Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

Měniče Axpert
Odpovědět
kadlos
Příspěvky: 39
Registrován: pát úno 08, 2019 4:50 pm
Reputace: 3

Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

Příspěvek od kadlos »

Potřeboval bych poradit, jestli je možné obecně připojit k Axpertu na baterii další samotný regulátor a tím zvýšit možnost připojení výkonnějšího FV pole? Zatím pouze přemýšlím, prolézám fórum a nasávám poznatky. Již delší dobu koketuji s myšlenkou pořídit fotovoltaiku jako doplněk na pokrytí trvalé spotřeby u mne cca 3 - 4 kW denně (spíše drobotina lednice, mrazák, čerpadlo topení, čerpadlo bazén ap.) a zároveň si pořídit hračku, která snad přinese alespoň trochu užitku.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

Příspěvek od brumlaj »

Ano je to možné. Je důležité ale mít v potas maximální proud který akumulátor dokáže bez ztráty květinky absorbovat. V tomto není důležité kolik regulátorů, nýbrž co snese akumulátor.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
kadlos
Příspěvky: 39
Registrován: pát úno 08, 2019 4:50 pm
Reputace: 3

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

Příspěvek od kadlos »

Díky za rychlou reakci a ještě jeden dotaz na který jsem zatím nenašel jednoznačnou odpověď (asi špatně hledám). Pokud zapojím Axperta do poloostrova k DS, mám dům 30 let, rozvody klasicky L- PEN, mohu bez problému jeden z výstupů měniče připojit ke stávající PEN (prakticky to znamená propojit svorky N a uzemnění). Nebude s tím mít měnič problém? Stejné to bude vlastně i na vstupu. Při přepnutí z DS na FV a zpět se tak vlastně přepíná pouze L.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

Příspěvek od ota »

Ano je to možné.
Osobně jsem to udělal tak že Axpertem přepínám jen L a N a PE vstupní i výstupní jsem spojil a připojil do rozvaděče na PEN.
Nevím zda je to zcela podle normy ale funguje to tak.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

Příspěvek od dumi »

Jaklu verzi axperta mas? U starsich to pry nejde a poskodi se.
sam.jsem to jeste nezkousel.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Připojení dalšího regulátoru k Axpertu

Příspěvek od volente »

Já mám PIP 2424 MSXE a na baterii jsou připojené další 4 regulátory, v tom nevidím problém. Jen se stane že Axpert již omezuje nabíjení a ostatní regulátory nabíjejí dál. Oni totiž každý mají jinou chybu v měření napětí.
Takže Axpert ukazuje 28,4V, moje měřidlo na baterii 28,36 a e-Smart 28,32.
Takže Axpert už nedobíjí a e-Smart to tam stále dává. V řádu setin V se rozcházejí i dva PWM regulátory od stejného výrobce. Takže mi to baterie nabíjí max.na 28,42V, meřeno multimetrem.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek