Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvek od rva »

Na dvojtarif ale nějaké podmínky splnit musíš. U D25d to je třeba boiler na elektřinu a ne na plyn.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvek od brin »

Může být i kombinovaný.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvek od JiříK »

Rentabilita? NT 2,30 a VT 5,30. Včetně všech daní a poplatků. Není co řešit!
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvek od jahodovák »

diablo007 píše:A ty jsi ten dvojtarif zaváděl teď nově? My ji kdysi taky měli ale zrušili teď nově zavedení je podle nových pravidel a řekni mi který nový barák má elektroměr doma nepřístupný kontrole?
Ne ale je pravda,že všichni noví sousedé mají přípojnoý rozvaděč s elektroměrem na nějakém sloupku dostupný bez nutnosti vstupovat do oploceného pozemku,jedinou vyjímku má soused,kterému vede sloup po jeho pozemku,ale elektroměr je zvenku na baráčku...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvek od ota »

Připojil bych se k tomu co píše brumlaj: amortizovat, amortizovat, amortizovat...

Ono taky záleží v jaké fázi života se kdo nachází. Až mi bude 70, bude mi stav baterek za 20 let zcela lhostejný.
Ale morální opotřebení je docela vážný faktor.

Můj odhad je že za 10 let budou ke koupi, sice napůl pokoutně bo bude probíhat zpětný odběr, ale přeci jen ke koupi vyřazené akupacky z hybridů a elektromobilů. A to za cenu které nebudou schopny konkurovat ani ty nejlevnější profi konstrukce jako jsou nyní Pylontech.
Budou to kapacity řádově desítky kWh na napětí 300-500V což konstrukce ke kterým se nyní pohybují výrobci aut protože podle nařízení Evropské komise musí mít v portfoliu 30% elektroaut.

Takže můj pohled na věc je nedat distributorům ani kačku navíc a rozumně bez přetěžování používat baterky co mám a v budoucnu to nějak dopadne...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvek od dracekvo »

Já se jen bojím, aby potom v budoucnu nebylo nějaké nařízení, že použité aku z elektromobilů se nesmí prodat běžným občanům, ale musí se buď "ekologicky" zlikvidovat, nebo odevzdat firmě která akupacky připojí do sítě a bude čezu účtovat tučné poplatky za stabilizaci sítě a toto nepřímo zaplatí opět odběratel ve formě navýšení příspěvku na OZE.

Jak v tom někdo začne čuchat prachy, tak to určitě nějakej lobista prosadí.
Stejně jako si prosadili, že dnes nemůžete svoje staré auto rozprodat na díly, ale musíte ho nechat ekologicky zlikvidovat. Vám za celý vrak dají 1000 kč, ale sami jednotlívé díly potom vesele prodávají. Nepotřebné železo prodají za běžnou výkupní cenu, olej spálí v kamnech, plasty hodí na skládku a pneu na jinou skládku, která potom nenápadně schoří.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Rentabilita přelévání NT do VT pres AKU

Příspěvek od fukuši »

Shrnul bych to asi tak vyplatí se uvažovat o přelévání jen u těch 8 mi hod sazeb jinak to nemá cenu.
Třeba Skauti maj D25 cca 1,85Kč vs 4,60Kč to je cena komplet bez měsíčního poplatku kterej začíná na 122Kč/měsíc.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek