axpert 24V

Měniče Axpert
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

Zdravim panove,

pred par dny na me zacal axpert posilat kourove signaly. Po odpojeni baterie a schozeni jistice kour prestal. Pri opetovnem nahozeni jistice znovu zacal doutnat. Dnes jsem zkusil pripojit baterku a kour se valil rychleji, nez v prvnim testu AC. Axpert je v zaruce, jen cekam na vyjadreni cinske strany, tak zatim bych poprosil o radu, kdyby se prodejce neozyval, budu mit aspon treba nejake info a typy na opravu, opravare.
Schledl jsem nejake obrazky a videa, kde kuchali axperty, abych videl, co se ukryva vevnitr. kour mi sel z leve strany, kde je AC vstup i vystup. Ze svorek to jde na maly plosnak s par kondiky, rele a dalsi kondiky. Napada nekoho neco? Zatim jsem nic nemeril a neotevrel. Muze byt treba prilepeny rele na AC vstup a vystup menice? Axperta mam v tomto obdobi temna prepleho na bypass a nabijim z panelu. Ten den jsem prepnul na baterky, nechal je trochu vybit a prepnul z5 na bypass. Vecer zacaly ty kourovy signaly.
Diky za rady
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

A699D50B-B92A-4E56-B223-286AE0DFC28C.jpeg
Tak už se naštěstí ozvala Čína, dovolili mi axperta odplechovat a vyfotit. Našel jsem očouzenych par součástek na základovce. Jen je to nepřístupné místo pro foťák. Dnes jsem zkusil axperta bez panelů a sítě pustit na baterky a žádný kouřový efekty se nekonaly. Displej naběhl, ukázal, ze nejsou připojeny panely a na výstupu hlásil 230V. Jsem lehce zmaten, buď se vypálilo co bylo blby a na funkci měniče to vliv nemá, nebo se třeba rozlepilo relé a teď pojede normálně. Jen se bojím nechat ho pustenyho a čekat na hasiče. Prilozim par snímků, třeba se hodí
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

Nevím jak zmenšit fotky na jabku, jinak bych fotek přidal víc, tak možná později.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: axpert 24V

Příspěvek od NOPARasito »

Jak Číňani??? Ty mas MPPSolar nebo Axpert??
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

Nevim jaky je rozdil mezi axpertem a mpp solar, ale mam asi klon, nebo original s jinym nazvem na stitku. Kupoval jsem ho pred rokem naprimo v číně od UPSEN. Jestli si dobre pamatuju pri objednavce, tak za 5$ by mi tam natiskli moje logo.
je to klasika 24V 2,4kW. Je jich plnej ebay i ali. Prvni dny, co jsem cekal na odpoved z ciny, byly docela blby, ale Betty se ozvala, ze meli dovolenou, nebo nejaky volno a zacala to se mnou resit a ze se vse snad vyresi v mou spokojenost.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: axpert 24V

Příspěvek od NOPARasito »

Ok, rozdil je v cene a podpore, jinak asi technika stejna.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

tak už jsem ořezal fotky, pokud je uvidíte, tak jsem je ořezal správně.
snad bude podpora i u té firmy, co jsem kupoval.cena byla dobrá, jen poštovné je docela drahý.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

.
Přílohy
axx.jpg
axpert.jpg
axp.jpg
ax.jpg
rva
Příspěvky: 3460
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: axpert 24V

Příspěvek od rva »

Podívej se na vlákno o Axpertu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 2&start=20, dával jsem tam servisní manuály. Třeba z nich budeš schopen určit, z které desky se kouřilo.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

Kouknu na to vlákno. Ale pokud by byl jen problém, který jsem našel, tak je to snad jen kondik. Ta deska s relatkem, kterou jsem si myslel, ze bude dělat problém, je úplně v pohodě a je vidět na předposledním obrázku úplně vlevo. Dnes při dalším zkoumání jsem našel odkápnutej kondik, je to docela velká krabice a je okolo vidět bordel z kouře. Teď při připojení panelu a baterek axpert funguje normálně. Není sice připojena síť a odvod, ale měnič měnil a žádná chyba ani kouř. Myslíte, ze by to mohl být jen kondík? Ze by se načal, chvíli dělal problémy a pak schorel a vše je Ok? Až převedu fotku, přidám ji sem.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

detail místa poruchy
Přílohy
axxx.jpg
xx.jpg
rva
Příspěvky: 3460
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: axpert 24V

Příspěvek od rva »

A je to vůbec kondenzátor?
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: axpert 24V

Příspěvek od mobilik »

Len taka zaujímavá info celkom zábavná. :mrgreen:
Čína kopíruje Taiwanske meniče. :mrgreen:

Reklamoval som jeden axpert ktorý si zákazník kúpil na aliexprese vo vidine že ušetrí. Avšak pripojil DS do výstupu meniča a hneď ho spálil... Tak mu treba som si vravel vyskladal som mu celú zostavu a nakoniec si to kúpil sám. Ale pointa, skúsil som kontaktovať podporu ci to nevyreklamuju pripadne ci ne pošlú náhradné diely na opravu, keďže po buchnuti mi hneď volal ci to neporiesim. Typický Slovák.

Odpoved bola že mám poslať štítok a fotky meniča ci nebol otvarany atď...
Poslal som a druha odpoveď bola že do čínskych klonov nebudú poskytovať náhradné diely a ze su nekvalitné a bla bla bla. :mrgreen:
Preto neberiem meniče ani z Ali ani z ebay. :wink:
Ale zasa musím potvrdiť ze som počul že cez ebay prebehla reklamácia úplne v pohode od mppsolaru. :wink:

Tak držím palce, verím ze reklamácia prebehne úspešne. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: axpert 24V

Příspěvek od PavelR »

chtelo by to vice rozebrat. At je to kond nebo rele nebo cokoli. Otazka zni byla vada v te soucastce, nebo to zpusobila jina okolnost na dps.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

rva píše:A je to vůbec kondenzátor?
Myslím že Jo. Nahoře na desce jsem našel tu samou černou krabičku a byl vidět aspoň napis s hodnotou 10uF, jen podle obalu jsem to typoval na relé.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

PavelR píše:chtelo by to vice rozebrat. At je to kond nebo rele nebo cokoli. Otazka zni byla vada v te soucastce, nebo to zpusobila jina okolnost na dps.
Zatím to rozebírat nechci, chtěl jsem to otevřít a vyfotit i kvůli prodejci, aby mohl reagovat.
Pokud to kondik je, mohl odejít jen on do věčných lovišť a zbytku součástek se nedotknout. Jak jsem už psal, dnes po otevreni a připojení baterky, KLONaxpert normálně naběhl a pracoval.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

mobilik píše:Len taka zaujímavá info celkom zábavná. :mrgreen:
Čína kopíruje Taiwanske meniče. :mrgreen:

Reklamoval som jeden axpert ktorý si zákazník kúpil na aliexprese vo vidine že ušetrí. Avšak pripojil DS do výstupu meniča a hneď ho spálil... Tak mu treba som si vravel vyskladal som mu celú zostavu a nakoniec si to kúpil sám. Ale pointa, skúsil som kontaktovať podporu ci to nevyreklamuju pripadne ci ne pošlú náhradné diely na opravu, keďže po buchnuti mi hneď volal ci to neporiesim. Typický Slovák.

Odpoved bola že mám poslať štítok a fotky meniča ci nebol otvarany atď...
Poslal som a druha odpoveď bola že do čínskych klonov nebudú poskytovať náhradné diely a ze su nekvalitné a bla bla bla. :mrgreen:
Preto neberiem meniče ani z Ali ani z ebay. :wink:
Ale zasa musím potvrdiť ze som počul že cez ebay prebehla reklamácia úplne v pohode od mppsolaru. :wink:

Tak držím palce, verím ze reklamácia prebehne úspešne. :wink:
Já ho reklamuju tam, kde jsem ho koupil. Tak snad mi Číňan neřekne, že do čínskýho klonů mi nepošle nic, že je nekvalitní. :mrgreen:

Pokud se reklamace nepovede, tak se jich Mišo prosím zeptej na náhradní díly. Jsem chtěl ušetřit.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

Tak už mě nebavilo čekat na reklamaci a otevřel jsem Axperta sám. Po vyndání hlavní desky na mě skoro vypadl ten kondenzátor, kterej jsem podezříval už na začátku. Pouhým okem vypadá zbytek součástek v pořádku. Pokud by někdo potřeboval vyfotit něco detailněji v čína axpertu, napište. ještě nějakou chvíli bude axpert otevřen. jdu hledat a objednat kondík.
Přílohy
IMG_1463.jpg
IMG_1462.jpg
IMG_1461.jpg
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: axpert 24V

Příspěvek od kodl69 »

Tohle nebude tak samo sebou, aby sfajroval 350V svitek jak Žanek Husuj v Kostnici. V které části té desky to je? Na výstupu 230V Dc, na výstupu DC meziobvodu? ty dva dráty vedle vedou kam?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

Je to na hlavní desce dole u trafa. Jeden kontakt Klondiku jde k mppt reglu a druhej k trafu. Dráty vedle jsou značeny I/P-N a I/P-L. Takže vstup na desku s kondikama a relatkem AC vstup. Když ten kondik začal smrdět, axpert byl v režimu nabíječky a byl bypassu.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek