Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Odpovědět
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:Pro Axa:
V manuálu je totiž doporučený palivo ruskej normal na kterej jsem já, jezdil před mnoha lety jako mlaďoch na fichtlovi. A ten měl sakra nižší oktanový číslo. :) (tuším 80) V důsledku to má ale dobrej efekt v tom, že mi to v pohodě dává o cca 300W víc, než udává tavárišč :) Dobíjím běžně skoro 50-ti Ampérama. :)

Tohle jsou tvá slova z první stránky, nějak tomu nerozumím a teď ti to dobíjí jen 30A????

Jinak nikomu reklamu nedělám, vůbec mě to nenapadlo, že to může někomu vadit. Typ jsem uvedl jen proto, že jsem se na přípojení na "blabla" ptal v předchozích stránkách. Prostě ho mám. Klidně ten název vymažte kdo to umíte, sám bych to smazal nevím jak.
ano 15oktanů navíc jistě musí být znát i kdyby 10oktanů,něco sebere olej v benzínu a každé dynamo se nechá přetěžovat v podstatě dvěma způsoby buď přetočením nebo přebuzením a má li nucenou ventilaci chlazení moc mu to ani nevadí.Dobrý důkaz byly naše dieselelektrické mašiny ĆKD
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Tady jsou fota měřaku a měření proudu přes klešťák, kolik to dynamo dává.
Přílohy
centrala.jpg
centrala_proud.jpg
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

hezké já z mého vytřískám jen toto ;)
Přílohy
IMG_20161225_175040[1].jpg
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

No jó máš na to fajné diesel soustrojí :) pěkně sis vyhrál :yes:
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:No jó máš na to fajné diesel soustrojí :) pěkně sis vyhrál :yes:
ještě to není hotové momentálně ještě doladit vstřik a postavit rozvaděč :o
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am
Reputace: 28

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od matobabetak »

https://stroje.bazos.sk/inzerat/9324541 ... jenska.php

je to ten isty stroj ako nadpis temy ? premyslam ze ak je za 80e by som ju zobral na dobijanie NICD 24V 400Ah
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od brumlaj »

NE, je to něco jiného. АБ-1-П/30 popsaná v tomto vlákně má startovací kliku v čele nikoli z boku. Skoukni fotografie na gůglu.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od Frenky »

matobabetak píše:https://stroje.bazos.sk/inzerat/9324541 ... jenska.php

je to ten isty stroj ako nadpis temy ? premyslam ze ak je za 80e by som ju zobral na dobijanie NICD 24V 400Ah
Stroj to je sice jiný, ale zato československé výroby. Určitě jsem s tím v jisté době nabíjel NICD baterie. Jmenuje se to NS1200. (Nabíjecí soustrojí 1200W). :-)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Dobrý den, potřebuji pomoct se se seřízením tohoto nabíjecího soustrojí. Nemůžu ho nastartovat, jiskra jde.Nevíte někdo prosím vás jak se u toho seřizuje předstih? Potřebuji nabíjet a nutně. Napište mi prosím vás postup jak na to pokud s tím máte někdo již zkušenost. Za případné odpovědi předem moc děkuji.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:Dobrý den, potřebuji pomoct se se seřízením tohoto nabíjecího soustrojí. Nemůžu ho nastartovat, jiskra jde.Nevíte někdo prosím vás jak se u toho seřizuje předstih? Potřebuji nabíjet a nutně. Napište mi prosím vás postup jak na to pokud s tím máte někdo již zkušenost. Za případné odpovědi předem moc děkuji.
jestli to hazí jiskru předstih úplně špatný nebude,také záleží,jestli se do válce taky ještě dostává palivo
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Já do toho vrtal , palivo jde taky , myslím že jsem rozšteloval ten předstih . Čtu to v návodu ale je to rusky , no moc mi to nejde.....
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cca tři milimetry před horní úvratí,musí kladívko začít otevírat aby hodilo jiskru,
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od gupa »

no a nemá to magneto? Tam bývá problém někde jinde. Ikdyž to háže jiskru, může to mít nějaké kurvítko.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Jo jo to vím, ale to je problém ani za nic to nejde tak seřídit. Ano má to magneto, nestraš to by byl problém. Mám sice jedno nefungující náhradní a zatím jsem se jim nezabýval. Na obvodu v karteru je díra s ryskou a tam je vidět ventilátor a na něm je červená značka s ryskou , když se překrývají tak je píst 4 mm před horní úvratí. V magnetu je plíšek jako šipka a na vačce je taky ryska to je bod kdy kladívka rozepnou a dalším pohybem přejde píst do horní úvrati . Už jsem zkoušel kde co....
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od JiříK »

cesta píše:Dobrý den, potřebuji pomoct se se seřízením tohoto nabíjecího soustrojí. Nemůžu ho nastartovat, jiskra jde.Nevíte někdo prosím vás jak se u toho seřizuje předstih? Potřebuji nabíjet a nutně. Napište mi prosím vás postup jak na to pokud s tím máte někdo již zkušenost. Za případné odpovědi předem moc děkuji.
Že jde jiskra na svíčce vymontované z motoru neznamená, že ta jiskra přeskočí i v motoru při kompresním tlaku. Začal bych svíčkou...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od gupa »

Jestli je tam magneto a svíčka viditelně pálí, a jeto ruskej stroj, musí to mít ruské svíčky které jsou nato magneto dělaný. Problém je vtom, že magneto opaluje rychle běžné svíčky. Začal bych tedy také výměnou svíčky za běžnou úplně novou. Mám podobný problémy s ruským dvouválcem, přibližně na tři 30l nádrže mi sežere trochu oleje M6A (je to čtyřtakt) a dvě svíčky.

Také to magneto má pod deklíkem takový trojuhelníček, při správné funkci ze špičky přeskakuje jiskra na kostru. Ta vzdálenost přeskočení je docela velká kupodivu. Má také takový spínač jako chcípák a kondenzátor. Kondenzátor může být vyschlý a jiskra je menší a ten spínač může být vyklejdaný a může dělat po roztřepání zkrat a tak zkratuje nechtěně jiskru.

Důlečitý je u magneta také správné seskládání protože u toho mýho dvouválcového jsem musel trochu seškrábnout dosedy víčka aby dobře dolehlo a pálilo.

Kabel nesmí být porušený, fajka může také dělat odpor, ale pokud je jednoduchá, zase může rušit rádiové vlny.

Spínač který vypíná (zkratuje obvod) motor nesmí být roztřepaný.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od gupa »

Pokud je to karburátorem tak první test se dělá tak že se vrkne pod svíčku asi 5ml stříkačkou benzi přímo a otevře se vzduchová klapka nebo sundá karbec a stříkne se do díry hlavy sání. Pokud hned chytí, je problém v karbecu a těsnění a sítkách a ucpaných tryskách. Ty ruský karbecy jsou opravdová lahůdka a bacha na tajková velmi jemná těsnění okolo trysek .
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od diablo007 »

Nejlíp se karbec eliminuje tím že striknes sprejem do sání čistič na brzdy nebo jiné hořlavé věci prodávají se i startovací spreje
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od gupa »

Noa jako poslední v řadě, ale často to provádím jako první když dojdu ke stroji který pálí na svíčkách, že stroj jede na chrst pod ní ale zatím si myslím, že karbec je dobrej, je přívod paliva. Dost často se ucpe přívod buď na sítku - palivovém ventilu co zapříčiní že neteče benzin do karbecu, takže sundat hadici na karbecu a jestli to má takovou podšroubovou přírubu a uchycení hadici, profouknout až do nádrže pokud neteče po otevření ventilu na nádrži. Pokud se rozteče benzin, má se zato, že je to bordelem v nádrži, tz. vyjet a vyčistit ten ventil, resp. sítko ventilu.
Naposledy upravil(a) gupa dne sob úno 09, 2019 8:54 pm, celkem upraveno 2 x.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od jahodovák »

gupa píše:Jestli je tam magneto a svíčka viditelně pálí, a jeto ruskej stroj, musí to mít ruské svíčky které jsou nato magneto dělaný. Problém je vtom, že magneto opaluje rychle běžné svíčky. Začal bych tedy také výměnou svíčky za běžnou úplně novou. Mám podobný problémy s ruským dvouválcem, přibližně na tři 30l nádrže mi sežere trochu oleje M6A (je to čtyřtakt) a dvě svíčky.

Také to magneto má pod deklíkem takový trojuhelníček, při správné funkci ze špičky přeskakuje jiskra na kostru. Ta vzdálenost přeskočení je docela velká kupodivu. Má také takový spínač jako chcípák a kondenzátor. Kondenzátor může být vyschlý a jiskra je menší a ten spínač může být vyklejdaný a může dělat po roztřepání zkrat a tak zkratuje nechtěně jiskru.

Důlečitý je u magneta také správné seskládání protože u toho mýho dvouválcového jsem musel trochu seškrábnout dosedy víčka aby dobře dolehlo a pálilo.

Kabel nesmí být porušený, fajka může také dělat odpor, ale pokud je jednoduchá, zase může rušit rádiové vlny.
Problém s magnetem u pf jsem vyřešil přidáním obyčejné zapalovací cívky a použitím jen kontaktů,odešla zapalovací cívka originální,samozřejmě jsem přidal akumulátor a ten jsem nabíjel přemotanou zapalovací cívkou po usměrnění diodou,fungovalo to takto mnoho let až do zlikvidování stroje ,byl uskladněn ve stodole,která shořela...
Spínač který vypíná (zkratuje obvod) motor nesmí být roztřepaný.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek