Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

No tak přidám zkušenosti s čerpadlem o menším výkonu co sem pořídil kvůli menším nárokům na měniče a taktéž kvůli hlučnosti. Oproti staršímu je samozrejmne delší doba čerpání s tím sem počítal a je to logické, hlučnost taktéž je nižší a splnilo to co od něj bylo očekáváno co mne trochu potrápilo bylo první nasátí ze studny ale nakonec sem to rozchodil.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

http://www.noria.cz/super-ticha-automaticka-vodarna/
Bral.sem těch 600w kvůli výtlaku mám přeci jen 2 patra plus sklep
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od goodbie »

diablo007 píše:http://www.noria.cz/super-ticha-automaticka-vodarna/
Bral.sem těch 600w kvůli výtlaku mám přeci jen 2 patra plus sklep
já mám vřetenovou ponorku 230V750W už kolik let a taky dobrý
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

No kdybych ještě někdy znovu předělával komplet trubky ve studni tak bych možná šel do ponorného ale před 6 rokama sem poctivě vykopal starou pozink trubku co mi vedla Di studně a dál polys ale samozrejmne to přihodit si k tomu kabel k elektrice mne tenkrát nedošlo takže mám čerpadlo stále v baráku. Ale na druhou stranu když se cokoliv děje vše opravují v klidu ve sklepě jednu zimu mi odešel koš ve studni tak sem jen přihodil zpětnou klapku před čerpadlo v baráku a dojelo to další 2 roky než se mi chtělo do studny
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od brumlaj »

Na tom motoru by mne zajímala ta tepelná ochrana rotoru. Kdyby jsi to někdy rozdělával tak to prosím Tě nafoť. Že by se zase dostávaly do asynchronních motorů kroužky a kartáče? Jelikož tam teče proud nula nula nic, tak mne zajímá i spolehlivost.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

Podpemmne je to jen na vinutí přiložený termostat a od určité teploty vypne aspoň na fotce na jejich stránkách ti tak vypadá
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

Tady jsou jednotlivé části nafocene
Přílohy
SSA_popisky-768x324.png
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od brumlaj »

No tak nic ale díky za snahu rychle odpovědět. Pokud máte někdo jiný to samé, víte o čem je řeč a měli-li byste to rozebrané, tak díky za případné fota k věci.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od NOPARasito »

brumlaj píše:No tak nic ale díky za snahu rychle odpovědět. Pokud máte někdo jiný to samé, víte o čem je řeč a měli-li byste to rozebrané, tak díky za případné fota k věci.
Co ta tepelna ochrana rotoru bimetalovym spinacem na fotce!!! To ti nestaci??
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

No právě že asi nestačí nevím co tam čeká jiného za ochranu než ten bimetal
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od brumlaj »

NOPARasito píše:Co ta tepelna ochrana rotoru bimetalovym spinacem na fotce!!! To ti nestaci??
Rotor se za provozu točí. Je na něm připevněno teplotní čidlo ze kterého trčí dráty. Kam jsou ty dráty zapojeny aby vydržely déle než 10 otáček rotoru? Na to mi reklamní leták nedává odpověď. Tak jsem požádal (pardon poprosil) zda někdo kdo by ten motor měl rozebraný, by nemohl udělat detail jak je to uděláno abych si udělal ve své hlavě o výrobku a jeho kvalitě obrázek. Omlouvám se zúčastněným že mé mentální schopnosti nedosahují geniality těch co jim reklamní leták stačí. Zapomeňte prosím na to, že jsem se vůbec zeptal.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od NOPARasito »

Jedina moznost by byla pres uhliky. Ale videl jsem tisice el.motoru a ochrana byla vzdy ve statoru. Mozna jsi pochopil spatne formulaci, ktera pravdepodobne zavadi laiky, ze ochrana rotoru musi byt v rotoru.
Takze mi z toho vyplyva, ze tam mela byt ochrana motoru a nee rotoru (tusim chyba google translatoru) :wall: .
A neni to tvoje chyba, ale samozrejme proc si nerypnout, kdyz to je treba chyba dokumentace vyrobku :yes:
Ps.: Jeste me napada jedna moznost co delaval tusim Kessler vyrobce motoru, ze jeden termistor resp. bimetalovy spinac byl ve vynuti a druhy byl zafrezovanej v plechach co nejblize k rotoru, ale takovej motor jsem videl jen jeden v zivote a jeho rok vyroby byl cca.1985 ::mute:: a dosti mozna to byl zakazkovy motor, pro spec. zakaznika s koncovkou SA.(Special Ausliferung)
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne ned úno 10, 2019 2:51 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

Nona stránkách je kontakt na technickou podporu asi nejjednodušší způsob jak to zjistit. těch čerpadel je po republice relativně málo a všechny nejspíš v záruce takže že by jsme tu měli někoho kdo to už měl rozebrané je malá pravděpodobnost.ale je pravda že chránit rotor se dá asi i měřením teploty na statoru ale pak je označení zavádějící
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od NOPARasito »

Asi z popisu je zavadejici:

Tepelna ochrana motoru: u nas je to tepelne nadproudove rele

tepelna ochrana rotoru: bimetalovym spinacem popr. PTC cidlem

Takze bych to opravdu videl jen na chybu formulace popr. obrazku ;-)
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od brumlaj »

NOPARasito píše:..... Takze mi z toho vyplyva, ze tam mela byt ochrana motoru a nee rotoru (tusim chyba google translatoru) :wall: ......... ale samozrejme proc si nerypnout, kdyz to je treba chyba dokumentace vyrobku :yes:
..........
Tepelná ochrana motoru je naznačena vlevo, rotoru pak vpravo. Proto jsem chtěl vědět o co jde a jak je to vyřešeno. Samozřejmě předpokládám, že to je lež jako věž jako u každé reklamy. Odmítám přijmout výmluvy o gůglech a jiných zvěrstvech v oficiálním představení produktu.
NOPARasito píše:.... moznost by byla pres uhliky ......
to co jsem zmínil - kartáče je přesný technický název pro to co nazýváš spolu s mnohými dalšími "uhlíky".
diablo007 píše:Nona stránkách je kontakt na technickou podporu asi nejjednodušší způsob jak to zjistit. .......
Z tohoto názoru jsem vyléčen a to tak, že nehodlám trávit čas a své prostředky zcela zbytečnou komunikací. Proto informace hledám raději na webech jako je tento.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od NOPARasito »

Rotor bude chranen klasicky bimetalem to vidim jako spravne, me by spis zajimalo co je ve svorkovnici a mysleno ochrana motoru. Bude to opet jen jednoduchy bimetalovy proudovy jednofazovy spinac.(tot otazka)
Treba: https://www.fonetip.cz/ochranny-spinac- ... 0-a-p24844
Kostěj
Příspěvky: 576
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Reputace: 70
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od Kostěj »

NOPARasito píše:Rotor bude chranen klasicky bimetalem...
Vzhledem k otáčkám to tipuji na klasický jednofázový asynchonní motor s kondenzátorem, nic spolehlivějšího (a levnějšího) neexistuje. Ochrana pak je ve vinutí statoru, rotor se nespálí nikdy. Pokud čerpadlo běží bez průtoku vody, může se voda v čerpadle nadměrně ohřát, tak bude asi na stěně čerpadla druhý bimetal.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Čerpadlo ze studny s výkonem od 400-800w

Příspěvek od diablo007 »

Proti běhu na sucho to má plovák takže by teoreticky nemělo dojít k zahřátí vody

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek