noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
sirjiri
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 09, 2019 9:38 am
Reputace: 0

noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od sirjiri »

Zdravím,
máme dva měsíce hybridní elektrárnu 3,5 kWp s litové baterie 2x2,4 kWh, měnič je Hybridní GoodWe GW 3648D-ES vč. funkce backup, wattrouter nemáme. Celé je to od S-Power.
Online na www.semsportal.com můžeme sledovat data. Systém konstantně ukazoval spotřebu baterií (ze sítě) 24 hodin denně min 80-123 W viz obr [img]spotreba_baterie.jpg[/img]. (To je v aktivním módu, kdy baterie se průběžné nabíjí a vybíjí dle výroby a spotřeby)
Technik, co přišel na kontrolu, neuměl poradit. Přenastavil to teď v zimě na záložní mód (kdy baterie pouze zůstávají nabíté pro případ výpadku proudu) a ta spotřeba baterií je teď vykázaná nula, jen občas se trochu dobijou.

Nevíte v čem to je? Přece to nemůže mít 100W stand-by, to by pak ročně sežralo čtvrtinu výroby...

Díky
Jiri
Přílohy
spotreba_baterie.jpg
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 525
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od rva »

Každá elektrárna má nějakou vlastní spotřebu. U uhelných to bývá kolem 10%. U takového měniče, který vyrábí z baterie 48 V krásných střídavých sinusových 230 V bych očekával 50 W. Něco si vezme i zbytek elektroniky. A v zimě to nepřijde nazmar, ale přispěje k ohřevu.
Někdo v zimě střídač ani nezapíná, protože ztráty jsou vyšší, než výroba.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od diablo007 »

Ale tázající uvádí že je spotřeba v jednom nastaveném režimu taková a v druhém nula a to z baterií v oboru případech střídač jede takže to bude spíše o nastavení softwarem jak se v dané situaci chová třeba jen začne místo z baterií žrát s ds takže potřeba změřit i zbylé vtoky odkud najednou bere šťávu
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od diablo007 »

A pokud prostě jen žere odjinud ale stále žere přes 100w je to celkem žrout no
dzajro
Příspěvky: 12
Registrován: úte srp 15, 2017 10:23 am
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dzajro »

Ahoj, ja mám túto istú zostavu a zo siete v noci berie 40W . Mám tam samostatný elektromer. U teba to vyzerá že dobíja batérie. Cez ups som to skúšal aj ja ale mne sems ukazoval dobíjanie okolo 10W, ale nemám pustený backup výstup. A ty máš zapnutý backup výstup?
sirjiri
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 09, 2019 9:38 am
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od sirjiri »

puštěný backup? nevím, jak se to zjístí a jak se to mění?
dzajro
Příspěvky: 12
Registrován: úte srp 15, 2017 10:23 am
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dzajro »

Je na to aplikácie na android PV master. Nainštaluj potom dáš local configuration a uvidíš svoj menič, aktuálne údaje. V záložke set je advanced settings. heslo najdes tu na strane 54. A posli fotku ako to tam máš nastavené
dzajro
Příspěvky: 12
Registrován: úte srp 15, 2017 10:23 am
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dzajro »

brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od brumlaj »

Prej account suspended. Není ten dokument i jinde?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
dzajro
Příspěvky: 12
Registrován: úte srp 15, 2017 10:23 am
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dzajro »

dzodzo
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 08, 2017 12:52 pm
Reputace: 2

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dzodzo »

Zdravim, nemate tam v backup mode zapojene nejake spotrebice? Ja mam takto lednicku a kotel. V noci je standby spotreba 14-15W ale v pravidelnych intervaloch to spina ked zacne chladit lednicka. Rano sa pak zapne kotel tak tam sa spotreba tiez vyhupne na nejakych 100W kedze BMS musi udrzovat stav baterii v nejakom stanovenom limite.

Obrázek
petirm
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 28, 2019 5:09 pm
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od petirm »

Dobrý den,
jsem zde poprvé a rád bych se poptal na prakticky stejný problém.
Moc tomu sice nerozumím (čtu zde hjodně zasvěcené příspěvky a doufám, že se najde někdo kdo poradí), ale mám od 4.1.2019 hybridní elektrárnu od s-power a mám skoro stejný problém (možná identický) jako zakladatel tohoto fora.
Poklusím se popsat velmi krátce:
V době kdy "panely" nic neprodukují, stále do baterií prodí 40-75 W, ale baterie nevykazují žádný nárůst.
Podle jednoduché statistiky, kdy počítám, že panely "spí" cca 17 hodin, tak do baterií nateče cca 1,2 kW, ale kapacita se naopak sníží o cca 2-3% při režimu backup, který je nastavený na 50% kapacitu baterií. Tzn. že přes noc klesnou na cca 47% a to se mi zdá jako dost velká ztráta.
Jak psal někdo přede mnou, vlastně ztratím to co panely vyrobí za celý den.
Řešil jsem z technikem od s-power, ale ten mi neporadil s tím, že to prostě tak je a, že data ze SEMSPORTAL, nemusí být úplně přesné.
Moc se mi to nelíbí a prosím někoho zkušeného o radu - co s tím?
Díky
Případně napřímo na email:petirm@seznam.cz
Díky a přeji všem hezký den
Miloš
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 525
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od rva »

V době, kdy panely nevyrábí, prostě vidíte to, že elektrárna ke svému běhu potřebuje jako každý elektrický spotřebič elektřinu. Uvnitř je spousta součástek, zajisté nějaký procesor a spousta dalších věcí, které běží na elektřinu. Kolik ke svému běhu naprázdno elektrárna potřebuje, je různé. Něco se dá změnit nastavením, někteří na noc elektrárnu vypnou a pak má nulovou spotřebu.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
dlabas
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 02, 2012 10:38 am
Reputace: 3

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dlabas »

Je to úplně normální - každý hybridní střídač má spotřebu 30-50W / 1fáze.
Pokud budeme radši uvažovat 50W / 1fázi:
50W x 24hod = 1200W / den
1200W x 365dní = 438kW / rok /1 fáze
1.314,- kW / 3-fáze / rok

To že Vám to instalační firma neřekne jak se konkrétní systém chová je smutné.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od NOPARasito »

Ona to totiz instalacni firma nevi ;-((((
dzajro
Příspěvky: 12
Registrován: úte srp 15, 2017 10:23 am
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dzajro »

Pozdravujem,
bolo by dobré to zmerať overeným meracím prístrojom.
Ja som si dal za menič elektromer 4Q a spotrebu v noci zo siete má 36W. Menič je v mode general akurat som cez zimu nastavil vybíjanie na 20%. Sems mi ukazuje len spotrebu domu, bateria je na nule, pokial nesvieti slnko. Ešte poznámka mám staršiu verziu ES. Tu je obrazok zo sems panely boli zapadané
sems.JPG
petirm
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 28, 2019 5:09 pm
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od petirm »

Dobré ráno,
díky všem za rady a podměty.
No nejsem elektrikář a už vůbec nechci nějak zasahovat do elektrárny, abych si nenadělal víc škody než užitku (ona i záruka je dost velký faktor, že), ale k věci.
Takže pokud si "přeložím" Vaše rady, tak mám vlastně jen dvě (třetí a to nastavení měniče tak, aby skoro nic do baterií jako udržovací proud nepouštěl jsem už vyloučil, protože mi na firmě řekli, že to vlastně nejde).
Jedna je se s tím smířit a doufat, že v létě (a za slunce) mi to vyrobená energie vynahradí.
Druhá, že to budu večer, až vyčerpám, to co se přes den do baterií "nateklo", vypnu a ráno před odchodem do práce zase zapnu.
Je to tak?
Pak mám ještě otázku - mám na baterkách (tedy v měniči) nastaven backup ve výši cca 50% jako zálohu (UPS) na kotel a čerpadla atd., při výpadku dodávek ze sítě. Když bude výpadek v době, kdy je elektrárna vypnutá - půjde "nahodit" a bude dodávat z baterií?
Díky ještě jednou všem za rady a přeji hezký den
Miloš
dzajro
Příspěvky: 12
Registrován: úte srp 15, 2017 10:23 am
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od dzajro »

V lete to bude lepšie, noc je kratšia a akonáhle je dosť výkonu z panelu menič žije z panelov. Ak by ste vypol menič zo siete tak bude žiť z batérie a ak by ste vypol aj batérie menič bez siete nepustí výkon na backup stranu. Toto som ale neskúšal. Skuste nám sem hodiť obrázok sems ako vyzerá graf počas dňa.
petirm
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 28, 2019 5:09 pm
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od petirm »

Zdravím,
je asi pravdou, že mi elektrárnu "zapli" v nejblbější možnou dobu. Sluníčko skoro není a pokud ano, tak pár hodin a když jsem do toho "nacpal" peníze chci vidět efekt - proto to asi všichni děláme. No a pak se cítím být zklamaný, že to není tak jak jsem čekal (spíše mě na to nikdo neupozornil). Ono je to vlastně všechno logické, ale chce to asi trochu času aby si to člověk srovnal v hlavě a viděl to trochu i v delším časovém úseku. No nic stále mi to vrtá hlavou a přidávám 4 grafy ze dnů jdoucích za sebou.
Hlavně mi vadí, že ačkoliv mám nastavenu "rezervu" na 50% a stále "něco" do baterek teče - kapacita klesá a pokud je sluníčko, tak do baterek teče jen cca 1,2 kW a zbytek jde do sítě místo toho, aby to nabilo baterky co nejdříve. No budu dál hledat info co s tím.
Přeji hezký den a díky za kařdou radu.
Přílohy
20190202canvas.png
Naposledy upravil(a) petirm dne čtv úno 07, 2019 10:11 am, celkem upraveno 1 x.
petirm
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 28, 2019 5:09 pm
Reputace: 0

Re: noční spotřeba systému s bateriemi 123 W

Příspěvek od petirm »

20190204canvas.png
20190203canvas.png
20190205canvas.png

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek