Pitná voda z dešťové vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od mypower.cz »

Z jakeho duvodu se u reversni osmozy uvadi toto?
Napájecí voda - pitná voda dle ČSN max. 1000 uS (2000 TDS)
http://www.reverzni-osmozy.cz/reverzni- ... bnikem-p62

Vi nekdo? Proc budu z pitne vody delat pitnou vodu?

Co kdyz na vstup dam mechanicky vycistenou destovku? Pokazim tim neco?
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od NOPARasito »

mypower.cz píše:Z jakeho duvodu se u reversni osmozy uvadi toto?
Napájecí voda - pitná voda dle ČSN max. 1000 uS (2000 TDS)
http://www.reverzni-osmozy.cz/reverzni- ... bnikem-p62

Vi nekdo? Proc budu z pitne vody delat pitnou vodu?

Co kdyz na vstup dam mechanicky vycistenou destovku? Pokazim tim neco?
1000uS se uvadi jako maximum pro efektivnost membrany, vse nad bude pro membranu problem, porad bude proplach resp. vice do odpadu jak do vystupu.
Ja si meril studnu a mela 830uS, z odvlhcovace a z klimatizace 30-60uS.
Znamej rikal, vse nad 1000uS necpat pres membranu, pujde kukat klidne po 2000lit.
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od rva »

Pitnou vodu pravděpodobně požadují, aby se vyhnuli reklamacím, když na vstup někdo přivede močůvku. U dešťovky bych očekával možné problémy s bakteriemi. Na membráně můžou vytvořit "plak" - biofilm a ten membánu ucpe. Proto se u málo využívané reverzky doporučuje automatický oplachovací ventil, který i při nepoužívání na chvíli pustí novou vodu do systému a tím omezí usazování bakterií na membráně. Chlorovat by se vstupní voda též neměla, protože chlor snad membránu poškozuje.
U nás je osmóza využívána často, takže nemám automatický oplachovací ventil. A vodu ve studni tak 2x ročně dezinfikuji chlorem a poslední membrána přesto brzy oslaví pět let provozu.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od beethowen »

Dešťovka by měla být, co se týče rozpuštěných látek, na tom líp než pitná nebo studniční voda, proto se v ní taky dobře pere. Optimum by bylo kvůli mechanickým nečistotám zařadit před reverzní osmózu nějaký filtr, který zachytí mech. nečistoty. Je to lepší než tím zatěžovat membránu. Bude to trochu tlaková ztráta, ale zase nepředpokládám, že pojedeš nějakým velkým průtokem.
unicast
Příspěvky: 1179
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od unicast »

S dešťovkou může nastat problém, když už ve formě mraku potká nějaké svinstvo z nějaké fabriky. Nepěkné na tom je, že to je víceméně náhodné, nelze predikovat, jestli příště dešťovka bude ok nebo jestli v ní budou dusitany nebo siřičitany. Jinak před RO se běžně dává několik filtrů (proto existují tzv. tří a čtyřstupňové RO), typicky to bývá filtr pískový, filtr uhlíkový (neboli aktivní uhlí) a pak teprve membrána. Jsem ale přesvědčen, že kombinace dešťovka + aktivní uhlí to vyřeší v 99 % případů a RO ani nebude tak moc potřeba.
unicast
Příspěvky: 1179
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od unicast »

ota píše:Bakterie prý za normálních okolností “žerou” dusičnany a prdí dusitany.
Ne, je to přesně naopak. https://cs.wikipedia.org/wiki/Nitrifikace

Jen upozorňuji, že dusitany jsou prudce jedovaté a těch 0.5 mg/l limit je ještě hodně volný, i 0.2 mg/l je hodně (narozdíl od dusičnanů, které začnou vadit až tak od 30 mg/l).
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Pokud je reverzka dobře navržena,nemělo by s tím být problém,u té co mám já je před membránou nejprve 10 mikronový filtr,za ním filtr s aktivním uhlím a poté následuje filtr 1 mikron a teprve potom je membrána,tudíž se na ní skoro nic nedostane.Dle popisu mají předfiltry životnost 6000 litrů a membrána 20000 litrů.Předfiltry měním podle tlakové ztráty a uhlíkový jednou do roka tedy častěji.Pokud použijete dvě membrány tak mimo dvojnásobného průtoku získáte i menší množství odpadní vody.Pokud nedojde k destrukci membrány a spokojíte se s menším průtokem vydrží mnohem déle než se uvádí.Pokud nemí membrána mechanicky poškozená bakterie neprojdou,stačí tedy mít na výstupu konduktometr a odčas se podívat jak na tom je.Pokud nepožadujete velký průtok lze to vše pořídit velice levně a pokud vezmete řízenou mikropočítačem je to i bezúdržbové při ceně do 8k,zakoupeno u Mangala.cz :D
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Branoislav
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 01, 2013 9:22 am
Reputace: 3
Bydliště: Bardejov

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Branoislav »

ota píše:
miroc píše: Oto, budes robit rozbor vody po RO? Potom by ma velmi zaujimal vysledok.
Rozbor je hotov: Anorganicky je voda v pořádku. Bohužel bakterií je v ní stále příliš. Nechápu jak je to možné když voda jde z RO. Když se na to podívám z té lepší strany, s bakteriemi si tělo poradí, s chemií nikoli...
Rozbor vody 09 2018.jpg
Co tak zaradit do systemu aj uv lampu?
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Pokud bys ty příspěvky dočetl až do konce,tak by ses dozvěděl,že v té sestavě nebylo nainstalováno to nejdůležitější a to je membrána,po její instalaci bylo vše v pořádku....reverzka zachytí bakterie na 100 procent,jsou větší než síto a organiku podle toho jakou membránu použijete,obecně od 90 do 98 procent,tož tak
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Novo
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 19, 2020 9:32 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Novo »

Z dešťovky pitnou, to jsem ještě neslyšel, ale jako nápad se mi to líbí. U nás je jen barel a jde to většinou na kytky. Nad tím asi také popřemýšlím.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od tomas »

Zkuste do vyhledávače napsat "pivo z dešťové vody". Až mne zaskočilo kolik pivovarů vaří pivo z dešťovky.
A nebo "pivo z čistírny" :lol:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Novo
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 19, 2020 9:32 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Novo »

Tak to zírám na to se jdu schválně podívat :D tohle by mě fakt nenapadlo, doufám, že mezi nimi nebude nic z mých oblíbenců :D
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od zajo »

Novo píše:Z dešťovky pitnou, to jsem ještě neslyšel, ale jako nápad se mi to líbí. U nás je jen barel a jde to většinou na kytky. Nad tím asi také popřemýšlím.
Vyrodit "pitnou" vodu z dešťovky není problém, kdyby bylo nejhůř tak pomoci osmozy, jak to dělají Izraelci z možské vody a nebo na Taiwanu z odpadní-splaškové!!!! vody.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Novo
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 19, 2020 9:32 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Novo »

Tak věřím, že z té dešťovky to bude menší problém než z té splaškové vody, to je pro mě už úplně nepředstavitelné. Ale je teda neskutečný, že i to jde. :)
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od vlkazajac »

tomas píše:Zkuste do vyhledávače napsat "pivo z dešťové vody". Až mne zaskočilo kolik pivovarů vaří pivo z dešťovky.
A nebo "pivo z čistírny" :lol:
Kadekto vie, ako sa varí pivo, aké ingrediencie sú podstatné. Mnohým môže ale uniknúť informácia, že mäkká voda je základná podmienka. Asi preto sa odporúča pivo ako kúra pri močových kameňoch. Mne nehrozia ))
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Novo
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 19, 2020 9:32 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od Novo »

Pivo mám rád, ale nikdy jsem nezkoumal přímo z čeho se vaří a proto mě to tolik překvapilo.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od mypower.cz »

Kolegové, otevírám znovu toto téma, začíná to být docela už akutní u mě na chatě.

Měl jsem teď delší chat s http://www.filtry-vodni.cz a komunikace probihala nasledovně:

Dobrý den, všimli jsme si, že jste zatím nevyužili náš nový live chat. Pokud budete potřebovat s něčím poradit, neváhejte a zeptejte se nás :)

Já11:10
Dobrý den, poptávám reversní osmózu na chatu, kde není pitná voda ani studna, která by mi dokázala z klasické okapové dešťové vody vyrobit kvalitní pitnou mineralizovanou vodu. Lze mi něco z vaší nabídky doporučit?

11:11
Dobrý den, prosím o strpení. Vyřizujeme požadavek před Vámi. Pokud nemůžete déle čekat, napište nám svůj e-mail nebo telefon, na který můžeme poslat odpověď na Váš dotaz. Děkujeme.

Lukáš Procházka se připojil(a) do chatu

Lukáš Procházka 11:12
Ano, a v jaké míře mineralizovanou?

Já11:13
Upřímě moc se v tom nevyznám. Jde mi o zdravotní nezávadnost.

Lukáš Procházka 11:13
Dle SZU (Státního zdravotního ústavu) nesplňují tyto systémy legislativní požadavky pro pitnou vodu.

Důvodem je nedostatek obsažených minerálních látek ve filtrované vodě, jako jsou hořčík, vápník, hydrogenuhličitany, křemík atd. Dle jejich vyjádření není dodatečná mineralizace filtrované vody dostačující.

Lukáš Procházka 11:13
O tom, jakým způsobem organismus nejlépe vstřebává minerální látky, zdali z vody či stravy, se stále vede nejednoznačná diskuze.

Lukáš Procházka 11:15
Domnívám se, že dešťová voda není vhodným zdrojem pro filtraci osmózou a následné pití této vody.

Lukáš Procházka 11:17
Proč raději nefiltrovat tedy vodu ze zdroje, který jste označil/a jako ,,nepitný?"

Já11:17
Tak řekněme, že to není jediná voda, která by se zde na chatě pila. Vozím i balenou vodu, minerálky. Tahle voda by byla například na uvaření kafe, polévky apod. Jiný zdroj tu není a finance na vykopání 60m hluboké studny teď skutečně nejsou.

Já11:18
Je skutečně dešťovka až takový velký problém?

Lukáš Procházka 11:19
Standardně se používá tato voda pouze jako užitková.

Lukáš Procházka 11:20
Teoreticky je osmóza schopna takovouto vodu přefiltrovat, ale se zvýšenými náklady na výměnu filtračních modulů.

Lukáš Procházka 11:21
Např. osmotická membrána stojí samotná skoro 1.500 kč.

Já11:22
Uvažuji o nákladech kolem 10000-15000 na celé řešení.

Já11:23
A jaký problém by tedy oproti dešťovce bylo pro osmózu zpracovat silně železitou studniční vodu zamořenou koliformními bakteriemi? Soused ob jednu nemovitost má studnu, ale ta voda je dle mého názoru katastrofální.

Lukáš Procházka 11:24
Naše společnost se nezabývá filtrací dešťové vody. V naší nabídce máme pouze dvě filtrační sestavy pro tyto účely. Hrubé filtry předfiltrace (okapové filtry, síta atp.) ani nenabízíme.

Lukáš Procházka 11:27
Reverzní osmóza je pouze pro jeden kohoutek v kuchyni, nikoliv pro celou domácnost.

Já11:29
Teď si nejsem jistý, zdali poslední vaše odpověď byla směrována mě.

Lukáš Procházka 11:30
Ano, byla směřovaná vám.

Já11:31
A můžete prosím ještě zodpovědět můj předchozí dotaz z 11:23 ohledně té železité vody s koliformními bakteriemi ?

Lukáš Procházka 11:40
Ano, to osmóza zvládne.

Lukáš Procházka 11:47
Domnívám se, že i tak to bude asi lepším zdroj vody, než dešťová voda.

Já11:52
Díky za info. To je zvláštní. Věřím že určitě máte pravdu, ale přeci jen, pokud mohu ještě mít dotaz. Dešťovka je prakticky měkká voda bez minerálů. Jak píšete, nelze v reversce zpracovat. Špinavou, železitou vodu ano. Nerozumím tomu principu. Dešťovka je dle mého názoru mnohem čistější než zmíněná studniční, jen by bylo vhodné ji dostatečně mineralizovat. Proč tedy je takový zásadní problém s dešťovkou a se znečištěnou studniční nikoliv? Jaký je rozdíl mezi studniční a dešťovou, kterou nechám zasáknout do půdy a vyberu ji po čase z půdy zpět? Získám v podstatě špinavou dešťovku. Dala by se zpracovat reverskou voda z řeky? To je také dešťovka včetně půdních nečistot, minerálů a dalších věcí.

Lukáš Procházka 11:55
Netvrdím že nelze, pouze provozní náklady by byly dle mého názoru vyšší nežli u filtrace studniční vody.

Lukáš Procházka 11:57
Koukněte zde prosím: https://voda.tzb-info.cz/destova-voda/3 ... -a-cisteni

Já11:58
Aha... no tak to je ale pak otázka. 60000 na 60m hlubokou vlastní studnu s nejistou kvalitou, nebo dražší reverska byť s dražším provozem na dešťovku s odvodem ze sudu pod okapem. Jaké by tedy byly očekávané náklady na provoz reversky na určitý konkrétní objem litrů přefiltrované vody, která by se dala s řekněme s mírnými riziky použít na uvaření kávy, polévky, občasné pití? Na odkaz určitě mrknu, díky.

Lukáš Procházka 12:01
Náklady nelze propočítat přesně, dešťovka je zdrojem proměnlivé kvality vody.

Lukáš Procházka 12:02
Náklady na výměnu modulů pro RO odhaduji na min. 2.800 Kč ročně.

Já12:03
2800 je ale přijatelná cena. To je mnohem levnější než a) vozit balenou kojeneckou vodu z kauflandu za 25,-/5L a b) mnohem levnější než 60000 na 60m hluboký vrt.

Já12:04
A jaké množství vody by jste odhadoval při těchto nákladech?

Lukáš Procházka 12:04
Pokud by jste pro studnu/vrt měl nějaký rozbor vody, můžeme zkusit vytvořit nějaký návrh či kalkulaci.

Lukáš Procházka 12:06
Nechci se opakovat, ale to nelze s určitostí ríci.

Lukáš Procházka 12:06
Intervaly výměny jednotlivých modulů:

Výměnná filtrační vložka K5 6 měsíců
Výměnná filtrační vložka K2 6 měsíců
Výměnná membránová vložka Aquaphor RO-50S 12 měsícu
Výměnná filtrační vložka K7M 12 měsíců / 8.000 L

Lukáš Procházka 12:06
Toto jsou oficiální údaje výrobce, pro ilustraci.

Já12:27
Dejme tomu, že bych risknul tu dešťovku. Byť s vyššími náklady na provoz a včetně samozřejmě mineralizace. Mohl by jste mi poslat odkaz na konkrétní produkt, který bych mohl zakoupit a zkusit? Udělám si pak rozbor výstupní vody z reversky a když to nebude ok, zkusím ještě najít nějaké řešení, nebo ji budu prostě používat jako "o něco lepší" užitkovou. Je fakt že ta studna je momentálně velká komplikace a vozit vodu stejně tak. Případně dal by se takový produkt přepojit z dešťovky na studnu, pokud by se místní situace nějak změnila?

Lukáš Procházka 12:33
Ano, Zcela jistě vám doporučím variantu s UV lampou, buďto Aquaphor Morion M+UV (s UV lampou) nebo Aquaphor Osmo Classic Home UV (s UV lampou).

Lukáš Procházka 12:35
Pokud máte dostatečný provozní tlak viz specifikace těchto produktů.

Já12:42
Tlak dělá domácí vodárna a jak jsem se právě byl kouknout, právě má na měřáku 2.5 baru, to znamená toto by bylo asi málo a do zapnutí motoru vodárny méně a méně, než by sepl spínač. Ovšem je fakt, že když zapne, tlak se zvedne ale asi ne více než na 3 bary a také nemůže jet trvale. Nebylo by u vás k zakoupení ještě nějaké čerpadlo, které by potřebných 3.5 - max 6.5 baru vytvořilo ?

Lamberta se připojil(a) do chatu

Lamberta12:46
https://www.filtry-vodni.cz/katalog/fil ... 92038.html

Já12:48
A sakryš.. Ta cena je celkem drastická oproti té reversce.. Ale díky za info. Každopádně děkuji za konzultaci a uvedené produkty zřejmě brzy zakoupím neb vodu skutečně nějak řešit potřebuji.

Lamberta12:49
Přeji hezký den.


Co na to říká zdejší soběstačné plénum? Mám do toho jít?
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od trud »

Ja by som sa toho vôbec nebál.. Akurát by som dažďovku pre osmozu zbieral v dákej podzemnej nádrži, nižšia teplota, tma. Menej baktérií. Uv lampa a na konci mineralizacia. Obetoval by som eura na test výstupnej vody na začiatku a povedzme po 6 mesiacoch prevádzky aby som vedel na com som.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Za sebe mohu doporučit firmu http://www.mangala.cz/reverzni-osmoza-c-31.html Bral jsem od nich už několik sestav a většinou jsem si sám navrhl řešení a naprostá spokojenost.Pokud mohu poradit tak bych doporučil sestavu s mikroprocesorem a pomocným čerpadlem a ronou bych osadil i dvojitý kkonduktometr na měření kvality výstupní vodz a rychlému zjištění případných závad bez zbytečného bádání,pokud by ještě nevadilo mírné navýšení ceny tak bych osadil i dvě membrány,tím se zvýší produkce vody a zároven sníží množství odpadní vody v poměru k vyrobené čisté vodě.Je sice pravda že jsem neupravoval deštovku ale vodu ze studánky která nevyhovovala a výsledný produkt bez dotvrzování používám jako pitnou vodu už delší čas bez problémů.Jediné nebezpečí které by hrozilo by bylo kdyby člověk vypil najednou více než litr této vody naráz,což ale myslím nehrozí,naopak pro takto upravenou vodu si ke mě jezdí jeden známý,který nic jiného nepije.Proč zrovna 2 membrány,jsou pro to 2 důvody,jeden je že u jedné je poměr vstupní vody k upravené vodě přibližně 3 ku 1 to znamená ze 3 litrů je jeden litr upravené,při dvou už je to cca na půl.To ale neznamená že odpadní voda je na vylití,tato voda je zbavená všech mechanických nečistot a je ji možno použít tam kde nevadí že není zbavena ostatních látek s velikostí větší než půl mikronu,tato voda je jen filtrovaná přez předfiltr,uhlíkový filter a jemný filtr 0,5 mikronů.Pokud jde o výměnu komponent tak pokud bude brána voda ze sudu již trochu usazená a bez zvýřeněho prahu z ovzduší tak bych odhadoval vstupní filtr tak na 2 až 6 kubíků,uhlíkový filtr má udávanou kapacitu 6 kubíků,doporučuje se výměna cca půl roku ale já nechávám rok a teprve poté měním.Membrána má psanou výdrž 2 až 3 roky nebo kolem 7 kubíků,jelikož jsem tuto sestavu používal v práci na výrobu čisté vody,tak jí prošlo více jak 30 kubíků a stále byla funkční.Ty je třeba měnit jen v případě že dojde k jejich mechanickému poškození což spolehlivě určí konduktometr na výstupu nebo jejím zanešením a tím nedostatečným množstvím dodávané upravené vody.Pokud tato informace nestačí,je možno mě kontaktovat bud tady nebo osobní zprávou případně i zavolat.603 495 808 hezký den
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od mypower.cz »

Jahodovák, díky za info.

Máme tedy dle předchozího chatu s http://www.filtry-vodni.cz tuto sestavu:

Reverzní osmóza Aquaphor Morion M+UV (s UV lampou) = 5 857 Kč
Digitální dávkovací čerpadlo Seko Kompact DPT 200 = 9 990 Kč

Celkem: 15 847 Kč

nebo

Reverzní osmóza Aquaphor Osmo Classic Home UV = 5 890 Kč
Digitální dávkovací čerpadlo Seko Kompact DPT 200 = 9 990 Kč

Celkem: 15 880 Kč

Varianta s detekcí kvality, což teda pokud jsem to správně pochopil je ten konduktometr se mi líbí. Přiznám se, nerozumím tomu. Potřebuju ale také nějaké odpovídající čerpadlo, protože vodárna mi potřebný tlak neudělá.

Pro srovnání: bylo by možné prosím v následujícím příspěvku odkázat přesně na všechny konkrétní produkty, které bych si měl zakoupit od http://www.mangala.cz/reverzni-osmoza-c-31.html abych měl komplet smontovatelnou osmózu včetně UV, konduktometr na detekci kvality a odpovídající čerpadlo? Já nevím co k čemu pasuje, takže sám asi moc nevyberu. Pokud by byly konkrétní odkazy na konkrétní části, kde bych tedy zjistil i cenu, budu vděčen.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek