Pylontech US 2000 plus

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od JonasPP »

Romeo,na čo sem tahaš svoje vlastne domnienky a pocity,ktore spajaš a snažiš sa tym každeho potopiť,čo nezdiela tvoj nazor. Ja len hovorim,že ospevuješ pylontech bateriu,de sa ju snažiš aj predať,sa Mi zda,že už v siedmom vlakne a dehonestuješ ostatne baterie,pri čom rozdiel je,že poniektore technologie čo mame tu na fore sa použivaju 150rokov a ine 20. Pylontech použiva 20 ročnu technologiu,ale do svojej BMS naprogramoval ponaučenia,na ktore prišla spusta uživatelov časom,nie vyrobca,teda prudy a horne-dolne napätia.
Ono keby sa o takyto predaj snažil admin,alebo dodavatel do tunajšieho ešopu,tak to chapem,ale člen fora a tak na tvrdo,aj cez ľudi.?? Však v pohode,ten čo na to ma a chce jednoduche zapojenie,nech si to kupi,ale ešte hrať sa na zranene zvieratko,čo ceri zuby. :sm1:

Už len spomeniem,že 2ks pylontech baterii stoji viac ako cela moja elektrareň teda uražanie nieje na mieste. A nezabudni do odpovede dať,jako som ta brutalne obvinil,aky som mal problen z tym čo predavaš a ani som sa neprišiel na to pozrieť,... Prestaň si vymyšľať,to čo sa nestalo,bo tie tvoje naražky ma rozčuluju a to som chcel vtedy pomôcť z rozvozom panelov!! (Večny cestovatel ::facepalm:: )
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od ota »

Mě se ta debata nelíbí. Takhle se na fóru nadšenců nechováme. úmyslně píšu nekonkrétně abych někoho neurážel.

Pokud firma představí novinku, skvělé ...
Pokud si koupí jeden kousek a chce přeprodat, budiž....
Když, mir nix dir nix, začne prodávat na bazaru nové výrobky, baterie, panely tak mi to nepřijde košer ale budiž, jsme tolerantní, cena není špatná, třeba to někomu pomůže.
Ale nevím proč ale velmi mě irituje a odrazuje ta agresivita. Přitom, bateriové celky o kterých se píše výše jsou dobré, viděl jsem je v reálu, pro účel pro který byly vyrobeny fungují dobře.
Ale neumím si představit dělat kšeft s někým, kdo vystupuje agresivně a nekonstruktivně už při prezentaci, jak se asi bude chovat až dojde na nějaký zádrhel a rozpor?
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
nechci nikomu dělat obhájce ani soudce. Já 1romeo1 ani neznám, ale nelíbí se mně, když
1 romeo1 nabízí v rubrice bazar svoje aku a další se do něho v této rubrice bazar začnou strefovat
Výroky typu zkusme vybrat peníze na 1ks jestli ten Pylontech je to shit. Rubrika bazar by měla být vyhrazena
jen pro prodávajícího a kupujícího. Rubrika bazar by se neměla stát dějištěm diskuze.
A jestlli někdo naznačuje v rubrice bazar že produkt by mohl být shit, tak to je nepřátelské prostředí
pro prodávajícího 1romeo1 už od první chvíle..
Proto jsem dal 1romeo1 3 kladné body, abych ho povzbudil v nepřátelském prostředí.
A pak některá diskuze nevypovídá o nadšení, spíše snahou prodávajícího nějak nachytat. Ale jak jsem napsal.
Nebudu dělat nikomu obhájce ani soudce, jen jsem napsal co se mi nelíbí.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od vlkazajac »

Nepreceňujem objektivitu tunajšieho bodovania, ale prečo ho devalvovať hneď tromi bodmi v nervóznom prostredí tejto krížovej paľby....
Chcel by som pripomenúť, že v rubrike bazár je 1romeo1 slušný, vecný a nijako agresívny. Nereaguje tam na štípance, to len v tejto téme, kde sa už trochu rozohnil a reaguje.
Pripomenúť chcem jednu známu paralelu, ktorou sú rovnako čínske Powerjacky. Parametricky vzaté, je to vlastne podvod, pretože pokiaľ dobre čítam viaceré príspevky, žiadny Powerjack nedosahuje ani zďaleka deklarovaný výkon. Z hľadiska prívržencov DoDo je to otvorená kniha a priťahuje šikovných bastlerov, čím sa vlastne stal populárny, lebo je lacný a ochotne sa zdieľajú jeho šikovné úpravy. Podobne lacný mi pripadá aj Pylontech, len je to už krabica, do ktorej sa rýpať nikto nebude z dôvodov pomeru ceny/záruky. To je objektívny dôvod pre opatrnosť. 50Ah/48V ( možno menej ako 50 ) aj s nejakou ďalšou funkcionalitou sa mi pre LiFePo4 nezdá drahé. Tak načo sa vyťahujú kolty, veď naše prostredie sa už dááávno počínštilo.....


( Priznávam, že som v príspevku niekde vyššie sám neprezieravo očakával od Pylontechu aj vlastnosť, ktorá mu ako batérii neprislúcha. Za riadenie napätia pri dobíjaní je predsa zodpovedný regulátor, jednoznačne. )
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od rottenkiwi »

Problém je len v probléme obetného baránka, ergo predávajúci alebo niekto tu, ktorého
poznáme by mal dať k dispozícii web monitoring, aby sme mohli jeho FVE sledovať a raz
za pol roka odreportovať, ako sú články vnútri na tom.

Záruka nespočíva len v deklarácii, ale aj úspešnej reklamácii, ak flaska ukáže, že bola prevádzkovaná
vrámci normy danej výrobcom.

Riešil tu niekto reklamáciu u výrobcu ? Ako sa správal ? Má servis u zákazníka, či musím niečo
niekde posielať ? Kde ? Predajcovi ? Čo ak zomrel ? Dostanem faktúru a záručák, ak to kúpim
tu cez bazár ?

Majú aj 24 V verziu ?
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od vlkazajac »

Problém vidím jediný. Deklarovaná životnosť je mohonásobne väčšia ako reálne realizovateľný reklamačný nárok. Ten je v Číne a práve tak aj u nás v horizonte dvoch rokov, + / - .
Potom sú tu ešte Európske systémy, nech sa páči priplatiť si.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od PavelR »

1romeo1 píše: ... Neviem čo konkrétne chceš, ale pre väčšie úložištia sa používaju batérie pylontech H48050 ktoré sú o zhruba 30€ lacnejšie a ovládajú sa riadiacim modulom SC0500A-100S ktorý stojí okolo 900€. Mimochodom, načo ti je viac ako 19,2kWh úložište??? To tam chceš nato pripojiť ten tvoj 8kW menič a 5500Wp??? Ak máš skutočne záujem o niečo tak ma prosím kontaktuj verbálne +421949448292 a ja ti zistím čo sa dá a za koľko spraviť/zohnať. Prípadne mi to napíš do mailu 1romeo1@azet.sk čo konkrétne chceš a koľko kusov a hlavne odkiaľ presne si?
Tak a uz su fakt nasranej.
Vis ja jen zjistuju informace a vaham do ceho jit. Jestli to bude letos nebo narok to je moje vec.
1) ja se slusne zeptal jestli vis co stoji ten LV HUB http://www.pylontech.com.cn/pro_detail. ... 123&cid=23
2) Ty H48050 jsou pro systemy z vyzsim napetim to je me k nicemu.
3) Na co je me vice nez 19,2kwh uloziste je ciste moje vec a ano chci takove uloziste! Ne ja chci postupne jeste vetsi. A proto bych u techto aku potreboval ten LV hub abych propojil komunikaci k ridicimu systemu.
4) Ano chci tam pripojit ten muj 8kw menic a 5500Wp. A co jako cemu to vadi? Proc by to neslo? Kdo rika ze nemam velkou DC spotrebu? Kdo rika ze pocet panelu je u me konecny?
5) Su od Brna

Dam tedy na Tvoji radu a jdu napsat vyrobci.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od youda »

Ahoj chlapi,
dovolím si trochu vstoupit do této krásné diskuse.

Pylontech 48V jsou dobré baterky. Jedná se o nejpoužívanější typ AKU, který používají montážní firmy v ČR, ale frčí i v zahraničí. Osobně bych koupil jen od cerfikovaného prodejce v ČR/SK, a jen výrobek z oficiální distribuce. Jedna cihla z oficiální distribuce se dá koupit ještě trochu levněji, než za zde na fóru inzerovaných 1000 EUR. Při přepočtu na kapacitu, cykly, záruku, je to dobrá koupě. Nejedná se o nejlevnější způsob, jak si pořídit LFP AKU, ale je to jeden z nejrozumnějších způsobů. Podobně jako hypotéka není nejlevnější způsob pořízení vlastní bydlení, ale stále se jedná o asi nejrozumnější cestu pro typickou českou rodinu...

Baterky Pylon jsou vhodné pro lidi, kteří se z různých důvodů nechtějí sami pouštět do výroby vlastních packů. Pokud má například FVE po mé brzké smrti sloužit ještě potomkům, je dobré používat průmyslové komponenty, se kterými má zkušenost mnoho montážníků, na které existuje manuál, firmwarové updaty atd. Ten, kdo si po revoluci sám stavěl třeba satelitní TV příjmač, tak ví o čem mluvím...

Kromě rozumné ceny a dlouhé záruky je největší výhodou Pylonu možnost dokupovat si postupně cihly tak, jak má zrovna člověk volné peníze. V ČR jsou skladem desítky kusů a dodání je tak velmi rychlé. Během dvou či tří let není problém si postupně postavit třeba 50kWh AKU, aniž by to člověka finančně položilo. Oproti jiným battery packům je u Pylonu fajn, že nevyžaduje komunikaci s měničem a funguje i bez ní. Například mnohem kvalitnější LG Chem Resu bez komunikace vůbec nejede.

Do 8-mi cihel nemusíš LV HUB vůbec řešit. Pro 2x8 cihel je HUB vhodný, ale klidně se na něj můžeš vykašlat a přes CAN pořád monitorovat jen těch prvních 8 cihel. Při paralelním spojení totiž bude mít těch prvních 8 cihel plus-mínus stejné SoC, jako druhých 8 cihel. LV HUB si dokoupíš, až budeš chtít monitoring opravdu vypiplat.

1) Interní zapojení 15S je mrzuté a v podstatě se jedná o vendor lock-in.

2) Do začátku to chce minimálně 4 cihly, jinak nastávají problémy s SoC, proudy atd. Při startu se 4-mi cihlami a postupným přidáváním dalších, většina těchto problémů odpadá.

3) Rovnou bych k nim pořídil 19" 42U rack. Na relativně malou podlahovou plochu lze do racku nacpat hodně kapacity, přitom servisní přístup je výborný. Pozor, při instalaci v racku to chce nechat mezery mezi cihlami kvůli chlazení.

4) Historicky bylo pár problémů:
- s různými verzemi FW
- s různým vybíjením cihel ve sloupci
- s rychlým poklesem napětí při vybíjení velkým proudem
Ve všech případech se jednalo o výrobní vady. Právě z toho důvodu je třeba mít možnost rychlé reklamace hned po instalaci a odzkoušení...takže rozhodně nákup z oficiální distribuce (například GBC Montáže).

Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od rva »

Jako všude, tak i u FV vývoj spěje od amatérských instalací realizovaných nadšenci k solidním průmyslovým řešením přístupných pro všechny. A dokonce za příznivé ceny. Kdybych dnes začínal, Pylontech by patřily k mým favoritům.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

JonasPP stále ma len oklepávaš, ja som tu nezačal na tomto fóre o dehonestácii produktu! Ráč si pozrieť minulosť, či sa to jedná ohľadne panelov, alebo teraz batérii. Ty len dopravu riešiš a popritom si objednávaš veci daleko zamnou. Máš problém sadnúť do auta a prísť? Prosimta nevyjadruj sa už k mojim ponukám, kedže si kupuješ veci ajtak úplne idne a omnoho dalej a drahšie,čiže tým to nebude. U nikoho ste tu neriešili veci tak, ako u mna a hlavne v bazare rubrikách. A všimol som si, že ak niekto cudí začal riešiť cenu či kvalitu druhých predajcov na bazare, tak ste ho hned uzemnili, že čo si to vobec dovoľuje a nech je rád, že vobec tu niekto niečo ponúka. Hráte sa tu na odborníkov a ked si čítam fórum, aké prešlapy niektorí robíte a do čoho všetko fušujete tak sa ani nedivím, že výrobca je sakramensky pedantný, aby takéto prešlapy si zabezpečil vo svojich výrobkoch a reklamných podmienkach a dal to do uzavretej škatule, aby to mal hlavne zabezpečené voči takýmto "extrémistom", ktorí ked niečo poondia tak si želajú ešte aj zadné vrátka vo forme záruky 3. strany. Čím naozaj nechcem uraziť čestných a pedantných ľudí na tomto fóre z ktorých väčšina sa správa k produktu tak aby, ani len nemuseli uvažovať nad tým, že mi to nevydrží toľko, koľko výrobca stanovuje pri správnom a hlavne nepredimenzovanom systéme a tých sa naozaj nechcem dotknúť a pre týchto ľudí som zisťoval dalšie veci. Na záver chcem napísať, ak sa moja ponuka niekomu nepáči tak nech nanu nereaguje, tak ako sa to deje v bazare a ja som sa rozhodol tam nereagovať na domnienky a subjektívne pocity niektorých závistlivcov, inak ich neviem nazvať, nakoľko ak vám niekto ponukne tú istú vec lacnejšie ,ako sa bežne predáva v obchodoch. Jednoducho sú tri možnosti, bud si ju kúpim drahšie v obchode, alebo lacnejšie na bazare, alebo si ju nekúpim nikde. Práve som dotelefonoval s technickou podporou a kládol som im veľa otázok čo tu bolo spomínaných. Takže niečo už viem a niečo sa dozviem a prídu mi na mail aj podklady a fotografie. V krabici je 30článkov(25A) tzv. "sáčková polievka". Je tam BMS nadstavený tak, že komunikuje s meničom tak, aby určoval koľko max A môže tahať z batérie menič, aby články vydržali čo najviac, čiže kto nemá menič na komunikáciu s tymito batériami, tak sa odporúča mať radšej prebaterkovaný systém, alebo batérie nezaťažovať moc, aby ste neprišli ku kritickej hodnote. Pokial máte menič prifázovacíhybrid s komunikáciou, tak ten by si mal cez komunikáciou tahať len toľko A aby to články zaťažovalo len do kritickej hodnoty pri dannom napätí ako BMS povolí a zvišok by si menič mal docucávať zo siete.(skrátka komplexný systém kde beriete hraničné hodnoty z batérie ak nemáte prebaterkovaný systém). Batériam je jedno v akej polohe sú či na ležato alebo stojato. BMS komunikuje maximalne 8kusov medzi sebou, ak chcete zapojiť viac tak treba LVHUB, ktorý je už objednaný a cena bude okolo 900€, to ak by niekto siloumocou chcel používať 48V nizkonapätový systém. Záruka je udávana 10rokov na 60% min. kapacity. To znamená každý rok by mala batéria klesať maximálne 6%, ak to bude viac tak vám batériu vymenia. Samozrejme ak prebaterkujete systém tak to bude klesať pomalšie a ak ho nebudete zaťažovať kriticky tak ešte menej. Ešte mi odporučil akonáhle by som mal zapojené 5 a viac kusov tak je vhodnejšie to riešiť 3 a 2(3) samostatne a paralelne to spojiť až v meniči a tým pádom sa odlahčujú káble medzi batériami.(hned takto si idem prepojiť mojich 6batérii). To float napätie mi ešte zistí presne či má ostať 53,2V alebo menej. To bude záležať aj od balancovania, ktoré sa spúšta pri hernej hranici a je nadstavené na max 10A na batériu. Pri dobalancovaní a zhasnutí lediek na batérii sa prúdový tok vypne, (takže asi to float napätie ostane na 53,2V). Pokiaľ je batéria vypnuta hlavným vypínačom tak nemá ziadnu spotrebu, ak sa zapne a bude v kľudovom stave tak túto informáciu zistí. Vážim si ľudí ako kyocera, ktorý po mojej komunikácii mailovej je naozaj odborník, ktorý pracuje na skutočných veciach a ktorý sa nebojí napísať aj verejne čo si myslí. Ak vám všetkým ide o FVT paritu tak by ste sa nemali správať tak, že tu budete konzervatívne hájiť veci, ktoré túto paritu nikdy nedosiahnu. Možete byť radi, že sa tu tlačia viacerí výrobcovia a je tu konkurencia. Ako inač by mohli klesať ceny, keby tu boli len žlté batérie??? Mali by ste ruky nohy bozkávať dovozcom a ich konkuencii, lebo len to može tlačiť ceny dole. Podobne je to aj u elektromobiloch , čím sa ich bude viac vyrábať tým budeme ich lacnejšie kupovať.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

PavelR píše:
1romeo1 píše: ... Neviem čo konkrétne chceš, ale pre väčšie úložištia sa používaju batérie pylontech H48050 ktoré sú o zhruba 30€ lacnejšie a ovládajú sa riadiacim modulom SC0500A-100S ktorý stojí okolo 900€. Mimochodom, načo ti je viac ako 19,2kWh úložište??? To tam chceš nato pripojiť ten tvoj 8kW menič a 5500Wp??? Ak máš skutočne záujem o niečo tak ma prosím kontaktuj verbálne +421949448292 a ja ti zistím čo sa dá a za koľko spraviť/zohnať. Prípadne mi to napíš do mailu 1romeo1@azet.sk čo konkrétne chceš a koľko kusov a hlavne odkiaľ presne si?
Tak a uz su fakt nasranej.
Vis ja jen zjistuju informace a vaham do ceho jit. Jestli to bude letos nebo narok to je moje vec.
1) ja se slusne zeptal jestli vis co stoji ten LV HUB http://www.pylontech.com.cn/pro_detail. ... 123&cid=23
2) Ty H48050 jsou pro systemy z vyzsim napetim to je me k nicemu.
3) Na co je me vice nez 19,2kwh uloziste je ciste moje vec a ano chci takove uloziste! Ne ja chci postupne jeste vetsi. A proto bych u techto aku potreboval ten LV hub abych propojil komunikaci k ridicimu systemu.
4) Ano chci tam pripojit ten muj 8kw menic a 5500Wp. A co jako cemu to vadi? Proc by to neslo? Kdo rika ze nemam velkou DC spotrebu? Kdo rika ze pocet panelu je u me konecny?
5) Su od Brna

Dam tedy na Tvoji radu a jdu napsat vyrobci.
Človek sa slušne spýta nejaké otázky, nechá ti kontakty a ty seš nasranej :eek2: Vidíš to, človek ti nechá kontakt mailový či mobilny, aby si mu vysvetlil čo vlastne chceš, ako to robia všetci čo majú naozaj záujem a na mobil mi nik nevolá a na emaile taktiež nik, ale tu si sa prezmenu prišiel prezentovať. Kde máš tie žlté Winstonky čo si si nakúpil pred 4ma rokmi? Prečo chceš potom záhadne Pylontech? ten modul stoji 900€, ale ako píše tu jeden človek možeš si ich paralelne napojiť dalšie rady aj bez modulu. Takže k čomu si dospel???
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od marko250 »

Pálení 10A na celou baterii,nebo článek v ní(2x25Ah)?
Absorbci,Float a Rebulk nenastavuje baterie ,ale uživatel v regulátoru z panelů,takže to si můžeš přečíst a nastavovat v měniči.
Ta záruka je bez omezení DOD?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

18650 články horia.jpg

:shock: :shock: :shock:
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od PavelR »

1romeo1 píše:
PavelR píše:
1romeo1 píše: ... Neviem čo konkrétne chceš, ale pre väčšie úložištia sa používaju batérie pylontech H48050 ktoré sú o zhruba 30€ lacnejšie a ovládajú sa riadiacim modulom SC0500A-100S ktorý stojí okolo 900€. Mimochodom, načo ti je viac ako 19,2kWh úložište??? To tam chceš nato pripojiť ten tvoj 8kW menič a 5500Wp??? Ak máš skutočne záujem o niečo tak ma prosím kontaktuj verbálne +421949448292 a ja ti zistím čo sa dá a za koľko spraviť/zohnať. Prípadne mi to napíš do mailu 1romeo1@azet.sk čo konkrétne chceš a koľko kusov a hlavne odkiaľ presne si?
Tak a uz su fakt nasranej.
Vis ja jen zjistuju informace a vaham do ceho jit. Jestli to bude letos nebo narok to je moje vec.
1) ja se slusne zeptal jestli vis co stoji ten LV HUB http://www.pylontech.com.cn/pro_detail. ... 123&cid=23
2) Ty H48050 jsou pro systemy z vyzsim napetim to je me k nicemu.
3) Na co je me vice nez 19,2kwh uloziste je ciste moje vec a ano chci takove uloziste! Ne ja chci postupne jeste vetsi. A proto bych u techto aku potreboval ten LV hub abych propojil komunikaci k ridicimu systemu.
4) Ano chci tam pripojit ten muj 8kw menic a 5500Wp. A co jako cemu to vadi? Proc by to neslo? Kdo rika ze nemam velkou DC spotrebu? Kdo rika ze pocet panelu je u me konecny?
5) Su od Brna

Dam tedy na Tvoji radu a jdu napsat vyrobci.
Človek sa slušne spýta nejaké otázky, nechá ti kontakty a ty seš nasranej :eek2: Vidíš to, človek ti nechá kontakt mailový či mobilny, aby si mu vysvetlil čo vlastne chceš, ako to robia všetci čo majú naozaj záujem a na mobil mi nik nevolá a na emaile taktiež nik, ale tu si sa prezmenu prišiel prezentovať. Kde máš tie žlté Winstonky čo si si nakúpil pred 4ma rokmi? Prečo chceš potom záhadne Pylontech? ten modul stoji 900€, ale ako píše tu jeden človek možeš si ich paralelne napojiť dalšie rady aj bez modulu. Takže k čomu si dospel???
Vis proc? kvuli tomu jakym "tonem" to pises. Moje chyba su asi moc haklivej. Winstony mam aktualne v provozu. A to je presne to jak si to napsal jak moje winstony souvisi s pylonem? nijak. Ja se do zadnyho produktu od zadnyho vyrobce nijak nenavazel.
Za sebe koncim z diskuzi a preji bez ironie at pylony slouzi dobre jak Tobe tak ostatnim. Za zjisteni ceny dekuju.
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

to je už naozaj vrchol Lui mi už dáva mínusy za to že ja sa pýtam. Lui: ja nemám podľa teba právo sa pýtať? Ja mám podľa teba právo iba inkasovať???Hrôza čoho som sa tu dočkal. PavelR: si moc haklivý asi si nie zvyknutý, na otázky z tvojho okolia,že? To čo potom plánuješ spraviť s winstonmi ked rozmýšlaš nad pylontech? Súbežne to asi tažko pojde, však?
Naposledy upravil(a) 1romeo1 dne stř led 02, 2019 11:33 pm, celkem upraveno 1 x.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od 1romeo1 »

ota píše:Mě se ta debata nelíbí. Takhle se na fóru nadšenců nechováme. úmyslně píšu nekonkrétně abych někoho neurážel.

Pokud firma představí novinku, skvělé ...
Pokud si koupí jeden kousek a chce přeprodat, budiž....
Když, mir nix dir nix, začne prodávat na bazaru nové výrobky, baterie, panely tak mi to nepřijde košer ale budiž, jsme tolerantní, cena není špatná, třeba to někomu pomůže.
Ale nevím proč ale velmi mě irituje a odrazuje ta agresivita. Přitom, bateriové celky o kterých se píše výše jsou dobré, viděl jsem je v reálu, pro účel pro který byly vyrobeny fungují dobře.
Ale neumím si představit dělat kšeft s někým, kdo vystupuje agresivně a nekonstruktivně už při prezentaci, jak se asi bude chovat až dojde na nějaký zádrhel a rozpor?
si na smiech, chod sa pozrieť do vlákna na bazar čoho ste schopní,a tak isto aj tu na tomto vlákne, ste ako Supy všetko je podľa vás zlé, ak nieje momentálne zlé, tak bude v budúcnosti zlé a ja toho mám už naozaj dosť. Tu ked človek príde tak asi najlepšie, aby bol ticho, lebo ked niečo napíše, niečo sa začne pýtať tak je "arogantný,drzí atd" Samozrejme mám na mysli ľudí čo sa prejavili v tomto vlákne svojim poľovníckym charakterom konkrétne na produkt, ktorí nehorí ako 18650ky, produkt ktorý má väčšiu garanciu životnosti ako konkurencia, má krajši vzhľad a hlave má omnoho väčší účinník ako hociktoré olovo. A na záver to zaklincoval, že už zrazu sú dobré, ale chyba je vo mne. Bravooooo, :celebrate3: Končím, toto vážne nemá zmysel. :fuuu: :fuuu: :fuuu: Tí nepoľovníci, kľudne mi napíšte do mailu ako to spravil kyocera, rad podebatím s vami o skutočných systémoch a možnostiach ako naozaj posunúť FVT vpred. Vdaka za porozumenie, ale tu už nebudem písať, kôli poľovníkom to nemá zmysel.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 5KW hybridnej el.

Příspěvek od NOPARasito »

1romeo1: zbytecne to hrotis, zkus mene tlacit na pilu!!! Pokud jsou baterie vazne tak dobre, najdou si zakaznika relativne samy, ale pokud budes tak bodavej, tak si je nekoupi od tebe (i kdyby jsi je mel o 10% levneji)
Takze doporucuji zvolnit tempo a vysledek se dle meho laickeho pohledu dostavi :handshake2:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pylontech US 2000 plus

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím.

Uživatel s přezdívkou 1romeo1 byl na svůj podivný styl komunikace upozorněn prostřednictvím SZ. Jsem přesvědčen, že je zde lepší komunikovat trochu jiným tónem. Téma odděleno od Stavba 5KW hybridnej el.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Pylontech US 2000 plus

Příspěvek od Lui »

Plne súhlasím,zrozumitelnejšie sa to hádam ani nedalo napísať :)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pylontech US 2000 plus

Příspěvek od rva »

Pořád se tady opakuje požadavek na testování těchto baterií. Tak ještě připomínám, že takové testování probíhá, je možno ho online sledovat pro různé baterie. Nabíjení a vybíjení je vždy proudem C3 (teda 3 hodiny nabíjení a pak 3 hodiny vybíjení). Až na Tesla Powerwall 1, kde museli jít na vyšší proud C2. A autoři jednou za čas vydávají korektní zprávu z průběhu testů, kde uvádějí i "vykrucování" různých výrobců, kteří se snaží omluvit své nedostatky. Protože některé baterie nedokončily, nebo musely být v záruce vyměněny, nebo výrobce nastavoval v průběhu testu jinak elektroniku. Ve zprávách je i pokles kapacity baterií v čase. Grafy na stránce http://batterytestcentre.com.au/results/ jsou zoomovací, takže je možné si prohlédnout i jednotlivé cykly nabíjení/vybíjení. Kromě Pylontech (které si vedou dle mě dobře) si zobrazte třeba články CALB CA 100, které jsou monitorovány nějakou BMS, která sleduje pravděpodobně jenom napětí na článcích. A hned uvidíte, že články měknou a proto je nabíjení ukončeno už na nějakých SOC 70%. Přitom podobný monitoring pouze dle napětí používá řada z nás.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek