FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od pezizka »

Dreambox píše: Děkuji moc.Byl to rok dřiny od rána do večera.Ani jeden den volna.Dnes ale pozitivní zpráva.Mám zkolaudováno za 1 den.Stačilo vyplnit formulář o dokončení stavby a žádost o č.p.,geometrak a hotovo.Žádná návštěva ze stavebního úřadu neproběhla.Jsem první aspoň u nás kdo kolauduje podle nového zákona.Taková rychlost úřadů mě překvapila.
Nelze negratulovat, sám jsem něco podobného zažil ;) Ale jako bonus obstrukce úředníků, které řeším do dnes :hell: Moc závidím Vaše úředníky :eek2: Jinak k problematice nepodnikatelů bych se postavil stylem p. Uzla - tedy ZATLOUKAT ZATLOUKAT A ZNOVU ZATLOUKAT. Většinou jsou pokuty za takovéto aktivity násobně menší (taky musí fungovat nějaké sebemrskačství) jak za kolikrát banality v oficiálním "módu". Taky je třeba připomnět že bez žalobce není soudce :P Tož tan nejak :mrgreen: Jinak samo :yes:
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro pezizka.
1. Není co zatloukat, vše je legální podle současné legislativy.A žádné pokuty za tohle nehrozí.
2. Autorem slovního výroku zaloukat, zatloukat, zatloukat není Uzel, ale Plzák.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od pezizka »

kyocera píše:Zdravím,
pro pezizka.
1. Není co zatloukat, vše je legální podle současné legislativy.A žádné pokuty za tohle nehrozí.
2. Autorem slovního výroku zaloukat, zatloukat, zatloukat není Uzel, ale Plzák.
No s bodem1 bych byl opatrnější. Pokud si FÚ něco vyloží po svém Vy jste Ten který musí prokázat, že je to jinak :cry: A za současného stavu práva, kdy se i právníci specializují na určitou jeho část, nedělám si iluze, že běžný člověk se dostatečně fundovaně orientuje. Já tedy určitě ne, Vy to máte možná našprtané. On by možná stačil onen žalobce. Ale jestli to tak je nevím, proto jsem zmínil jen tu nejobecnější rovinu.
S bodem 2 nelze nesouhlasit, máte pravdu, moje chybná informace, ale šlo spíš o výrok jak o autora :yes:
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
nemám to našprtané, ale dva moji známí si takto přivydělávají. Jeden se starou chalupou
a druhý má byt v centru většího města. Jedná se o zprostředkované informace.
Na dlouhodobý pronájem není potřeba ŽL. A stejně tak zatím
na krátkodobý pronájem není potřeba ŽL. A atˇuž máte nebo nemáte ŽL, tak příjem zdanujete. Když příjem
zdaníte nejste v žádném konfliktu ani s finančním úřadem. Nejsou to tedy žádné našprtané informace, ale
zprostředkované informace ze života jiných lidí. Často zde na foru nadáváme na nejrůznější věci, ale
v této oblasti pronájmu svítí zatím sluníčko.
Získat informace učením musím v oblasti, kde jsem nikdy nic nestudoval a přesto chci něco
vyrobit nebo ověřit. Mohou to být měniče nebo elektrochemie v úvaze nad vlastním aku. To jsou nastudované
informace a potom je aplikace pro využití. Slovo našprtat znamená odhrkáno, ale nerozumím tomu.
Naposledy jsem se našprtal na základní škole básničku. Tu básničku jsem odhrkal ale nerozuměl jsem té básničce.
Pokud používáme analytické a syntetické schopnosti
myšlení v souvislosti se získáváním nových znalostí, je to tvůrčí proces, kde výsledkem je přetvoření
určité myšlenky později v nějaké dílo nebo věc. Může to být technický výrobek nebo umělecké dílo. Ale nakonec i Vy stejně jako řada dalších členů fora používá analytické a syntetické myšlení.
Vezmu za příklad Váš funkční balancer. Použil jste oba dva druhy myšlení a řemeslnou zručnost a vytvořil jste
funkční věc - balacer pro 5ks LIFE z domácích zásob. Nejednalo
se tedy o žádné našprtané téma, kterému by jste nerozuměl. Naopak jste téma balancer dobře nastudoval ,pochopil , správně vyrobil a dobře aplikoval ,zapojil a to vše s využitím domácích zásob.
Zde na foru se vyjadřujeme , k různým tématům, názorům ale o nikom bych si netroufnul napsat, že
něco jen našprtal a sám tomu nerozumí.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od pezizka »

kyocera píše:Zdravím,
nemám to našprtané, ale dva moji známí si takto přivydělávají.
Zdravím. Je evidentní že se Vás dotkl výraz našprtané :( Jinak by jste tomu zdůvodnění nevěnoval tolik úsilí. Berte jako veřejnou omluvu z mé strany použití tohoto výrazu. Tento výraz je obecně používán pro člověka jenž se nabifluje (další hezký výraz) a VĚTŠINOU tomu co se naučil nazpaměť ani nerozumí. Tento výraz není pevně zakotven v mluvnici a detaily se můžou lišit podle místního výkladu a zvyklostí. Tento výraz se obecně vykládá jako vědomosti nazpaměť naučené bohužel VĚTŠINOU bez pochopení jejich významu a schopnosti je použít v logickém kontextu. Netvrdím, že mám v tomto oboru nějaký lepší přehled, ale aby jste mohl použít logický kontext, úvahu apod. musíte mít prve nastudováno. Ale zkuste mi nějak vysvětlit výraz NEPODNIKATEL ač chápající většina pochopí. Je to holt obdoba toho šprtání.... Ale takto jsem to upřímně nemyslel.
Můj příspěvek byl myšlen tak, že i toto PODNIKÁNÍ (a prosím dobře se podívejte kdo je podnikatel, není to zcela striktně vázáno na ŽL) je vázáno určitými pravidly. Ono totiž stačí aby jste po nájemnících uklidil, ustlal jim, ohlídal vlastně svůj vlastní majetek a nabývá to hned jiného rozměru. Viz: https://www.epravo.cz/top/clanky/pravni ... 02612.html To jen tak narychlo. A pak už stačí žalobce...... Copak to nechápete ? Nechci nikoho odrazovat, jen upozornit aby si člověk toto provozující dal pozor na určité aspekty které se velmi lehce můžou otočit v patřičných rukou proti němu. Důležité je vědět vo co go a být na takovouto eventualitu připraven. Nic víc. A najednou máte ze sluníčka noční můru :sm1: No a stačí nějaký "aktivista" na FÚ. Mám dost zprostředkovaných informací od pro mne věrohodných ať podnikatelů i nepodnikatelů a sám jsem jako živnostník, tedy podnikatel absolovoval během cca. tří let, nyní si nejsem zcela jist jetli 12 či 14 místních šetření. Na základě čeho patrně víte :evil: Na konci zápisu z takovéhoto šetření (spíše výslechu, snahy Vás "uvařit" a třeba nezaprotokolování dotazu ze strany FÚ "co Vám na takové podnikání říká manželka" a nebo "my dobře víme jak to děláte") se dočtete, že nepodepsání protokolu nemá vliv na důkazní moc tohoto dokumentu :eek2:
Veřejně nemíním víc říct, můžu doložit kde, kdy a zápisy jsou pořád doma. Jestli chcete tak přes SZ Vás obeznámím se zprostředkovanými informacemi i s mými osobními zkušenostmi. Nebudete se stačit divit. Proto taky z působnosti tohoto FÚ, a hlavně asi čtyřech konkrétních jmen v kontrolních orgánech doslova hlavně větší podnikatelé prchali pod působnost jakéhokoliv jiného FÚ. Tímto mám veřejnou diskusi na toto téma za uzavřenou.
Také apeluji na zakladatele tématu, aby si uvědomil, že to co tu zmiňujeme není podstatné při problému s FÚ a ŽÚ. Jen si najděte kvalitní informace, nakonec pokud by došlo k problému, budete v tom jen Vy sám.... Nějaké zprostředkované informace a to že to dělá polovina národa není argument. Pokud bude mít zakladatel dostatek opravdu kvalitních, zodpovědných a nezprostředkovaných informací je pouze na něm jak s nimi naloží atd.
Přeji Vám hodně zdaru a nespoléhejte na to, že pokud to prochází většině, projde to i Vám. Kdo je připraven, není zaskočen. Zdá se Vám to pesimistické? Ano je to pravda odplivl jsem si na základě OSOBNÍCH zkušeností. Howgh :mrgreen:
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Mně je skoro líto tady Dreamboxovi zaplácávat jeho domovské vlákno neužitečnými
informacemi, které už byly stejně několikrát opakované. Tak tedy stručně a
Úplně naposledy.
Nepodnikatel je slovní zkratka pro toho kdo nemá ŽL. Pokud máte byt nebo RD
Můžete ho pronajmout na půl roku nebo na rok a snad se mnou souhlasíte, že
nepotřebujete ŽL. Příjem z pronájmu zdaníte. / I v této oblasti se vyskytují různí
Vykuci, co nechtějí zdaňovat a proto nemají smlouvu žádnou aby se zdanění vyhnuli. /
To ale není náš modelový případ. Náš modelový případ je férový majitel nemovitosti
Který pronajímá a vždy zdaňuje. Z dlouhodobých pronájmů se místní poplatky neodvádí.
Ve vyhláškách místních samospráv je ale nařízeno, že z krátkodobých pronájmů
Se odvádí tzv místní nebo lázeňské poplatky. To platí pro všechny s ŽL i bez ŽL.
Náš modelový vlastník pronajímá dlouhodobě, někdy krátkodobě. Jedná rozvážně
Vždy jako řádný hospodář, aby mu jeho pronájem vynesl maximum a proto
Někdy pronajímá krátkodobě, někdy dlouhodobě. Jedná poctivě a uzavírá smlouvy
Krátkodobé nebo dlouhodobé. Na takovou činnost v současné době opravdu
nepotřebuje ŽL. Existují právní poradny a ty mají právní názory. Závazné je to co
projde schválením jako zákon. Bez ohledu na názory právních poraden, se finanční úřady
řídí schválenými zákony a prováděcími vyhláškami ke schváleným zákonům.
Prováděcí vyhlášky vydává nadřízený orgán. Ministerstvo financí.
Pokud to cítíte / nebo někdo obecně cítí / , že máte rád věci více
složité a komplikované , chcete být jak se říká papežovanější jako papež- nemyslím
Vás jako pezizka , ale myslím to obecně , můžete
si i na dlouhodobý pronájem bytu vyřídit ŽL. To zákon nezakazuje.
Říká se tomu potom dobrovolné nadužívání zákonu.
Tím se dobrovolně vystavíte dalšímu úřednímu dohledu a nějakým dalším platbám.
Jak napsal střídač N polovina republiky žije z pronájmů. A jsem přesvědčený, že
Nikdo z těch desítek tis. vlastníků nedělá víc než je nutné a pokud to zákon nevyžaduje
Nemá ŽL pro tuto činnost. Pokud by jste někoho udal, tak takové udání bude zatím
Odložené bez postihu na koho jste ukázal. / Pokud Vás zajímá možný negativní
budoucí vývoj věci, tak
Hrozí do budoucnosti, že v nějakém velkém městě, asi v Praze bude snaha
Krátkodobé ubytování regulovat a na podnět místní samosprávy může dojít
K soudnímu rozhodnutí , že vlastníci musí mít nějaké oprávnění k poskytování
Krátkodobému ubytování a jako precedens zde může posloužít soudní výrok o službě
Uber. Potom už to bude závazné , sluníčko zajde a i tato věc pronájmu se stane šedivou
Pod úředním dohledem. Něco podobného v menším rozsahu se stalo v Barceloně. /
Nic takového zatím ale není. Rozumím Vaším pocitům, že jste živnostník a
Věřím Vám , že pravděpodobně i někdy zbytečně trpíte pod dohledem a mnoha kontrol
Armády úředníků. To mně ani nemusíte nijak dokládat. Možná se Vám zdá, že je
to nespravedlivé, že někdo musí mít ŽL a někdo nemusí mít ŽL. Ale zkuste prosím
být ve svých ve svých pocitech velkorysý , přející a přejte těm kdo nemusí mít k nějaké
činnosti Žl . tak aby to majitelům nemovitostí co pronajímají vydrží bez ŽL co nejdéle.
Tím toto téma považuji za ukončené, vyčerpané a už se k tomu nebudu vyjadřovat.
Zkusme společně raději v jiných vláknech řešit technické věci. Nějaké technické věci
mně napadly a napíši o nich. Tak snad už příště o něčem jiném v jiném vlákně.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
vk_1
Příspěvky: 295
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm
Reputace: 34

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od vk_1 »

Dreamboxi, jaký je rok 2018? Nějaké novinky a poznatky? Díky
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od youda »

Já bych se také připojil s dotazem - jestli už je na baterkách za těch pár let přenosu energie z NT do VT vidět nějaké opotřebení, nebo jsou stále v maximální kondici.
Díky!
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

V lednu dám data za rok 2018.Baterky jsou zatím ok.Pouze jsem dorovnával 1 článek.Teď budu muset doplnit 3 článek.
Aktuální stav.Rok 2018 bude trochu jiný.Jelikož už jedu od 1ledna na elektrárnu s chalupou Majda.Takže 2 objekty.Zatím jsem nezaznamenal žádný výpadek elektřiny.Přitom i v tomto objektu je vše na elektřinu.
Přílohy
25.11.2018
25.11.2018
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od brumlaj »

Gratuluji k Majdě Pavle.
Zkusím ještě pohledat, ale zatím jsem nenarazil na Tvou zprávu za 2017 ;-) zda zase nekontrolovali funkci a už vůbec ne rostlináře. Ale dle toho že jsi se ozval tipuji, že torturu za případný opětovný neodběr ve VT jsi přežil ve zdraví.

Počítám správně, že akumulátory za 1,7 roku proteklo 10MWh? a pochopil jsem správně, že BSP tvrdí že mají neustále 100% kapacitu? Že za 650 dnů proběhlo jakoby 233 úplných nabíjecích cyklů? (jakoby 0-100%) To je řekl bych pouze mírně zajetý akumulátor ;-) Ještě mi, počítám-li správně, vyšla životnost akumulátoru na 45 let ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Je to tak držím články snad v dobré kondici.Od února 2017 do února 2018 jsem strávil na stavbě chalupy Majda.Proto nebyl na nic ostatního čas.Dávám aspoň graf od Čezu.Vt mám furt 0.Už tam naběhla spotřeba chalupy.
Přílohy
Do března 2018
Do března 2018
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Rok 2018.Rozdíl je v tom že už jedou na elektrárnu dva domy.Vše v plné výbavě.Nedošlo ani k jednomu výpadku,nebo přetížení.Veškerá spotřeba je v NT.Měl jsem obavu když o víkendech se vaří,pere,suší v obou objektech .Dopadlo vše ale na jedničku.
Přílohy
baterie 2018.PNG
Spotřeba 2018.PNG
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Ještě jeden den a to 31.12.2018 Podle mě největší test elektrárny.Pojistky na baterce mám 200A.V jeden okamžik tedy na hranici.
Přílohy
31.12.2018 baterie.PNG
31.12.2018 odběr.PNG
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Toto je výhoda panelů na stěně.Střecha z části zasněžená.
Přílohy
výroba.PNG
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Tak dnes jsem zapojil 20 ks Polykrystalické panely 210W Scheuten Solar od Mikel.Zitra tedy otestuji.Propoj je dlouhý 60 m.Dal jsem tam CYKY4Bx10 .Propojil jsem po 2 párech. Stringů je celkem 5 po 4 panelech.Napětí naprázdno bylo kolem 120 V.
Přílohy
Panely chalupa.jpg
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

Tak rozšíření panelů je paráda.Kolem 14 hodiny už jsem nevěděl co z elektřinou.Nahřátý 3 bojlery.Celkem 800l. Baterie 100%.Ještě jsem nechal tak 10 kWh na střeše.Baterie bude teďka nejslabší článek. Uvažuji že pořídím ještě těch 16 ks Lifepo4 ,1000 Ah.Uvidíme příští rok.Třeba cena troch spadne.
Přílohy
27.2.2019 výroba.JPG
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od rva »

Než akumulovat do baterie, je levnější akumulovat do podlahy, topení. Co s nabitými bateriemi, když mám spotřebu nižší, než výrobu.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od Dreambox »

rva píše:Než akumulovat do baterie, je levnější akumulovat do podlahy, topení. Co s nabitými bateriemi, když mám spotřebu nižší, než výrobu.
Kam do podlahy ? Topit nepotřebuji. Tepla je už dostatek.Právě myslím na to když bude třeba týden pršet a pod mrakem.Jak ale říkám ta cena baterek je furt dost velká.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od rva »

Myslím topení, v létě klimatizace. Extra baterie jenom kvůli deštivému počasí musí dávat nejdražší energii na světě. To extra panely na deštivé počasí taky fungují a navíc zlepší výrobu v zimě. Aspoň já kvůli ceně baterek preferuji raději panely, protože světlo je každý den a baterky stačí na spotřebu v noci.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: FVE 6,5 kwp Pavel Šluknovsko

Příspěvek od dracekvo »

Mě by se do baterek investovat nechtělo.
Čekám, že se začnou čím dál více objevovat li-ion články za zajímavé ceny z elektroaut. Proto kupovat teď 16ks 1000Ah lifepo bych nedoporučoval.
Jedině pokud by se objevili bazarové za zajímavou cenu.

Udělej si krytej bazén a hned budeš vědět co s elektrikou :D

Odpovědět