Studer informacie

Regulátory Studer
Odpovědět
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Studer informacie

Příspěvek od brumlaj »

tomas píše:Mne by zajímalo jestli to jsou přesné kopie i s chybami, nebo jestli je nějak i vylepšili když už to kopírovali :)
Inu spíš co v tom zmastili a nefunguje to jako v originále. Zvlášť paralelní provoz, funkčnost RS232 rozhraní.... možnost nalít SW Studeru....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

Možná jsem se špatně zeptal. Předpokládejme, jsou dva měniče, jeden prodaný jako origo Studer, druhý z té stejné výrobní linky ze stejných součástek zpronevěřený Číňanem (jak psal Ota, třeba "v noční směně". Jak OEM výrobce pozná, který je který, aby ten zpronevěřený zablokoval?
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Toto nepôjde určite z tej istej linky. To by museli vyrábať aj victron aj studer aj midnite v jednej firme a to je viac ako nepravdepodobné. Je to 100% kópia snáď bude v podobnej kvalite, snáď...
Zistiť sa to dav pohode. Viem ze mi niekto kopíruje meniče pridám nejakú súčiastku na identifikáciu, kľudne kombinácia HW/SW. A ďalej ich už iba blokujem.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

ono minimalne nejake serive cislo hw to bude mit bud ze serie ktera je "zakazana" nebo uz existuje v jinem regionu.
tzn je mozne ve FW pri update overi jake je seriove cislo a kdyz bude spatne, tak ten fw na konci vymaze boot procaku a je vymalovano. Studer bude z obliga, protoze pripadnou reklamaci zamitne jako neoriginalni produkt.

podobne se choval FTDI s ovladaci pro svoje usb cipy... nakonec tu funkci ale musel dat stejne pryc protoze tim prisel o povest a snad to melo I nejakou soudni dohru.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Studer informacie

Příspěvek od diablo007 »

Ty jako podvedený zákazník neoriginalnim produktem jsi potrestat ještě tím že ti někdo to zařízení znehodnotí? Tohle by asi u soudu dostali sežrat oni nemůžou ničit tvůj majetek oni musí jít po výrobci ne po podvedenych zákaznících
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: Studer informacie

Příspěvek od Ronn »

redcrown píše:... Jak OEM výrobce pozná, který je který, aby ten zpronevěřený zablokoval?
To se nestane...
- Chytrá firma se svými zákazníky (ani potencionálními) nebojuje - kdo platí má pravdu
- Neriskuje soudní spory o náhradu škody - zbytečná rizika
- zrychluje životní cyklus produktů a o kopírované výrobky vylistuje z podpory, přičemž zavede placenou podporu se xy% slevou pro držitele originální známky (nejčastější řešení)
- zavede online aktivaci a umožňuje i aktivaci padělků, které pak má pod kontrolou, aby v případě škody mohla prohlásit: "byl to falzifikát,věděli jsme o něm 3roky..."
atd...
atd...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Presne tak zničiť ho neznicia. Ale stačí aby prestal komunikovať z originálnym displejom rcc2 napríklad.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
el_salvadore
Příspěvky: 163
Registrován: pon led 28, 2019 8:39 pm
Reputace: 21
Lokalita: Považská Bystrica
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od el_salvadore »

Trochu ozivim temu, ludia co mate Studer, ako ste celkovo spokojni s techn. podporou od nich? Co sa tyka oficialnych distributorov to tiez nieje nejaka slava, v CZ jeden (SOLARNI PANELY.CZ, S.R.O.) na SK obdobne (ALTENER S.R.O). Popripade ak mate niekto dobru skusenost s neoficialnym distributorom tak urcite uvitam dobry tip.
Ostrov. 6kWp/14,4kWh/2x3,5kW (12xCanadian Solar CS3Y490MS, 4xPylontech US3000C, 2xXTM-4000-48, VS-120)
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

Komunikoval jsem jen s ceskym ofiko zastoupenim, tedy zastoupeni komunikovalo semnou.
Poslal jsem poptavku na zarizeni a pul hodinu po odeslani mailu vola technik sam.
Zacal s pohadkou ze mi to vlastne prodat nechteji a nemuzou, protoze si to sam nedokazu zapojit. Popisuje jak je zarizeni slozite, ma stovky parametru a neni v silach bezne smrtelnika (tzn kazdy kdo neni QSP) to rozchodit. Kdyz jsem mu rekl ze konfiguruju radove slozitejsi systemy tak obratil a zacal rikat neco o zakonech a osvedcenich.
Telefonat na 20 minut, za me dojem ze to fakt prodavat ani nechteji.
Stejne se zachoval jiny shop a mel v podstate podobnou pohadku o slozitosti systemu.
Je to asi pro ty distributory otrava, otevrou si eshop a pak jim pisou zakaznici a dokonce si chteji neco kupovat :-)
Nakonec az treti eshop v pohode prodal, dodal co jsem chtel bez zbytecnych kecu.

Ohledne podpory "problemu", tak jsem po zkusenosti s ofiko vzdy uz komunikoval primo se studerem ve CH, bez problem se ozval Technik, probral, pripojil se vzdalene, poradil.
V blizke dobe budu resit napojeni Batria, tak uvidime jak budou komunikovat dal.

Jen po oziveni. Nakonec me cinan ukecal at ten klon studeru koupim (vysel vstric v par vecech co jsem chtel). Takze uz je jeden na ceste, tak uvidime. Udelam urcite rozborku a porovnam s origo. Jsem hodne zvedavy.
Mozna nakonec budu komunikovat s cinskou podporou :-)
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od PavelR »

ozivoval jsem studer v 3f systemu + mppt + lifepo s bms po canu. Sice to ma spoustu moznosti a parametru, ale kolik se jich pro beznou instalaci nastavuje? 20kdyz moc. Chce to jen procist manualy.

ty kecy kolem me taky vytaci "pane a vy jste opravar? ne tak to vam ted nahradni dil na pracku neprodame ..." kokoti
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

Měl jsem tady na návštěvě ředitele jedné naší čínské pobočky, tak jsme u piva probírali to čínské kopírování. Byla to diskuze na celý večer:)
Podle jeho názoru se u složitějších zařízení vůbec nevyplatí kopírovat. Nejjednodušší je ukrást origo podklady, know-how a založit novou firmu a valit to pod jiným označením. Čína je tak velká a situace je tak dynamická, že není v ničí moci to nějak sledovat, natož řešit. Dává mi to i docela smysl, protože si nedovedu představit, jak by udělali kopii tak složitého firmwaru, jaký má např. XTM nebo XTH.
Taky říkal, že velkou chloubou Číny je kvalitativní úroveň kopie. Oni to neberou jako krádež, spíš jako výzvu udělat co nejlepší kopii. Kopie první úrovně, druhé atd. Mají v tom celý systém....
Z tohoto úhlu pohledu by Studer z Číny mohl normálně frčet na origo firmwaru s výkonovými parametry originálu. Otázkou samozřejmě vždycky zůstane kvalita. Ta nebude nikdy jako v OEM továrně.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Studer informacie

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
vedení státu v číně ke kopírování zastává tento názor.
Lidí je hodně a všichni se musí nějak uživit. Jak to vím ?
Jednomu podnikateli v čr čínané převzali jeho výrobek . Tak , že
si jeho výrobek ve světě zakoupili, rozebrali a sami začali vyrábět
dodávat na trhy. Ten dotyčný hledal pomoc v čr na MPO. Tam mu
pomoc přislíbili a jak jela delegace do číny, chtěli oficielně
tento případ řešit. Z čínské strany dostala delegace čr tuto
jedinou odpověd , kterou jsem uvedl. Reverzní inženýr se v číně
těší velké vážnosti a úcty. Bere se to jako práce, která má
velkou společenskou prestiž.
Na Studeru je možné nastavit až 1600 parametrů.
Mně osobně se líbí raději jednoduchý , hloupý měnič, který je maximálně spolehlivý.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Studer informacie

Příspěvek od rva »

V Číně je rozšířena mentalita, že kopírování a přebírání toho lepšího a učení se z toho je pozitivní. Dokonce i ti Číňané, jejichž produkty jiní začnou kopírovat, si toto považují za čest a jsou hrdi na to, že vymysleli něco tak kvalitního, že to ostatním stojí za to, aby to kopírovali.
Jedná se asi o širokou obdobu formátu "free ware" nebo "public domain", kde i u nás řada chytrých lidí nabízí své produkty ostatním zdarma, popřípadě za dobrovolný příspěvek a oceněním je jim to, že jejich produkt se široce využívá.
A i tady na fóru se vlastně setkáváme s tím, že si své zkušenosti předáváme bezplatně.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Studer informacie

Příspěvek od brin »

Holt bude zase doba, kdy výrobky budou „zabombované“. Při rozebrání chybným způsobem se nevratně zničí, budou obsahovat ochrany proti kopírování, tedy ochranné obvody, které zařízení znefunkční apod. A platit to budeme my zákazníci hlavně tady v EU.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od jahodovák »

brin píše:Holt bude zase doba, kdy výrobky budou „zabombované“. Při rozebrání chybným způsobem se nevratně zničí, budou obsahovat ochrany proti kopírování, tedy ochranné obvody, které zařízení znefunkční apod. A platit to budeme my zákazníci hlavně tady v EU.
Tak jednoduše takové výrobky nebudeš kupovat a pokud to udělá většina tak výrobce zkrachuje ono pokud bude výrobek vzráběn kvalitně a výrobce nebude chtít brzo zbohatnout tak se ani nevyplatí něco kopírovat...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Studer informacie

Příspěvek od brin »

To není úplně pravda. Osobně jsem proti šílené ochraně duševního vlastnictví tak, jak je implementována v západním právu. Ale nelíbí se mi, když někdo něco navrhne a vytvoří za docela těžké prachy a Číňan druhý den přijde, obšlehne to s nulovými náklady a nechá to s minimálními náklady vyrobit u sebe doma. Tomu se konkurovat nedá a zabíjí to inovace a vývoj. Nebo holt necháme jít Čínu vpředu a kopírovat budeme my. To hned uvidíte, jak jim to bude vadit a jak ta úcta ke kopírování najednou zmizí, jak pára nad hrncem.
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Studer informacie

Příspěvek od rva »

Tady je článek sice z jiné oblasti, ale popisující dobře asijskou mentalitu v oblasti kopírování https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/v ... nomika_spi
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Studer informacie

Příspěvek od brin »

Ten článek je ovšem o bistru a „nápadu“, který autora fakticky nic nestál. Když budou dobře dělat svoji práci, konkurence v tomto případě nemá šanci. Ovšem když musíte vymyslet složitý výrobek a zaměstnat kvůli tomu na pár „let“ inženýry a další zaměstnance, máte s tím docela náklady, které se vám při okopírování už nikdy nezaplatí a můžete to rovnou zavřít, protože zákazníky v takovém případě fakticky nezajímá, že jste originál, ale jde po ceně. Takže vy jste nesl náklady a Číňan zisky.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

Tak cinan uz je doma. Vecer postnu fotky.
Finalni cena - 21699 + 3690 = 25389CZK
Asi by se dalo sehnat levnejsi postovne a cena by byla kolem 20 tisic vcetne poplatku.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Studer informacie

Příspěvek od marko250 »

Který jsi bral tu 4000?Jsem hodně zvědavý co došlo :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek