Pitná voda z dešťové vody

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od mypower.cz »

Ovsem co ja pokladam v tomto vlakne za nejvetsi ostudu, je to, ze jsem ho zalozil a doted nebyl schopen si ji poridit taky. ::facepalm::

Uz mi to trva 2 mesice. Bohuzel finance zahucely v minulych mesicich jinde. Za zkusenost ale otovi velky dik. Kdyz by se povedl i ten rozbor z reversky i s filtrem, tak luxus jako. Jak ji koupim taky, coz je v planu s vysokou prioritou, tak udelam rozbor taky a bude to z obycejne v sudu hnijici destovky. Sam jsem na to moc zvedav co to s tim dokaze udelat za kouzla.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od ota »

Mám výsledky anorganického rozboru před a za RO z nezávislé laboratoře.
Bez ohledu na mineralizační patrony je ta voda bez minerálů a měkká.
voda porovnání.xlsx
(11 KiB) Staženo 167 x
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
miroslav608
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 08, 2017 2:38 pm
Reputace: 1

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od miroslav608 »

Takže ze studny nevyhovují fosforečnany a z RO dusitany. Tomu se říká z bláta do louže.
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 525
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od rva »

Přikládám taky podobný rozbor z kopané studny 10 m u kolegy.
Rozbor vody studna x reverzní osmóza
Rozbor vody studna x reverzní osmóza
Jedná se o očekávaný výsledek - chemii snižuje, bakterie eliminuje.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od střídač_N »

ota píše:Mám výsledky ...
Čím se dá vysvětlit ten nárůst dusitanů?
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Vypadá to na reakci dusičnany se mění na dusitany,nakonec když se nakládá maso na uzení tak se přidává dusičnam a v mase se přemění na dusitan,který způsobuje růžovou barvu,jinak pokud se bude upravovat hodně špinavá voda,doporučil bych předřadit ještě jeden předfiltr aby nedošlo k jeho rychlému ucpání a zařadit před menbránu manometr aby bylo možno zjistit ucpaný předfiltr.Tím se dá rychle jedním pohledem zjistit proč je najednou pomalá výroba vody,manometr není drahý a ušetří to dost času s hledáním příčiny zpomalení výroby.Já používám ještě dvojitý konduktometr,který okamžitě zaznamená jakoukoliv poruchu membrány.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 525
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od rva »

střídač_N píše:
ota píše:Mám výsledky ...
Čím se dá vysvětlit ten nárůst dusitanů?
Chybou někde na cestě od zapojení ro, odběru vzorků, provádění analýzy, zapisování výsledků do tabulky.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od ota »

Bakterie prý za normálních okolností “žerou” dusičnany a prdí dusitany.
Jak se dostaly za RO mi ale jasné neni.
Jistou nepřesnost může působit fakt že se odběry před a za RO se dělaly s odstupem 14’dnů.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od jahodovák »

Miyuki píše:Má někdo kapilární případně nanofiltrační membránu ?
Aktuálně se rozhoduju jakou úpravu zvolit, RO je pro mě nevhodná, chci zajistit nezávadnost vody na pytí a vaření
Bude potřeba detailní rozbor, ale uvažuju jestli bude stačit "bežněj" 0.1um keramickej filtr, kapilární membránu s cca 20nm a nebo nanofiltrační membránu která už ale odstraní cca půlku minerálů
Já používám RO ,sice jsem si jí pořídil kvůli přípravě velmi čisté vody na výrobu KS ale protože jsem se o to zajímal více,jsem zjistil že takto upravenou vodu je možno bez nejmenších problémů používat na vaření,podleněkterých se tím vyluhuje víc potřebných látek než z tvrdé vody.Jeden známý si ale ke mě pravidelně jezdí a používá ji jen k pití,na dotaz proč pije tuto vodu by bylo vysvětleno že z těla vymeje nastřádané nečistoty a minerály které jsou třeba v těle zůstanou,vyléčil se prý tímto.A to navzdory tvrzení vědců,že dojde k vyplavení všech minerálů z těla.Na netu jsou různé články,které toto potvrzují ale i opačné,které před tímto varují,je tedy na každém jak se rozhodne.Ono je třeba se podívat kdo kterou recenzi píše,jiné zkušenosti písou lidé kteří se tím vyléčili a jiné majitelé vodárenské struktury,kteří mají zájem prodávat své zboží a mají z toho zisk.Každý člověk je totiž jiný a co je pro jednoho dobré,nemusí jinému vyhovovat....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od dracekvo »

Když se delší dobu ráchám v demivodě, tak mi vždy objeví v kůži na prstech prasklina. Tj. když třeba řeším hladinoměry při oživení stroje a tak podobně.
Stejně tak demivoda má jiný osmotický tlak a může dojít k potrhání buněk. Tj poškození sliznice při pití.
To jestli je možné demivodou něco vyléčet si netroufnu říci. Ale odmineralizování organizmu je blbost už z principu. Protože se minerály do těla dostávají s jídlem. Aby to mělo nějaký vliv, to by musel držet hladovku a pít jen tuto vodu. Stejně soused nejspíš pije tuto vodu jen občasně.
Co vím z firmy, kde chlastali dlouhodobě demivodu, tak potom všichni měli problémy se žaludkem. (demovoda byla blíž než automat na pitnou vodu) Nicméně toho nechali a během chvilky se jim žaludek srovnal.
Uživatelský avatar
berounskygrizly
Příspěvky: 49
Registrován: pát říj 06, 2017 5:27 pm
Reputace: 7
Lokalita: kousek od Berouna
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 4300
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od berounskygrizly »

Můj postřeh z pozorování našich koček, radši pijí dešťovou vodu než vodu ze studny (TDS 460)
Nezkoušel někdo dát zvířatům na výběr mezi vodou před RO a po úpravě?
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od joseff »

Má někdo zkušenost s filtračním systémem Berkey?:

https://www.atranet.cz/big-berkey-2-fil ... aoEALw_wcB

https://www.berkey-waterfilters.co.uk/? ... WIEALw_wcB

Co na to říkáte?
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od kodl69 »

hlavně ta "harmonizační karafa" bude terno. Pokud v tom něco je, tak aktivní uhlí, který se za chvilku vyčerpá a je konec. RO to určitě nebude. A co takhle nějaký zdravý hrnce? A nebo něco dalšího z teleshopingu?
tahle hláška je jasná:
* Veškeré případné placené testy a rozbory vody v souvislosti s filtračními systémy Berkey provedené ze strany kupujícího si bez výjimky kupující objednává a hradí na vlastní účet. Kupujícímu nevzniká nárok na úhradu nákladů za tyto provedené testy a rozbory a to ani v případě, kdy kupující platně odstoupí od kupní smlouvy a bude mu vrácena plná výše kupní ceny.
P.S: dnes jsem měl kafe uvařený z vody z RO od Mangaly a nijak jinak než z vody z kohoutku nechutnalo. Asi jsem málo gurmán.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od joseff »

Jasně kodle, netřeba všemu bezhlavě věřit a vše je potřeba zkoumat a prověřovat, proto jsem se ptal na zkušenost. Těžko říct, co v tom je a jak (a jak dlouho) to funguje. Nikdo netvrdil, že je to RO. Existují ale různé filtry např. pro pití rovnou z řeky/rybníka a filtrování vody z kaluže, proto žo nemusí být úplně nefunkční. .Zdravé hrnce a teleshoping sem, prosím, netahejme a zkusme diskutovat k věci.

Narazil jsem na to díky jednomu videu na youtube, kde jeden maník žije offgrid a tímto si už delší dobu filtruje dešťovou vodu ze střechy svého malého domečku 10x10 m.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od ota »

Filtraci dečťovky řešil Mozer zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... r%C3%A1dka
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od diablo007 »

On neni problém pokud jde o to to mechanický a bakteriologický vyčistit spíš jde o to že pak piješ demineralizovanou vodu pokud by to měl být jediný zdroj vody není to pro tělo to právě ořechové jinak v tom až takový problém nebude. Ty filtry pro outdoor jsou čistě o odstranění mechanických a bakteriologický nečistot a to plní ale jak říkám není to o plném nahrazení vody z minerály
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od joseff »

Mozerovu dešťovku jsem měl možnost pít několik dnů jako jediný zdroj pitné vody a byla dobrá.

Na tom Berkey systému se mi zalíbilo to, že ho není potřeba nijak instalovat a jde jednoduše přenést tam, kam zrovna potřebuju - třeba naložit do auta a vzít s sebou na zahrádku, kde pobývám a je tam jen voda ze studny "nejisté" kvality, nebo třeba na čundr, do kempu...
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od diablo007 »

Tak to zrovna kup ten outdoor vyjde tě na 2t a máš taky službu udelanou. A já nemluvil pokud jde o to pití o Radek dnů tam není problém ale spíš o řádech měsíců a let
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od joseff »

diablo007 píše:On neni problém pokud jde o to to mechanický a bakteriologický vyčistit spíš jde o to že pak piješ demineralizovanou vodu pokud by to měl být jediný zdroj vody není to pro tělo to právě ořechové jinak v tom až takový problém nebude. Ty filtry pro outdoor jsou čistě o odstranění mechanických a bakteriologický nečistot a to plní ale jak říkám není to o plném nahrazení vody z minerály
Jasně, ale minerály dostáváme spíše z jídla, než z vody, vody vypijeme denně jen kolem 2 litrů. Většinou vodou zapíjíme právě jídlo, takže se v žaludku hned smíchá a přestává být demineralizovaná. Popřípadě i když bychom zrovna nejedli, tak určitě nikdy žalůdel prázdný nemáme a s něčím se tam ta voda smíchá. Nebavíme se o dlouhodobém pití této vody bez jídla. Do přečištěné vody je možné strčit nějaké bylinky, uvařit z ní čaj/kafe, polévku, přidat sirup..., pak bez minerálů určitě nebude.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Pitná voda z dešťové vody

Příspěvek od diablo007 »

S tím souhlasim že se dá něco přidat jen to nesmí být suchary a žrádlo z prášku tam toho už moc nebývá

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek