Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

AC spotřeba z FVE 2018
AC spotřeba 2018.png
AC spotřeba z FVE 2019
AC spotřeba 2019.png
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

A takhle je to skoro celý Únor - docela dost toho zůstává na střeše a mne hlodá, jak to rozumně využít. Kdybych měl ongrid, byl by ten oblouk krásně hlaďoučký a elektroměr by se točil zpátky...achjo :cry:
Feb28.PNG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od willcz »

Co to nekam akumulovat, treba do podlahy? tzn neco jako predehrev na noc.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

No, mám už takové udělátko, kde z FVE můžu krmit podlahovku. 9kW příkonu je rozděleno na 9 stupnů, přičemž poslední aktivní stupeň se vždy plynule řídí přes SSR. Když je SSR otevřené na maximu, tak se připne další stupeň a SSR znovu hledá od nuly do sta procent otevření.

Ale to není pořád ono. Neumí to míchat s DS. Vidím to jasně, prostě nechám vybourat všechny podlahy a udělám to vodní topení. Tam to bude akumulovat jedna báseň a míchat se to bude přes AKU nádrž... ale ten nepořádek u toho... achjoooo!
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Než vybourat podlahy nebude už jednodušší to dokopat na ongrid?
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Jo, bylo by to jednodušší.
Ale já jsem rebel :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od willcz »

Sam provozuju aku 1m3, ale v prechodnem obdobi je v podstate uz jen na TUV, zbytek topim cerpadlem vzduch/vzduch.
Prijde mi ze to ma ve vysledku vetsi ucinnost.
jaka je spotreba topeni a zimu?
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Minulý rok padlo na topení cca 12MWh.
Letos topení vzalo 6.6MWh, ale určitě si do Května ještě sosne.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
jahodovák
Příspěvky: 1923
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

pokud oželíš pár centimetrů,dá se podlahové vodní topení dělat i suchou cestou,jsou to takové desky,ve kterých je vlozen plechový rozvaděč tepla,do toho se namotá trubka a překreje se to další deskou a na to jakoukoliv podlahu vhodnou pro podlahové topení..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od KubisKV »

Teď jsem instaloval do jedné dřevostavby el.folie pod plovoucí podlahu. Majitele si to nemůžou vynachválit. Měl bys to bez bourání, jen starlon 6mm+ 2x 1mm (topna folie a igelit) + lamino. Na 60m podlaze asi 4,2kW spotřeba. Možná jednodušší volba a možná rychlejší teplo. Brali to od firmy fenix group. V Německu i Číně jsem je našel taky, ale neporovnaval jsem.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

On v podlaze elektrické topení má ale aby mohl akumulovat do vody zvažuje podlahovou klasickou
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od KubisKV »

diablo007 píše:On v podlaze elektrické topení má ale aby mohl akumulovat do vody zvažuje podlahovou klasickou
Jj, to jsem se už taky dočetl. Jen jsem to pochopil tak, ze ty dráty hodně žerou a málo hřejou. Jsem mimo
kyocera
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od kyocera »

youda píše:No, mám už takové udělátko, kde z FVE můžu krmit podlahovku. 9kW příkonu je rozděleno na 9 stupnů, přičemž poslední aktivní stupeň se vždy plynule řídí přes SSR. Když je SSR otevřené na maximu, tak se připne další stupeň a SSR znovu hledá od nuly do sta procent otevření.

Ale to není pořád ono. Neumí to míchat s DS. Vidím to jasně, prostě nechám vybourat všechny podlahy a udělám to vodní topení. Tam to bude akumulovat jedna báseň a míchat se to bude přes AKU nádrž... ale ten nepořádek u toho... achjoooo!
Zdravím,
než vybourávat a dělat vodní topení , co tak udělat akumulaci tepla do magneziových cihel co se
používají do akumulačních kamen ?
A míchat s DS ? Na míchání se dá použít i další samostaná spirála třeba třeba i z DS.
Představa velkého počtu magneziových cihel nevypadá esteticky, ale nakonec by to šlo
obložit ozdobnými keramickými kachlíky. A byla by to suchá cesta na akumulaci tepla bez
bourání.Bez nepořádku . Naši předkové takovou akmulaci tepla používali a vyhřívalo to
stavení celou noc i když to tehdy bylo bez magneziových cihliček a roztopené jen dřevem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od dracekvo »

Ale i s těma topnejma fóliema by jsi mohl míchat DS s VFE. Jen bys topil do jednoho systému z vfe co by šlo a bytek dotápěl současnejma kabelama.
Do kompletního bourání podlahy by se mi teda nechtělo.
Ale je fakt, že by jsi stále nemohl v době špičky uskladnit energii na noc do vody. Co takhle přidělat do místností teplovodní radiátory? To asi nechceš, co? Proto jsi všude dal topný kabely do podlahy.
rva
Příspěvky: 3509
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od rva »

U příštího domu je taky řešením akumulační betonová podlaha. Já mám minimálně 15 cm betonu, což v místnosti 5x5m dělá naakumulovaných 20 kWh při rozdílu 10 st.C. Aby pocitově nevadily velké rozdíly teplot podlahy, tak je na většině dřevo, nebo koberec (které mají nízkou tepelnou jímavost). Vzhledem k tomu, že barák je zaizolovaný, tak podlahy vydrží teplé do dalšího dne. Protože elektřina je zadarmo, regulace se provádí otevřením okna.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

A co stávající podlahu nahřívat vodou zespodu taková podlahová obráceně pořád bys akumulovala do vody plus tedy by byla akumulace do betonu akorát by byli ztráty větší že bys topil i do sklepa
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od willcz »

tech 7-10MWh je hodne, mozna by se dalo misto vybouravani podlahy na stavajici elektrickou pridat dalsi vrstvu, tzn treba 5cm anhydridu. Byla by to taky asi palka, ale proc tam cpat hadice, kdyz uz jsou tam draty.
jahodovák
Příspěvky: 1923
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

Někde jsem viděl nabídku stěnového vodního kapilárního topení,bylo to z trubiček do 5 milimetru a po aplikaci se zmenšila místnost asi o centimetr,bez bourání jen natažením nějaké omítky,někde to bylo na netu ale už si to moc nepamatuju...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od willcz »

otazka co je mensi zlo, nova podlaha, nova omitka. Mozna nejmensi je novy dum ...

Uz vidim jak manzelka vesi obrazek na zed :-)
jahodovák
Příspěvky: 1923
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od jahodovák »

Pokud se na poprvé trefí,tak dobře ale jinak sprcha,myslím,že o tomto bylo psáno,že se dá zjistit kudy to vede a je pak možnost cokoliv pověsit kousíček vedle o průměr trubičky...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek