozí přetoky?
Řekl bych, že to platí u všech módů, kdy je Multiplus přifázovaný k DS. Kromě toho Multiplus neumí podporu sítě dle PPDS, takže jde připojit pouze v řežimu mikrozdroje bez dodávek do DS.
Tak nově to má ČEZ hezky napsané v připojovacích podmínkách.
Přešel jsem tedy na bateriový / grid /grid systém.
Ohledně oddělění, asi nebude tolik sílenců co má doma 12kVA trafo 400/230V
Přílohy
20200301_094353.jpg
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od rokytna »

xmasin píše:Koukal jsem na aliexpress na MPP Solar a aktuálně PIP-5048MK (aka Axpert King) neposílají z Německa do Čech. Buď jim došly nebo je někde nějaký problém.
Tento stav je pro MPP na ebay i na ali už od nového roku (Evropského). Nic nového.
Mám za to, že obecně firmy z TW nějak jsou z ali vyhozené, copak se asi stalo...

MPP teď prodává jen přímým kanálem. Nabídka z února je 670 USD za 5kw MK a 16 USD za BMS kabel (zbytečný). Za mne je to super, nákup bez přeprodejců...
Teď by to mělo jít nahoru.
Platba přes paypal a když se to prolinkuje přes kartu v USD tak převod jde českým kurzem (nepřevádět přes paypal, dá se to tam nastavit ale musí se vědět jak !!!), a pak je to za cca 16tis CZK. Což je absolutně bezkonkurenční cena.

Ve skladu v EU (Německo) měli na konci února 2020 asi cca 100 ks z celkem 278 které tam v listopadu přivezli.

Ale poslali mi MK bez instalované parallel board, i když jsem to explicitně objednal (a mělo to být v těch 670 dolarech).
Snad se pochlapí a pošlou to z TW poštou separé.

Ale pokud je to tvůj první MK, tak to kup přes FVE-MP (český eshop), protože je sice o více tisíc drazší, ale ber to že to je právě cena za servis, že to opraví a obratem přímo v ČR (pokud to chápu dobře) a nemusí se čekat na poštu na TW a zpět.
ostrovní FVE
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od rokytna »

daffyx píše:Ohledně oddělění, asi nebude tolik sílenců co má doma 12kVA trafo 400/230V
Připojení přes trafo je irelevantní.

Jde o přenos energie.

A jestli to bude napřímo, nebo přes trafo - možná to tímto splní jednu polovinu podmínky (galvanické oddělení), ale tu druhou ("energie z/do distribuční soustavy") stále teče. Všimněte si toho "z". Je tam zcela záměrně a určitě se to hlídalo až do poslední sekundy, aby tam zůstalo. Je potřeba pochopit ten důvod (no... je tam).

Distribuce se očividně (a možná často zbytečně) obává o svou síť, protože (musím sám uznat) je síť obecně pod-dimenzovaná a stavěla/staví se i s předpokladem minimální soudobosti spotřeby (takže grid se staví poddimenzovaný, zejména v situaci kdy by všichni měli připojený solární systém).
Jde zřejmě o to, že kdyby se umožnilo nárazově či déledobě v rámci dne odebírat energii z DS, a odběr přerušit podle toho jak komu jeho měnič rozhodne (že např. začne slunce svítit), tak to sít při více takových připojených místech nemusí dávat (stoupne napětí, změna frekvence).
Kdydy velké množství odběrných míst mělo různé skokové změny v odběru (viz to "energie z DS"), tak by to mohlo možná být problém. Ale !
Upřímně, je to dle mého názoru snadno řešitelné a osobně s tímto přístupem ne zcela souhlasím.
Mimo jiné odebírám časopis Energetika a tam se tyto věci řeší, a to prakticky (jsou tam články o tom, jak se soustava reguluje právě ve vztahu k těmto záležitostem, tedy výsledky praktických nasazení na distribuční soustavě ČR) a musím říct, že to už dnes má distributor dokonale zvládnuté.
Dost možná i tak, že kdyby dnes zrušil HDO, tak by se vůbec nic síti nestalo.

Takže.
Minimálně měla být udělena jasná vyjímka např. do 5 či 10 kW výkonu na odběrné místo.
To že tato vyjímka není k dispozici, je minimálně aŽ neuvěřitelné (či záměr?nevím) a mělo by se to okamžitě změnit.
A to v prvním kroku ani ne ve prospečh hybridních elektráren, protože se stále bavím o nulovém přetoku do DS.
Čistě tedy vyjímku pro provoz UPS (s jedním směrem toku energie - jen do zátěže), která má druhý vstup z FVE. Tedy odstranit tu obavu o kolísání odběru ("energie z DS") např. podle osvitu panelů.
Protože paušálně trvdit že je potřeba DS tak moc chránit je zřejmě překročení našich svobod (z hlediska že je zde monopol na distribuční sít). Skutečný výklad i směrem k těmto právům ale musí udělat právník, ne já. Toto je jen nezávazný soukromý názor.

Takže.
Proto já jsem čistě v ostrovním režimu, co se FVE týče, a DS mám striktně oddělenou, včetně spotřebičů, okruhů a rozvodů.
A vymýšlet jak to udělat jinak, nemá šanci projít.
Pravda, dokud není žalobce, není soudce.
Ale také dokud se najdou "frajeřI" ktěrí tak zbytečně křičí do světa že mají hybrid, nebo to snad prodávají, tak se den zlomu bude více a více blížit.
Například na tzb-info jsem viděl borce (co prodává hybridy, ta diskuse je tam stále), který tvrdil že je nad distributerm protože v (nějákem) měniči co prodává má oddělovací trafo a relátka. Má k tomu pár obrázků z wikipedie (ten s tím trafem je fakt kouzelný) a jede tu svou. Neuvěřitelné. Trafo přece přenáší energii oběmi směry, ne jen jedním.
Kdo zaručí že ty relátka jednou nesepnou špatně či pozdě (rychlost odpadu či sepnutí, porucha procesoru atd.). A ani v provozu, zpoždění regulační smyčky je vždy přítomné (fyziku neokecá nikdo), takže přetok být (při uvolnění zátěže o čemž přifázovaný hybridní měnič dopředu neví) z principu musí.
No každopádně, jiný borec tam po něm chtěl osobní záruku že to co tvrdí že obhájí. Nic samozřejmě z toho prodejce nedostal, akorát začal stupňovat tón. . . Kdyby došlo na lámání chleba, tak to nikdo s hybrydním střídačem neobhájí.
UPS typu MK nebo vlastní stavbu (nabíječka AC-DC, střídač DC-AC) ještě možná. Ale hybridy... z fyzikálního principu nelze uregulovat na nulový přetok. Procesor nemá křišťálovou kouli. A elektroměry to dokonale změří (kor ty nové, které vzorkují U a I synchronně a tak rychle, aby uměli FFT a určit harmonické - pak elektroměr integruje přetok trvající i zlomek milisekundy, a je jen na konfiguraci co s tím bude dělat ... dnes už vždy uložit do registru).
Já své MK proto raději fyzicky ani nemám k síti připojené.

Takže.
Můžu si tady psát své názory jak chci, ale ani zdaleka nejsem ten, kdo to vše rozhoduje. To jsou jiní. A já jsem se tedy musel přizpůsobit.
Toto vše jsou jen mé polemiky a tak je musíte i brát. Mi to však pomohlo při začátku plánování FVE.
ostrovní FVE
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

V letošním roce se opět budou upravovat PPDS, takže snad bude šance vypustit z definice ostrovního systému to "Z". Osobně si myslím, že kdyby došlo na lámání chleba, tak to "Z" zmizí docela rychle, protože čistě teoreticky každá UPS v nemocnicích, telekomunikacích, bankách atd. je potencionální ostrovní systém, který může být napájen z jiného zdroje (ať už panelů nebo generátoru) a čiště de jure by se po první odpojení od DS takovýto systém už nesměl připojit zpět.
FCC
Příspěvky: 211
Registrován: čtv říj 16, 2014 8:43 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od FCC »

rokytna píše:
daffyx píše:Ohledně oddělění, asi nebude tolik sílenců co má doma 12kVA trafo 400/230V
Připojení přes trafo je irelevantní.

Jde o přenos energie.

A jestli to bude napřímo, nebo přes trafo - možná to tímto splní jednu polovinu podmínky (galvanické oddělení), ale tu druhou ("energie z/do distribuční soustavy") stále teče. Všimněte si toho "z". Je tam zcela záměrně a určitě se to hlídalo až do poslední sekundy, aby tam zůstalo. Je potřeba pochopit ten důvod (no... je tam).

Distribuce se očividně (a možná často zbytečně) obává o svou síť, protože (musím sám uznat) je síť obecně pod-dimenzovaná a stavěla/staví se i s předpokladem minimální soudobosti spotřeby (takže grid se staví poddimenzovaný, zejména v situaci kdy by všichni měli připojený solární systém).
Jde zřejmě o to, že kdyby se umožnilo nárazově či déledobě v rámci dne odebírat energii z DS, a odběr přerušit podle toho jak komu jeho měnič rozhodne (že např. začne slunce svítit), tak to sít při více takových připojených místech nemusí dávat (stoupne napětí, změna frekvence).
Kdydy velké množství odběrných míst mělo různé skokové změny v odběru (viz to "energie z DS"), tak by to mohlo možná být problém. Ale !
Upřímně, je to dle mého názoru snadno řešitelné a osobně s tímto přístupem ne zcela souhlasím.
Mimo jiné odebírám časopis Energetika a tam se tyto věci řeší, a to prakticky (jsou tam články o tom, jak se soustava reguluje právě ve vztahu k těmto záležitostem, tedy výsledky praktických nasazení na distribuční soustavě ČR) a musím říct, že to už dnes má distributor dokonale zvládnuté.
Dost možná i tak, že kdyby dnes zrušil HDO, tak by se vůbec nic síti nestalo.

Takže.
Minimálně měla být udělena jasná vyjímka např. do 5 či 10 kW výkonu na odběrné místo.
To že tato vyjímka není k dispozici, je minimálně aŽ neuvěřitelné (či záměr?nevím) a mělo by se to okamžitě změnit.
A to v prvním kroku ani ne ve prospečh hybridních elektráren, protože se stále bavím o nulovém přetoku do DS.
Čistě tedy vyjímku pro provoz UPS (s jedním směrem toku energie - jen do zátěže), která má druhý vstup z FVE. Tedy odstranit tu obavu o kolísání odběru ("energie z DS") např. podle osvitu panelů.
Protože paušálně trvdit že je potřeba DS tak moc chránit je zřejmě překročení našich svobod (z hlediska že je zde monopol na distribuční sít). Skutečný výklad i směrem k těmto právům ale musí udělat právník, ne já. Toto je jen nezávazný soukromý názor.

Takže.
Proto já jsem čistě v ostrovním režimu, co se FVE týče, a DS mám striktně oddělenou, včetně spotřebičů, okruhů a rozvodů.
A vymýšlet jak to udělat jinak, nemá šanci projít.
Pravda, dokud není žalobce, není soudce.
Ale také dokud se najdou "frajeřI" ktěrí tak zbytečně křičí do světa že mají hybrid, nebo to snad prodávají, tak se den zlomu bude více a více blížit.
Například na tzb-info jsem viděl borce (co prodává hybridy, ta diskuse je tam stále), který tvrdil že je nad distributerm protože v (nějákem) měniči co prodává má oddělovací trafo a relátka. Má k tomu pár obrázků z wikipedie (ten s tím trafem je fakt kouzelný) a jede tu svou. Neuvěřitelné. Trafo přece přenáší energii oběmi směry, ne jen jedním.
Kdo zaručí že ty relátka jednou nesepnou špatně či pozdě (rychlost odpadu či sepnutí, porucha procesoru atd.). A ani v provozu, zpoždění regulační smyčky je vždy přítomné (fyziku neokecá nikdo), takže přetok být (při uvolnění zátěže o čemž přifázovaný hybridní měnič dopředu neví) z principu musí.
No každopádně, jiný borec tam po něm chtěl osobní záruku že to co tvrdí že obhájí. Nic samozřejmě z toho prodejce nedostal, akorát začal stupňovat tón. . . Kdyby došlo na lámání chleba, tak to nikdo s hybrydním střídačem neobhájí.
UPS typu MK nebo vlastní stavbu (nabíječka AC-DC, střídač DC-AC) ještě možná. Ale hybridy... z fyzikálního principu nelze uregulovat na nulový přetok. Procesor nemá křišťálovou kouli. A elektroměry to dokonale změří (kor ty nové, které vzorkují U a I synchronně a tak rychle, aby uměli FFT a určit harmonické - pak elektroměr integruje přetok trvající i zlomek milisekundy, a je jen na konfiguraci co s tím bude dělat ... dnes už vždy uložit do registru).
Já své MK proto raději fyzicky ani nemám k síti připojené.

Takže.
Můžu si tady psát své názory jak chci, ale ani zdaleka nejsem ten, kdo to vše rozhoduje. To jsou jiní. A já jsem se tedy musel přizpůsobit.
Toto vše jsou jen mé polemiky a tak je musíte i brát. Mi to však pomohlo při začátku plánování FVE.
Naprosto souhlasím.

Vzhledem k tomu, že vlastním hybrida kterého se nehodlám vzdát a 1f sytém je pro mě naprosto ideální a musím už něco udělat s tím abych to zlegalizoval ( 6,5kWp na 1f mě nikdo nepovolí,že),tak mě napadlo následující řešení :

Koupit nějaký jetý 3f měnič , např. Fronius (dají se koupit za pár šupů). Na ten napasovat projekt a nechat schválit. Po schválení nechat 3f měnič na vstupu soustavy ( přepnutý to průchozího režimu) a za něj na vyvolenou fázi pověsit hybrid.

Vlk se nažral, koza zůstala celá.

Co vy na to ?

P.
Panely 10 kWp; Conext MPPT 150 60 2x; Conext MPPT 600 100 1x, Conext XW+ 8548; Conext Gateway; BYD Battery-Box Premium LVS 11,5kWh
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od volente »

Ty vlku s kozou, už tě někdy napadlo že si to tady může číst kdokoliv? Třeba vrchní technik ČEPS, ČEZ, EON, PRE a jiní?
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek