Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od gupa »

Jako jde všechno, předělat magneto na zapalko, ale jestli to má magneto které pálí, karbec který dává, musí to jet. Magneta jsou docela spolehlivé.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Díky za odpovědi a nápady, zítra budu pokračovat tak dám vědět jak jsem dopadl. No a s tím přívodem mám spíše opačný problém . V tom karburátoru je taková mosazná tyčinka a na jejím konci je miniaturní těsnění, které se stářím rozpadlo je to vlastně ventil, který uzavře plovák a tím se nastaví výška hladiny a uzavře přítok paliva do karburátoru. To těsnění mělo tak cca. 3 mm v průměru a tloušťka je pár desetin mm. No hrůza ho něčím nahradit, něco jsem tam dal, ale není to dokonalé.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od gupa »

Napadá mne materiál z vyřazeného lovata nebo z membránového karburátoru co mají benzinové pily nebo brigs straton řady IC. (lovato =směšovač PB pro pohon aut)
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:Díky za odpovědi a nápady, zítra budu pokračovat tak dám vědět jak jsem dopadl. No a s tím přívodem mám spíše opačný problém . V tom karburátoru je taková mosazná tyčinka a na jejím konci je miniaturní těsnění, které se stářím rozpadlo je to vlastně ventil, který uzavře plovák a tím se nastaví výška hladiny a uzavře přítok paliva do karburátoru. To těsnění mělo tak cca. 3 mm v průměru a tloušťka je pár desetin mm. No hrůza ho něčím nahradit, něco jsem tam dal, ale není to dokonalé.
řešil jsem to podobně,zkrátil jsem tu tyčku vrazil tam malou kuličku udělal jí sedlo a nazdar bylo po problému :lol: nebyla to teda centrála ale ruský dvoutakt kirovce ale šlapalo to
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Tak píšu jak jsem slíbil, no nevím čím začít, asi tím: Sodoma Gomora!
Celý problém byl v součtu všeho co jste vyjmenovali.
1.Předstih nešel seřídit protože byl pootočeny ten bazmek ,bajonet co pohání magneto. Je jen na hladké hřídeli a stažený šroubkem. Takže posunuto zpět, a předstih seřízený spínání kladívek přes žárovku.

2.Karburátor přelivání hladiny a tekl, takže díky Goodbie! Ta kulička bomba nápad a je to navěky. Kulička 4mm, tyčinka 1cm a pak trochu laborování s nastavením plováku a hladiny. Sedlo pro kuličku jsme udělali jemným ťukaním kladívkem přimo na tu kuličku už v karburátoru, fakt to těsní božsky, paráda nepustí to ani kapku navíc!

3.Komprese už moc asi nebyla,no a píst už měl vůli.

No tak horko těžko se to konečně podařilo asi na 10x motor natočit. Pěkně si brumlal jel naprázdno cca.3 min .Najednou rána a motor zadřený. Nešlo s ním protočit, po sundání hlavy mezi pístem a válcem zahryznutá segerka z čepu pístu.

Ten motor před tím než se to stalo tak divně poklepkával za jízdy hlavně když jsem dobíjel a byl v zátěži. No ať to zkratím, právě proto jsem ve čtvrtek zavolal do VOP jestli ještě nemají nějaké soustrojí na prodej ať mám náhradu, měli ještě poslední. Ale bez nádrže, magneta, karburátoru a startovací kliky tak jsem ho vzal, ale jinak funglovka. To co chybělo se vzalo z toho zadřeného motoru. První protočení a chytnul na první šup. Tak už zas můžu dobíjet....
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Jak dlouho už jedete na ty vaše soustrojí bez problému??? Jde někde sehnat válec a píst, nevíte ?? Klika vypadá že to přežila...
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Jak se tady vkládají fotky ?nemůžu na to příjít :evil: :evil:
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od jahodovák »

já jsem dával válec na přebroušení a píst c čepen k tomu dodali též,firma lopaur hradec králové,zkus zavolat a oni řeknou zda to mají...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od jahodovák »

jahodovák píše:já jsem dával válec na přebroušení a píst c čepen k tomu dodali též,firma lopaur hradec králové,zkus zavolat a oni řeknou zda to mají...
http://www.brusirna.estranky.cz/
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Moc díky ,zavolám.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:Moc díky ,zavolám.
no občas se stalo ,že segerovka vylítla ven,pakárna teda no,jestli tam není velká rýha přebrousit to půjde.Já mám diesel soustrojí za litr nafty to maká hodinu na plný výkon 28V75A
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

goodbie píše:
cesta píše:Moc díky ,zavolám.
no občas se stalo ,že segerovka vylítla ven,pakárna teda no,jestli tam není velká rýha přebrousit to půjde.Chce to používat dobrý olej já používám mogul TSF pro centrálu 1Kw vojenskou,jinak používám diesel soustrojí za litr nafty to maká hodinu na plný výkon 28V75A
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Jo asi jo, na ruských fórech jsem našel, že tam pasuje pist z motocyklu Minsk, že se musí zkrátit. Ten náš má délku 62 a ten má 66mm ,čep sedí průměr 14mm délka 41mm , pístní kroužky jsou jsou o 2 desetiny menší jak v šířce tak v hloubce, ale to je jedno je to součást pístu. Daj se sehnat v Polsku. Teď je tam vrtání 52mm a daj se koupit 4 druhy pístu na vrtání 52,25 - 52,50 - 52,75 a 53. Takže asi odhaduju podle těch rýh co to nadělalo tak těch 52,75 by mohlo stačit. No, ale zatím ho nemám a je to jen teorie, ale makám na tom. Chcu mit jednu nahradu nachystanou a funkční. Ten olej jsem daval 2T mugul, nebo nevím z hlavy ten název prostě ten červeny do křoviňáku nebo motorových pil.

Odesláno z mého D6633 pomocí Tapatalk
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:Jo asi jo, na ruských fórech jsem našel, že tam pasuje pist z motocyklu Minsk, že se musí zkrátit. Ten náš má délku 62 a ten má 66mm ,čep sedí průměr 14mm délka 41mm , pístní kroužky jsou jsou o 2 desetiny menší jak v šířce tak v hloubce, ale to je jedno je to součást pístu. Daj se sehnat v Polsku. Teď je tam vrtání 52mm a daj se koupit 4 druhy pístu na vrtání 52,25 - 52,50 - 52,75 a 53. Takže asi odhaduju podle těch rýh co to nadělalo tak těch 52,75 by mohlo stačit. No, ale zatím ho nemám a je to jen teorie, ale makám na tom. Chcu mit jednu nahradu nachystanou a funkční. Ten olej jsem daval 2T mugul, nebo nevím z hlavy ten název prostě ten červeny do křoviňáku nebo motorových pil.

Odesláno z mého D6633 pomocí Tapatalk
právě eko sračky které se v benzínu rozloží,proto se uvádí namíchat a spálit,neskladovat namíchané,proto to chce kvalitní oleje
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od jahodovák »

Pokud se chceš zbavit problémů s benzínem,podívej se na toto http://gorvin.mysteria.cz/centrala/centrala.htm
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Kuknu dík.
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Kdyby jste někdo potřebovali, tady je překlad jak se nastavuje karburátor a předstih je to str.33-35 z toho manuálu o motoru co tu dali na stažení Axa a Brumlaj je to ten soubor pod názvem Rukov 2SD.

33

6) Nastavení karburátoru na ekonomickou práci (obr. 12):
- nastavte omezovač (2) do polohy odpovídající úplnému otevření cívkové clony;
- nastavte táhlo (4) tak, aby se doraz cívkové clony (3) dotýkal omezovače a jho (9) se opíralo o
kuličku (8)
- nastavte regulační šrouby karburátoru (viz obr. 8) do polohy 1…1,5 otáčky od dorazu;
Poznámka: zašroubování šroubů do dorazu je nutno provádět s lehkým úsilím s ohledem na
poškození palivových kanálků karburátoru.
Po spuštění a 5…10 minutovém zahřívání motoru na jmenovitý výkon přistupte k upřesněné
regulaci karburátoru.
Při regulaci karburátoru je nutno se dostat na nejstabilnější práci motoru s minimálním
odšroubováním šroubů od dorazu.
- nastavte otáčky motoru při jmenovitém zatížení šroubem (6) v rozmezí 3000 ot./min.;
- zašroubujte šroub regulačního hlavního systému do značného otevření clony na velký úhel
(nepravidelná práce). Potom odšroubujte tento šroub do projevu pravidelné práce (orientačně
1/8…1/6 otáčky);
- snižte zatížení na 0…25 % jmenovitého;
- zašroubovávejte šroub regulující chod do nepravidelné práce;
- nastavte otáčky motoru při jmenovitém zatížení v rozmezí 3000+-30 ot./min. šroubem (6),
zakontrujte ho matkou (7).
Změna podmínek používání motoru (teplota okolního vzduchu, změna barometrického tlaku) může
mít vliv na pravidelnost práce motoru. V tom případě je nutno provést přenastavení karburátoru výše
uvedeným způsobem.
V případě provozu mimo použitelných podmínek tachometru a přizpůsobení podle prověrky
použitého rozmezí paliva je možno provést regulaci postavení šroubů karburátoru podle sluchu a
nastavit je do polohy zajišťující nejstabilnější práci motoru při jmenovitém zatížení s minimálním
odšroubováním od dorazu.
2.8.4 Obsluha systému chlazení
- zkontrolujte upevnění pláště válce a dotáhněte matku upevnění vrtule ventilátoru
- opláchněte žebra válce, hlavice a lože ventilátoru petrolejem
2.8.5. Obsluha a regulace systému zapalování
a) seřízení magtneta:
- nasaďte půlspojku vedoucí na osu ventilátoru s našroubovaným, ale nedotaženým šroubem;
- na výstupky půlspojky nasaďte rozpěrný prvek a vsuňte magneto do hnízda karteru tak, aby
půlspojka snadno vešla do kulisy s rozpěrným prvkem
- upevněte magneto na čepech
b) nastavení okamžiku zapalování (obr. 13)
- umístěte rysku (5) na obvodu vrtule s ryskou (4) na podložce;
- pootáčejte spojkou přes povrch karteru do začátku rozpojování kontaktů přerušovače, přičemž
vačka se nesmí pootáčet; začátek rozpojování kontaktů orientačně odpovídá nastavení rysky na
hřídeli (1) s ručičkou nacházející se na povrchu přerušovače;
- utáhněte vedoucí šroub půlspojky. Doporučuje se vzdálenost mezi dvěma prvky spojky do 1,5 mm;
- pootáčením vačkového hřídele zkontrolujte okamžik rozpojování kontaktů se souhlasem rysek na
povrchu a na vrtuli.

Nastavení zapalování se pokládá za správně provedené, jestli v okamžiku rozepnutí kontaktů
přerušovače ryska na vrtuli ventilátoru ve vztahu s ryskou na povrchu nedosahuje 4 mm nebo
přesahuje 2 mm.
Změna nastavení okamžiku zapalování v rozmezí +-3° je možné pootočením tělesa magneta.
Dotáhněte matice upevňující magneto.
V případě výměny vrtule nastavení okamžiku zapalování se provede při odebrané hlavici válce
cestou nastavení do polohy nepřesahující 4,0…4,5 mm k vrchnímu mrtvému bodu (ve směru otáčení
vačkového hřídele). Této poloze musí odpovídat začátek rozpojování kontaktů přerušovače magneta.
a) kontrola nastavení kontaktů magneta a nastavení mezery mezi nimi:
- sundejte kryt přerušovače magneta
- nastavte vačku (1) přerušovače tak, aby se mezi kontakty vytvořila největší mezera;
- opláchněte kontakty čistým benzínem;
- zkontrolujte spároměrem mezeru mezi kontakty; normální velikost mezery je 0,25…0,35
mm; pro regulaci mezery povolte šroub upevnění spojky (3) a vačkou vloženou do vybrání
excentru (2) vraťte spojku do získání normální mezery mezi kontakty;

obr. 13 Nastavení okamžiku zapalování podle označení na povrchu a na vrtuli ventilátoru, regulace
mezery a čištění kontaktů přerušovače.
1-vačka;2-excentr spojky;3-šroub upevnění spojky;4-označení na povrchu ventilátoru;5-označení na
vrtuli 28° do VMT (?)
A – správně B - špatně
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

A kolik ,že rusák hltne za hodinu na plný výkon??
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

No nádrž je na 6,5 l a mě to jelo 6h , záleželo jestli jede pořád na plný výkon když už jen tak pobrnkávala tak o něco málo víc . V papírech myslím píšou spotřebu 0,8l/h, ale to ani náhodou, tedy u mě, nevím jak jsou na tom ostatní.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

na plný výkon 6h??

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek